Skocz do zawartości

[ROZWIĄZANE] Słuchawki nauszne z fajną sceną i basem do ok 2000PLN


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, postanowiłem zrobić upgrade sprzętu i chciałbym zacząć od słuchawek. Szukam czegoś do rocka, metalu i elektroniki,

zależy mi na dość dużej scenie i konkretnym basie z dobrym zejściem (nie chodzi mi o ilość basu, ale o to, żeby dało się poczuć np. perkusyjne przejście z In the air tonight Collinsa :) )

Generalnie słuchając jestem sobie w stanie wyobrazić, co bym chciał usłyszeć, ale trudno mi to opisać słowami :D

Obecnie słucham na S.M.S.L IQ i:

- AKG M220PRO (Wstawiłem wkładki z flizeliny, żeby polepszyć bas i złagodzić soprany - momentami kłuły w uszy) - słuchawki ok, ale to nie to o co by mi chodziło

- Ve monk (wersja beżowa z jakimś lepszym kablem) - bardzo je lubię, no ale tu musiałbym je cały czas paluchami wciskać, żeby bas miał moc.

Polecano mi m.in. Bayery 1770 (słuchałem kiedyś 770, ale mnie nie porwały, choć 1770 to pewnie inne granie, no i dochodzi tu kwestia, czy koniecznie muszę iść w zamknięte ze względu na bas). Nie wiem też jak z słuchawkami planarnymi, w budżecie jest sporo zachwalanych modeli, ale słyszałem, że pod kątem basowym lepsze są dynamiki.

Żeby było śmiesznie, to sprawdzałem też czy przypadkiem nie jestem bassheadem, ale po testowaniu basowych IEMów (chyba TFZ T2), ogólnie basu było za dużo :D

Wiem, że sprawa ciężka :D Z góry dzięki za wszelkie wskazówki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, marek_m napisał:

 

 

Wszystko się zgadza :D 

 

Czyli to jak z tanimi i dobrymi słuchawkami? To są dwie osobne pary? :D

 

11 godzin temu, dweet napisał:

Szukaj używanych D7000. Trochę ponad budżet, ale jak dla mnie zamykają temat

 

A czy te D7200, to jakaś ewolucja D7000? Widzę, że D7000 raczej ciężko dostępne.

 

 

 

Edytowane przez KoValus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, D7200 to tzw sidegrade: nieco inne brzmienie, moim zdaniem dalej od tego, czego szukasz.
Faktycznie, ciężko znaleźć te Denony, ale naprawdę warto szukać, np. na hifishark.com. Z dostępnych i wciąż produkowanych, to chyba najbliższe im będą E-MU Teak, a potem Fostex TH610. Z trochę mniejszym basem i nie tak dociążone, ale za to dynamiczne i ładnie podkreślające żywe instrumenty będą też Focal Elex (stopa jak i cała perkusja brzmi na nich zarąbiście!).
Do elektroniki możesz spróbować capnąć już za około 2-2,5k Ultrasone Signature Pro, ale warto je najpierw założyć na głowę, bo mogą być dość niewygodne

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności