Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Ether Flow rekomendacje padów


x86

Rekomendowane odpowiedzi

Pobawiłem się w podmienianie padów na Etherach i wnioski są porażające ;) Nie miałem jeszcze słuchawek tak mocno reagujących na zmianę padów. Zakupiłem je ze skórzanymi, ukośnymi Dekoni. Na welurach masakra niewarta opisywania. Na skórzanych, ukośnych, bardzo grubych (głębokich) jak w Monoprice M1570 duża redukcja niskich tonów, rozjaśnienie, przekaz lekko oddalony. Z chińskimi zamiennikami Brainwavz XL z ekoskóry podobnie ale jeszcze chudziej. Moje wnioski są takie że z Etherami tylko cienkie pady. Niestety nie wiem jak brzmią z oryginalnymi płaskimi / ukośnymi. Może odżałowałbym te 90 USD i kupił w sklepie DCA mając pewność że nie będzie gorzej jak na Dekoni. Tutaj mam idealne dociążenie, bas. Z wkładek tuningowych wykorzystałem czarne z jednym ząbkiem. Delikatnie wygładziły i dodały muzykalności w moim guście.

 

Czy macie jakieś swoje rekomendacje odnośnie padów / kombinacji z wkładkami tuningowymi ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@zielinskitomasz do zamkniętych cx kupował ZMF. Nie wiem czy pasują do otwartych. Są różne do wyboru.

 

 

 

@cpu1

 

tutaj jest jakaś oferta.

 

Edytowane przez lobuz1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[mention=79677]zielinskitomasz[/mention] do zamkniętych cx kupował ZMF. Nie wiem czy pasują do otwartych. Są różne do wyboru

 
Ostatecznie zrezygnowałem z ZMF i zamówiłem oryginały u [mention=8741]kurop[/mention]


https://danclarkaudio.com/catalog/product/view/id/27/s/ether-c-angled-ear-pads/category/92/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, cpu1 napisał:

@zielinskitomasz @lobuz1 Mieliście może bezpośrednie porównanie oryginalnych padów proste vs skośne ? 

Ja nic nie wymieniałem. Jadę na fabrycznych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[mention=79677]zielinskitomasz[/mention] [mention=82435]lobuz1[/mention] Mieliście może bezpośrednie porównanie oryginalnych padów proste vs skośne ? 
Niestety. Jak dotąd porównania nie mam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, zielinskitomasz napisał:

Niestety. Jak dotąd porównania nie mam.

Teraz dopiero doczytałem na Dropie w komentarzach od samego Dana Clarka, że odradza płaskie pady do CXów. W jego opinii przetworniki w nich są optymalnie zestrojone z ukośnymi. Na razie zobaczę co chińczyki pokażą w konfrontacji z Dekoni i wtedy ew. zapukam do @kuropa po pady. Swoją drogą ciekawe czy on miał możliwość porównania dwóch wersji na otwartych Etherach.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 6.11.2021 o 22:22, cpu1 napisał:

Na razie zobaczę co chińczyki pokażą w konfrontacji z Dekoni

 

Ostatnio miałem podobny dylemat - Dekoni czy chińczyki. W końcu zdecydowałem się na drugi z wariantów, gdyż pomyślałem, że to trochę szaleństwo kupować pady o wartości połowy ceny słuchawek w których mają zostać zamontowane. Inna sprawa, że - przynajmniej na zdjęciach - wyglądają niemalże identycznie. I tu i tu hybryda z elementami z owczej skóry, standard wykonania podobny (znowu: przynajmniej na zdjęciach)... Idę zresztą o zakład, że Dekoni swoje pady również szyje w Chinach, być może w tej samej fabryce 😉

 

Swoją drogą bardzo liczę, że nowe pady nie zmienią sygnatury dźwiękowej słuchawek, tym bardziej, że budowę mają identyczną jak te oryginalne od HE400se. Są od nich po prostu znacznie lepiej wykonane (ponownie: przynajmniej na zdjęciach). Cóż, we'll see 😉

Edytowane przez mariuszryszard
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy cenach Etherów to oryginalne pady są za "grosze" :D i może wygląda na to że chcę przycebulić ale do tej pory byłem zadowolony z jakości samego wykonania jak i dźwięku zamienników np. do HEXów czy M1060C. Ethery są super czułe na zamienne pady więc obawy są tylko co do zmiany brzmienia ale może uda się trafić zbliżonymi wymiarami i materiałem to nie zajdą jakieś radykalne zmiany. Na Dekoni zestrojenie jest git tylko z bliska widać, że mają słuszny przebieg. Sam sprzedający zaznaczał, że wygniecione :) 

Edytowane przez cpu1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Teraz dopiero doczytałem na Dropie w komentarzach od samego Dana Clarka, że odradza płaskie pady do CXów. W jego opinii przetworniki w nich są optymalnie zestrojone z ukośnymi. Na razie zobaczę co chińczyki pokażą w konfrontacji z Dekoni i wtedy ew. zapukam do [mention=8741]kurop[/mention]a po pady. Swoją drogą ciekawe czy on miał możliwość porównania dwóch wersji na otwartych Etherach.
Nie dlugo ukośnie oryginaly u mnie. Sie zobaczy co i jak w stosunku do stockowych płaskich w CX.
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kątowe pady Ether. Przede wszystkim jakość. W stosunku do padów stockowych CX jest wyraźna roznica. Feeling jest ewidentnie lepszy. Miekka skora. Kątowe bardzo wygodnie układają sie na uszach. Rownomierny docisk. Jest wrazenie jakby więcej miejca w stosunku do stockowych płaskich. Uszy maja wiecej przestrzeni. Nie trzeba już tak precyzyjnie manewrować aby prawidlowo ustawić sluchawki.
Co do dzwieku... Dzwiek sie oddalil w głąb i poszedł na boki, jednocześnie przekaz sie rozjasnił:) Większa kultura przekazu. Troche teraz poszly w kierunku Audeze XC.
Polecam. I oczywiście dzieki wielkie dla @kurop za sprawną realizację!. aa63b4fef2933c3f55da9a4f03f8f28d.jpg

Tutaj lepiej widać ich budowę. ac9501b52e7d700e8d40e14cedb59005.jpg9e3c2aff936c4b41b2455b7219e5a39c.jpg

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jeżeli się nie mylę to do CXów idą fabrycznie pady wyłącznie z eko skóry więc już na start @zielinskitomasz masz materiał lepszej jakości i przyjemniejszy w kontakcie. Wraz z rozjaśnieniem pewno zmieniła się charakterystyka basu ? Czy jest różnica w wysokościach między tymi dwiema wersjami padów ? W Ether C 1.1 jak są założone to wysokość od szwu odpowiednio min 18 i max 30 mm. Nie jestem pewny czy moje są ze skóry naturalnej bo wydają się dużo gładsze od Twoich i mają jaśniejszy, matowy odcień. Może inny gatunek skóry albo zaimpregnowane inaczej.

ethercpady.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[mention=79504]cpu1[/mention]

Foty niestety z lampą, robione wieczorową porą. Nie sugeruj sie tym. W rzeczywistości pady są raczej matowe.
Co do wysokości - sprawdzę dokładnie wieczorem.
Bas- nie powiedziałabym że jest go mniej. Jest tyle ile w Etherach CX ale jego charakterystyka poszla w kierunku który lubię. Tak, bas jest teraz bardziej punktowy i szybszy. Nie dominuje zanadto. Takie bardziej neutralne granie chociaż w przypadku Etherow to raczej jednak mylące stwierdzenie. Dodam że filtr to ta cienka czarna gąbka. Dla mnie najlepszy wybór.
A feeling- skóra jest mięciutka. Bardzk dobry materiał. Mega przyjemne.



Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ja wziąłem od nich w celach doświadczalnych:

https://pl.aliexpress.com/item/1005002635743037.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.dcd45c0fXWEd6N

Z trzech do wyboru wziąłem sheepskin leather.

Bardzo dobrze mi współpracują z otwartymi Etherami. Oczywiście różnią się od oryginału, bo kształtem wewnętrznego otworu przypominają raczej te od Ether 2.

Poza tym otwory lekko przesunięte do przodu, co chyba trochę poprawia dźwięk, a szersza i grubsza część tylna lepiej leży.

Jak na razie super i polecam.

Edytowane przez xenofont
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 11.12.2021 o 17:36, xenofont napisał:

Ja wziąłem od nich w celach doświadczalnych:

https://pl.aliexpress.com/item/1005002635743037.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.dcd45c0fXWEd6N

Z trzech do wyboru wziąłem sheepskin leather.

Bardzo dobrze mi współpracują z otwartymi Etherami. Oczywiście różnią się od oryginału, bo kształtem wewnętrznego otworu przypominają raczej te od Ether 2.

Poza tym otwory lekko przesunięte do przodu, co chyba trochę poprawia dźwięk, a szersza i grubsza część tylna lepiej leży.

Jak na razie super i polecam.

Swoje zakupiłem tutaj https://www.aliexpress.com/item/33040658281.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.27425c0f2DRKVf
Też z owczej skóry. Komfort jak i dźwięk wydaje się być OK ale mam pewną wątpliwość czy część przetwornika nie jest zasłonięta tą grubszą, bardziej wystającą stroną. Nie robiłem jeszcze dokładnego porównania 1:1 z Dekoni gdzie otwór jest dużo większy ale miałem wrażenie że bardziej wygładza na nowych a bas wciąż troszkę mocniejszy na Dekoni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem używane Ether Flow już z padami Dekoni. Po śledztwie wnioskuję że to muszą być dedykowane dla HiFimana bo średnica ta sama i wizualnie pasują z tymi ze zdjęcia :
https://dekoniaudio.com/product/elite-sheepskin-ear-pads-for-hifiman-he-headphones/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, cpu1 napisał:

Kupiłem używane Ether Flow już z padami Dekoni. Po śledztwie wnioskuję że to muszą być dedykowane dla HiFimana bo średnica ta sama i wizualnie pasują z tymi ze zdjęcia :
https://dekoniaudio.com/product/elite-sheepskin-ear-pads-for-hifiman-he-headphones/

Dzięki, czyli dlatego nie mogłem znaleźć...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 13.12.2021 o 00:26, cpu1 napisał:

Kupiłem używane Ether Flow już z padami Dekoni. Po śledztwie wnioskuję że to muszą być dedykowane dla HiFimana bo średnica ta sama i wizualnie pasują z tymi ze zdjęcia :
https://dekoniaudio.com/product/elite-sheepskin-ear-pads-for-hifiman-he-headphones/

Jeszcze jedno pytanko.

Rozumiem, że te pady Dekoni mają duże okrągłe otwory, które nie przykrywają w ogóle drivera.

Jeżeli tak jest, to oznacza, że nie będą się trzymać filtry, które są dodawane w wersji 1.1, a ja je używam, bo mam bez nich za dużo wysokich.

 

IMG_4767.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, xenofont napisał:

Jeszcze jedno pytanko.

Rozumiem, że te pady Dekoni mają duże okrągłe otwory, które nie przykrywają w ogóle drivera.

Jeżeli tak jest, to oznacza, że nie będą się trzymać filtry, które są dodawane w wersji 1.1, a ja je używam, bo mam bez nich za dużo wysokich.

Pytaj śmiało do woli :D Filtry się dobrze trzymają bo są dłuższe niż otwór tylko trzeba w miarę równo je w środku wypozycjonować względem linii przetwornika.

 

etherpad.JPG

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 14.12.2021 o 12:34, xenofont napisał:

OK dzięki, to chyba kupię, żeby się pobawić.

Powiem Ci szczerze że w tej cenie to ja bym chyba wolał dopłacić do oryginalnych. Dla zabawy to zamówiłem sobie bardzo podobne za niższą cenę ale będę je miał dopiero za jakiś czas :
https://www.aliexpress.com/item/4000908305455.html

 

EDIT Przypomniałem sobie, że mam nowe skórzane pady do HiFiMan Sundara kupione i nie zdążyłem założyć bo szybciej sprzedałem słuchawki. Również jedna strona jest trochę szersza ale w mniejszym stopniu jak ten wzór pod Denon. Po szybkiej podmianie z Dekoni sygnatura raczej bez większych zmian. Bas nie złagodniał. Trochę zwiększył się nacisk na głowę bo pady są wyższe. Teraz komfort porównywalny z Ether C Flow na oryginalnych padach.

Znalazłem w archiwum Ali zamówienie z aukcji która jest wciąż aktywna więc mogę śmiało polecić przy tej cenie :

https://www.aliexpress.com/item/4001152503441.html

etherhifiman.thumb.JPG.99dee029f65e881c8d7b8343dbae3f75.JPG

Edytowane przez cpu1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności