Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×
  • 0

Słuchawki i wzmacniacz za 50 000 PLN


Pimpulek

Pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0
10 godzin temu, Compton napisał:

O Boże, skąd takie połączenie?

Nie mów, że z lektury Audiofanatyka..?

Co do CV2+ to z lektury Audiofanatyka.

Słabe jest połączenie z Hugo2 czy CV2+?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Burson v2 na pewno nie był jasno grający. Nowe egzemplarze są jaśniejsze od starszej wersji. Miałem C3XP i nie nazwałbym go jasno grającym, bardziej jeżeli już to neutralnym. Co do LCD3, to wersje z fazorkiem vs starsze wersje bez fazora rzeczywiście grają trochę jaśniej i góra potrafi robić wrażenie zbyt ostrej przy co poniektórych utworach. Zdarzało mi się, że wokale sssyczały dość wyraźnie, co mnie troche denerwowało :)

 

Co nie zmienia faktu, że nie pakowałbym się już w Bursona v2. To juz troche wiekowy sprzet jest. Ale to ja.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
9 godzin temu, Gracjan napisał:

Co do CV2+ to z lektury Audiofanatyka.

Słabe jest połączenie z Hugo2 czy CV2+?

Dokładnie jak napisał kolega @MichalZZZ na dzisiejsze czasy IMO nie warto, choć sam miałem i ceniłem to combo.

Chyba że uda Ci się dorwać wymuskany egzemplarz z małym przebiegiem i z pewnego źródła.

Warto natomiast pochylić się nad nowym Bursonem C3, bo to inna para kaloszy. Znacznie lepsza od poprzednika. ;) 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Wykorzystałem urlop, mam rodzinę mieszkająca w Niemczech i podczas ich odwiedzin pojeździłem trochę po Niemczech i posłuchałem kilka par słuchawek.

Słyszałem Dan Clark Stealth, Audeze LCD4, Hifiman HE1000V2, Arya, T+A, HD800S jakieś grado (nie pamiętam nazwy), stax 007 i 009s, ale przy okazji wpadłem na coś o czym nigdy nie słyszałem wcześniej Jecklin Float QA. 

Głupio wyglądające o jeszcze głupszej konstrukcji, niezwykle wielkie (największe słuchawki jakie widziałem w życiu). Chyba mało znane w Polsce i niezbyt popularne. Można się śmiać z tego jak wyglądają ale wiecie co?

 Zabiły mnie, lepsze niż te wszystkie wyżej wymienione razem wzięte, tylko bas był według mnie lepszy w innych słuchawkach, bardziej się zaznaczający ale  to chyba jest czego szukałem. 

Nie spodziewalem się, że słuchawki mogą tak grać. Super otwartość dźwięku, scena jak z kolumn, separacja instrumentów niesamowita. To miażdży to wszystko tam wymienione.

Jeszcze posłucham kilka modeli jeśli mi się uda, ale póki co one są faworytem. Jeszcze ich nie kupilem, ale to chyba kwestia czasu

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

AKG K812 @Argentum Extreme oraz AKG K872 @Argentum Extreme (bo czasem trzeba izolacji) plus iFi Audio Zen CAN, bo @manuelvetro tak ma, a z tego co widzę, słyszymy podobnie - lubimy studio.

Oczywiście sporo kasy by zostało - dałbym żonie :)

@neonlight Pierwsze z nich to Jecklin Float - jakieś 20 lat temu słuchałem ich w pewnym łódzkim komisie :)

Edytowane przez Bednaar
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
2 minuty temu, MichalZZZ napisał:

A myślałem, że Abyss 1266 mają kontrowersyjny wygląd ;)

Nie wspominając o AKG K1000 ;)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Producent powinien do wyposażenia tych Abyssów dodawać dedykowane poziomice, żeby ułatwić życie właścicielom ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

1268664361_by_oliwa1516.jpg.60c256766c294d30dbc6af7a7fd13bca.jpggdyby mógłby mówić to by powiedziały coś takiego :)

 

 

 

A teraz na poważnie.

Spodziewałem się takich komentarzy bo wyglądają naprawde beznadziejnie.

Na żywo jeszcze bardziej dziwacznie niż na zdjęciach, też sobie pomyślałem co to ***** jest. 

Facet w sklepie wszystko podłączył, założyłem to coś na głowę i poprosiłem żeby włączył muzykę. 

Na przeciwko stały kolumny też esl. 

Poprosiłem wiec jeszcze raz żeby przełączył z kolumn na słuchawki.

Uśmiechnął się, bo rzeczywiście były podłączone słuchawki. 

Żadne inne które testowalem na dzień dobry nie dały takiego efektu, by można było się tak pomylić. Nawet nie były w stanie się zbliżyć do tego. 

Scena jakby niczym nie ograniczona, żadnych barier i żadnych ścian,  pełna swoboda i otwartość. 

To zrobiło na mnie wrażenie. 

Gdzieś czytałem, że hd800 słyną z ogromnej sceny, że to król ale chyba giermek w porównaniu do tej sceny z tego dziwnego czegoś. 

Jeśli chodzi o czystość dźwięku to bardzo podobny poziom miały 009s, ale 007 już nie. 

Tak w ogóle to jak to jest, że dwukrotnie tańsze 007 mają większą scenę od 009? 

Te 007 bardzo podobne barwą do LCD4 tylko, że na co najmniej dwa razy większej scenie. Gdybym miał wybrać pomiędzy 007, a LCD4 bez wahania 007. 

Zakup LCD4 po przesłuchaniu 007 jest dla mnie irracjonalny. Chyba że kosztowałyby jedno zero mniej. 

Najgorsze były dla mnie grado, tak słabe że nawet nie zapamietalem jaki to model i odłożyłem po 5 minutach. 

Dan Clark nie podeszły mi wcale (skąd ta cena?!) 

Podobały mi się jeszcze HE1000 V2, bardzo dobre słuchawki, choć podobno używane niewiele (sztuka demo) całe skrzypiały i w ogóle jakby miały się za chwilę rozpaść. Fatalna jakość wykonania. Dźwiękowo ok, ale to jak jakaś plastikowa zabawka. 

T+A bardzo narwane, żywiołowe, pełne energii. Ciekawe słuchawki, ale znów ta ściana. Może źle oceniam słuchawki, nie mogę sie przyzwyczaić do tej klaustrofobii. 

HD800S i Arya bardzo podobne granie, ale Arya chyba podobała mi się bardziej. 

Hifiman, Sennheiser i stax bardzo wygodny. 

Ujmę to tak. Wiekszość słuchawek poza stax grała dla mnie na poziomie kolumn za 4kpln. 

Float zagrał lepiej niż większość kolumn, ktore słyszałem. 

Jak dla mnie na te chwilę, to nie tylko alternatywa dla kolumn, one mogą je zastąpić. 

Chce jeszcze przesłuchać abyss i susvara, po tym zadecyduje o zakupie. 

  • Like 2
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

moim skromnym zdaniem za taką kasę nie kupowałbym jednego modelu słuchawek tylko co najmniej 2 lub najlepiej 3 (ale nie flagowce tylko nieco tańsze modele zeby sie zmiescic w budżecie) , kazde nawet najdroższe słuchawki to w koncu tylko słuchawki i z racji swojej kontrukcji zawsze są bardzo kompromisowe, wiec imho kupiłbym jakiegos dobrego dynamika i jakiegos dobrego planara lub elektrostata + oczywiscie jakis wzmak do nich

Edytowane przez Azakiel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności