Skocz do zawartości
  • 0

Słuchawki i wzmacniacz za 50 000 PLN


Pimpulek

Pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Pierwszy post na forum i od razu z grubej rury :). Kup sobie Susvary a za pozostałe 20kPln jakiś biedawzmacniacz :)  

Edytowane przez lobuz1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

DT150 i jakiś wydajny dongiel na USB, żeby je poprawnie wysterował (z zapasem!), a za resztę pieniędzy bym zrobił większy zapas Pilsa (niekraftowego!), żeby mnie się lepiej czytao i pisao na forumku - no, i tak można żyyyć.;)

Edytowane przez neonlight
  • Haha 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Gdybym naprawdę nie miał co robić z pieniędzmi i koniecznie musiał wydać na audio to kupiłbym Susvary i WBA electrona. Połączenie burka jako dac/preamp byłoby idealne do jazzu i mocno średnicowych kawałków, gdzie można się zamulić zatopić w dźwięku i ululać przed snem. Oczywiście na co dzień używałbym heków i burka, które tworzą lepszy i bardziej uniwersalny zestaw

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Musiałbym dopiero posłuchać i ocenić czy warto albo czy chcę coś z tego pułapu bez tego to nie wiem czego mi brakuje i jakie standardy miałby spełnić sprzęt. W sumie główną zaletą sprzętu jest dla mnie to kiedy człowiek o nim nie myśli, a się rozkoszuje muzyką, a to już osiągnąłem. Na ten moment fantazja mnie nie ponosi. Jakbym miał strzelać z palca to ciekawe są dla mnie i byłyby do sprawdzenia HE-1, Hifimany i te najdroższe i te połowę tańsze oraz Focale (tutaj pewnie wystarczyłyby mi ELEX, a reszta kasy byłaby w zapasie jakby te mi się zepsuły i musiałbym sprawiać sobie nowe. :P ), no i chciałbym zobaczyć o co tyle szumu z DCA ;) 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Dzięki za odpowiedzi. 
Może trochę doprecyzuję pytanie, bo ogólnie tak się złożyło, a nie inaczej że muszę się przerzucić z kolumn na słuchawki. 
Wiem, że to dwie zupełnie różne prezentacje, ale w słuchawkach zawsze brakuje mi przestrzeni, dlatego szukałbym raczej słuchawek

otwartych z możliwie jak największą sceną. 
Jestem w plecy z rozwojem tej gałęzi audio, ale z tego co widzę dzisiaj rozwija się najszybciej.
Poza tym mam małą głowę, dlatego nie jestem pewien czy Abyss 1266 będą dla mnie dobrym wyborem.
Oczywiście nie kupię niczego w ciemno, ale chciałbym też poznać zdanie ludzi, którzy mają większe rozeznanie w słuchawkach.
Do tej pory słyszałem tylko Sennheiser HD600 i Audeze LCD-3 i obie pary miały bardzo małą scenę, choć Audeze bardzo przyjemne w przekazie.
Słyszałem też coś o AKG K1000, ale jednak wolałbym sprzęt nowy, który mogę przed zakupem przetestować.
IEM też by wchodziło w grę, ale wolałbym wokołuszne bo mógłbym wykorzystać resztę toru. 
System to Auralic Aries G1, Chord Dave, Transrotor ZET-3 + Chord Symphonic Phono.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Audeze słyną z dość intymnej sceny. Wyjątkiem jest nowy model LCD5, które możesz wziąć pod uwagę - warto się nimi zainteresować. Sam się do nich przymierzam, ale to później, bo najpierw priorytetem jest nowy wzmak. Co do wzmacniaczy, to poczytaj sobie o Burson Grand Tourer, Violectric HPA V550 Pro, Benchmark HPA4, Cayin HA-300 (wychodzi nowy model MK2), Woo Wa33 i Niimbus US5 Pro. Ja wybierałem właśnie między tymi co powyżej, pod konkretne modele sluchawek. Szukałem czegoś uniwersalnego. Ostatecznie stanęło na Wa33 albo Niimbusie. Najpierw spróbuję tego drugiego, bo Niimbusa będę mógł zwrócić w razie czego i zamówic Wa33, a w drugą stronę się nie da przeprowadzić takiej operacji, bo Wa33 byłby robiony na zamówienie i tutaj już nie ma możliwości zwrotu. 

 

 

Edytowane przez MichalZZZ
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
5 godzin temu, Pimpulek napisał:

Dzięki za odpowiedzi. 
Może trochę doprecyzuję pytanie, bo ogólnie tak się złożyło, a nie inaczej że muszę się przerzucić z kolumn na słuchawki. 
Wiem, że to dwie zupełnie różne prezentacje, ale w słuchawkach zawsze brakuje mi przestrzeni, dlatego szukałbym raczej słuchawek

otwartych z możliwie jak największą sceną. 
Jestem w plecy z rozwojem tej gałęzi audio, ale z tego co widzę dzisiaj rozwija się najszybciej.
Poza tym mam małą głowę, dlatego nie jestem pewien czy Abyss 1266 będą dla mnie dobrym wyborem.
Oczywiście nie kupię niczego w ciemno, ale chciałbym też poznać zdanie ludzi, którzy mają większe rozeznanie w słuchawkach.
Do tej pory słyszałem tylko Sennheiser HD600 i Audeze LCD-3 i obie pary miały bardzo małą scenę, choć Audeze bardzo przyjemne w przekazie.
Słyszałem też coś o AKG K1000, ale jednak wolałbym sprzęt nowy, który mogę przed zakupem przetestować.
IEM też by wchodziło w grę, ale wolałbym wokołuszne bo mógłbym wykorzystać resztę toru. 
System to Auralic Aries G1, Chord Dave, Transrotor ZET-3 + Chord Symphonic Phono.

 

Warto też rozważyć elektrostaty. Np Stax 009s lub najnowszy model X9000 ( tylko nie wiem czy już dostępny w Polsce trzeba by potwierdzić w grobel audio).

 

I do tego energizer np t8000 lub tańszy 700s/700t.

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Jest tego więcej niż myślałem.
Przeszukałem internet, fora, czytałem różne recenzje, oglądałem wideorecenzje. 
Teraz wiem jeszcze mniej niż wcześniej. 😬
Wiele słuchawek pojawiło się zupełnie niedawno i jest niewiele informacji na ich temat.
Podsumowując wszystkie, które mnie interesują to Stax X9000, Susvara, Abyss 1266, T+A, LCD5, Meze Elite, Raal Sr1a, HE-1000 SE, Audeze CRBN i przeceniona z 20 000zł na 13 000zł Abyss Diana Phi. 😅
Doczytałem, że elektrostaty potrzebują jakiegoś specjalnego wzmacniacza jak Audeze CRBN i STAX. Nie wiedziałem o tym wcześniej i zgłębiłem trochę temat. Wielu ludzi na zagranicznych forach poleca kgsshv carbon bardziej niż T-8000.

Kgsshv nie moglem znalezc w Polsce.
Widziałem też w ofercie mp3store Dubiel Eurydice znacznie tanszy niż tamte, ktoś może porównywał bo nie mogłem nic znaleźć na ten temat w internecie?
Z jednej strony ciekaw jestem jak to brzmi, a z drugiej wolałbym chyba wzmacniacz który napędzi też inne słuchawki.
Z tych co wymienił MichalZZZ woo audio poza moim budżetem. 
Spróbowałbym też tych Abyss z Niimbus lub Formula S.
Zaciekawił mnie też ten Raal, ale nie widzę dostępnych w Polsce wzmacniaczy.
Teraz na stronie producenta jest spora zniżka na ofertę sklepu i tam jest wzmacniacz, który napędzi wstęgi, zwykłe słuchawki i jeszcze kolumny HSA-1b.
Jest to spory budżet dlatego chciałbym wydać go jak najlepiej. Nie słyszałem żadnych z tych słuchawek ani żadnych wzmacniaczy, a zorganizowanie odsłuchu w sklepie i zebranie tego wszystkiego jest w ogóle możliwe? 
Najbardziej zależy mi na scenie szerokiej na boki i głębokiej, holograficznej. 
Lubię dźwięk gładki zwłaszcza na górze, neutralną średnicę, ale nie lubię gdy jest za dużo basu. Jednak też żeby nie było go za mało, tak by potrafił nadać rytm i uderzyć kiedy trzeba. 
Co z tego można skreślić na dzień dobry, a co wziąć pod uwagę?
 

W dniu 6.11.2021 o 09:58, szwagiero napisał:

Duża scena to Senki HD-800. Skąd jesteś?

Pomorskie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Ja się zdecydowałem na często polecany zestaw Abyss 1266 Phi TC + Niimbus US5 Pro ale nie jest to gładkie, średnicowe i o niewielkiej ilości basu brzmienie. Mówię przedewszystkim o wspomnianych powyzej słuchawkach Abyss 1266. Osobiscie też preferuje gładkie i średnicowe brzmienie, tyle tylko, że ja lubię bas i do takiego grania będę miał słuchawki ZMF Verite Closed/Open, Meze Empyrean i myślę, że dokupię sobie jeszcze Audeze LCD4 albo LCD5. Natomiast Abyss to nieco inna bajka. Nie słuchałem ich jeszcze, ale dużo czytałem i w końcu sobie je zamówiłem. Bardzo jestem ich ciekaw i myślę, że jako jedne z kilku słuchawek w kolekcji nieco odmiennie grające będą dobrym pomysłem. Tym bardziej, że bas podobno w nich jest fenomenalny, a ja to lubię konkretne basisko ;) Natomiast jako jedyne słuchawki na pewno bym się na nie nie zdecydował. Co do wzmacniacza, to uważam, że Niimbus jest najbardziej uniwersalny. Na nim prawie wszystko gra dobrze. Z innymi wzmacniaczami bywa różnie. Przykład Formula S. Bardzo dobra synergia z Abyss, a z innymi słuchawkami loteria. Podobny przykład Cayin Ha300. Oczywiście opieram się na przykładzie moich słuchawek, gdzie doczytałem się różnych opinii co do ich parowania z w/w wzmacniaczami. 

Edytowane przez MichalZZZ
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
W dniu 6.11.2021 o 10:03, Pimpulek napisał:

dlatego szukałbym raczej słuchawek

otwartych z możliwie jak największą sceną

Tutaj polecam posłuchać Hifiman He1000SE, do tego dobry wzmacniacz, może lekko je ocieplający i będzie sporo przestrzeni.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

@Pimpulek pochwal się proszę jeśli już coś wybrałeś/wybierzesz :) w takiej kwocie można by rzec 'sky is the limit', można wybierać praktycznie w samych topowych modelach, wszystkie będą rewelacyjne i finalnie, jak zawsze, będzie to kwestia osobistych preferencji. Short lista, którą stworzyłeś brzmi bardzo ciekawie i różnorodnie stąd ciekawość na co ostatecznie padł wybór :) 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Generalnie mając w planach przeznaczenie 50k na słuchawki + wzmacniacz to raczej miałbym jej więcej i mógł zamówić wszystko co najdroższe, osłuchać i wybrać co mi podejdzie, a co by to było to cholera wie bo "póki co" nie przeznacze tyle kasy :D ALE, pewnie zacząłbym od topowych zestawów Staxa w ramach testowania słuchawek konstrukcji otwartej, + pewnie Abyssy jakieś, zamknięte zapewne ZMF Verite C chciałbym sprawdzić + te Hifimany nowe drewniaki R10, Audiotecnica AWKT i L5000, Sony Z1R też by można dołożyć do odsłuchów + osobno DAC i AMP wysokiej klasy, tu też trzeba by wertować ostro, DACe jakieś Hegle albo R2R itd. Co do wzmacniaczy zawsze mi się marzyło posłuchać słynnego Bakoona, ale wziałbym tez pod uwage najnowszego Flux Laba Volota. W kwocie 50k zł pewnie ubrałbym się w dwie pary słuchawek (razem z DACem i ampem) otwarte + zamknięte. I oczywiście szedłbym w pełen balans.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności