Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Zdjęcia Stacjonarnych Zestawów Audio


lobuz1

Rekomendowane odpowiedzi

Nic nie szkodzi. To niedopatrzenie zmieniło cały ton wypowiedzi :D Wierzę, że Niimbus jest bezapelacyjnie lepszy. Aczkolwiek to też pewnie duzo zależy od preferencji. 

 

Fotki Woo wrzuce jak dojedzie nowy audio mebelek, ale szczerze zaczynam tracić powoli cierpliwość, bo zamawiałem ten mebel zdaje się początkiem grudnia. Ja rozumiem, że mebel na zamówienie z konkretnego litego drewna i robiony pod wymiar to trochę trwa taka produkcja, a później wysyłka, ale bez przesady. Znów dostałem info,ze dostawa została opóźniona. Miał być przed wzmakiem :(

Edytowane przez MichalZZZ
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

A to jak już wkleiłem powyżej zdjęcia, to może skrobnę też parę słów porównujących moje dwa wzmaki Niimbusa US5 Pro i Woo Audio WA33.

 

Po już jakimś czasie obcowania z tymi dwoma wzmakami mogę coś więcej o tym napisać. Odrazu też podkreślę, że są to moje subiektywne wrażenia.

 

Interkonekty staralem się przepinać, żeby nie było tak, że porównania sobie robiłem na jednym wzmaku z lepszymi kablami, a na drugim z gorszymi. Za DAC mi nieprzerwanie służy Holo May KTE. 

 

Zacznę może od tego, że jeżeli ktoś twierdzi, że lampa zawsze gra jak lampa i brakuje jej zalet wzmacniaczy tranzystorowych, to jest w błędzie i proszę sobie posłuchać takiego WA33. Ja ten wzmacniacz odbieram jako taki właśnie pomost, który łączy wszystkie zalety wzmacniacza lampowego i tranzystorowego, dlatego tak bardzo pokochałem (nie boję się użyć tego słowa) jego dźwięk. Zanim przejdę do meritum może przypomnę, że miałem wcześniej Feliksa Envy, który jak na moje gusta soniczne był za ciepły, za wolny i za bardzo plastyczny, taki wręcz misiowaty. Dlatego poszedł do zwrotu. Co też nie znaczy, że był to zły wzmacniacz, wręcz przeciwnie, był bardzo dobry, ale nie pod moje preferencje dźwiękowe. Pewnych rzeczy mi w nim brakowało, które dał mi WA33. Głównie chodzi o dynamikę, detal, szybkość, przejrzystość i więcej wysokich tonów, oraz bardziej zlepiony w kupę bas (nie taki obszerny, bułowaty, a bardziej zwarty). I tutaj może przejdę już do porównania z Niimbusem, zaczynając od dołu. Niimbus ma ten bas jeszcze bardziej punktowy, jeszcze bardziej zwarty, genialny technicznie, ale nie ma takiej mocy i siły uderzenia jak ten w WA33. Średnica jest cieplejsza w WA33, bardziej organiczna, wokale bardziej żywsze, ale też nie nazwałbym tego wzmacniacza stricte ciepło grającym. Niimbus jest jaśniejszy, to nie ulega wątpliwości, ale nie jest to duża różnica w strojeniu, niemniej zauważalna. Niimbus jest neutralnym wzmacniaczem a WA33 idzie delikatnie w stronę ciepełka, dzięki temu jest bardziej muzykalny (co ciekawe taki Enleum Amp 23R wydawał mi się cieplej grającym wzmakiem od WA33, ale to musialbym sobie raz jeszcze i bezpośrednio porównać). Wysokie tony uwielbiam tak w Niimbusie jak i w WA33. Oba te wzmaki pod tym względem są świetne. Ciut ostrzejsze i jaśniejsze wysokie są w Niimbusie (wciąż jak dla mnie gładkie), ale WA33 ma jakby bardziej rozdzielcze te wysokie tony. Bardziej się rozciągają i słychać ich więcej. Lubię wysokie tony i każdy z tych dwóch wzmacniaczy nie ma tutaj żadnych braków. Teraz może jaką przewagę ma Niimbus nad WA33 i dlaczego dobrym pomysłem jest go zostawienie jako drugi wzmacniacz. Główną zaletą i przewagą Niimbusa nad WA33 jest tło. To właśnie Niimbus mi pokazał co to tak naprawdę znaczy czarne jak smoła tło. Tam daleko gdzieś z tyłu w tle jest totalna i kompletna cisza, czarność, dzięki temu całość dźwięku jest bardzo czysta. WA33 w dobrze zrealizowanych nagraniach już tak czarny nie jest, ale to trzeba się skupić i wsłuchać, zeby to usłyszeć. Normalnie słuchając muzyki tego nie słychać i w niczym to nie przeszkadza. Kolejną przewagą Niimbusa jest to, że się mniej grzeje. Pobiera też mniej prądu, więc taka żonglerka tymi wzmacniaczami, to nie jest zły pomysł ;) Znakomicie się uzupełnia taki system - jeden wzmak lampowy, drugi tranzystorowy. Jeden bardziej transparentny, nic nie koloryzujący, nic nie podbarwiający, pokazujący słuchawki jakimi naprawdę są, a drugi bardziej organiczny, grający z większym kopem, z większą energią, tak aby nóżka siedząc na fotelu i słuchając muzyki nie przestawała tupać w rytm muzyki. Wspomniałem o grzaniu się obu wzmakow, w sensie, że od WA33 emanuje wyraźne ciepło, kiedy wzmacniacz pracuje kilka godzin. W lecie może to być problem, w zimie jak znalazł ;) I jest to kolejna rzecz przemawiająca za tym, żeby mieć dwa takie wzmaki. W lecie częściej pewnie będę używał Niimbusa. Warto jeszcze dodać, że WA33 i jego transformatory wydobywają halas w porównaniu z ciuchutką pracą Niimbusa. To buczenie nie jest duże i nie jest to nic co mi przeszkadza, ale jest. Podczas normalnego użytkowania słuchawek tego nie słychać, ale jak zdejmiesz słuchawki, masz w domu kompletną ciszę, to usłyszysz te transformatory. Z bliska, bo z dalsza nic nie słychać. W każdym razie mi osobiście to nie przeszkadza, ale kultura pracy w Niimbusie jest lepsza i to nie ulega żadnej wątpliwości. Jakość obudowy obu tych wzmakow jest na bardzo wysokim poziomie i tutaj nie bede się rozpisywał, bo nie ma o czym. Top pod względem wykonania. Gwarancja Niimbusa to 5 lat, natomiast na WA33 to 3 lata. Fajną rzeczą w Niimbusie dość uważam przydatną jest pokrętło balansu. Natomiast jeżeli chodzi o zworki, które służą do wzmocnienia dźwięku, a te są zamontowane z tylu wzmacniacza, to nie jest dobry pomysł i zmiana tego na niższy bądź wyższy gain wymaga trochę gimnastykowania. Jest to dość uciążliwe. WA33 ma zmiane wzmocnienia dźwięku na przednim panelu i dzięki temu taka zmiana jest dużo bardziej komfortowa. Przydaje się to zwłaszcza kiedy masz kilka par słuchawek i każde grają lepiej na innym wzmocnieniu. Co jeszcze? Może teraz detal, dynamika, szybkość, czyli to z czego słyną wzmacniacze tranzystorowe. I tutaj jest porównywalnie co jest ni mniej ni więcej jak ogromną zaletą WA33! Bo teraz skoro uzyskaliśmy podobne wartości co z topowego wzmacniacza tranzystorowego i dodamy do tego niesamowitą muzykalność, organiczność, kapitalną holografie, dużą moc, która jest w stanie napędzić najbardziej wymagające planary na rynku (u mnie gra z Abyssami, ale ponoć z Susvarą też jak najbardziej daje rade), to proszę mi powiedzieć czego można chciec więcej? Za to właśnie uwielbiam WA33. Który inny wzmacniacz lampowy może się pochwalić takimi osiągami? Być może są pod tym względem jeszcze lepsze, bo sam Woo ma w ofercie jeszcze wyższy model WA33 o nazwie Elite, oraz ich topowy i flagowy wzmacniacz WA234. Czy robia to wszystko jeszcze lepiej? Pewnie tak, ale ja sobie nie mogę tego wyobrazic. Pozatym mawiają, że stockowe lampy w podstawowym modelu WA33 są średnie i warto je wymienić na lepsze, dzięki temu ten wzmacniacz zagra zauważalnie lepiej - bardzo zbliżonym dźwiękiem do wersji Elite. Dla mnie staje się to już aż niewiarygodne. Ale nie omieszkam spróbować i się przekonać na własne uszy. Wrocmy jednak do meritum tematu. Tak więc wspomniałem już o dole, średnich, wysokich, ogólnej dynamice, to może teraz o scenie i holografii. Napewno WA33 gra większą sceną, zdecydowanie bardziej w głąb niż Niimbus. Scena w szerz jest porównywalna, natomiast WA33 lepiej serwuje nam dźwięk z jakby z tyłu głowy. Scena jest bardziej trójwymiarowa. Dźwięki trafiają do nas z tyłu, z góry, z głębi i z boku. Niesamowite jest to, jaką taka scena a na niej holografia robi robotę. Nie chcę się przestać słuchać. To wszystko połączone z rozdzielczoscią, barwą, szybkością i przede wszystkim zwierzęcą wręcz energią tego dźwięku czyni ten wzmacniacz kompletnym. Zanim zamówiłem WA33, to trzy osoby na forum (pozdrawiam) mi mówiły, że WA33 to taki Niimbus na sterydach i ja się pod tym podpisuje każdą kończyną. Również tak to odbieram. Synergia z moimi sluchawkami? Każde słuchawki grają dla mnie lepiej z WA33. O synergii tego wzmacniacza z Abyssami już krążą niemalże legendy jak się tak wczytać i nie jest to wcale przesada. Nic dziwnego, że Abyss rekomenduje ten wzmacniacz do swoich słuchawek, a Panowie z Woo rekomendują do swojego wzmacniacza Abyssy. Synergia jest genialna. Jak ktoś lubi Abyssy, to z czystym sumieniem polecam ten wzmacniacz do tych słuchawek. Energia jest taka, że ciary gwarantowane! Najbardziej jednak na plus mnie zaskoczyły ZMF Verite Closed. A dlatego, bo Niimbus też łapie dobrą synergię z Abyssami i tutaj nie ma aż takiej dużej różnicy względem WA33, natomiast Verite grają już znacznie lepiej z WA33. LCD5 również lepiej z WA33. Empów nie miałem okazji wypróbować, ale tutaj podejrzewam, że synergia byłaby lepsza z Niimbusem. I te słuchawki uważam, że są stworzone do Niimbusa. One z natury są bardzo średnicowe, organiczne, ciepłe, z nieco bulowatym basem, który Niimbus potrafi znakomicie kontrolować. I to chyba tyle, bo co tutaj więcej napisać... Dziękuję i pozdrawiam :) Przepraszam za brak ładu i składu w pisowni. 

 

Edytowane przez MichalZZZ
  • Like 2
  • Thanks 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Dziękuję. Żona mówi, że wieś tańczy i śpiewa z tymi ledami 😄 Trochę pewnie ma racji, ale do zdjęć wygląda to całkiem ok :) Na ogół wieczorami ściemniam te kolorki, żeby były bardziej stonowane i żeby światło nie przeszkadzało, albo całkowicie wyłączam. 

 

57 minut temu, rev napisał(a):

 

Piękne fotki! ;)

 

Ale i tak do Twoich zdjęć mi daleko :) Naprawdę bardzo mi się podobają i często je podziwiam. Masz do tego talent. Z mojej strony jestem niemalże o tym przekonany, że będzie to moje kolejne hobby. Zresztą kiedyś już się trochę interesowałem fotografią, ale to było ze sto lat temu. Jak skończę budować system audio, to znów wejdę w świat sprzętu fotograficznego jak i samej fotografii - uwielbiam robić zdjęcia przedmiotom. 

 

 

Edytowane przez MichalZZZ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
24 minuty temu, retter napisał(a):

[mention=46633]bakus1233[/mention] mamy Cię emoji6.png

Jaki Gość ma fun! emoji16.pngemoji41.png
 

 

 


Wysłane przy użyciu Tapatalka







 

"Chłopaki do wzięcia" wersja dla audiofili ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, retter napisał(a):

Ej nie obrażaj Pana, gość ma swój świat i co komu do tego. Niech żyje sobie swoim szczęściem.

Wysłane przy użyciu Tapatalka
 

A może choruje na zbieractwo? Po co komuś 2000 tych samych kolumn? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może choruje na zbieractwo? Po co komuś 2000 tych samych kolumn? 
Nawet jeżeli jest jakaś forma autyzmu to co komu do tego?
Pan widać jest zakotwiczony w czasach swojej młodości PRL i tam jest szczęśliwy. Jest dysfunkcyjny ale czy szkodzi komuś?

Chyba nie bardziej niż masa młodych ludzi która pijana odwala cyrki, kierowcy świadomie popełniają wypadki etc.

Wysłane przy użyciu Tapatalka

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, retter napisał(a):

Ej nie obrażaj Pana, gość ma swój świat i co komu do tego. Niech żyje sobie swoim szczęściem.

Wysłane przy użyciu Tapatalka
 

Boże broń! Chodziło mi raczej o swoisty klimat ... luźne skojarzenie, choć być może nie do końca trafne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
37 minut temu, MichalZZZ napisał(a):

Taki tam zbiór ostatnich fotografii mojego systemu stacjonarnego :

 

 

 

 

IMG_4447.JPG

 

IMG_4453.JPG

 

IMG_4463.JPG

 

IMG_4485.JPG

 

IMG_4507.JPG

 

IMG_4529.JPG

 

IMG_4536.JPG

 

IMG_4539.JPG

 

IMG_4548.JPG

 

IMG_4258.JPG

 

IMG_4266.JPG

 

IMG_4297.JPG

 

IMG_4308.JPG

 

IMG_4325.JPG

 

IMG_4356.JPG

 

IMG_4368.JPG

 

IMG_4377.JPG

 

IMG_4393.JPG

 

IMG_4430.JPG

 

IMG_3924.JPG

 

IMG_3941.JPG

 

IMG_3953.JPG

 

IMG_4091.JPG

 

IMG_4096.JPG

 

IMG_4123.JPG

 

IMG_4138.JPG

 

IMG_4151.JPG

 

IMG_4158.JPG

 

IMG_4643.JPG

 

IMG_4650.JPG

 

IMG_4691.JPG

 

IMG_4712.JPG

IMG_3608.JPG

IMG_3616.JPG

IMG_3636.JPG

IMG_3638.JPG

Biorąc pod uwagę tylko sprzęt audio, ile tutaj widzimy przepuszczonej kasy? ;D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, loathe napisał(a):

Biorąc pod uwagę tylko sprzęt audio, ile tutaj widzimy przepuszczonej kasy? ;D

Proszę wybaczyć, ale to jest tutaj akurat najmniej istotne i pozostawie to pytanie bez odpowiedzi. Liczy się satysfakcja i zadowolenie z uzyskanych efektów :)

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, MichalZZZ napisał(a):

Taki tam zbiór ostatnich fotografii mojego systemu stacjonarnego :

 

 

 

 

IMG_4447.JPG

 

IMG_4453.JPG

 

IMG_4463.JPG

 

IMG_4485.JPG

 

IMG_4507.JPG

 

IMG_4529.JPG

 

IMG_4536.JPG

 

IMG_4539.JPG

 

IMG_4548.JPG

 

IMG_4258.JPG

 

IMG_4266.JPG

 

IMG_4297.JPG

 

IMG_4308.JPG

 

IMG_4325.JPG

 

IMG_4356.JPG

 

IMG_4368.JPG

 

IMG_4377.JPG

 

IMG_4393.JPG

 

IMG_4430.JPG

 

IMG_3924.JPG

 

IMG_3941.JPG

 

IMG_3953.JPG

 

IMG_4091.JPG

 

IMG_4096.JPG

 

IMG_4123.JPG

 

IMG_4138.JPG

 

IMG_4151.JPG

 

IMG_4158.JPG

 

IMG_4643.JPG

 

IMG_4650.JPG

 

IMG_4691.JPG

 

IMG_4712.JPG

 

IMG_3608.JPG

 

IMG_3616.JPG

 

IMG_3636.JPG

 

IMG_3638.JPG

 

 

Piękne fotki!

 

Nie chcialbyś czasem napisać recenzji po angielsku swoich urządzeń? Z tymi fotami byłbym dumny wrzucić je do nas na stronę :)

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[mention=82104]MichalZZZ[/mention] Zaiste. Piękne ujęcia. Korzystając z okazji mam propozycję do kolegów jak i administracji aby cytując posty ze zdjęciami ograniczyć się tylko do tekstu. W przeciwnym razie robi się spory bałagan.

  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, rev napisał(a):

 

Piękne fotki!

 

Nie chcialbyś czasem napisać recenzji po angielsku swoich urządzeń? Z tymi fotami byłbym dumny wrzucić je do nas na stronę :)

 

Dziękuję, bardzo mi miło :)Tym bardziej, że mówi to ktoś kto robi tak doskonałe zdjęcia 👍

 

Co do recenzji, to raczej nie nadaje sie do tego - ja po polsku nie umiem nawet pisać recenzji 😄 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, zielinskitomasz napisał(a):

[mention=82104]MichalZZZ[/mention] Zaiste. Piękne ujęcia. Korzystając z okazji mam propozycję do kolegów jak i administracji aby cytując posty ze zdjęciami ograniczyć się tylko do tekstu. W przeciwnym razie robi się spory bałagan.
 


U mnie post się zwija wiec czemu bałagan? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, MichalZZZ napisał(a):

 

Dziękuję, bardzo mi miło :)Tym bardziej, że mówi to ktoś kto robi tak doskonałe zdjęcia 👍

 

Co do recenzji, to raczej nie nadaje sie do tego - ja po polsku nie umiem nawet pisać recenzji 😄 

 

Jakbyś kiedyś zmienił zdanie to daj znać :D

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, MichalZZZ napisał(a):

Taki tam zbiór ostatnich fotografii mojego systemu stacjonarnego :

 

 

 

 

IMG_4447.JPG

 

IMG_4453.JPG

 

IMG_4463.JPG

 

IMG_4485.JPG

 

IMG_4507.JPG

 

IMG_4529.JPG

 

IMG_4536.JPG

 

IMG_4539.JPG

 

IMG_4548.JPG

 

IMG_4258.JPG

 

IMG_4266.JPG

 

IMG_4297.JPG

 

IMG_4308.JPG

 

IMG_4325.JPG

 

IMG_4356.JPG

 

IMG_4368.JPG

 

IMG_4377.JPG

 

IMG_4393.JPG

 

IMG_4430.JPG

 

IMG_3924.JPG

 

IMG_3941.JPG

 

IMG_3953.JPG

 

IMG_4091.JPG

 

IMG_4096.JPG

 

IMG_4123.JPG

 

IMG_4138.JPG

 

IMG_4151.JPG

 

IMG_4158.JPG

 

IMG_4643.JPG

 

IMG_4650.JPG

 

IMG_4691.JPG

 

IMG_4712.JPG

 

IMG_3608.JPG

 

IMG_3616.JPG

 

IMG_3636.JPG

 

IMG_3638.JPG

 

Jakbyś wracał do fotografii… zainwestuj w aparat z poziomicą ;)

  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności