Skocz do zawartości

Zdjęcia Stacjonarnych Zestawów Audio


lobuz1

Rekomendowane odpowiedzi

Dziękuję, ciesze się, że się zdjecia podobają. Lubię się bawić aparatem. Zdaje się wrócę do tego hobby jak skończę budować system audio. 

 

Co do bocznych ścianek, to chyba faktycznie z miedzi. Kurcze zastrzeliłeś mnie tym pytaniem. Sprawdzę i wrócę z odpowiedzią. W każdym razie jak wpada słoneczko do pokoju to te ścianki tak świecą, że się odbija poświata od ściany. Ma sie wrażenie jakbym te boki były podświetlane. Na początku się łapałem wchodzac do pokoju, że czegoś zapomniałem wyłączyć, bo tak sie swiatło odbijało od ściany ;)

 

Jakość wykonania Holo jest top topów. Tutaj naprawdę się ktoś postarał. Kawał fenomenalnie wykonanego sprzętu. Przeokropnie mi się podoba! 

 

 

 

IMG_8373.JPG

IMG_8375.JPG

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@The Grand Wazoo

 

Miedź.

 

"The twin chassis design is striking, with the use of copper on the sides of the chassis, the feet and the buttons of the supplied remote control and the front panel"

 

https://www.stereonet.com/reviews/holo-audio-l3-kte-may-dac-review

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
26 minut temu, Najner napisał:

Miałem kilka lat temu K701 + Xduoo XD05 i bardzo lubiłem ten duet, fajnie mi to grało, ale zawsze wolałem dokanałowe i powyższy zestaw się kurzył, więc sprzedałem. Od tamtej pory nie miałem otwartych słuchawek, a takie otwarte granie jednak lubię, pomimo stosunkowo małej "uniwersalności" - nie posłucham w łóżku przy śpiącej narzeczonej, nie posłucham na spacerze itp. Czas mija, dalej wolę słuchawki dokanałowe, ale zaczynam tęsknić za takim otwartym graniem, zmienia mi się też trochę gust - ciemnieje, gęstnieje... W dodatku pieniądz trzymany na koncie traci na wartości jak zwariowany, więc jak tu nie spróbować znowu ;) Kiedyś porównywałem HD600 i K701, wybór padł na te drugie. Dzisiaj jednak kupiłem HD650 pod moje obecne preferencje dźwiękowe i muzyczne, no i mam znowu swoją małą "stacjonarkę", zobaczymy co z tego wyjdzie. Na ten moment bardzo się lubimy.

 

20220426_193916.jpg

 

 

Ps. Marcin @kurop (jak zawsze) dzięki za transakcje ^^

 

 

Fajny zestaw, chociaż u mnie spowodował lawinę dalszych wydatków :D Jakoś 2 lata temu wróciłem dzięki niemu do audio-zajawki. Szkoda, że jednak czegoś mi tam finalnie brakowało i na tym się nie skończyło, mimo początkowych zachwytów. A później to już wiadomo, gonienie niedoścignionego króliczka... Niemniej chętnie znów bym tego posłuchał, bo ostatnio miałem HD 58X i były fajne - ale z pamięci czegoś mi brakowało do HD 650.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Dirian napisał:

, że jednak czegoś mi tam finalnie brakowało i na tym się nie skończyło, mimo początkowych zachwytów

Do Twoich Aeon 2 Noire brakuje - słuchałem ich chwilkę na meecie kilka miesięcy temu i tak bardzo mi się spodobały, że ustawiłem sobie alert na OLX :D Jednak u mnie te otwarte to dodatek do dokanałowych, więc na razie nie będę przeginał. Może uda się złapać kiedyś używki w dobrej cenie, ale one nie są zbyt chodliwe chyba, bo rzadko je widuje.

 

9 godzin temu, bakus1233 napisał:

HD650, to słuchawki na których mogę słuchać muzyki nawet wtedy gdy boli mnie głowa :D

To prawda, w dodatku są bardzo wygodne (a mój łeb jest problematyczny we współpracy z większością wokółusznych).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, Najner napisał:

To prawda, w dodatku są bardzo wygodne (a mój łeb jest problematyczny we współpracy z większością wokółusznych).

Jeśli kupiłeś nowe, to na początku pałąk może trochę ściskać głowę, ale to mija szybko :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, bakus1233 napisał:

Jeśli kupiłeś nowe, to na początku pałąk może trochę ściskać głowę, ale to mija szybko :)

No właśnie problem mam taki, że w dużej ilości słuchawek dolna część padów nie dociska głowy (a w zasadzie szczęki, zaznaczyłem w którym miejscu na obrazku poniżej). Powoduje to oczywiście brak "seala", nie ma odpowiedniego ciśnienia, dźwięk też ucieka dołem. Na szczęście HD650 leżą bardzo dobrze.

 

Screenshot_20220427-120202_Samsung Internet.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Najner napisał:

No właśnie problem mam taki, że w dużej ilości słuchawek dolna część padów nie dociska głowy (a w zasadzie szczęki, zaznaczyłem w którym miejscu na obrazku poniżej). Powoduje to oczywiście brak "seala", nie ma odpowiedniego ciśnienia, dźwięk też ucieka dołem. Na szczęście HD650 leżą bardzo dobrze.

 

 

Jak lubiesz planary jak Aeon i masz problem z seal to sprawdź te słuchawki z mięciuchnymi, dużymi, głębokimi poduchami.

A4C21A7F-30EC-4932-83EE-58C0F2B8F9FB.jpeg

6A8BC19A-3DB0-4626-8DFB-1E8AB474531C.jpeg

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
13 minut temu, Artorias napisał:

Fajnie to RPI wygląda :D

A jak to wszystko gra. Rewelacyjny transport. Słucham właśnie stacjonarnie na sprzęcie mobilnym podpiętym 3m kablem coax pod Allo Digione. 😀

 

D12A18AC-A37F-4231-B738-2F1558CA53CD.jpeg

Edytowane przez lobuz1
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, ArSo1981 napisał:

@lobuz1 jak się ma zawartość żółtej walizeczki do Mojo2? 

Obydwa mają wspólny mianownik- mnóstwo możliwości dopasowania pod siebie sygnatury dźwięku i zabawy z tym związanej (dsp w Modżo) a w żóltej (wymiana buforów, opampów, lampa, eqalizerek). 

Edytowane przez lobuz1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Wciąż jestem spełnionym audiofilem- kupuję ******ły: kabelki, zasilacze, płyty 🤣. Zrezygnowałem z Roon i jadę na Ifi Stream oraz malinkach na Moode i Audirvana (malina po upnp).

Sytuacja n dziś- gra klawo, fpytę, zarąbiście 😀. Czekam jeszcze na dostawe zasilcza liniowego, dwukanałowego 24/16V do gramofonu i przedwzmacnicza.

D9590CF5-71DD-4170-9692-06F92676D80F.jpeg

46C0B0A4-1DCB-46C9-BFC5-92A3D9E8C353.jpeg

9436463A-19F5-4CC8-B639-538D5E052805.jpeg

B917DEED-BE84-4437-BDCE-4DBB50741F68.jpeg

 

36CF0923-9983-4C08-AC24-41695C98D3A3.jpeg

61ED6A58-42CF-462F-85AF-C1E6D5129D8F.jpeg

097177BD-5E6D-404C-A1F1-2E620B9CC219.jpeg

Edytowane przez lobuz1
  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj: Malinka z hat Audiophonics po coax na Moode=>Dac SMSL SU9 =>lampa na przedwzmacniaczu OTL Sinus=> Stereo Rotel RA-1572MKIi=>Fyne Audio F501. Dobrze robi ten puderek Sabre.

 

84BD948D-589F-4C4D-BFDC-2E3978E2A200.jpeg

Edytowane przez lobuz1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On 7/11/2022 at 1:12 PM, lobuz1 said:

Zrezygnowałem z Roon i jadę na Ifi Stream oraz malinkach na Moode i Audirvana (malina po upnp).

Hej, to ten Stream i maliki takie dobre że Roon niepotrzebny? I co byś polecał z tych rozwiązań najbardziej? Pozdrawiam i gratuluję wspaniałej kolekcji 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, NuYam napisał:

Hej, to ten Stream i maliki takie dobre że Roon niepotrzebny? I co byś polecał z tych rozwiązań najbardziej? Pozdrawiam i gratuluję wspaniałej kolekcji 🙂

Roon mi się znudził, walałem używać malinek czy ifi stream, które pod względem sq nie są gorsze. Roon zwycięża katalogowaniem biblioteki muzycznej i UI. Coraz mniej go używałem, więc nie widziałem powodu do wykupywania Roon na kolejny rok. 
 

Mam:

- RPI4B  z kartą Allo Digione + zasilnie Ifi IPowerX: 2 wyjścia: coax + bnc 

- RPI3B+ z kartą Audiophonics z możliwością oddzielnego zasilania + zasilacz Ifi Ipower2: 3 wyjścia: coax, optyczne, i2s (hdmi)

https://www.audiophonics.fr/en/dac-and-interfaces-for-raspberry-pi/audiophonics-digipii2s-digital-interface-wm8804g-for-raspberry-pi-spdif-i2s-tcxo-p-15821.html

-Ifi Stream + zasilacz liniowy Topping P50 z kablem Isotek Evo3 Initium.

 

Jesli potrzebujesz usb (po którym gra gorzej) to Ifi stream. Ja nie używam i najczęściej słucham na malinie (obydwie są warte polecenia). Zainstalowałem sobie Moode Player na malinie + Mconnect na tablecie (Tidal po upnp). Malina jest bardziej elastyczna bo można sobie zmienić system na inny czy go częściej aktualizować. Ifi to gotowiec na Volumio- świetnie przez nich zrobiony z ANC dla usb i IPurifierem dla spdif. Polubiłem oprogramowanie Moode bo można tam dużo ustawić. Ifi słucham, ale nie tak często jak malinki, które są na stałe włączone i mam muzyczkę w każdej chwili.


Na dzień dzisiejszy używam wszystkich 3 transportów bo mam pod nie podpięte:

- na stałe: 3x dac, 1 x integra stereo Rotel

- z doskoku: podpinam Mojo 2 oraz zestaw Oriolusa (tzw. żólta walizeczka) pod bnc w digione oraz dongle RU6 pod usb w Ifi Stream.

 

Na Nuc i7 mam zainstalowaną Audirvana 3.5, z której mogę też grać na ifi i malinkach po upnp.

Muzyczkę z własnych plików serwuję z serwera Nas Qnap.

 

 

24B8DEB7-B212-4E52-8137-597684252E11.jpeg

Edytowane przez lobuz1
  • Like 2
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności