Skocz do zawartości

Zdjęcia Stacjonarnych Zestawów Audio


lobuz1

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, blackromek napisał:

Jak podobają ci się Ether masz wersję 1.1 czyli z wkładkami stosujesz któreś ? Pytam bo też mam Ether i mam z nimi tak że raz mi się podobają a raz nie z trzy razy już sprzedać je chciałem ale się broniły

To jest wersja 1.0 po upgrejdzie do 1.1 Mam je od niedawna ok 2 tygodnie. Z początku najbardziej pasowało mi bez żadnych wkładek ale kiedy wypróbowałem każdy komplet to jednak czarne filce z jednym ząbkiem minimalnie wygładziły dźwięk i jest idealnie. Poprzednio ulubionymi były M1570. Tutaj mam bardzo podobne strojenie ale doszlifowane, utwardzone i delikatnie podbite bym tak w skrócie opisał wrażenia :) Puki nie usłyszę lepszych nie ma powodu by je sprzedawać ;) A Ty którą wersję masz i z jakimi wkładkami ? Co w nich Ci nie pasuje że myślisz o sprzedaży ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też 1.0 z trzema rodzajami wkładek bez wycięć ( 2 x czarne 1 x białe ) . U mnie mają konkurencje w postaci Audeze Lcd-3 , Fostex Th 900 . Czasem wydaje mi się że grają lekko ,,Kartonowo " trochę nudno po prostu ale po jakimś czasie zakładam je i słucham na nich w kółko i jest bardzo dobrze super wokale np + mega wygoda . Gram na na zbalansowanym miedzianym kablu od JD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, blackromek napisał:

Też 1.0 z trzema rodzajami wkładek bez wycięć ( 2 x czarne 1 x białe ) . U mnie mają konkurencje w postaci Audeze Lcd-3 , Fostex Th 900 . Czasem wydaje mi się że grają lekko ,,Kartonowo " trochę nudno po prostu ale po jakimś czasie zakładam je i słucham na nich w kółko i jest bardzo dobrze super wokale np + mega wygoda . Gram na na zbalansowanym miedzianym kablu od JD

To może podłącz je pod jakiś cieplejszy wzmacniacz, z klasy A. Na moim Sp 400 Ethery grają zwiewnie a z Singxer SA1 czy Xduoo XA-10, mt-604 grają masywniej, wciąż rozdzielczo i detalicznie. Z Bursonem też podobno fajnie się zgrywają.

Edytowane przez lobuz1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, lobuz1 napisał:

To może podłącz je pod jakiś cieplejszy wzmacniacz, z klasy A. Na moim Sp 400 Ethery grają zwiewnie a z Singxer SA1 czy Xduoo XA-10, mt-604 grają masywniej, wciąż rozdzielczo i detalicznie. Z Bursonem też podobno fajnie się zgrywają.

Nie grają źle z Brystonem , ale czasem mi coś nie pasuje a czasem nie ściągam ich z głowy . Pokierowałeś mnie dziś posłucham Ether z Litlle Dot VI jakoś mało słuchałem ich na lampie tutaj rządzą Lcd - 3

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, blackromek napisał:

Też 1.0 z trzema rodzajami wkładek bez wycięć ( 2 x czarne 1 x białe ) . U mnie mają konkurencje w postaci Audeze Lcd-3 , Fostex Th 900 . Czasem wydaje mi się że grają lekko ,,Kartonowo " trochę nudno po prostu ale po jakimś czasie zakładam je i słucham na nich w kółko i jest bardzo dobrze super wokale np + mega wygoda . Gram na na zbalansowanym miedzianym kablu od JD

Czyli nie to samo ! Masz starszą wersję 1.0 prawdopodobnie bez upgrejdu do 1.1. U mnie komplet wkładek tuningujących to dwie białe z jednym i dwoma wcięciami, jedna czarna z jednym wcięciem (używam) oraz zwykła gąbka.

 

Rób Pan szybko moda na 1.1 :D bo jak zobaczyłem jaki był fabrycznie filc z gąbką na przetworniku to nie ma prawa mieć pełnego oddechu i nie dziwię się że niektórzy zgłaszają, że są wtedy nudne. Dopiero po upgrejdzie ew. można wsadzić wkładkę tuningującą do środka pada.

 

Na torze stacjonarnym jest dostojnie, gładko, muzykalnie, wyrafinowanie, z świetnym basem. Na E1DA 9038SG3 Susumu 3000 istne szatany - robi się jaśniej, pojawia się mega zastrzyk energii, perkusja jak i inne instrumenty dostają wyraźnie blasku, faktura basu robi się twardsza, cały przekaz robi się bardziej żywiołowy.

 

Tak samo jest z Monolith Monoprice M350. Do tej pory z innymi DACami grzeczne, łagodne i muchy by nie skrzywdziły :D a z E1DA9038SG3 ich nie poznaję ale powiem krótko tego im trzeba było ;)

Edytowane przez cpu1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, cpu1 napisał:

Czyli nie to samo ! Masz starszą wersję 1.0 prawdopodobnie bez upgrejdu do 1.1. U mnie komplet wkładek tuningujących to dwie białe z jednym i dwoma wcięciami, jedna czarna z jednym wcięciem (używam) oraz zwykła gąbka.

 

Rób Pan szybko moda na 1.1 :D bo jak zobaczyłem jaki był fabrycznie filc z gąbką na przetworniku to nie ma prawa mieć pełnego oddechu i nie dziwię się że niektórzy zgłaszają, że są wtedy nudne. Dopiero po upgrejdzie ew. można wsadzić wkładkę tuningującą do środka pada.

 

Na torze stacjonarnym jest dostojnie, gładko, muzykalnie, wyrafinowanie, z świetnym basem. Na E1DA 9038SG3 Susumu 3000 istne szatany - robi się jaśniej, pojawia się mega zastrzyk energii, perkusja jak i inne instrumenty dostają wyraźnie blasku, faktura basu robi się twardsza, cały przekaz robi się bardziej żywiołowy.

 

Tak samo jest z Monolith Monoprice M350. Do tej pory z innymi DACami grzeczne, łagodne i muchy by nie skrzywdziły :D a z E1DA9038SG3 ich nie poznaję ale powiem krótko tego im trzeba było ;)

Ja jak ostatnio słuchałem Ether Flow 1.1, to najbardziej mi się podobały bez wkładek, bo właśnie dostawały oddechu, większej przejrzystości. Być może było to też spowodowane tym, że porównywałem je bezpośrednio z moimi HD800s. ;)

Edytowane przez neonlight
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, neonlight napisał:

Ja jak ostatnio słuchałem Ether Flow 1.1, to najbardziej mi się podobały bez wkładek, bo właśnie dostawały oddechu, większej przejrzystości.

Też po pierwszych utworach miałem takie wnioski, a po wypróbowaniu białych filców chciałem wyrzucić cały zestaw zamulaczy do kosza. Dopiero z czarnymi filcami z jednym ząbkiem dostrzegłem mimo niechęci że jednak jest to coś dla mnie :) 

14 minut temu, neonlight napisał:

Być może było to też spowodowane tym, że porównywałem je bezpośrednio z moimi HD800s. ;)

HD800/HD800s jeszcze nie słuchałem ale ze wszystkich opinii i porównań wynika jednoznacznie, że Ethery mają mniejszą scenę i słabsze napowietrzenie więc się nie dziwię ;) W ogóle to są jakieś bardziej "otwarte" od serii HD800 ?

Edytowane przez cpu1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, cpu1 napisał:

 W ogóle to są jakieś bardziej "otwarte" od serii HD800 ?

Ja się nie spotkałem, choć wydaje mi się, że ta ich otwartość jest spowodowana głównie pogłosem, w innych słuchawkach też może być równie duża scena, ale z lepszym czarnym tłem, przez co nie ma takiego efektu hali. Sztucznie bo sztucznie, ale efekt jest, nie każdemu też się podoba, bo uśrednia efekty przestrzenne, nie z każdym gatunkiem równie dobrze zabrzmi. ;)

Edytowane przez neonlight
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli nie to samo ! Masz starszą wersję 1.0 prawdopodobnie bez upgrejdu do 1.1. U mnie komplet wkładek tuningujących to dwie białe z jednym i dwoma wcięciami, jedna czarna z jednym wcięciem (używam) oraz zwykła gąbka.
 
Rób Pan szybko moda na 1.1  bo jak zobaczyłem jaki był fabrycznie filc z gąbką na przetworniku to nie ma prawa mieć pełnego oddechu i nie dziwię się że niektórzy zgłaszają, że są wtedy nudne. Dopiero po upgrejdzie ew. można wsadzić wkładkę tuningującą do środka pada.
 
Na torze stacjonarnym jest dostojnie, gładko, muzykalnie, wyrafinowanie, z świetnym basem. Na E1DA 9038SG3 Susumu 3000 istne szatany - robi się jaśniej, pojawia się mega zastrzyk energii, perkusja jak i inne instrumenty dostają wyraźnie blasku, faktura basu robi się twardsza, cały przekaz robi się bardziej żywiołowy.
 
Tak samo jest z Monolith Monoprice M350. Do tej pory z innymi DACami grzeczne, łagodne i muchy by nie skrzywdziły  a z E1DA9038SG3 ich nie poznaję ale powiem krótko tego im trzeba było

Mam jakoś dziwnie zdejmowałem pady i na przetworniku mam ten cieniutki biały materiał czyli tak jak wyjściowo w 1.1

Mam jakoś dziwnie zdejmowałem pady i na przetworniku mam ten cieniutki biały materiał czyli tak jak wyjściowo w 1.1

Czyli założyłeś czarną grubszą czy cieńszą
2 godziny temu, blackromek napisał:


Mam jakoś dziwnie zdejmowałem pady i na przetworniku mam ten cieniutki biały materiał czyli tak jak wyjściowo w 1.1
Czyli założyłeś czarną grubszą czy cieńszą

Założyłem na chwilę białe ale było słabo , czarnych jeszcze nie próbowałem ,wkładki mam bez ząbków czy nacięć wkładane bezpośrednio do muszli bez ściągania padów czarne jedne grubsze drugie cieńsze które spróbować ? 

Na przetwornikach mam założone taki materiał 

Ether 1.jpg

A takie przekładki 

Ether 3.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, blackromek napisał:

Mam jakoś dziwnie zdejmowałem pady i na przetworniku mam ten cieniutki biały materiał czyli tak jak wyjściowo w 1.1

Potwierdzam, masz już wersję 1.1. Po starej zostały nieoczyszczone resztki kleju (taśmy przylepnej) po bokach.

4 godziny temu, blackromek napisał:

Czyli założyłeś czarną grubszą czy cieńszą

Czarnych filców mam 1 parę w zestawie i są z jednym wycięciem. Druga para to zwykłe gąbki ale ich nie zakładam.

4 godziny temu, blackromek napisał:

czarne jedne grubsze drugie cieńsze które spróbować ?

Najlepiej wpierw wypróbuj bez żadnych bo każde w mniejszym czy większym stopniu wytłumiają (łagodzą).

Edytowane przez cpu1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super zestaw , Audio Gd posiadałem parę lat dobry sprzęt no i podstawa nareszcie ktoś wstawił fotkę podstawową czyli płyty bez nich nie było by tej zabawy . Widzę że z kolegą obracamy się w podobnych klimatach muzycznych tak na szybko dostrzegłem Zyklon B - Blood Must Be Shed , Teitanblood i mój ulubiony Angel Corpse

Ha a na półce Alternatywy 4 nad serial

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmiany, zmiany, zmiany… :)  

 

 

 

58 minut temu, Elhaz_77 napisał:

Czas na moją wrzutkę20211110_134113.thumb.jpg.838226f0a1b5db973f804b3d03c39374.jpg20211110_134201.thumb.jpg.4ca73e19ccd98d3b51a78fb2ea4f2963.jpg20211110_134206.thumb.jpg.b494564f249866acedc3369903eae702.jpg20211110_134302.thumb.jpg.e0f80a695679733380d1af0d561c0892.jpg20211110_134219.thumb.jpg.fc58c850588e7f4316c3743b36e51526.jpg20211110_134236.thumb.jpg.08f37d827e115764b4fc8d365e57c41a.jpgim

Świetny sprzęt. Wywaliłbym tą ławę, zmienił sofę z L na klasyczną, a szafki z płytami gdzieś przestawił bo kolumny mają ciasno- nie basują? :)  

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ława na razie zostaje, do dłuższych odsłuchów przesuwam ja na bok, na zdjęciu nie widać tego miejsca, ale ma podklejone filce, więc jej przesunięcie to chwila.

Sofa klasyczna w planach, ta widoczna na zdjęciu to prezent od teściowej 😜

Wielkim plusem tej sofy jest jej spora masa i materiał, z którego jest wykonana. Poprawia to akustykę.

Wiem, że kolumny mają za mało miejsca po bokach, ale na chwilę obecną nic z tym nie zrobię.

Dobrze, że z tyłu mają ok. 50  od ściany.

Zawsze mogę też odsunąć sofę ok 70 cm do tyłu, a głośniki dać do przodu, ale przecież to tylko pokój w bloku, a nie salon odsłuchowy, jak to kiedyś stwierdził w rozmowie telefonicznej sympatyczny producent zacnych polskich kolumn Audio Academy.

Wiadomo, że byłoby lepiej, ale życie rodzinne to sztuka kompromisów 😜.

Na ten moment jest bardzo zadowolony z mojego zestawu, w przyszłości dojdzie pewnie jakiś streamer.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mieszczę się, na 2.5m biurku :(

Znacie jakieś gotowe sposoby? Jakieś racki 2-3 poziomowe na biurko, coś w stylu tego białego co mam, tylko ładniejszy, stabilniejszy, może wiecie skąd takie cudo zamówić?

Wieszać rzeczy nie mogę, bo kot jest absolutnym wariatem XD
 

IMG_20211115_021454.jpg

IMG_20211115_021400.jpg

 

IMG_20211115_02s1353.jpg

Edytowane przez rev
  • Like 8
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, rev napisał:

Nie mieszczę się, na 2.5m biurku :(

Znacie jakieś gotowe sposoby? Jakieś racki 2-3 poziomowe na biurko, coś w stylu tego białego co mam, tylko ładniejszy, stabilniejszy, może wiecie skąd takie cudo zamówić?

Wieszać rzeczy nie mogę, bo kot jest absolutnym wariatem XD
 

IMG_20211115_021454.jpg

IMG_20211115_021400.jpg

 

IMG_20211115_02s1353.jpg

Piękna kolekcja słuchawek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

@Compton

 

Absolutnie nie! :) ZENstaw, to świetny mini tor muzyczny. W swoim budżecie jest wręcz fenomenalny - bardzo lubię jego sygnaturę i to jak wygląda. Zresztą niejednokrotnie pisałem, że mógłbym zostać tylko z takim zestawem i również czerpać przyjemność ze słuchania muzyki. Na dobrą sprawę jak ktoś nie ma jakiś dużych wymagań co do dzwieku, to ZENstaw jest więcej niż wystarczający. U mnie ma status nie do sprzedaży. 

 

Obecnie wykorzystuje go + Nighthawki do oglądania filmów/seriali i efekty dźwiękowe są bardzo dobre.

 

17 minut temu, MPM napisał:

Co się stało z drugim elfem??? 🙂

Awantura była o elfa 😂

 

"tata, dlaczego mi dziadka elfa zabrałeś, weź no oddawaj!!!" 

Edytowane przez MichalZZZ
  • Like 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Parę zdjęć na pamiątkę jakby mi coś odbiło i chciałbym zmienić system. Póki co jestem zadowolony, bardzo mi się to wszystko podoba jak gra i wygląda, ale co przyniesie przyszłość, to ja sam nie wiem ;) Zapewne to jeszcze nie koniec układanki. 

 

Główny tor Roon + HQ Player + Matrix X Spdif 2 + Holo May KTE + Niimbus US5 Pro + Abyss 1266 Phi TC/Audeze LCD5/Meze Empyrean/ZMF Verite Closed.

 

 

IMG_7713.JPG

 

IMG_7735.JPG

 

IMG_7817.JPG

 

IMG_7854.JPG

 

IMG_7859.JPG

 

IMG_7899.JPG

 

IMG_7913.JPG

 

IMG_7929.JPG

 

IMG_7943.JPG

 

IMG_8005.JPG

Edytowane przez MichalZZZ
  • Like 9
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności