Skocz do zawartości

Abbas Audio- wrażenia, propozycje zakupowe.


NuYam

Rekomendowane odpowiedzi

  • 5 miesięcy temu...

Parę dni temu zakupiłem używany konwerter usb/spdif marki Abbas. I miałem go u siebie parę dni, a słuchałem parę godzin dlatego nie jest to pełna recenzja, ale raczej pierwsze wrażenia.

 

Przede wszystkim zakupiłem go z myślą o moich dacach no oversampling(nos). Okazuję się, że z moimi egzemplarzami na tda1541 i ad1865 nie działa poprawnie. Przerywa, szumi i piszczy. Gustarda U12 i Matrix Spdif2 działają za to bez problemu z nimi. Próbowałem na stacjonarce i laptopie.

 

Działa natomiast z dackiem z oversamplingiem na ad1864n i jest analogowo , można powiedzieć, że aż za wolno.

 

Działa też z dackiem delta sigma z pcm1793. I tutaj jest największy progres jest barwniej i bardziej naturalnie tak, że nawet przyjemnie się słuchało.

 

Tak więc w moim przypadku działa najlepiej z delta sigma, przy czym moje nosy grają bardziej analogowo z Matrixa spdif2 niż Abbas z Pathosem converto mk1.

 

Inną boloczką, są problemy z wykrywanie go przez komputer, często nie wykrywa od razu i trzeba odpinać i wpinać kabel. Chyba nie tylko ja tak miałem, bo widziałem, że w późniejszych wersjach pojawił.się przycisk reset.

Powyższe jest też rozwinięciem mojej odpowiedzi do @The Grand Wazoo

20220415_035532.thumb.jpg.d7dc3bfb45a51fe2dc4f6c7b96c1c8dd.jpg

 

 

Edytowane przez NuYam
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, NuYam napisał:

Działa też z dackiem delta sigma z pcm1793. I tutaj jest największy progres jest barwniej i bardziej naturalnie tak, że nawet przyjemnie się słuchało.

 

Tak więc w moim przypadku działa najlepiej z delta sigma, przy czym moje nosy grają bardziej analogowo z Matrixa spdif2 niż Abbas z Pathosem converto mk1.

 

Inną boloczką, są problemy z wykrywanie go przez komputer, często nie wykrywa od razu i trzeba odpinać i wpinać kabel. Chyba nie tylko ja tak miałem, bo widziałem, że w późniejszych wersjach pojawił.się przycisk reset.

20220415_035532.thumb.jpg.d7dc3bfb45a51fe2dc4f6c7b96c1c8dd.jpg

 

 

 

Dzięki za wrażenia. Mój pierwszy egzemplarz miał podobne problemy z wykrywaniem i został wymieniony w ramach gwarancji na nowy. Ten działa bez problemu od 4 lat. Tylko, że wymieniłem wszystkie lampy na Telefunkeny. 

U nie najlepiej spisuje się z Hugo 2. Dodaje barwy, analogowości i takiej łagodności. Obecnie gra wpięty w tor z DAC MHDT Orchid z TDA1541A S1 i jest dobrze. Bardziej przestrzenie i muzykalnie. Z drugiej strony w pełni lampowym torze potrafi zbyt "zaokrąglać" brzmienie i robi się za słodko. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję bardzo za Twoje wrażenia @The Grand Wazoo

Czyli potrafi działać z dacami w nos🙂

Wychodzi na to, że moja wersja była po prostu nie dokończonym produktem. Super, że wymienili Ci na nowszą. Ja się nie stety sparzyłem. Myślałem o ich dacach, ale ochota mi przeszła.

Tak, że kiedyś ewentualnie MHDT Orchid lub Audial S5. Chociaż narazie mój DIY z TDA1541 daje jeszcze radę i nie wiem czy byłby jakikolwiek progres. Zamówiłem też nanocamp metronom pod TDA1541 i zobaczymy co to da.

 

3 hours ago, The Grand Wazoo said:

Dodaje barwy, analogowości i takiej łagodności

Tak właśnie działał z moim dackiem delta sigma.

Z TDA1541 nie było mi niestety dane🤷‍♂️

 

Jest to na pewno ciekawe i nie powtarzalne podejście do tematu konwersji usb/spdif. 🙂

Edytowane przez NuYam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności