Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Jaka karta pamięci dla FiiO M11


Basilisk

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Tak jak w temacie szukam jakiejś dobrej karty, za którą nie trzeba będzie zbyt wiele zapłacić.

Pierwszy raz korzystam z kart do przenośnego odtwarzacza - proszę mnie tylko upewnić, że jakość karty nie ma wpływu na finalną jakość dźwięku.

Gdzieś na jakichś audiowoodowych stronach wyczytałem, że karta wpływa na dźwięk, ale jakoś mi się to nie mieści w głowie.

Proszę o komentarz, ale nie sarkastyczny jeśli łaska. :)

 

Pozdrawiam,

Basilisk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, wfmsiekierka napisał:

A po co taka szybka karta do muzyki?

Wysłane z mojego Redmi Note 8 przy użyciu Tapatalka
 

Serio nie wiesz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, lobuz1 napisał:

Serio nie wiesz?

Ja też nie wiem. 98% utworów u mnie to flac 24bity/96 kHz. Długie utwory (9-14 minut) zajmują ok 110-210 MB w ciągu minuty musi taka karta dostarczyć +- 20 MB danych. Średnie karty mają szybkość ok 60 MB/s. Wyjaśnij mi jak ma sens przepłacania za szybkość? Inna sprawa trwałości. Tu warto zainwestować. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Jaro54 napisał:

Ja też nie wiem. 98% utworów u mnie to flac 24bity/96 kHz. Długie utwory (9-14 minut) zajmują ok 110-210 MB w ciągu minuty musi taka karta dostarczyć +- 20 MB danych. Średnie karty mają szybkość ok 60 MB/s. Wyjaśnij mi jak ma sens przepłacania za szybkość? Inna sprawa trwałości. Tu warto zainwestować. 

Właśnie kup te średnie czyli szybkie, albo super szybkie jeśli masz dsd.

Edytowane przez lobuz1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szybkie to 150-200 MB/s które kosztują 2-3 razy więcej. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, wfmsiekierka napisał:

A po co taka szybka karta do muzyki?

 

9 minut temu, Jaro54 napisał:

Ja też nie wiem. 98% utworów u mnie to flac 24bity/96 kHz. Długie utwory (9-14 minut) zajmują ok 110-210 MB w ciągu minuty musi taka karta dostarczyć +- 20 MB danych. Średnie karty mają szybkość ok 60 MB/s. Wyjaśnij mi jak ma sens przepłacania za szybkość? Inna sprawa trwałości. Tu warto zainwestować. 

Zawsze wolę dołożyć i kupić coś o bezpieczniejszych parametrach, w razie "w", no i kiedyś taka karta może się przydać w innym celu, niż tylko do plików muzycznych. 😉

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ma chodzić płynnie to czasami nie ma wyjścia przy dsd, którego mam też trochę a jeden plik to średnio 1gb. Używam Samsung Evo Plus i sobie chwalę. To co piszą na opakowaniu ma się często tak jak np. czas działania dapa czy telefonu czy spalania samochodu-czysty marketing. Warto mieć dobrą, sprawdzoną kartę z zapasem. Moje Evo Plus ma max 80mb/s a bardzo często max 40 MB/s. Według opisu max to 90.

14 minut temu, Jaro54 napisał:

Szybkie to 150-200 MB/s które kosztują 2-3 razy więcej. 

 

Edytowane przez lobuz1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego kupiłem taki pendrive odpowiednio szybki i pojemny, mały i tańszy od karty o tej samej pojemności 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pendriva nie zapakujesz do dapa. Piszemy tutaj o takim zastosowaniu. Kolejnym argumentem za szybką kartą jest zaoszczędzenie czasu przy kopiowaniu na nią muzyki. Mam 2 Evo 512, które są dosyć szybkie i trwa to dosyć długo. 

Edytowane przez lobuz1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego? Jeśli ma usb-c i obsługuje OTG to podłączysz bez problemu. 

Tak to wygląda z moim Velvetem 

 

IMG_20211030_212701.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Jaro54 napisał:

Dlaczego? Jeśli ma usb-c i obsługuje OTG to podłączysz bez problemu. 

Tak to wygląda z moim Velvetem 

 

IMG_20211030_212701.jpg

Jasne, że tak. Ja jednak wolę kartę na stałe wewnątrz urządzenia. Montowanie tego za każdym razem u mnie odpada a taka dźwignia sprzyja uszkodzeniu gniazda.

Edytowane przez lobuz1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On 10/30/2021 at 4:21 PM, neonlight said:

Bierz Sandisk'a Extreme z zaufanego sklepu np. stąd i będzie git. 👍 

Dzięki wielkie. Wziąłem Sandisk'a 256GB z innego sklepu. Pewno w nadchodzącym tygodniu do mnie przyjedzie. :)

 

Chciałem też zapytać co z teoriami o wpływie jakości karty na jakość dźwięku na wyjściu. Dla mnie trochę się to kupy nie trzyma, jednak chciałbym usłyszeć wasze opinie na ten temat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, joysofjoyc4 napisał:

Karta pamięci nie ma żadnego wpływu na jakość na wyjściu. Warto jednak wydać więcej i kupić solidną, z dobrymi parametrami dot. szybkości zapisu/odczytu, szczególnie gdy masz mało cierpliwości i dużo ciężkich plików hi-res. 

Nie nie wiem. 

 

Parę lat temu Sony wprowadziło do sprzedaży audiofilską kartę pamięci. 

 

Oczywiście cena również była odpowiednia do właściwości "muzycznych". 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zainstalowałem SanDisk SDSQXA1-256G-GN6MA 256 GB w moim FiiO M11.

Niestety przesył jest znacznie wolniejszy, niż gdybym kopiował pliki na pamięć wewnętrzną.

Nie chcę mi się za każdym razem wyjmować karty i wkładać jej do kompa. Macie jakieś pomysły jak przyspieszyć operację wysyłanie plików na urządzenie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności