Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Marshall Stanmore II czy Woburn II?


ICTC

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć.

 

Ponoć jest taka złota zasada, że więcej znaczy zawsze lepiej ale czy na pewno?

 

Chciałbym kupić do mieszkania głośnik BT klasy premium.

 

Największe pomieszczenie ma 30m2. Źródło to telefon przez BT lub A&K SR15 spięty kabelkiem. Tidal.

 

Na który model postawić? Czy Woburn to nie jest przypadkiem overkill?

 

Jak uważasz?

 

Linki do modeli:

Stanmore II https://www.marshallheadphones.com/pl/en/stanmore-ii-bluetooth.html

Woburn II https://www.marshallheadphones.com/pl/en/woburn-ii-bluetooth.html

 

 

Pozdrawiam serdecznie,

Tomek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć..

Kup se Ikea Eneby 30, sztuk dwie (bo duże pomieszczenie), będziesz  miał dobre stereo i konkretne natężenie dźwięku, a nawet bardzo dobrą głębię basu. Aaa.. no i wyjdzie znacznie taniej, a jakościowo tak samo, a może i lepiej. 😉

Edytowane przez neonlight
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 29.10.2021 o 18:00, ICTC napisał:

Cześć.

 

Ponoć jest taka złota zasada, że więcej znaczy zawsze lepiej ale czy na pewno?

 

Chciałbym kupić do mieszkania głośnik BT klasy premium.

 

Największe pomieszczenie ma 30m2. Źródło to telefon przez BT lub A&K SR15 spięty kabelkiem. Tidal.

 

Na który model postawić? Czy Woburn to nie jest przypadkiem overkill?

 

Jak uważasz?

 

Linki do modeli:

Stanmore II https://www.marshallheadphones.com/pl/en/stanmore-ii-bluetooth.html

Woburn II https://www.marshallheadphones.com/pl/en/woburn-ii-bluetooth.html

 

 

Pozdrawiam serdecznie,

Tomek.

Czemu nie wziąłeś pod uwagę Triangle AIO 3? Za drogi? https://m.sklep.rms.pl/triangle-aio-3-aio3-aktywny-glosnik-bezprzewodowy-multiroom-wi-fi-bluetooth

 

Gdybym miał kupić to chyba właśnie to.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz co, chyba po prostu chciałem coś od Marshall.

 

Stanmore gra nieźle więc dokupiłem drugą sztukę aby sparować stereo. Niestety w tym przypadku po sparowaniu dwóch głośników jesteśmy skazani na BT i na dobrą sprawę szału nie było. Po kablu z moim źródłem gra lepiej.  Na nic zda się kodek aptx w Marshall i aptx HD w DAP, kabel aux dobrej jakości rządzi.

 

Oddałem do sklepu drugą sztukę i teraz zastanawiam się czy by nie postąpić tak samo z pierwszym egzemplarzem i zamówić z Niemiec Woburn II. Dopłata to jakieś 750zl. Może warto? Większe głośniczki wysokotonowe i dodatkowy basowy w tym samym rozmiarze.

 

Czy Thomann.de miewa Black Friday,  Cyber Monday, etc? Jest sens czekać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Zamieniłem Stanmore II na Woburn II i pojawił się kolejny problem. O ile DAP złapał synergię z tym mniejszym to większego głośnika nie potrafi wysterować poprawnie.

 

Polecicie odtwarzać sieciowy z BT z kodekiem aptx i najlepiej gdyby była opcja tradycyjnego podłączenia głośników w stereo kablem? Budżet to 3500zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

 

Mam pytanie o ten zakupiony głośnik Marshalla. Czy jesteś zadowolony z jakości dźwięku po BT? Czy rozważałeś może Klipsch three II?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć..
Kup se Ikea Eneby 30, sztuk dwie (bo duże pomieszczenie), będziesz  miał dobre stereo i konkretne natężenie dźwięku, a nawet bardzo dobrą głębię basu. Aaa.. no i wyjdzie znacznie taniej, a jakościowo tak samo, a może i lepiej.
To kosztuje dwie stówki. Gra to jakoś?

Wysłane z mojego SM-G780G przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Play napisał:

To kosztuje dwie stówki. Gra to jakoś?

Dwie stówki kosztuje 20'ka, a 30'ka 350zł, 20'ki nie polecam. ;) Jak byś chciał rozbudować do 2.0, to wtedy wersja v.2, ten na OLX jest v.1 i tego miałem. 

Edytowane przez neonlight
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@neonlight Marshall Woburn II. Aktywny to on jest chyba tylko przez BT a nie po kablu aux?

DAP ma za mało mocy. Przy 100% głośności ustawionej na źródle słychać znielsztalcenia.

 

Nie wiem, nie znam się dlatego pytam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to tak ustawiaj, w sensie na DAP'ie do 85%, a głośnik tyle, ile potrzebujesz.

 

Nie znam się od strony technicznej, więc nie mam pojęcia, dlaczego występuje zniekształcenie na pełnej głośności DAP'a, może daje za duże napięcie, którego Marshall nie akceptuje?! 🤷

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam bladego pojęcia. Podpięty pod mniejszy model najlepiej dzialal na 100% mocy - była bardzo dobra dynamika i zero zakłóceń.

 

Generalnie to kupiłbym inne źródło. Dałem nawet drugi temat w tym dziale ale nikt mi niczego nie podpowiedział. Dlatego kombinuję co by zrobić aby to co mam dawało dobry dźwięk.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kompletnie się na tym nie znam. Zależy mi na BT ponieważ najczęsciej słucham muzyki ze spotify. Obecnie. W przyszłości planuje zakupić gramofon i płyty winylowe. Szukam czegoś co mi pozwoli to jakoś połączyć i uzyskać jak najlepszą jakość dźwięku w podanym budżecie:) Czy macie może jakieś pomysły?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie widze podanego budżetu, ale w kwocie do 3kzł za głośniki, wzmacniacz z BT i do tego gramofon, to może się nie udać.

 

Jeżeli nie potrzebujesz przenosić głośników, to kup pasywne, do tego amplituner ze streamer'em i za jakiś czas gramofon - ja bym tak zrobił, olał bym głośniki BT w głównym systemie. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności