Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Wzmacniacz do shp8900


Patrycjusz2004

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć. Nabyłem te Philipsy przed przypadek i grają rewelacyjnie jak na cenę. Macie może jakiś pomysł do czego je podpiąć (jakiś DIY, chociaż się nie upieram, ostatecznie mogą być ze sklepu), żeby było więcej basu/mięska/ciepełka? Podpięte pod Zen Can nie dają do końca tego, co oczekuję a nie chcę ich sprzedawać dalej, bo poza tym grają świetnie. mam na to +/- 1000 PLN. używki też

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Patrycjusz2004 napisał:

W niektórych komentarzach piszą, że bas jest głęboki. ???

A skądże.

Kiedyś je kupiłem, bo miały u mnie zastąpić starszy model SHP890 ale niestety nie dały rady.

Dopiero X1 z Philipsa lub nowsze edycje zaspokoją miłośnika basu :)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 25.10.2021 o 16:18, Compton napisał:

Z Onkyo CR-325 lub Holdegrona H1

 

Z Monoprice Lquid Spark zagrały lepiej. Lepszy dźwięk. Z L30 też ciekawie. Mniejsza scena ale trochę większe wypełnienie i większy bas ale chyba nie jakościowo. Im dłużej ich słucham tym więcej basu słyszę ;)  Jest chyba tak, że gdzie był nagrany tam jest. gdzie nie był tam go nie ma. Ale jak już jest to jest świetnej jakości, zwłaszcza na tym Sparku. 
Czy jakiąś DIY lampkę byście mogli polecić? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 25.10.2021 o 16:18, Compton napisał:

Z Onkyo CR-325 lub Holdegrona H1

Holdegrona H1 szczerze odradzałbym miłośnikom basu.

H1 serwuje punktowy, bardzo kontrolowany bas. Nie dziwne, że Twoje Philipsy nie grały basowo.

Podłączałem pod niego AKG K530, to dopiero była żyleta. Teraz samemu sobie się dziwię, że wytrzymałem tak prawie rok.

Podobno H1 dobrze się zgrywał z Sennkami HD650. Generalnie z jakimiś ciepło grającymi słuchawkami z tendencją do misia na basie.

A jak ktoś chce dużo basu na słuchawkach, to polecam... integrę Rotel RA-840BX2. Stary, 30-letni rupieć, a gra jak łobuz: ciepło, dynamicznie, z mocnym basem (niskie zejście, dynamiczne łupnięcię, żaden "misiek"). 

Edytowane przez Bednaar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 25.10.2021 o 16:13, Compton napisał:

A skądże.

Kiedyś je kupiłem, bo miały u mnie zastąpić starszy model SHP890 ale niestety nie dały rady.

Dopiero X1 z Philipsa lub nowsze edycje zaspokoją miłośnika basu :)

 

Jak je sprzedałeś to żałuj. Właśnie przytargałem Toppinga A90 i jest odjazd!!! Basisko jest takie, że kapcie spadają ale świetna kontrola i barwa. Wypełnienie/mięsko coś pięknego. Gra to z Toppinga D70 + srebrne IC. 

I teraz pytanie za 1000 punktów - jak to osiągnąć za pomocą około tysiąca zł - kierunek używka rzecz jasna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Patrycjusz2004 napisał:

 

Jak je sprzedałeś to żałuj. Właśnie przytargałem Toppinga A90 i jest odjazd!!! Basisko jest takie, że kapcie spadają ale świetna kontrola i barwa. Wypełnienie/mięsko coś pięknego. Gra to z Toppinga D70 + srebrne IC. 

I teraz pytanie za 1000 punktów - jak to osiągnąć za pomocą około tysiąca zł - kierunek używka rzecz jasna.

Od jakiegoś czasu przestałem interesować się słabymi słuchawkami jak i wpakowywaniem nie wiadomo ile kasy na tor aby jakoś tam zagrały.

Wolę je sprzedać, kupić lepsze i cieszyć się z uzyskanego progresu.

Odp na pytanie? - Philips SHP-890 (ok 180 zł) + Fiio K1 (ok 100 zł).

Mamy dźwięk za 1000 zł o którym wypominasz.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Compton napisał:

Od jakiegoś czasu przestałem interesować się słabymi słuchawkami jak i wpakowywaniem nie wiadomo ile kasy na tor aby jakoś tam zagrały.

Wolę je sprzedać, kupić lepsze i cieszyć się z uzyskanego progresu.

Odp na pytanie? - Philips SHP-890 (ok 180 zł) + Fiio K1 (ok 100 zł).

Mamy dźwięk za 1000 zł o którym wypominasz.

 

 

Tylko ja już mam DAC (Topping d70) i chciałbym wykorzystać jego potencjał, który oceniam na spory. Mam też dobre Interkonekty RCA, które też robią swoje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To polecam lepsze słuchawki.

Progres będzie bardziej spektakukarny.

Tak teraz sobie myślę, że SHP8900 to chyba jedne z najgorzej brzmiących słuchawek niezależnie od kwoty, jakie kiedykolwiek miałem na uszach.

A miałem sporo chłamu, tak że uwierz mi, wiem o czym piszę..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To chyba mieliśmy inne słuchawki albo ja mam jakąś "specjal edyszyn", bo to dla mnie jedne z najlepiej brzmiących słuchawek, jakie słyszałem a słuchałem ostatnio sporo. Od Fostexów T50RP np. były dla lepsze a Sundary mnie na tle tych Philipów też nie powaliły tak, żebym miał wydać ponad 1500 zł. 

Komentarze tutaj też raczej nie były pisane przez pracowników Philipsa :)

https://www.ceneo.pl/361014#tab=reviews_scroll

 

Tak czy siak, dla mnie te słuchawki brzmią świetnie i nie czuję potrzeby wydawać więcej kasy na słuchawki tylko potrzebuję wzmacniacz, który dobrze z nimi zagra. Miało być tak, że niczym nie wyciągnę z nich basu a już wiem, że A90 daje radę. Szukam więc wzmaka, który zrobi to podobnie ale za mniejszą kasę, bo tyle na wzmacniacz nie mam. Przypomnę, że mam już niezły DAC (Topping D70) i chcę wykorzystać jego potencjał, bo jest duży.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 30.10.2021 o 10:00, Patrycjusz2004 napisał:

Tak czy siak, dla mnie te słuchawki brzmią świetnie i nie czuję potrzeby wydawać więcej kasy na słuchawki tylko potrzebuję wzmacniacz, który dobrze z nimi zagra. Miało być tak, że niczym nie wyciągnę z nich basu a już wiem, że A90 daje radę. Szukam więc wzmaka, który zrobi to podobnie ale za mniejszą kasę, bo tyle na wzmacniacz nie mam. Przypomnę, że mam już niezły DAC (Topping D70) i chcę wykorzystać jego potencjał, bo jest duży.

 

?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 29.10.2021 o 22:24, Compton napisał:

Od jakiegoś czasu przestałem interesować się słabymi słuchawkami jak i wpakowywaniem nie wiadomo ile kasy na tor aby jakoś tam zagrały.

Wolę je sprzedać, kupić lepsze i cieszyć się z uzyskanego progresu.

Odp na pytanie? - Philips SHP-890 (ok 180 zł) + Fiio K1 (ok 100 zł).

Mamy dźwięk za 1000 zł o którym wypominasz.

 

 

Jak się okazuje nie trzeba do tych SHP8900 wzmaka za 2000. Wystarczy Zenek Duo, który właśnie zaczął grać. Jest to czego trzeba tym słuchawkom - wypełnienia i mocy.  Igra muzyka :D 

P.S. Basu też nie brakuje, jak tu pisano.

W dniu 25.10.2021 o 16:13, Compton napisał:
W dniu 25.10.2021 o 16:07, Patrycjusz2004 napisał:

W niektórych komentarzach piszą, że bas jest głęboki. ???

A skądże.

Kiedyś je kupiłem, bo miały u mnie zastąpić starszy model SHP890 ale niestety nie dały rady.

Dopiero X1 z Philipsa lub nowsze edycje zaspokoją miłośnika basu :)

Bas jest wystarczający. Oczywiście nie do "łupaniny" ale do muzyki jest taki jak trzeba :) 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Patrycjusz2004

Jak widać, "słabe słuchawki" to pojęcie względne. Też miałem styczność z SHP8900 - nie były słabe, po prostu nie w moim stylu.

Najważniejsze, że właściciel zadowolony - teraz tylko ciesz się muzyką i niech Twój sprzęt służy Tobie jak najdłużej :)

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, neonlight napisał:

SHP8900 są ogólnie niezłe, ale mają cyfrowy nalot, więc nie dziwne, że z Zenkiem Duo dobrze grają, bo on był strojony pod Beyer'y, wygładzał je i dociazał średnicę. ;)

Swoje dokłada D70 na AKM-ach :) 

Wiecie może co to za dziura jest pod spodem? 

Co to jest za wersja tego w wzmaka w hierarchii bo się ciężko połapać - UNO, UNO v2, DUO, chyba coś widziałem DUO 3b. A ten Duo C? 

Może kolega @Perul coś pomoże/wyjaśni? 

Screenshot_20211109-131839_Gallery.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Patrycjusz2004 napisał:

Wiecie może co to za dziura jest pod spodem? 

To jest włączenie/wyłączenie rezystorów w torze, taka namiastka GAINu - przydaje się przy czułych słuchawkach.

 

14 minut temu, Patrycjusz2004 napisał:

A ten Duo C

Duo różniły się zastosowanym potencjometrem, w C był chyba najdroższy (choć nie wiem czy to oznacza najlepszy ;) ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Perul napisał:

To jest włączenie/wyłączenie rezystorów w torze, taka namiastka GAINu - przydaje się przy czułych słuchawkach.

 

Duo różniły się zastosowanym potencjometrem, w C był chyba najdroższy (choć nie wiem czy to oznacza najlepszy ;) ).

A teraz (zdjęcie) są wyłączone czy włączone? 

Ten wzmak jest ponoć jeszcze nie wygrzany, grał krótko jak twierdzi poprzedni właściciel :) - jakich zmian się można spodziewać za ileś tam godzin? 

Już teraz gra ciekawie.

Gold 24/Echo and the Bunnymen - heaven up here (special ltd ed) [2010 mfsl gold mofi 1-007, 24-96 vinyl rip] (flac)/B4 - No Dark Things.flac

 

Fajnie się tego sucha, w ogóle winyle dobrze brzmią na tym zestawie i teraz się cieszę, że mam ich dobrych kilka setek :D 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Patrycjusz2004 napisał:

A teraz (zdjęcie) są wyłączone czy włączone? 

Nie mam pojęcia, można to przełączać w trakcie grania, więc bez problemu wychwycisz, czy po przełączeniu jest ciszej czy głośniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Perul napisał:

Nie mam pojęcia, można to przełączać w trakcie grania, więc bez problemu wychwycisz, czy po przełączeniu jest ciszej czy głośniej.

A do tych moich SHP jakie ustawienie będzie teoretycznie lepsze? Wiadomo, że sam przełączę i sprawdzę ale teraz mi się nie chce grzebać, bo słucham muzy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności