Skocz do zawartości
  • 0

IEMy, balans dla czułego na piskliwość i żyletki w górze - do 1000 zł


gucio-chan

Pytanie

Hej,

wiem, tytuł trochę dziwny lecz już na wstępie chciałem postawić główny punkt do zastanowienia się.

Poszukuję do aktualnego DAPa, czyli Hiby R3 Pro Saber, niemęczących IEMów, które pozwolą mi w pełni (?) odczuć muzykę na nowo. Paradoksalnie najbardziej ze wszystkich dotychczas przetestowanych spodobały mi się hybrydowe FH7 od Fiio i to w taki charakter chciałbym celować: brzmienie, separacja, maksimum wczucia się w utwór, łagodność w przekazie, brak jakichkolwiek niedoskonałości w wyższych partiach tembru głosu kobiecego.

Aby dać pojęcie czego słucham, podrzucam poniżej albumy, do których lubię najczęściej wracać. Powinno to dać pojęcie odnośnie moich preferencji:

 

Aurora - A Different Kind of Human (Step 2)

Daughter - Music from Before the Storm

Linkin Park - A Thousand Suns, Meteora, One More Light

The Last of Us II Soundtrack

Justin Timberlake - Man of the Woods

Gorillaz - Plastic Beach

Daft Punk - Random Access Memories
Radwimps - Your Name

Bourlesque Soundtrack


Co już za mną po testach:

Kinera Skuld Imperial - wzięte z ciekawości, ale z miejsca uważam je za zbyt miękkie i marzycielskie. Nie prezentują przy R3 mikrodetali choć wiem, że taka ich specyfika: do wieczornej herbaty i odprężenia.

Fiio FD5 - podoba mi się brzmienie - jasne, niewymuszone, wyraźne… do czasu zastosowania tego dziwnego wybiegu przypominającego przebywanie w pokoju z soundbarem przed sobą i dwoma głośnikami przy samych uszach. Zabieg mający na celu rozszerzenie sceny co prawda jest imponujący jak na pojedynczego dynamika, ale nie wiem czy na dłuższą metę w moich zastosowaniach. No i mając na uwadze wspomnianą konstrukcję wartym jest wspomnienia, że nie radzą sobie z dokładnym przekazem gdy zaczyna się coś dziać (Finał Waiting for the End od Linkin Park) - całość zaczyna kłuć w uszy i ze ścieżki robi się wokal z zadyszką w reprodukcji użytych instrumentów.

Fiio FH5s - tych zdecydowanie nie lubię. Góra jest tutaj wyjątkowo sykliwa, wręcz bezsensownie. Zauroczony wyglądem sięgnąłem po nie i po zabawie suwakami we wszelkich możliwych kombinacjach nie wiem co niektórzy w nich widzą. Kompletnie nieudany produkt - jak nie Fiio. IEMy nie były jeszcze wygrzane jak każe producent (200 godzin - komu by się chciało..?), ale wątpię aby cokolwiek to poprawiło. Słyszałem, że zmiana dodanego kabla na czystą miedź może poprawić sytuację, ale tego również nie jestem pewien. Poza tym to dodatkowy koszt, do i tak przekraczających budżet słuchawek.

Fiio FH3 - dotychczas posiadane. Sprzedane po zakończeniu przygody z M11, który wziął i się zepsuł… Mógłbym do nich wrócić, ale związane byłoby to z poważnym zagłębieniem się w MSEB i EQ odtwarzacza aby pokazały się z jeszcze lepszej strony. Ale przyjąłem już sobie, że po stwierdzeniu optymalnej synergii z jednym DAPem, nie wchodzę do tej samej rzeki z innym. To już po prostu inny sygnał niż Fiio.

 

Aktualnie wygrzewam Fiio FD3 Pro, które na swoim mega-wypasionym miedzianym modularnym kablu (heh) i zbalansowanych filterkach, zaskoczyły mnie o dziwo imponująco punktowymi niskimi tonami, naturalnym rozplanowaniem sceny, szczegółowością w „napakowanych” utworach jak na charakter konstrukcji i łagodnością prezentowanego dźwięku na przestrzeni pasma w porównaniu do standardowej ich wersji czy nawet FD5. Nie jest co prawda idealnie - głównie z racji tego „D” w nazwie oraz mniejszej ilości mikrodetali - ale do podstawowych zastosowań, czyli wolniejszych/w miarę szybszych utworów podczas składania modeli się nadadzą… do czasu gdy wgram album, który zdecydowanie pogorszy o nich moje zdanie ;) 

 

… Serce mi się kraje. Mówi, że oddało się FD7, ale cena ubija marzenia na miejscu. Czy w przedziale do 1k jest co szukać w modelach, które wykraczają brzmieniem ponad ten pułap?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Jeśli podpasowały Ci FH7 (które raczej grają po jasnej stronie mocy), to może spróbować też zwykłe FH5? Raczej w miarę neutralne strojenie (imo góry nie jest więcej, niż w FH7), jedynie trochę słabszy detal (szczególnie na basie). Tak poza tym, to w tym budżecie raczej ciężko, można popatrzeć na jakieś bardziej egzotyczne chińczyki. (np. ThieAudio Legacy 5)

Edytowane przez VexAv
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
W dniu 24.10.2021 o 10:43, VexAv napisał:

Jeśli podpasowały Ci FH7 (które raczej grają po jasnej stronie mocy), to może spróbować też zwykłe FH5? Raczej w miarę neutralne strojenie (imo góry nie jest więcej, niż w FH7), jedynie trochę słabszy detal (szczególnie na basie). Tak poza tym, to w tym budżecie raczej ciężko, można popatrzeć na jakieś bardziej egzotyczne chińczyki. (np. ThieAudio Legacy 5)

Dzięki za odpowiedź @VexAv - poprosiłem lokalny MP3Store o ściągnięcie jednego egzemplarza FH5 do testów. Już nie pamiętam jak je odebrałem brzmieniowo kiedy poszukiwałem czegoś dla byłej M11-tki, ale wiem, że nie miałem zastrzeżeń.

Również z dyskusyjnym dopasowaniem zważywszy na długość tulejki nie było problemów.

Zainteresowały mnie modele od Rhapsodio: Orla i Iris - ciekawie podane z chyba przystępnym dźwiękiem… szkoda, że nigdzie oprócz Audeosa nie można ich pomacać…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Można spróbować Blessing 2 / Blessing 2 Dusk / albo Anew Xone. Nie wiem jak z ich dostępnością w Polsce (pojawiają się i znikają), można szukać używek. Masz też na giełdzie Moondrop Kato, poczytaj, podobno dobre. Lubię FH3 jak i FH5, warto dać im szansę z Hiby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności