Skocz do zawartości

Test czterech niedrogich interkonektów


Aro91

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Podczas wiosny tego roku dostałem 2 Chordy na testy od Koleżanki Domi, ale jakoś nic o nich właściwie nie napisałem, tym razem zakupiłem interkonekt Duelund to postanowiłem zrobić już z tego test 4 kabelków, nazbierało się to warto bezpośrednio je porównać.

 

Testowane IC > Chord Clearway, Chord Cobra, Duelund DCA16GA oraz DIY na skrętce komputerowej.

 

A więc tak... IC DIY ten pomarańczowy miałem długi już czas, chyba z 3 lata i go za bardzo nie miałem opisywać bo to najgorzej grający kabelek.

 

Chord Cobra vs DIY na skrętce

Cobra grała dużo przyjemniejszą barwą, trochę większe dociążenie, było też ciemniej, scena podobnie budowana na odległość ale Cobra jest dużo bardziej wygładzona i nie ma uczucia zmęczenia słuchacza, wypełnienie sporo lepsze w Chordzie, dynamika też wydaje się lepsza.

Rozdzielczość jest chyba lepsza ale ciężko mi jednoznacznie ocenić, ogółem Chord grał przyjemniej i miał fajna spójność, RCA DIY był trochę za jasny i wyprany z barw.

 

Chord Clearway vs Chord Cobra

 

Po dłuższym porównaniu udało mi się je jakość odróżnić, Chord Clearway grał bardziej zaokrąglonym dźwiękiem, ma też lepszą dynamikę, podoba mi się chyba najbardziej lepsze budowanie sceny, z większego dystansu ale co ważne poprawiło się budowanie planów w głąb, akurat "zielonej Kobrze" brakuje trochę lepszego odczucia głębi i oddzielania planów.

Cobra ma też kapkę więcej basu i jest ciut ciemniejsza.

Oba interkonekty mają mocne wypełnienie i ogólnie odczucie masywnego grania.

 

Chord Clearway vs Duelund DCA16GA

 

Nie spodziewałem się że Duelund w ogóle będzie w stanie mi tak dobrze zagrać do ten droższy Chord, mało tego Duelund jest technicznie wyraźnie lepszy..

Chordy graja z tego co wywnioskowałem dosyć kameralną sceną, Duelund ma dużą napowietrzoną scenę, mamy przez to lepsza separacje, więcej oddechu, gra też trochę z oddali przy Chordach, dynamika czy rozdzielczość też na plus dla Dunelunda.

Co bardziej podobało mi się w Chordzie to lepsze wygładzenie i wypełnienie, ale w zamian za to bas jest gorszej jakości bo nie tak zwinny i zarysowany, Chordy zapodają dosyć dobrze dociążony, pulchny, lekko bułowaty bas.

Barwa Duelunda neutralna z lekkim podbarwieniem w średnicy, Chordy bardziej masywne w średnicy i na dole, wysokie tony w podobnych proporcjach.

 

IMG_20211024_020653.jpg

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności