Skocz do zawartości

Nowy tor odsłuchowy w MP3Store Kraków SMSL M400 + SMSL SP400


MP3store Krakow

Rekomendowane odpowiedzi

  • MP3store

Bywalcy MP3Store Kraków wiedzą, że jest u nas sporo urządzeń testowych, dzisiaj dokładamy do tej puli zbalansowany przetwornik cyfrowo-analogowy SMSL M400, połączony z symetrycznym wzmacniaczem słuchawkowym SMSL SP400.  Jest to popularny wśród naszych klientów zestaw referencyjny o brzmieniu bardzo dynamicznym, niezwykle dokładnym i naturalnym, który pozwoli wydobyć ze wszystkich testowanych słuchawek to co mają najlepszego do zaoferowania. Zapraszamy na odsłuchy!

IMG_20211022_132245.jpg

  • Like 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, MP3store Krakow napisał:

Bywalcy MP3Store Kraków wiedzą, że jest u nas sporo urządzeń testowych, dzisiaj dokładamy do tej puli zbalansowany przetwornik cyfrowo-analogowy SMSL M400, połączony z symetrycznym wzmacniaczem słuchawkowym SMSL SP400.  Jest to popularny wśród naszych klientów zestaw referencyjny o brzmieniu bardzo dynamicznym, niezwykle dokładnym i naturalnym, który pozwoli wydobyć ze wszystkich testowanych słuchawek to co mają najlepszego do zaoferowania. Zapraszamy na odsłuchy!

IMG_20211022_132245.jpg

 

Bardzo fajny zestaw. Podnosi Sundary o poziom wyżej. Bardzo dobrze grają z tymi SMSL-ami. Polecam posłuchać.

M400 jest precyzyjny i dźwięczny. Ma AK4499 co się ostatnio nieczęsto spotyka. Amp jest bardzo neutralny i dobrze napędza Sundary.

Z Anandami na zdjęciu nie słuchałem, ale to podobna szkoła brzmienia więc pewnie jest tylko lepiej.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, bob2000 napisał:

Nie jest szorstki?

A to źle jakby był szorstki?

Wg. mnie niektóre instrumenty są szorstkie (np. ostro pociągnięta wiolonczela)  i dobry sprzęt powinien je prezentować jako szorstkie.

Nie, ten SP400 nie wnosi nowej szorstkości tam gdzie jej nie ma - jeśli o to pytasz.

  • Like 2
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cóż, ja z tych testów wyszedłem z nowym SP400 na biurku. Tak Sundary, które posiadam jak i testowe Anandy mocno zyskały w tej konfiguracji. Ostatnio z resztą testowałem ten wzmak z kilkoma innymi parami słuchawek (LCD-DX i Ether) i za każdym razem odkrywałem je na nowo. 

Podoba mi się również podkreślenie wszystkich cech mojego źródła (M15) - czyli jest muzykalnie i detalicznie. Polecam poszukać jeszcze innego kabla zasilającego gdyż stokowy jest... po prostu stokowy. Ostatnie kilka dni miałem możliwość testowania kabla Ludic Easir i kurcze muszę przyznać rację Mr Ryce: wzmacniacz jest bardzo podatny na wpływ kabla zasilającego. Przywołany Ludic wniósł dalszą poprawę sceny (jest jednak dokładniej zarysowana), poprawił spójność przekazu no i wzmak zrobił się bardziej smooth. Dla mnie zakup SP400 stanowi kres poszukiwań uniwersalnego wzmacniacza. Może zbyt go chwalę, ale kurcze dobry jest a przy modyfikacji kablami sprzęt robi się wręcz znakomity.     

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, ZebLong napisał:

No cóż, ja z tych testów wyszedłem z nowym SP400 na biurku. Tak Sundary, które posiadam jak i testowe Anandy mocno zyskały w tej konfiguracji. Ostatnio z resztą testowałem ten wzmak z kilkoma innymi parami słuchawek (LCD-DX i Ether) i za każdym razem odkrywałem je na nowo. 

 

Jaki miałeś wzmak przed sp400?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, bob2000 napisał:

Jaki miałeś wzmak przed sp400?

 

Cavalli CTH czyli hybryda, Topping A50S plus kilka mobilnych wzmacniaczy w tym naprawdę dobry Aune B1. A na testach to było tego więcej ale jakoś nie dały rady. A90 od Toppinga też wydał mi się mniej angażujący. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, ZebLong napisał:

 

Cavalli CTH czyli hybryda, Topping A50S plus kilka mobilnych wzmacniaczy w tym naprawdę dobry Aune B1. A na testach to było tego więcej ale jakoś nie dały rady. A90 od Toppinga też wydał mi się mniej angażujący. 

No to ładnie. Przez ostatni rok słuchałem na modyfikowanym sap2 i na taniej lampie xduoo ta-03 z lampą Gold Lion. I powiem Ci, że ja na sp400 nie odkryłem żadnych z moich słuchawek na nowo. Chociaż uważam go za lepszego od tej dwójki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, audionanik napisał:

...bo nie masz w sobie żyłki odkrywcy widocznie; zbyt płytko penetrujesz dźwiękową prawdę.

Możliwe. Sp400 stoi dalej na biurku i czeka na jakiegoś godnego daca. Jak na razie największa różnica między sp400 a moimi pozostałymi klockami jest w cenie. Cały czas wydaje mi się nieadekwatna, no ale gra te trochę lepiej i ma pre xlr pod monitory.

Edytowane przez bob2000
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, bob2000 napisał:

Możliwe. Sp400 stoi dalej na biurku i czeka na jakiegoś godnego daca. Jak na razie największa różnica między sp400 a moimi pozostałymi klockami jest w cenie. Cały czas wydaje mi się nieadekwatna, no ale gra te trochę lepiej i ma pre xlr pod monitory.

No właśnie. Podepnij pod niego dobre źródło, na dobrych kabelkach i wtedy zostaniesz odkrywcą. Mam M400 spięty kablami xlr od johnys z SP400 i jest pięknie. M400 przez rca out podpiąłem pod stereo kablem Argentum i pojawiło sie od razu więcej detalu, warstwowość, chórki w tle i przeszkadzajki, których nie słyszalem.

Edytowane przez lobuz1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, bob2000 napisał:

No to ładnie. Przez ostatni rok słuchałem na modyfikowanym sap2 i na taniej lampie xduoo ta-03 z lampą Gold Lion. I powiem Ci, że ja na sp400 nie odkryłem żadnych z moich słuchawek na nowo. Chociaż uważam go za lepszego od tej dwójki.

W takim razie ze słuchem wszystko w porządku. 

 

6 godzin temu, audionanik napisał:

...bo nie masz w sobie żyłki odkrywcy widocznie; zbyt płytko penetrujesz dźwiękową prawdę.

Moje zdanie - na płaszczyźnie zbieżnych metafor - jest takie, że stopień penetracji dźwiękowej prawdy przez SP400 nie stwarza ryzyka defloracji. 

 

5 godzin temu, bob2000 napisał:

Możliwe. Sp400 stoi dalej na biurku i czeka na jakiegoś godnego daca. Jak na razie największa różnica między sp400 a moimi pozostałymi klockami jest w cenie. Cały czas wydaje mi się nieadekwatna, no ale gra te trochę lepiej i ma pre xlr pod monitory.

Jak już będziesz miał "godne" źródło, to ponownie porównaj wszystkie ampy. :) Ze wzmacniaczami bywa tak, że w pewnych torach obrywa się im za inne komponenty. Zidentyfikowanie wąskiego gardła (po angielsku - szyjki butelki) wskazane po każdej zmianie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, bob2000 napisał:

Możliwe. Sp400 stoi dalej na biurku i czeka na jakiegoś godnego daca.

Jak chcesz powyżej M400 z zestawu, to spróbuj dać mu na wejściu Hugo2. Testowałem i było bardzo dobrze.

Edytowane przez konrad_a
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, bob2000 napisał:

No to ładnie. Przez ostatni rok słuchałem na modyfikowanym sap2 i na taniej lampie xduoo ta-03 z lampą Gold Lion. I powiem Ci, że ja na sp400 nie odkryłem żadnych z moich słuchawek na nowo. Chociaż uważam go za lepszego od tej dwójki.

 

Źródło w tym przypadku jest bardzo istotne. Mnie on pokreślił wszystko to co lubię w M15. Przy okazji Anandy zabrzmiały mi pięknie i to chyba mój kolejny cel zakupowy (po kablu zasilającym). 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

19 godzin temu, majkel napisał:

Jak już będziesz miał "godne" źródło, to ponownie porównaj wszystkie ampy. :) Ze wzmacniaczami bywa tak, że w pewnych torach obrywa się im za inne komponenty. Zidentyfikowanie wąskiego gardła (po angielsku - szyjki butelki) wskazane po każdej zmianie.

Taki jest plan.

 

18 godzin temu, konrad_a napisał:

Jak chcesz powyżej M400 z zestawu, to spróbuj dać mu na wejściu Hugo2. Testowałem i było bardzo dobrze.

Hugo2 nie widzi mi się z użytkowego punktu widzenia.
W zasadzie z tych droższych zastanawiam się nad HD25 (chyba najbardziej) może M400. Jest jeszcze Qutest, chociaż ten ma tylko RCA, ale może to nie problem.
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • MP3store
8 godzin temu, bob2000 napisał:

 

Taki jest plan.

 

Hugo2 nie widzi mi się z użytkowego punktu widzenia.
W zasadzie z tych droższych zastanawiam się nad HD25 (chyba najbardziej) może M400. Jest jeszcze Qutest, chociaż ten ma tylko RCA, ale może to nie problem.
 

Będziesz miał ochotę przetestować SMSL M400 odezwij się do mnie, pomogę zrealizować test/wypożyczenie.

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, zielinskitomasz napisał:

Czy ktoś jest w stanie opisać różnice pomiędzy SU-9 a M400?

Nie słyszałem SU-9, ale ono jest na ESS9038Pro, a M400 na AKM4499., więc jest pewna szansa że sporo tych różnic pokryje się z różnicami tych DACów (z dokładnością do implementacji itp). Dla mnie 9038 gra z dużą rozpiętością tonalną, wyraźnym kontrastem i jest trochę czarno-biało, a 4499 jest bardziej kolorowe - trochę cukrzy, zaokrągla i połyskuje.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie słyszałem SU-9, ale ono jest na ESS9038Pro, a M400 na AKM4499., więc jest pewna szansa że sporo tych różnic pokryje się z różnicami tych DACów (z dokładnością do implementacji itp). Dla mnie 9038 gra z dużą rozpiętością tonalną, wyraźnym kontrastem i jest trochę czarno-biało, a 4499 jest bardziej kolorowe - trochę cukrzy, zaokrągla i połyskuje.
Cena M400 dwukrotna Su-9. Czy to słychać to już trzeba samemu ocenić. Przetestować wypada zatem jak czas pozwoli i okoliczności. Soloist z M400 może sie ciekawie zgrać. Zamiar był już wcześniej aby spróbować sparować ale budżet nie pozwolił.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, zielinskitomasz napisał:

Cena M400 dwukrotna Su-9. Czy to słychać to już trzeba samemu ocenić. Przetestować wypada zatem jak czas pozwoli i okoliczności. Soloist z M400 może sie ciekawie zgrać. Zamiar był już wcześniej aby spróbować sparować ale budżet nie pozwolił.

Po tym jak fabryka AKM spłonęła, chipów AKM jest na świecie skończona ilość. Więc lepiej przetestować wcześniej niż później.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności