Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Jaki smartfon/tablet ma najlepsze głośniki? [Android]


KSI

Rekomendowane odpowiedzi

Poszukuję zastępcy dla Samsunga S10+ pod względem jakości głośników do odsłuchu youtuba itp. niczym radia.

Najlepiej na androidzie, z uwagi na możliwość korzystania z aplikacji Vanced, której nie ma jeszcze na iOS.

 

Nie wiem jak tablet Xiaomi Pad 5 (bez pro) czy nowy Apple ipad mini 2021 (iOS) ale raczej skłaniałbym się w kierunku czegoś mniejszego.

 

Ktoś badał ten temat? Może coś podpowiedzieć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Najner napisał:

Nie lepiej dokupić jakiś tani głośnik BT? Nawet najtańszy chiński głośniczek zagra lepiej od telefonu.

Nie nie chcę takiego rozwiązania. Mam porządny głośnik przy PC z bluetooth i nie korzystam. Tylko smartfon / mały tablet dający możliwość wybierania filmików na ekranie, z którym się przemieszczam po pomieszczeniach, odpoczywam w łóżku/zasypiam. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, mp3storeBDG napisał:

Mam tablet Lenovo Yoga Smart Tab 10,1" 4GB z wejściem na kartę sim. Używam doraźnie w kuchni i podczas podróży. Jeżeli chodzi o oglądanie filmów i słuchanie radia to głośniki dają rade :)

Kojarzę, kiedyś o nim myślałem, faktycznie grał dobrze. Odpuściłem bo za duży a smartfon mocniejszy to jeszcze mniejszy. Dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Używam tabletu Samsung Galaxy TAB S5e 10.5. Ma cztery głośniki i Dolby Atmos i daje to b. dobry efekt w filmach, muzyce. Można nawet pokusić się o twierdzenie że nie trzeba zabierać ze sobą dodatkowego głośnika na BT. Tyle że to 10.5 cala.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, MPM napisał:

Używam tabletu Samsung Galaxy TAB S5e 10.5. Ma cztery głośniki i Dolby Atmos i daje to b. dobry efekt w filmach, muzyce. Można nawet pokusić się o twierdzenie że nie trzeba zabierać ze sobą dodatkowego głośnika na BT. Tyle że to 10.5 cala.

Testowałem i bardzo OK poza tym, że za duży. Zapomniałem nazwy dlatego nie wspomniałem o tym. Jego minus był taki, że rozdzielczość miał wyższą a procek nie ogarniał niektórych filmów z YT w tej wyższej rozdzielczości. Dźwięk swoje a obraz swoje (najczęściej stop klatka). Gdyby było coś mniejszego tak samo grającego z głośników byłbym zadowolony. Dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

bawiłem się tą yogą MPStoreBDG i faktycznie dźwięk jest kot. Miałem huaweia m3 lite z 4 głośnikami i napisem harman kondon i nie miał żadnego podejścia do tej Yogi. 

 

 

Z telefonów androidowych spoko grają pixele 4a/4a 5g ale mają nierówny balans stereo. 

 

Z samsungów testowałem s20, s20+, s20fe, s21, note 10+ i wszystkie mają gorsze głośniki od s10/s10e/s10+ tzn. grają bardziej płasko i plastikowo, ale wszystkie grają w miarę symetrycznie.

 

Bardzo przyzwoite głośniki miały oneplusy 7pro i 7t pro ale to model 8 ma najlepsze z serii 7/8 i najrówniej grające. 8T oceniam na niemal równie dobre, ale 8pro już odstaje nie wiedzieć czemu. Serii 9 jeszcze nie miałem w rękach. 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Huawei zrobił postep. Mam Yoge 2 i Mediapad M5 10,8 od Huaweia i dźwięk podobny. Założenia  że ma być mały ekran kieruje w kierunku smartfonów ale cenowo bedzie drożej, bo z przyzwoitym dźwiękiem z głośników stereo to raczej blizej lub powyzej 3k pln

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, kurop napisał:

Z telefonów androidowych spoko grają pixele 4a/4a 5g ale mają nierówny balans stereo. 

 

Z samsungów testowałem s20, s20+, s20fe, s21, note 10+ i wszystkie mają gorsze głośniki od s10/s10e/s10+ tzn. grają bardziej płasko i plastikowo, ale wszystkie grają w miarę symetrycznie.

 

Bardzo przyzwoite głośniki miały oneplusy 7pro i 7t pro ale to model 8 ma najlepsze z serii 7/8 i najrówniej grające. 8T oceniam na niemal równie dobre, ale 8pro już odstaje nie wiedzieć czemu. Serii 9 jeszcze nie miałem w rękach. 

@kurop potrafisz wskazać, który smartfon/smartfony z wyżej przez siebie wymienionych grał na głośnikach najlepiej? Samsungi s10/s10e/s10+ czy oneplus 8/8T?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak jest dzisiaj u Motoroli, ale swojego czasu Moto X style miała najlepsze jakościowo i najgłośniejsze głośniki stereo na rynku. Był też jakiś rebrand na pixela. Idź do Mediamarkt i porównaj najlepiej.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
2 godziny temu, KSI napisał:

@kurop dzięki. Mi się bardziej podoba 8T a jeszcze bardziej nowsza wersja 9 ale przynajmniej wiem za czym się rozglądać.

 

w dźwięku są bardzo podobne ale 8 wydawał mi się jeszcze nieco "większy"

 

użytkowo to płaski ekran 120Hz (różnica w płynności względem 90Hz znikoma, wręcz niezauważalna), szybsze ładowanie to na plus dla 8t

premium factor, dużo wygodniejszy do trzymania w ręce, mniej przeszkadza w kieszeni to na plus dla 8

 

jakbyś szukał op9 to pamiętaj że egzemplarze z Chin są inne niż EU czytaj nie mają indukcji i mają inne wymiary więc pokrowce nie są kompatybilne między wersjami, w przypadku 9 pro nie ma problemu.

 

reszta to samo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przewinęło mi się kilka flagowcow. Najlepiej gra imo, rog phone 3, iPhone 12 pro max. Sam używam OnePlusa 8 Pro i gra trochę gorzej niż np. Galaxy S20 plus, którego miałem. Z najnowszych pewnie 13 pro i pro max powinny być równie dobrze co poprzedniki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności