Skocz do zawartości

Dac/amp ~800


Neckol

Rekomendowane odpowiedzi

6 godzin temu, Neckol napisał:

Neon, no to u mnie było kilka godzin. Musiałem go ładować co każde podejście do kompa, bo inaczej mi padał.

Ma go teraz znajomy z ath m40x i znacznie dłużej. 😃

Mimo wszystko, nie nadaje się to jako sprzęt stacjonarny, chyba, że ktoś siada na godzinę czy dwie.

 

Propozycja @MrBrainwash jest poniżej 1000 i widzę, że mocowo ogarnie fostexy.

Szkoda tylko, że siedzi tam 3,5mm jack cholipka :(

To musiałeś mieć walniętą baterię, nie wierzę, że te T20 są aż tak prądożerne. I ja korzystam tylko stacjonarnie, słucham czasem grubo powyżej kilka godzin i u mnie sprawdza się bardzo dobrze w tej roli, jak na urządzenie z własnym zasilaniem oczywiście. 😉

 

Co do ogarniania mocowego T20, to byłbym ostrożny, ponieważ miałem niedawno Topping L30 z mocą podaną na papierze 2300mW/32Ω, a nie dawał rady wysterować HE400i, które są skuteczniejsze od Twoich Fostex'ów, za to XD05+ jeszcze miał zapas, a według danych technicznych to "tylko" 1000mW/32Ω. ;)

 

Jeżeli szukasz poniżej 1kzł z nowych urządzeń, to sprawdziłbym Fiio K5 Pro, może są bardziej wiarygodni pod względem podawanej mocy, choć osobiście nie przepadam za tą firmą. ;)

Edytowane przez neonlight
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@neonlight

K5 pro skreślone. Chłodne granie :(

 

Może niepotrzebnie poszedłem w planarne słuchawki 😂 Zbyt biedny jestem.

Mam jeszcze jeden pomysł. Ifi zen dac v2 i przerobić t20 na balans. Tyle, że kosztowo będzie nie wiele mi brakowało do ta10r znoeu. Może warto dorzucić jednak te 200zł

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warto dorzucić. Bo zabawa w półśrodki będzie wyglądała tak, że będziesz wydawał kasę na coś mniejszego, później tracił na odsprzedaży, by kupić coś innego i tak w kółko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, Neckol napisał:

@neonlight

K5 pro skreślone. Chłodne granie :(

Dlatego nie lubię Fiio. 😁

 

Ifi Zen Dac w balansie, to marne 330mW/32Ω, nie ma szans na napędzenia T20, musisz szukać powyżej 1W. Ja bym się szarpnął na Xduoo TA-10R - @Inszy dobrze radzi. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Koniecznie napisz jak się zgra z Fostexami. Zastanawiam się nad T50rp Dekoni, od Marasa właśnie.

BTW TA-10R kupiłem u niego i jestem bardziej niż zadowolony ze sprzętu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bierz Topping DX3 Pro+, ma 1,8W na 32ohm mocy - bez problemu napędzi fostexy (faktyczne 1.5W na 32ohm).

Można kupić w naszym kraju: Topping DX3 Pro+ (Czarny) (q21.pl) 899zł

Recenzja i testy: Topping DX3 Pro+ Review (DAC & Headphone Amp) | Audio Science Review (ASR) Forum

 

Generalnie świetny DAC i AMP.

Edytowane przez pret0rian
literówka
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

49 minut temu, pret0rian napisał:

Bierz Topping DX3 Pro+, ma 1,8W na 32ohm mocy - bez problemu napędzi fostexy (faktyczne 1.5W na 32ohm).

Oby tyle miał, bo np. L30 i jego 3500mW/16ohm na papierze, to wolny żart, skoro był słabszy od Xduoo XD05+, który z kolei ma 1000mW/32ohm. 😁

Edytowane przez neonlight
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

59 minut temu, neonlight napisał:

Oby tyle miał, bo np. L30 i jego 3500mW/16ohm na papierze, to wolny żart, skoro był słabszy od Xduoo XD05+, który z kolei ma 1000mW/32ohm. 😁

 

Podałem link do niezależnego recenzenta który wykonał sporo pomiarów na tym urządzeniu, raczej osoba  godna zaufania :)

Topping DX3 Pro+ Review (DAC & Headphone Amp) | Audio Science Review (ASR) Forum (zalecam się zapoznać)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, neonlight napisał:

Oby tyle miał, bo np. L30 i jego 3500mW/16ohm na papierze, to wolny żart, skoro był słabszy od Xduoo XD05+, który z kolei ma 1000mW/32ohm. 😁

no trochę przykancili przy L30 bo on może mieć 3500 ale tylko wtedy jak źródło mu zapoda większe napięcie, nie standardowe 2V tylko jakieś 3 czy 4. Rzadko który DAC tyle ma chyba. 

Edytowane przez MrBrainwash
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym, że taki godny zaufania, to bym nie szalał - jak robił pomiary Shozy Alien+, to najpierw sobie w opcjach przestawiał filtry, które działają w Shozy jak korektor.

Więc o ile fizycznie pomiar był może i prawidłowo zrobiony, to podejście do niego było bardzo niechlujne i finalnie pomierzył nie to co powinien.

 

Ale jednak Topping raczej trzyma specyfikację, więc bym się nie spodziewał jakichś przekrętów. Choć TA-10R ciągle jest mocniejszy i jedynie z czym przegrywa z Toppingiem na wykresach, to zniekształcenia na wyjściu słuchawkowym, no ale dla nich jest lampa w xDuoo, więc ciężko powiedzieć że to wada.

Edytowane przez Inszy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności