Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Dac/amp ~800


Neckol

Rekomendowane odpowiedzi

Hejo.

Wymieniam mój sprzecior w postaci fx01 i smsl sap 8 na coś nowego.. Najlepiej jak by to było jedno urządzenie (oszczędność miejsca - główny powód wymiany, ale i granie mi się znudziło).

Obsługiwany pacjent to fostexy t20rp mk3, ale możliwe, że będzie przejście na ich zamknięty odpowiednik, lub jakieś inne słuchawki z V lub coś pokroju 770 beyera. Generalnie chciałbym się przerzucić na zamknięte słuchawki lub ewentualnie na połówki.

Propozycja od siebie to ifi audio zen dac v2.

Co do budżetu to w teorii jest to 800 zł. W praktyce jest więcej, ale nie obrazę się jak będzie mniej.

Nie ograniczam się do polskich sklepów. Mogą być używki.

Niestety jak zwykle jestem zacofany w tym sprzęcie.

Z góry dziękować :D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poluj na używkę Xduoo TA10R ~900-1000 zł.

 

Mam od kilku dni i moim zdaniem w tej cenie jest świetny - dobrze wykonany, kompaktowy, mocny, z możliwością ingerencji w dźwięk (1 lampka więc mniej kosztownie), nic nie brumi, nie dzwoni, działa z telefonem po USB i gra również świetnie. Bardzo polecam.

Edytowane przez Karmazynowy
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Propozycja ode mnie to także Zen Dac. Design spoko, dużo opcji do podłączenia w tym 4.4mm, jeden z najbardziej polecanych DAC/Ampów w tej cenie, do tego XBassem może sprawić że niektóre słuchawki będą grały lepiej :)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, Karmazynowy napisał:

Poluj na używkę Xduoo TA10R ~900-1000 zł.

 

Mam od kilku dni i moim zdaniem w tej cenie jest świetny - dobrze wykonany, kompaktowy, mocny, z możliwością ingerencji w dźwięk (1 lampka więc mniej kosztownie), nic nie brumi, nie dzwoni, działa z telefonem po USB i gra również świetnie. Bardzo polecam.

Ahh gdyby tylko taka używka gdzieś była.. 

Nawet bym się nie zastanawiał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

52 minuty temu, Karmazynowy napisał:

Poluj na używkę Xduoo TA10R ~900-1000 zł.

 

Mam od kilku dni i moim zdaniem w tej cenie jest świetny - dobrze wykonany, kompaktowy, mocny, z możliwością ingerencji w dźwięk (1 lampka więc mniej kosztownie), nic nie brumi, nie dzwoni, działa z telefonem po USB i gra również świetnie. Bardzo polecam.

Cieszę się że Ci się zakup podoba :D

 

Ja też bym polecał polować na używki albo zagadać do @bigmaras w sprawie TA10R - myślę że w tym budżecie będziesz zadowolony.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, Samin napisał:

Cieszę się że Ci się zakup podoba :D

 

Ja też bym polecał polować na używki albo zagadać do @bigmaras w sprawie TA10R - myślę że w tym budżecie będziesz zadowolony.

 

Tak, dzięki! Uważam, że to świetny sprzęt, w dodatku bardzo dobrze wyceniony (cena sklepowa). Dostałem więcej, niż się spodziewałem a to zawsze cieszy. :)

Edytowane przez Karmazynowy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, Samin napisał:

Cieszę się że Ci się zakup podoba :D

 

Ja też bym polecał polować na używki albo zagadać do @bigmaras w sprawie TA10R - myślę że w tym budżecie będziesz zadowolony.

A co takiego maras może mi zaoferować? Nie znam kolegi i tematu. Wytłumaczysz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Neckol napisał:

A co takiego maras może mi zaoferować? Nie znam kolegi i tematu. Wytłumaczysz?

Po prostu to oficjalny dystrybutor sprzętu xDuoo na Polskę. Audioheaven a przy okazji kolega forumowy :)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Neckol napisał:

Napiszę do marasa w takim razie.

Jakieś inne propozycje? Może ciut poniżej 1k? :d 

Jak Ci nie przeszkadza zasilanie bateryjne, to polecam Chord Mojo, który sprzedaję na forumowym bazarku :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Elhaz_77 cena jest atrakcyjna, ale te zasilanie bateryjne... Z jednej strony fajnie, bo do laptoka można zabrać, z drugiej strony słabe ze względu na żywotność i te grzanie się podczas ładowania (i użytkowania na raz).

Dziękuję za propozycję, ale chyba podziękuję :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jasne, nie namawiam :)

Zapytaj Bigmarasa, czy nie ma jakiegoś zalegającego na półce lub w szufladzie TA10R. Bywa, że nie ma już towaru w ofercie, ale ma egzemplarze, np. po odsłuchu, zwrocie itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do xduoo to przysłowiowa ****. Używki maras nie ma, a nówka-10%  to jednak mocno ponad budżet :(
A może xduoo xd 05 plus?

Jeszcze co do mojo. Widzę, że jest łatwy sposób, żeby odpiąć baterię i działał jako always on (PC). Może to jednak będzie dobry wybór?

Edytowane przez Neckol
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, MrBrainwash napisał:

 

Nie jestem pewien czy to co widzę to jest o czym myślę :D

Jak wygląda sprawa z balansem w tym toppingu?

 

byłem zdecydowany na xduoo xd 05 plus, ale się naczytałem, że balans tam kuleje. Nie chciałbym tego uniknąć mimo wszystko.

edit. Cholipa, zaś tutaj jest 3,5mm gniazdo.. eh

Edytowane przez Neckol
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Neckol napisał:

 

Nie jestem pewien czy to co widzę to jest o czym myślę :D

Jak wygląda sprawa z balansem w tym toppingu?

 

byłem zdecydowany na xduoo xd 05 plus, ale się naczytałem, że balans tam kuleje. Nie chciałbym tego uniknąć mimo wszystko.

edit. Cholipa, zaś tutaj jest 3,5mm gniazdo.. eh

Masz cyfrową regulację głośności. To oznacza zero problemów. 

 

XD05 plus jest spoko, dźwiękowo i użytkowo.

 

DX3 pro+ jest po prostu bardziej stacjonarnym, biurkowym rozwiązaniem. Ma inny zestaw funkcji. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@MrBrainwash

Niby mógłbym daca jeszcze używać do harman kardon pm650 vxi i contourow 1.3, aczkolwiek zaraz przeprowadzka i komputerek zostanie z głośniczkami za 400, a pozostały sprzęt do innego pokoju, więc suma sumarum potrzebuję daca tylko do słuchawek :D

Edytowane przez Neckol
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko kwestia tego na co będziesz miał widzimisie. :)
https://muzostajnia.wordpress.com/2021/08/17/source-of-power-przenosne-dac-ampy/

Za te 750zł XD05 plus to no brainer 

Mi się podoba wygląd toppinga i idea wymaksowania parametrów, no ale prędzej XDuoo weźmiesz pod rękę i np. pójdziesz do drugiego pokoju. ;) 
Dźwiękowo tak jak w artykule - niuanse. Z każdego będziesz zadowolony. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko kwestia tego na co będziesz miał widzimisie.
https://muzostajnia.wordpress.com/2021/08/17/source-of-power-przenosne-dac-ampy/

Za te 750zł XD05 plus to no brainer 

Mi się podoba wygląd toppinga i idea wymaksowania parametrów, no ale prędzej XDuoo weźmiesz pod rękę i np. pójdziesz do drugiego pokoju.  
Dźwiękowo tak jak w artykule - niuanse. Z każdego będziesz zadowolony. 
Albo posłucha kiedyś MOJO i powie, że "balanse, niaunse itp." a Chord i tak brzmi najlepiej
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

xd5 plus kupiony i sprzedany. T20 zjadały akumulator w oczach.

Także poszukiwania trwają dalej :(

Zaczynam myśleć czy jednak moich fostexów nie opchnąć jak wrócą z gwarancji (o ile wrócą :D )

I wtedy kupić iFi Audio Zen DAC.. Może przerobić t20 na balans?

TA10rp jednak zbyt wysoki budżet, a maras jest w stanie zejść tylko i aż 10%, także dalej ponad budżet

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Neon, no to u mnie było kilka godzin. Musiałem go ładować co każde podejście do kompa, bo inaczej mi padał.

Ma go teraz znajomy z ath m40x i znacznie dłużej. 😃

Mimo wszystko, nie nadaje się to jako sprzęt stacjonarny, chyba, że ktoś siada na godzinę czy dwie.

 

Propozycja @MrBrainwash jest poniżej 1000 i widzę, że mocowo ogarnie fostexy.

Szkoda tylko, że siedzi tam 3,5mm jack cholipka :(

Edytowane przez Neckol
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności