Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Ibasso dx160 vs ???


Rekomendowane odpowiedzi

Testowałem kilka dongli - Cobalt, Lotto Paw S1, Earmen Sparrow, ikko Zerda, DC03, ale żaden nie grał tak dobrze jak DX160. Chociaż może nie być to do końca uczciwy osąd z mojej strony, bo sposób gry DX160 po prostu najbardziej mi przypadł do gustu.

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Dirian napisał:

Testowałem kilka dongli - Cobalt, Lotto Paw S1, Earmen Sparrow, ikko Zerda, DC03, ale żaden nie grał tak dobrze jak DX160. Chociaż może nie być to do końca uczciwy osąd z mojej strony, bo sposób gry DX160 po prostu najbardziej mi przypadł do gustu.

 

 

 

 

A który najbliżej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak znasz brzmienie dx160, to możesz porównać z opisami brzmienia dongli na tej stronie https://andyaudiovault.com/donglemadness/
Rzuciłem okiem i się okazało że ibasso dc04 który posiadam jest oceniany o pół gwiazdki mniej niż Top 5 a więc muszę poświęcić trochę więcej czasu i poczytać o różnicach co zrobię później.
Co do brzmienia dx160 to nie znam ale chodzi mi po głowie zakup(jako polecany przez wielu) i z tego powodu poruszyłem temat.

Wysłane z mojego Redmi Note 8 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te gwiazdki są tak ważne, jak gwiazdki na niebie, bo co to może znaczyć "pół gwiazdki" mniej? :) Liczą się własne prefernecje brzmieniowe.

Dla mnie decyzja dx160 vs dongiel, to decyzja dot. m.in. mobilności, płynności działania androida, pliki flac vs streaming itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, side napisał:

 

A który najbliżej?

 

Chyba Paw S1, choć to jednak trochę inna szkoła grania ale jakości tu sporo. Sparrow po balansie też fajnie gra, ale jednak dla mnie jest trochę zbyt "natarczywy". Cobalt z tego co pamiętam trochę też tak brzmiał, ale ja chyba ogólnie nie do końca lubię dźwięk ze szkoły Sabre. Zerda za to moim zdaniem jest mocno niedocenianym donglem, może trochę zbyt mało wyraziste wysokie tony ma, ale poza tym bardzo fajnie mi grała. Grała, bo niestety nie ma balansu i teraz leży w szufladzie.

 

Generalnie wolę gładsze granie, jak z DX160 czy obecnie DX300.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te gwiazdki są tak ważne, jak gwiazdki na niebie, bo co to może znaczyć "pół gwiazdki" mniej?  Liczą się własne prefernecje brzmieniowe.
Dla mnie decyzja dx160 vs dongiel, to decyzja dot. m.in. mobilności, płynności działania androida, pliki flac vs streaming itp.
Chodzi mi tylko i wyłącznie o wartości soniczne


Wysłane z mojego Redmi Note 8 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, side napisał:

Ja też spotkałem się z opinia, że między S1 a dx160 nie ma przepaści, dlatego kupiłem Pawia.

 

Przepaści z pewnością nie, gdybym miał wybierać pomiędzy S1 a DX160 to też brałbym S1, albo S2 (nie słuchałem, ale jak to to samo tylko trochę lepiej, no to pewnie fajna opcja). Ale ja słucham głównie z Apple Music i Tidala, czasami Spotify, a tutaj DX160 dawał ciała przez swoją zbyt słabą specyfikację - wygodniej podpiąć dongle do telefonu, niż użerać się z mulącym dapem.

 

Gorzej jak ktoś ma bardziej wymagające słuchawki, to tutaj S1 zaczyna wysiadać, bo nawet po balansie za dużo tego powera to on nie ma.

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie dlatego napisałem wcześniej, że dla mnie wybór dx160 vs s1 opierał się bardzo mocno na użytkowych kwestiach, zwłaszcza w płynności Tidala podczas streamingu. No i różnicy w cenie też:)

Edytowane przez side
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem wszystkie dongle Dragonfly na Cobalcie kończąc. Obecnie DX160 i Lotoo Paw S1.

Pod względem charakteru dźwięku najbardziej lubię DX160. Moją ulubioną ważką był z kolei Dragonfy Red.

Lotoo Paw S1 kupiłem głównie ze względu na gniazdo 4,4, ale okazał bardzo przyzwoity. Jednak trzeba mieć na uwadze, że to znacznie odmienny styl od DX160.

DX160 bardziej dynamiczny, popisowy z mocniejszym akcentem na basie. Paw S1 cieplejszy, spokojniejszy z mocniej przygładzoną górą - co nie znaczy, że brak mu detalu.

 

Miał ktoś z was możliwość odsłuchu Luxury & Precision W1 lub W2. Bazuje na ty samym DAC-u co DX160, więc może być ciekawą opcją. Niestety ceny nie zachęcają, bo tańszy W1 ledwo mieści się budżecie, a W2 to już koszt zbliżony do samego DX160. Z tego co czytałem na headfi sporo osób rozpływało się nad W2.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, wfmsiekierka napisał:

A może miał ktoś doczynienia z ifi hip dac v2 lub sprzętem tego typu bo nie musi to być konieczne dongiel

Wysłane z mojego Redmi Note 8 przy użyciu Tapatalka
 

Jeżeli rozmiar Ci nie będzie przeszkadzał, to XD05+ gra na poziomie stacjonarki i żaden dongiel nie ma do Xduoo startu z tych, które miałem. ;) Bateria starcza na ~12h, wzmak napędzi większość słuchawek, poza tymi wybitnie wymagającymi typu HE6 itp.., masz trzy pozycje Gain i podbicie basu, czego chcieć więcej?! ;)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, neonlight napisał:

Jeżeli rozmiar Ci nie będzie przeszkadzał, to XD05+ gra na poziomie stacjonarki i żaden dongiel nie ma do Xduoo startu z tych, które miałem. ;) Bateria starcza na ~12h, wzmak napędzi większość słuchawek, poza tymi wybitnie wymagającymi typu HE6 itp.., masz trzy pozycje Gain i podbicie basu, czego chcieć więcej?! ;)

To prawda, ja jeszcze dorzucę Ifi iDsd Micro Black Label. Również gra pięknie, również pędzi duże słuchawki, ma podbicie basu, ma tryb do czułych IEMów. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

43 minuty temu, Akustik napisał:

Miał ktoś z was możliwość odsłuchu Luxury & Precision W1 lub W2. Bazuje na ty samym DAC-u co DX160, więc może być ciekawą opcją. Niestety ceny nie zachęcają, bo tańszy W1 ledwo mieści się budżecie, a W2 to już koszt zbliżony do samego DX160. Z tego co czytałem na headfi sporo osób rozpływało się nad W2.

 

Też czytałem sporo pochwał na temat W2, ale jakaś taka psychiczna bariera jest wydać 1500 zł na dongle :P

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lotoo Paw S1 dobre maleństwo, chociaż mam pokusę go sprzedać. Nawet zrobiłem fotkę na forumowy komis. Tylko coś mi podpowiada, że sprzedam go za pół ceny, a potem będę żałował i rozglądał się za ponownym jego zakupem 🙃

 

IMG_20211017_213353.jpg

Edytowane przez side
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności