Skocz do zawartości

Wzmacniacz do kolumn Sansui S-65


Delfinek

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

 

na co dzień muzyki słucham w następujący sposób: do komputera podłączam dragonfly black z niego jack leci do amplifiera pioneer dc-z81, który napędza 2 kolumny Sansui S-65.

 

Ogólnie to chciałbym słuchać czystego dźwięku z dragonfly bez żadnych "ulepszeń". Chciałbym, żeby sygnał z DAC'a był przesyłany do jakiegoś rodzaju "wzmacniacza", który zasila kolumny i bezstratnie przekazuje na nie sygnał z DAC'a. 

 

I teraz pytanie do Was: czy wspomniany pioneer jakoś modyfikuje dźwięk płynący do kolumn?

 

Pozdrawiam :D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trudno tu mówić o modyfikacji, bo system jest powiedzmy sobie szczerze "lowendowy". Kolumienki całkiem fajne, ale wzmak do wymiany. Poszukaj na allegro jakiegoś starego klocka kenwood'a albo akai, może być też pioneer. Przykład: https://allegro.pl/kategoria/sprzet-audio-dla-domu-wzmacniacze-i-pokrewne-14?stan=używane&string=kenwood . Generalnie to dobre, ale nie przecenione firmy, jak w przypadku innych marek gdzie płacimy za znaczek. Ważne, aby miał dużą moc około 80W, bo te kolumny potrzebują dużo prądu. Zadbaj też o dobre kabelki z czystej miedzi, tego też jest pełno na różnych portalach.

Edytowane przez badyl
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, badyl napisał:

Trudno tu mówić o modyfikacji, bo system jest powiedzmy sobie szczerze "lowendowy". Kolumienki całkiem fajne, ale wzmak do wymiany. Poszukaj na allegro jakiegoś starego klocka kenwood'a albo akai, może być też pioneer. Przykład: https://allegro.pl/kategoria/sprzet-audio-dla-domu-wzmacniacze-i-pokrewne-14?stan=używane&string=kenwood . Generalnie to dobre, ale nie przecenione firmy, jak w przypadku innych marek gdzie płacimy za znaczek. Ważne, aby miał dużą moc około 80W, bo te kolumny potrzebują dużo prądu. Zadbaj też o dobre kabelki z czystej miedzi, tego też jest pełno na różnych portalach.

Okej, tylko właśnie jak rozpoznać ten "dobry" wzmacniacz? Bo mówisz, że może być też pioneer, ale, że ten obecny nie jest zbyt dobry, dlaczego?

 

Coś z nowego sprzętu by się nie sprawdziło? Bo w sieci raczej kupię losowy model.

 

Odnośnie kabli to mam miedziane, tylko czy grubość kabli ma znaczenie czy to raczej pomijalne? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zacznę od końca. Grubość kabla ma znaczenie w przypadku przewodów głośnikowych. Generalnie, im grubszy tym lepszy, oczywiście przy zachowaniu odpowiednich parametrów. Wystarczy około 3 mm. "Dobry" wzmacniacz rozpoznasz wyszukując go w google, patrząc na opinie , fora. Jak się już znasz, to wystarczy, że popatrzysz na parametry i "bebechy". Ten który masz to absolutna budżetówka - słaba moc, słabe parametry. Dobre używane wzmaki zaczynają się od około 500 zł, oczywiście generalizując. Nowe wzmaki to trudny temat. W cenie do około 1000 zł, to w ogóle nie brałbym ich pod uwagę.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, badyl napisał:

Zacznę od końca. Grubość kabla ma znaczenie w przypadku przewodów głośnikowych. Generalnie, im grubszy tym lepszy, oczywiście przy zachowaniu odpowiednich parametrów. Wystarczy około 3 mm. "Dobry" wzmacniacz rozpoznasz wyszukując go w google, patrząc na opinie , fora. Jak się już znasz, to wystarczy, że popatrzysz na parametry i "bebechy". Ten który masz to absolutna budżetówka - słaba moc, słabe parametry. Dobre używane wzmaki zaczynają się od około 500 zł, oczywiście generalizując. Nowe wzmaki to trudny temat. W cenie do około 1000 zł, to w ogóle nie brałbym ich pod uwagę.

Czyli kabel RCA mam mieć 2 żyły po 3mm, tak? 

Odnośnie tych wzmacniaczy to są jakieś szczególnie polecane modele czy po prostu bierze się co jest? Myślę, że 500zł byłoby okej jeśli za taką kasę dostanę coś fajnego.

 

Orientujesz się jeszcze czy różnica w długości kabla (przy jednej kolumnie jest 3m, a do drugiej 6m - wynika to z ustawienia kolumn w pomieszczeniu) może generować jakieś problemy np. z mniejsza mocą, troszkę innym brzmieniem itp.?

 

Bo ogólnie wydaje mi się, że jedna kolumna gra delikatnie inaczej, może to być spowodowane rozbieżnością w długości kabli? 

 

Zastanawiam się jeszcze nad "serwisem" tych kolumn tzn. żeby ktoś sprawdził czy wszystko z nimi ok, bo sprzęt ma już swoje lata. Wiesz może ile może kosztować taka usługa? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja wypowiedź odnosiła się do kabli głośnikowych.

Kable RCA to inna bajka. Tutaj liczy się długość - im krótsze tym lepiej, i jakość przewodu. Zmianę RCA wychwycisz od razu, z kablem głośnikowym może być różnie, dlatego dobieramy je na końcu budowy systemu.

Generalnie zaleca się, aby kable głośnikowe były takie same i o równej długości, ale jeżeli są odpowiedniej jakości, to 3 i 6 metrów powinno być ok. Oczywiście przy założeniu, że to dobre kable z czystej miedzi np. 4N.

To granie ciszej może być kwestią słabej jakości kabla, awarii jednego kanału wzmacniacza, lub uszkodzenia głośników albo gniazd głośnikowych. 

Serwis kolumn to raczej tani nie będzie. Ja korzystam z http://www.jmz-krakow.pl/kontakt/ . Niestety w tym biznesie jest dużo Januszów i można się naciąć "tanią" naprawą.

Wzmacniacz do około 500 zł, który bym dobrał pod te kolumny to np.: MARANTZ PM-50, NAD 314 , Kenwood KA-7010 albo KENWOOD KA-990SD. 

Najpierw sprawdź, czy kolumny są sprawne, potem kup wzmacniacz. 

Powodzenia!

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 18.10.2021 o 22:38, badyl napisał:

Moja wypowiedź odnosiła się do kabli głośnikowych.

Kable RCA to inna bajka. Tutaj liczy się długość - im krótsze tym lepiej, i jakość przewodu. Zmianę RCA wychwycisz od razu, z kablem głośnikowym może być różnie, dlatego dobieramy je na końcu budowy systemu.

Generalnie zaleca się, aby kable głośnikowe były takie same i o równej długości, ale jeżeli są odpowiedniej jakości, to 3 i 6 metrów powinno być ok. Oczywiście przy założeniu, że to dobre kable z czystej miedzi np. 4N.

To granie ciszej może być kwestią słabej jakości kabla, awarii jednego kanału wzmacniacza, lub uszkodzenia głośników albo gniazd głośnikowych. 

Serwis kolumn to raczej tani nie będzie. Ja korzystam z http://www.jmz-krakow.pl/kontakt/ . Niestety w tym biznesie jest dużo Januszów i można się naciąć "tanią" naprawą.

Wzmacniacz do około 500 zł, który bym dobrał pod te kolumny to np.: MARANTZ PM-50, NAD 314 , Kenwood KA-7010 albo KENWOOD KA-990SD. 

Najpierw sprawdź, czy kolumny są sprawne, potem kup wzmacniacz. 

Powodzenia!

 

W sumie to mam blisko do tego serwisu, przedzwonię i zapytam ile będą chcieli za przegląd kolumn. 

 

Jeszcze odnośnie tego wzmacniacza to jak dużą poprawę dźwięku przyniesie jego wymiana na któryś z polecanych przez Ciebie? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisząc enigmatycznie, powinien zagrać o jakieś dwie klasy lepiej. Bardzo dużo zależy od źródła, jakości muzyki której słuchasz i okablowania. Niestety ale ten dragonfly black, to będzie najsłabsze ogniwo w systemie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ogólnie to mam trochę dylemat :) 

Bo mam 2 pomysły:

 

1)Kupuję używany wzmacniacz za 500zł + do tego daję grubsze przedowy do obecnych kolumn

 

2)Kupuję 2 małe głośniki za 500zł i stawiam je na biurko

 

Kolumny mam ustawione tak jak widać... nie mogę inaczej bo mam zbyt mały pokój, a głośniki ustawiłbym na biurku po dwóch stronach (2.0). Co o tym myślicie? 

IMG_20211116_183248.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności