Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Yamaha R-N602 z Japonii na 100V + Wharfedale 11.2. Jaki autotransformator/konwerter napięcia wybrać?


Mamalyga

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry.
Nie pomyślałem i wziąłem amplituner na 100V, Na tabliczce znamionowej ma napisane 100V 50/60Hz 190W. 
Teraz mam pytanie: Jakiej mocy przetwornicę wybrać? Niby podano 190 wat, więc 250W, 300W powinien według tego wystarczyć, ale czytam w specyfikacji Euro RTV lub jakiś innych, że maksymalny pobór to 380 wat. W specyfikacji mam też  2x 70W na kanał. Z tego by wynikało , że 140 W idzie na wzmocnienie, a 50 na pracę odbiornika DAC, tuner, wyświetlacz i te inne mało energochłonne elementy. Czy dobrze myślę? Wystarczy 250W? 
Mam dwie propozycje: 
Toroidy: specjalny trafo w wersji audio o wysokiej sprawności, bezgłośny, wysokiej jakości, sprawność 96% (wcześniej podano, że 97%), bez obciążenia, na biegu jałowym ma pobierać te 4% wynikające ze sprawności czyli 20W (nie wiem czy osoba, którą pytałem dobrze to liczy), separacja galwaniczna uzwojeń, środek zalany żywicą, impregnowany rdzeń i uzwojenia, dodatkowe ekranowanie magnetyczne i elektryczne. Wykonany będzie w oparciu o najwyższej klasy, mierzone laboratoryjne, elementy oraz podlegał będzie skrupulatnej kontroli w poszczególnych fazach produkcji. Koszt wersji 500VA w obudowie metalowej z gniazdem NEMA 5-15 to 496,00 zł z VAT /szt. Termin realizacji około 21 dni roboczych.
Telto: Autotransformator w obudowie TSA 500-1/1 230/100V   282zł.brutto, koszt wysyłki 25zł, pobór prądu w stanie jałowym ok.30mA (czyli 7 wat - mniej niż znacznie droższy specjalny wysokiej jakości trafo z Toroidy?). Cichy. 

A więc jeżeli osoba kontaktowa w Toroidach dobrze policzyła pobór na biegu jałowym, to w przypadku trafo 250W na stand by będę miał 2x mniejsze zużycie nie 15-20 wat, a 7,5wat-10wat, co jest już do przebolenia. 20W to tak jakbym miał 24H włączoną żarówkę LED, a poza tym pewnie będzie sporo tańszy (mam nadzieję). 

Jaką moc i który trafo lepiej wybrać?  496 zł to dla mnie trochę sporo i chciałbym przyoszczędzić, poza tym 20W na stand by to też dla mnie dużo. 
Najchętniej bym przyoszczędził i wybrał Telto 250W za 192zł skoro mocniejszy ciągnie tylko 7 wat na stand by i są ciche. Tylko czy w Toroidach dobrze to ktoś policzył? 
Jest jeszcze opcja wymiana zasilania w Audioklanie - sama wymiana zasilania 650zł i to podali jako minimalny koszt. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że to twoje kupowanie mimo pytań zadawanych na wielu forach źle się skończyło. Odpowiedzi raczej nie czytałeś i ostatecznie źle się to skończyło, a oszczędności pójdą na przebudowę sprzętu. Teraz to już nie oszczędzaj i oddaj to audioklanowi, bo jak jakiś miszczu z jakiegoś audioforum zacznie się tym bawić, albo ty sam zaczniesz grzebać to skończysz ze spalonym sprzętem albo i chatą. A widzę, że nadal chcesz oszczędzać i brniesz.

8 godzin temu, Mamalyga napisał:

W specyfikacji mam też  2x 70W na kanał. Z tego by wynikało , że 140 W

Na wzmocnienie to idzie sporo więcej, bo sprawności 100 procent nie ma żadne urządzenie na świecie. Jeśli chcesz dobrać trafo to przy  paramaterach (pomiary mówią o mocy 2x158W) tej Yamahy musisz być gotowy na pobór nawet 700W. Bo tak to realnie wygląda. CA640A miał podany z tyłu pobór mocy 615 watów. To, że producent podaje z tyłu pobór np 150 W to obecnie oznacza tylko, że tyle podaje. Tak samo z mocą wyjściową. Najczęściej jest znacznie wyższa niż katalogowo podawana. Naprawdę z taką wiedzą dopłać i oddaj to fachowcom, bo ostatecznie zrobisz krzywdę sobie i bliskim.

Edytowane przez Rafacio
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie nie czytałem raczej odpowiedzi, tylko nikt o tym nie wspomniał, że może mieć inne napięcie znamionowe. Sam AudioKlan napisał, że u nich się nie opłaca i żebym lepiej kupił trafo. Ale skoro tak radzicie to dobra. Dzięki za radę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, marek_m napisał:

Nie wiem jak to będzie grało, ale cena końcowa, co prawda niezamierzenie, będzie chyba hi-end'owa :)  

Sam trafo wewnętrzny do tej Yamahy 650zł + pewnie koszt wymiany. Może oddadzą mi stary i sprzedam na Ebay powiedzmy stówę taniej i cena wcale nie wyjdzie hiendowa.

Tylko oni piszą , że to jest minimum, a prawdopodobnie  inne rzeczy trzeba wymienić. 

Edytowane przez Mamalyga
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To kup transformator w obudowie, skoro ma gniazda i nic nie trzeba lutować, dorabiać, ale niech ktoś ci go solidnie dobierze. Ja nie brałbym nic słabszego niż te 700 VA. Moc Yamahy na dwa kanły to łącznie ponad 300W, sprawność 50 procent to już 600 W plus ******ły typu tuner i inne wbudowane elementy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności