Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Stacjonarny dylemat - Zen Stack vs Xduoo XA-10


Dirian

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

 

Naszła mnie ochota na kupienia jakiejś małej stacjonarki na biurko, żeby sobie słuchać z PC. Do tej pory podpinałem w tym celu iBasso DX300, ale wolałbym jednak mieć w tym celu osobny stacjonarny sprzęt.


Rozważam obecnie Zen Stack oraz Xduoo XA-10. O XA-10 kiedyś pytałem i został mi polecony jako stacjonarna alternatywa dla wcześniej posiadanego DX160, który dźwiękowo mi mocno odpowiadał (podobnie jak i DX300). Zenkowy Stack z kolei zbiera dużo dobrych opinii ostatnimi czasy, ale nie znam tej szkoły dźwięku. Do tego tu znów dochodzi jakieś kombinowanie z lepszymi zasilaczami, kablami... Nie wiem czy mi się chce w to bawić, a pewnie bym miał świadomość, że nie gra to "pełną gębą" bez tych wszystkich gadżetów :P

 

Na razie więc bardziej skłaniam się ku Xduoo - ale może Zenek jednak lepszy? A moze co innego?

 

To na czym mi zależy to dziurka audio balans 4.4 (ostatecznie 2.5) z przodu (dla wygody + jak by była z tyłu to problem z podpięciem doków z krótkim przewodem) no i pokrętełko do sterowania głośnością - łatwo dostępne. Grać to będzie na pewno z iBasso SR2 i pewnie różnymi innymi słuchawkami, jakie mi do łba strzeli żeby kupić w przyszłości... ;) Więc pewna uniwersalność brzmienia mile widziana. Fajnie też, żeby nie zajmowało to połowy biurka, bo już monitor i głośniki robią na nim spore spustoszenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, neonlight napisał:

Jak już Ci pisałem, ZENstaw dobrze się zgra z SR2, bo im trochę techniczności brakuje, ale znowu z takimi, które popisują się technikaliami, będzie zbyt agresywnie. Nie jest to uniwesalne combo, przynajmniej dla mnie. 😉

 

No właśnie, o ile pod SR2 będzie pasować, to pewnie nie będą to jedyne słuchawki jakie się jeszcze u mnie przewiną... Po prawdzie najbardziej zależy mi na zgraniu z nimi więc to byłaby dobra opcja, ale z drugiej strony wolałbym coś uniwersalnego. Nie lubię za bardzo technicznego brzmienia.

 

18 minut temu, Mayster napisał:

Aune X1s GT w poniedziałek docierają. Sampla już mam, więc jakbyś chciał posłuchać to pisz, bo ma to wszystko o co pytasz :)

 

Dzięki, chętnie bym posłuchał, ale obecnie za granicą siedzę. Odezwę się jak wrócę do Polszy :) Mógłbyś w skrócie napisać jakie są różnice względem zwykłego X1s - bo tutaj widzę jest trochę recek i dużo pozytywów. Jak jest jeszcze lepiej, to może to ciekawy kierunek.

Edytowane przez Dirian
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też mam Xduoo XA-10- sprzedawałem, ale zrezygnowałem. Słucham własnie z Pikpokami i jest pięknie.

7315BD45-EF7F-4641-8977-AB956EB245EF.jpeg
 

…a pod wyjście mam podłączone mt-602

 

43CB9AF4-ACBF-454C-ACD8-4CE1335C9FB8.jpeg

Edytowane przez lobuz1
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie rozważałem jakiś czas temu żeby od Ciebie odkupić, ale widziałem że oferta zniknęła ;)

 

No nic, jest parę sprzętów do wyboru, jak wrócę do kraju będę działać i coś się kupi. Mayster też narobił trochę smaka na tego nowego Aune :)

Edytowane przez Dirian
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie tylko na chwilę mieliśmy obok starszego X1s i też nie był do końca wygrzany GT wtedy, ale na tamten czas zagrał pełniejszym, masywniejszym dźwiękiem z takim impaktem, jednocześnie zachowując świetną górę, średnicę, napowietrzenie. Jest progres spory, to nie kosmetyczne zmiany na pewno. A to pokrętło... zaj* :D 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja swoje trzy grosze wnoszę.

Miałem kilka dni przerwy od ZenStawu, bo bawiły mnie Robiny z dapów.

Teraz siedzę na ZenStawie znów. Funkcjonalnie jest fpytę. Nie miałem problemu porównać k812 z Robinami. Tak ZEnDac jak i Can mają przecież dziurki - 6,3mm i 4,4mm.

Przed chwilką słuchałem sobie na zmianę 812 i k701FAW. Można porównywać słuchawki A:B metodą psychoakustyki @MrBrainwashaby nie dać się zwieść krótkotrwałości pamięci słuchowej. Nadto, pod ZEN DACA ja i koledzy mamy duże wzmaki stereo podłączone i kolumny. Mało tego, ja sobie jeszcze włączę w CAN CD-player, wreszcie może zacznę słuchać swoich CD, a mam sporą kolekcję.

Aha - ZenStaw pędzi wszystkie moje słuchawki dobrze lub bardzo dobrze: k812, k701FAW, dt990 edition 250ohm balans, hd650 balans, he400se balans, hf580 balans, Robiny. Dobrze, to dla hd650, bo wolę je jednak z forum608 - forum daje im dużo większą scenę niż mają z natury.

ZenStaw jest uniwersalny, moim zdaniem, bardzo funkcjonalny, to jest jasne, analityczny, techniczny, ale nie gra typową tranzystorową szkołą, jak Ryka pisał. Xduoo MT-604 another killer, na fabrycznych lampach nie jest mocno od niego cieplejszy/analogowy/lampowy. Mając je dwa na biurku rzekłbym, że oba grają jak hybrydy. 

Także polecam ZenStaw, lub jeśli masz daca w balansie - polecam również mt-604, ma on swój osobny wątek.

Edytowane przez manuelvetro
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak oceniasz samego Zen DAC'a ?\

 

Pytam ponieważ kompletuję sobie sprzęt do biura i zastanawiam się czy brać swojego xDuoo MT-02 + DAC (mam SMSL M100) czy może "All-in-one" czyli Zen DAC'a.

 

Wybór xDuoo jest bezinwestycyjny. Jeżeli natomiast zdecydowałbym się na Zen DAC'a, musiałbym go kupić, a xDuoo sprzedać. Da się zrobić, ale czy warto ?

 

Słuchawki to BD Tygr 300R - 32 Ohm, przerobione na balans, więc dużo do napędzenia im nie trzeba :) 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja z samego Zen Daca prawie nie słucham. Tylko do porównań A:B metodą @MrBrainwashbiere. 

Na pewno jest dobry i wart uwagi.

Natomiast jeżeli dobrze Ci gra ten zestaw, który masz, to bier go Panie do roboty, szkoda ambarasu.

W robocie robić trza, a muzyka jest do tła.

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności