Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Uwaga na oszustów z numeru 783 927 497 - wyłudzenia za rzekomą podróż koleją bez biletu


Introverder

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie.

 

W dobie dzisiejszych czasów oszuści działają na różne sposoby.. Ostatnio chyba pojawił się nowy rodzaj oszustw - podszywania się pod biuro windykacji należności przewozów regionalnych z numeru 783 927 497, ew. to to biuro próbuje naciągać ludzi na to, by im płacili za rzekomy dług wysyłając SMS-y z numeru 783 927 497 w stylu:

 

"POLREGIO Sp. z o.o. Biuro Windykacji Należności Przewozowych wzywa do uregulowania długi za przejazd(y) bez ważnego dokumentu" - mają tupet, takie coś (SMS-a) nagle ni z gruszki, ni z pietruszki dostalem w 2. lipca,

 

a dzisiaj SMS z tego samego numeru o treści:

 

"Pan SEBASTIAN SOBCZYŃSKI - prosimy o pilny kontakt z POLREGIO sp. z o.o. Biuro Windykacji Należności Przewozowych." Chwilę po telefonie, którego nie odebrałem dostałem takiego SMS-a.

 

Nigdy nie jechałem koleją bez biletu, więc to musi być jakaś forma bezczelnego naciągania.. Już nic mnie chyba nie zdziwi w dzisiejszych czasach ..

 

 

Numer sobie sprawdziłem na tej stronie, gdzie ludzie oceniają jakieś numery telefonów:

 

https://www.nieznany-numer.pl/Numer/783927497

 

Męczące jest takie nękanie ..

Edytowane przez Introverder
  • Like 3
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Introverder zmienił(a) tytuł na Uwaga na oszustów z numeru 783 927 497 - wyłudzenia za rzekomą podróż koleją bez biletu
37 minut temu, Introverder napisał:

Witajcie.

 

W dobie dzisiejszych czasów oszuści działają na różne sposoby.. Ostatnio chyba pojawił się nowy rodzaj oszustw - podszywania się pod biuro windykacji należności przewozów regionalnych z numeru 783 927 497, ew. to to biuro próbuje naciągać ludzi na to, by im płacili za rzekomy dług wysyłając SMS-y z numeru 783 927 497 w stylu:

 

"POLREGIO Sp. z o.o. Biuro Windykacji Należności Przewozowych wzywa do uregulowania długi za przejazd(y) bez ważnego dokumentu" - mają tupet, takie coś (SMS-a) nagle ni z gruszki, ni z pietruszki dostalem w 2. lipca,

 

a dzisiaj SMS z tego samego numeru o treści:

 

"Pan SEBASTIAN SOBCZYŃSKI - prosimy o pilny kontakt z POLREGIO sp. z o.o. Biuro Windykacji Należności Przewozowych." Chwilę po telefonie, którego nie odebrałem dostałem takiego SMS-a.

 

Nigdy nie jechałem koleją bez biletu, więc to musi być jakaś forma bezczelnego naciągania.. Już nic mnie chyba nie zdziwi w dzisiejszych czasach ..

 

 

Numer sobie sprawdziłem na tej stronie, gdzie ludzie oceniają jakieś numery telefonów:

 

https://www.nieznany-numer.pl/Numer/783927497

 

Męczące jest takie nękanie ..

A imię i nazwisko się zgadza?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to ja może źle odczytałem.. To może ten Sebastian Sobczyński to adresat treści.

 

Myślałem wpierw, że to osoba, która dzwoniła się tak nazywała, a to może adresat słów z SMS-ów, ten jakiś - dla mnie - anonimowy człowiek. Ale i tak nie wiem czy SMS-ami takie rzeczy czy zawiadomienia się wysyła, zwł. że wpierw dostałem z pietruszki lakoniczny SMS bez żadnych danych (ten pierwszy - z żądaniem uregulowania rzekomego długu).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Introverder napisał:

Numer sobie sprawdziłem na tej stronie, gdzie ludzie oceniają jakieś numery telefonów:

 

https://www.nieznany-numer.pl/Numer/783927497

Jakie wnioski po tym sprawdzeniu? Moje to takie, że to numer oficjalny windykacji Polregio. Ktoś podał Twoje dane.

 

04280863-3445-477D-92C7-B6F372E793F8.jpeg

Edytowane przez lobuz1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na wszelki wypadek nie będę odpisywać, pewnie to płatny SMS. Niech oni sobie dochodzą kogo i za co ścigają jakby co (jeśli to rzeczywiście Polregio) - jeśli nie przypilnowali i ktoś im fałszywe dane podał ..

Edytowane przez Introverder
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Introverder napisał:

A to ja może źle odczytałem.. To może ten Sebastian Sobczyński to adresat treści.

 

Myślałem wpierw, że to osoba, która dzwoniła się tak nazywała, a to może adresat słów z SMS-ów, ten jakiś - dla mnie - anonimowy człowiek. Ale i tak nie wiem czy SMS-ami takie rzeczy czy zawiadomienia się wysyła, zwł. że wpierw dostałem z pietruszki lakoniczny SMS bez żadnych danych (ten pierwszy - z żądaniem uregulowania rzekomego długu).

Raczej w sms nie zamieszcza się imienia i nazwiska bo może to grozić wyciekiem danych wrażliwych, a co jak ten nr nie należy ( i z tego wynika iż nie neleży ) do adresata wiadomości :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Równie dobrze może być to zwykła próba wyłudzenia i z mojej strony tak to wygląda, na którą może lepiej nie reagować i nie odpisywać wcale najlepiej tak myślę.

 

Oni wskazują jakiegoś Sobczyńskiego (nie wiadomo do końca w jakim kontekście - czy to ten co chce się skontaktować się tak rzekomo nazywa czy adresatem ma być ktoś, kto się tak nazywa), nie mam wiedzy i nie będę miał przecież czy ten Sobczyński w ogóle istnieje :P . Jakiś jest. Pytanie czy ten gość się tak nazywał, a jeśli przyjmują zlecenia na Piotrusia Pana ewentualnie, to ich problem ... Nie wiem nawet jak wygląda procedura spisywania, skoro jadę zawsze z biletem.

 

Faktem jest, że jest to męczące i nękanie mnie ..

Edytowane przez Introverder
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, Introverder napisał:

Równie dobrze może być to zwykła próba wyłudzenia i z mojej strony tak to wygląda, na którą może lepiej nie reagować i nie odpisywać wcale najlepiej tak myślę.

 

Oni wskazują jakiegoś Sobczyńskiego (nie wiadomo do końca w jakim kontekście - czy to ten co chce się skontaktować się tak rzekomo nazywa czy adresatem ma być ktoś, kto się tak nazywa), nie mam wiedzy i nie będę miał przecież czy ten Sobczyński w ogóle istnieje :P . Jakiś jest. Pytanie czy ten gość się tak nazywał, a jeśli przyjmują zlecenia na Piotrusia Pana ewentualnie, to ich problem ... Nie wiem nawet jak wygląda procedura spisywania, skoro jadę zawsze z biletem.

 

Faktem jest, że jest to męczące i nękanie mnie ..

Przecież jak się tak nie nazywasz to w czym problem? Zwykła pomyłka , no i było odebrać, powiedzieć iż Ty to nie on i kolejna próba kontaktu z ich strony skończy się w sądzie.

 

Nie rozumiem o co kopię kruszysz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zwykła pomyłka, tylko jak Ciebie by męczyli z fikcyjnymi płatnościami, kiedy wiesz, że zawsze płaciłeś za bilet i byli nachalni jeszcze, też byś się wkurzył.

 

A teraz jeszcze jakieś dostaję SMS-y do odebrania przesyłki z paczkomatu, chociaż nic nie zamawiałem, może pisdzielce chcą wymusić u kogoś, by ktoś im zapłacił, jakieś pismo wysyłają czy coś, bo dostałem SMS-a o przesyłce następnego dnia, a teraz kolejną przesyłką do tego samego paczkomatu w innymi mieście zupełnie niż moje.

 

Nękają Bogu ducha winne osoby i oczekają, że będą im płacić, a nawet widać nie sprawdzili do kogo piszą i dalej działają, mimo że dodatkowo jeszcze napisalem im mejla, by się odwalili, na tego mejla co jest w windykacji w razie co, że nie jestem człowiekiem, o którym tam mówią (o ile to nie gość widmo i nie spisywali go z powietrza i bez dowodu - co już nie jest moim problemem! a dla mnie zwyczajnie jest to męczące i nie tylko dla mnie by było).

Edytowane przez Introverder
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności