Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

USB DAC/AMP do biura


marek_m

Rekomendowane odpowiedzi

Powoli wracamy do biura, stąd pomysł aby i tam zorganizować sobie namiastkę dobrego audio.

 

Co do zasady, nie chcę w biurze gromadzić zbyt wielu prywatnych gratów, a zatem rozważam:

  1. słuchawki + dongle. Mam garść w szufladzie, więc jest w czym wybierać, ale wolałbym opcję nr 2.
  2. słuchawki + USB DAC/AMP (zasilany po USB bezpośrednio z kompa), ale z pokrętłem głośności (taka fanaberia) :D 

Słuchawki to (prawdopodobnie) BD Tygr 300R.

 

Wstępnie wyselekcjonowałem:

  1. xDuoo XD05 Plus (mam go na stanie, ale wolałbym wzmak bez baterii);
  2. FiiO K3 - na papierze pasuje idealnie, ale recenzje ma nie najlepsze, np. tutaj;
  3. TAGA HARMONY THA-200 - podoba mi się, ale nic o nim nie wiem (trochę egzotyczny).

Jeżeli macie inne propozycje, chętnie wysłucham / poczytam.

 

Budżet: poniżej 1k PLN, im bardziej poniżej, tym lepiej :D 

 

Oczywiście chętnie skorzystam z używki (np. xDuoo to używka) :) 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

audinst hud mx1 - tylko używki, staroć, ale według mnie ok, możesz nawet sobie opampa wymienić; jest jeszcze dx1, tego nie mam i nie miałem, ale na papierze jest lepszy, nie wiem po ile chodzi używany, pewnie drożej niż mx1, a mx1 to ze 350 zł

 

edit

i jeszcze coś - nigdy nie miałem okazji porównać meizu hifi dac pro do audinsta mx1 - ale mam wątpliwości czy warto dopłacać do mx1 (no ale ma pokrętło głośności ;)

Edytowane przez bob2000
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, marek_m said:

 

TAGA HARMONY THA-200 - podoba mi się, ale nic o nim nie wiem (trochę egzotyczny).

 

 

Jeśli to pomoże urządzenia firmy TAGA mają tendencje do ocieplania i przyciemnienia (więcej dołu i średnicy) prezentacji, co też się 'potwierdza' np w tej recenzji -> https://www.audiokrytyk.pl/recenzja-taga-harmony-tha-200/

 

 

Edytowane przez pabloj
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te Taga Harmony są 2 wersje:

 

-zwykła, opisana jedynie USB-DAC Asynchroniczny 16bit / 44.1kHz i lampy 6n2

- z dopiskiem T USB-DAC Asynchroniczny 24bit / 192kHz Cirrus Logic CM6631A+CS4344 chip, lampy 12ax7 i na mofsetach

 

Też się nim interesuje, bo xduoo ta-01b miałem kiedyś i nie brzmiał mi lampowo, wolałem połączenie choćby Dragonfly Black i Red z Bravo v2, z black było może i zbyt lampowo :P Zwracam uwagę bo recki są ta-01 czyli na wolfsonie, za suchość wersji B odpowiada cs4398 który w wielu gra dla mnie zbyt sterylnie. W sumie napisałeś 

2 godziny temu, marek_m napisał:

USB DAC/AMP (zasilany po USB bezpośrednio z kompa)

"Perfekcyjny kompan w domu i w podróży!" - opis mógł Cię zmylić, prócz usb wymaga zasilacza 18V 2A, jak to lampa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Wuja_ napisał:

Mam nadzieję, że nie obrazisz się,

 

Nie obrażę się :) 

 

2 godziny temu, Rafacio napisał:

A miałeś Q3 jeszcze niedawno.

 

Owszem, ale kiedy sprzedawałem (Tobie), nie myślałem o powrocie do biura :D  

 

6 godzin temu, gumiak9 napisał:

prócz usb wymaga zasilacza 18V 2A, jak to lampa.

 

Zasilanie z sieci (w biurze) to nie problem, choć wolałbym prosto z kompa. Najgorszy patent to pilnowanie naładowania baterii.

 

Jest jeszcze IFI Zen DAC !!!

Może pojawi się na bazarku, wszak wyszła wersja V2 i pewnie ktoś będzie zmieniać :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, marek_m napisał:

 

Trudno dostać w EU :( 

 

https://www.schiit-europe.com/product-categorie/gaming-dac-amps/

 

Cytat

From where do you ship?
we ship from Netherlands (EUROPE) so products are within EU and if you live in EU you pay no extra cost like duties/taxes etc for import. so the price you pay on our website despite any shippingcost to your country is the total price.

 

Edytowane przez Karmazynowy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fulla.JPG

 

Ten stan trwa od dawna. Od blisko 6 m-cy jestem zapisany na ASGARD 3.

Regularnie koresponduję z USA i zawsze słyszę to samo "We are trying our best. Please be patient" :) 

 

_____________________________________________

 

Zmontowałem na szybko taki zestaw:

 

IMG-2530s.jpg

 

Jest Ok, ale docelowo wolałbym jedną puszkę.

Edytowane przez marek_m
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ostatecznie zamówiłem IFI Zen DAC V2 z Q21 (polecam) oraz stojak LÅNESPELARE z IKEA.

Słuchawki to BD DT Tygr 300R, ewentualnie Senki HD560s (w przyszłości być może BD 700 Pro X).

Powinno być Ok :) 

 

 

Edytowane przez marek_m
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Odkopię własny watek i zapytam o słuchawki BT.

 

Zestaw iFi ZEN DAC & HD 560s gra wybornie, ale kabel trochę ogranicza. TWS'ów nie chcę - mogę je mieć w uszach góra godzinę, a w robocie siedzieć muszę sporo dłużej :D 

 

Moje wymagania: wokół-uszne, wystarczy kodek AAC, wygodne, pady obszerne, welurowe mile widziane, ANC nie jest konieczne (mam własny gabinet).

 

Cena do +/- 700 PLN.

 

 

Edytowane przez marek_m
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomysł z donglem BT dobry i "tani", ponieważ wszystkie drogie elementy już mam :) 

Zamiast montować "na sztywno" do słuchawek, wolałbym dongla dyndającego luźno na krótkim kablu.

Muszę się za takim krótkim kablem (2 x 3,5mm plus pentacon 4,4mm) rozejrzeć.

 

Niemniej jednak, propozycje słuchawek nadal mile widziane :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odkopię własny watek i zapytam o słuchawki BT.
 
Zestaw iFi ZEN DAC & HD 560s gra wybornie, ale kabel trochę ogranicza. TWS'ów nie chcę - mogę je mieć w uszach góra godzinę, a w robocie siedzieć muszę sporo dłużej  
 
Moje wymagania: wokół-uszne, wystarczy kodek AAC, wygodne, pady obszerne, welurowe mile widziane, ANC nie jest konieczne (mam własny gabinet).
 
Cena do +/- 700 PLN.
 
 
A ja polecę Ibasso DC05 + Mitchell & Johnson GL1 z Amazona UK. Wiem, że nie bt, ale żadne z nich nie zagrają tak dobrze, jak ten zestaw acz zamiast Ibasso można śmiało wziąć coś bt

Wysłane z mojego SM-G780G przy użyciu Tapatalka


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności