Skocz do zawartości
  • 0

Mr Speakers Ether Flow vs HiFiMan HE-6se V2 vs M1570


x86

Pytanie

Jeszcze żałoba po sprzedaży HEXów nie minęła, a już jestem rozdarty nowym pomysłem zakupowym : Ether Flow czy HE-6se V2 Adorama Edition ? A może nic ? Odpuścić i być dalej szczęśliwym z M1570 ... Nie wiem czy po Ether Flow spodziewać się grzeczności i oddalonej sceny jak w HEXach ? HE-6se V2 to raczej konkurent i pogromca M1570 z tego co czytam. Żeby odsłuchać któreś to daleka wyprawa bo chyba na miejscu nie ma nikogo z tymi rarytaskami :( 

Edytowane przez cpu1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Ja po odsłuchach na evencie mp3store jeśli cokolwiek miałbym jeszcze kupować, względem moich Hawków oraz P2, to właśnie Ether Flow. Za całokształt. Niestety nie mam porównania z pozostałymi, które są w tytule.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Scena jest bardzo dobra. Akurat tutaj nie sądzę, żeby ktoś był rozczarowany, chyba że ma jakieś ewidentne problemy z torem. Na pewno nie grają „w głowie”. To czym mnie najbardziej ujęły, to chyba tym, że praktycznie nie mają słabych stron. Schodzą bardzo nisko, a jak testowałem na droższym kablu ze Stealthów, to zejście aż wibrujące, do samej ziemii. Mają dobre wypełnienie, są detaliczne i grają z takim delikatnym analogowym sznytem, organicznie. Doskonale balansują pomiędzy referencją, a melodyjnością, tak, że w sumie ciężko kierować jakiekolwiek zarzuty zarówno w jednym, jak i drugim przypadku. Do tego są bardzo wygodne, bardzo lekkie, jak chodzi o planary. Przewiewny pałąk (ja miałem ten otwarty, a nie pasek). Niektórzy uważają, ze są nudne, ale ja tak nie uważam, za dużo mają mocnych stron, żeby się nudzić.

Edytowane przez Artorias
  • Like 2
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
32 minuty temu, Artorias napisał:

Scena jest bardzo dobra. Akurat tutaj nie sądzę, żeby ktoś był rozczarowany, chyba że ma jakieś ewidentne problemy z torem. Na pewno nie grają „w głowie”. To czym mnie najbardziej ujęły, to chyba tym, że praktycznie nie mają słabych stron. Schodzą bardzo nisko, a jak testowałem na droższym kablu ze Stealthów, to zejście aż wibrujące, do samej ziemii. Mają dobre wypełnienie, są detaliczne i grają z takim delikatnym analogowym sznytem, organicznie. Doskonale balansują pomiędzy referencją, a melodyjnością, tak, że w sumie ciężko kierować jakiekolwiek zarzuty zarówno w jednym, jak i drugim przypadku. Do tego są bardzo wygodne, bardzo lekkie, jak chodzi o planary. Przewiewny pałąk (ja miałem ten otwarty, a nie pasek). Niektórzy uważają, ze są nudne, ale ja tak nie uważam, za dużo mają mocnych stron, żeby się nudzić.

Z tego co stoi na stronie producenta i mp3store, Stealth dostarczane są z kablem Vivo- tym samym co w standardzie z Ether. Kable są bardzo dobre. Budżetowe kable Dummer dostarczają z Aeon. Po lewej Vivo, po prawej Dummer.

 

9F9A5F52-A3BD-4BE2-8B5F-2468FEA81062.jpeg

Edytowane przez lobuz1
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
11 minut temu, lobuz1 napisał:

Z tego co stoi na stronie mp3store Stealth są dostarczane z kablem Vivo- tym samym co w standardzie z Ether. Kable są bardzo dobre.

Tak na pewno Vivo, ale ten od Stealth kosztuje około 3k. Chyba, że do EF dają taki sam? Ale raczej nie, bo z tego co pamiętam, ten stockowy od EF był cieńszy. No chyba, że była tam jakaś zamota z kablami i przemieszali. W każdym razie, potwierdzam, są bardzo dobre.

2132AA77-8A0D-416D-9212-EF8AFA7AB4C8.jpeg

 

Edit: To chyba rzeczywiście ten sam. Tam akurat przy Ether był ten cieńszy, marki Dum. (Ktoś musiał się pomylić) No to na Vivo grały wyraźnie lepiej :D

Edytowane przez Artorias
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Jednak skusiłem się na promocyjne HE6se v2 od Adoramy. Minie trochę czasu zanim do mnie przyjadą (Adorama nie wysyła do Polski). Na dzień dobry czeka je crossfit pałąka na kilku encyklopediach :) Już prawie kupowałem Ether Flow ale jednak wiele opinii skonfrontowałem ze sobą i po HEXach w których brakowało mi trochę wariactwa to raczej nie byłby dobry wybór. Z HE-6se V2 raczej nudno nie będzie ;) Anonimowy posiadacz Focal Elear napisał mi, po założeniu HE-6se V2 nie dało się już słuchać Elearów. Dodatkowy wpływ na decyzję miało to porównanie starszej wersji HE-6se. Wiem wiem, ponoć starsze lepsze ale można się pobawić w modyfikacje V2.

 

Edytowane przez cpu1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności