Skocz do zawartości

Modowanie AKG K240


Armitten

Rekomendowane odpowiedzi

W ręce wpadły mi ostatnio słuchawki AKG K240 Studio. Model dobrze mi znany, miałem niejednokrotnie okazję już go słuchać (oraz i karnację MKII). Co do zasady słuchawki względnie dobre jak na swoją cenę, chociaż charakterystyka grania nie moja. Ale słyszałem, że są to słuchawki podatne na spore modyfikacje. Dlatego też zamiast wsadzić je do pudła i zapomnieć albo sprzedać gdzieś dalej postanowiłem, że zostawię je sobie i się trochę nim pobawię. Pierwsze dwie modyfikacje jakie postanowiłem przeprowadzić to bass mod z reddita 

"bassmod

We decided to extra tape two of the holes around the driver to increase the subbass. Two was perfect because the sound keeps clear and detailed. More than 3 taped holes changed the sound too much in a muddy way. Too much low midbass and less detailed."

Przede wszystkim pytanie - o jakie "dziury" obok drivera chodzi, które mam zasłonić, a drugie czym to najlepiej zrobić? Taśmą? Jeśli tak to jaką, a może są lepsze narzędzia? Przede wsyztskim chciałbym żeby modyfikacja była odwracalna. 

Drugą modyfikacją jaką chcę wykonać to zrobienie własnego kabla o wyższej jakości niż ten fabryczny od AKG. 

 

Na tą chwilę planuje zrobić tylko tyle, ale jak ktoś zna jakieś ciekawe mody na poprawę ich grania to chętnie posłucham. Przede wszystkim chciałbym za pomocą tych modów wydobyć z tych słuchawek jakikolwiek bas i zejście, niekoniecznie musi być mega potężne bo wiem że z 32mm drivera za żadne skarby takiego nie osiągnę, ale po prostu żeby jakiś był - w fabrycznej konfiguracji go po prostu brak. Także z modyfikacjami chciałbym iść w tym kierunku. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności