Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

shipibo.audio potrzebuje pomocy :)


michauczok

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, dawno mnie nie było. :) Nie wiem czy to odpowiedni temat, mam nadzieję, że tak.
Jak część z Was pewnie wie, moduję słuchawki jako połowa duetu shipibo.audio i ogólnie to potrzebujemy pomocy. :D Szykujemy się do wypuszczenia własnych słuchawek i systematycznie przybywa nam roboty. Nie stać nas jeszcze na pracowników na pełen etat, więc żerujemy na rodzinie i znajomych (zawsze uczciwie wynagradzając robotę!), ale przydałby nam się ktoś bardziej zaangażowany, z zajawką bardziej na tworzenie rzeczy niż na same słuchawki, chętny zobaczyć jak się w Polsce lepi biznes produkcyjny od zera, bez wcześniejszej infrastruktury, wiedzy, gotówki czy znajomości. xD W tej chwili dwa obszary najbardziej wymagają posiłków: produkcja (lutowanie, skręcanie i rozkręcanie, smarowanie, wycinanie, itp.) – przede wszystkim kabli (zapewniamy szkolenie) i obsługa klienta, socjale, pisanie tekstów na bloga (konieczny bardzo dobry angielski), pakowanie i wysyłka paczek, dodatkowo przyda nam się pomoc przy projektach i szablonach (konieczna umiejętność obsługi programów Autocad, SolidWorks – na youtube są bardzo dobre tutoriale, z których można się szybko nauczyć), szukanie podwykonawców do prototypowania i eksperymentów i coś by się jeszcze pewnie znalazło. :) Część z tych rzeczy wymaga fizycznej obecności, także szukamy kogoś przede wszystkim ze Śląska (im bliżej Gliwic tym lepiej).
Super by było znaleźć kogoś, kto potrafi tego wszystkiego po trochu, ale wiemy, że jednorożce nie istnieją. :D Szukamy jednak osób wszechstronnych, operatywnych i samodzielnych, które większości z tych rzeczy się nie przestraszą. Forma i zakres współpracy są do dogadania, jesteśmy elastyczni i otwarci na różne rozwiązania, trochę to dla nas nowość. Na początku najłatwiej nam chyba będzie zacząć od współpracy „po godzinach” i systematycznym zwiększaniu zaangażowania godzinowego, jeśli współpraca będzie się układała pomyślnie.
Zainteresowanych proszę o wrzucenie nam wiadomości na info@shipibo.audio – można zadawać pytania. Ważne – prosiłbym, żeby pisać tylko na tego maila, bo moja skrzynka na forum jest od dawna zapchana, a w związku z nawałem roboty nie wiem kiedy znowu zajrzę na forum!
Trzymajcie się.
:)

  • Like 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"zykujemy się do wypuszczenia własnych słuchawek i systematycznie przybywa nam roboty." - jak głęboko idziecie w custom z przetwornikiem (z ciekawości.. no i która technologia)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mamy customowy przetwornik dynamiczny wykonany we współpracy z Symphones. 40mm, 32ohmy, na papierze się niekoniecznie wyróżnia, ale z brzmienia jesteśmy bardzo zadowoleni. Pierwszy model słuchawek będzie bazował głównie na naszym doświadczeniu z modowaniem Grado, następnie planujemy ze 2-3 bardziej zaawansowane wariacje na ten temat i bierzemy się za większe rzeczy. :)

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, michauczok napisał:

Mamy customowy przetwornik dynamiczny wykonany we współpracy z Symphones. 40mm, 32ohmy, na papierze się niekoniecznie wyróżnia, ale z brzmienia jesteśmy bardzo zadowoleni. Pierwszy model słuchawek będzie bazował głównie na naszym doświadczeniu z modowaniem Grado, następnie planujemy ze 2-3 bardziej zaawansowane wariacje na ten temat i bierzemy się za większe rzeczy. :)

większe rzeczy.. sięganie poza jedynie dynamiki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też się dziwię, że tylko dynamiki. Z wpisu wynika, że to mnóstwo roboty. Z planarami byłoby prościej, bo kolega killwasi zrobił planary sam w kilka tygodni. Po co się męczyć. I uznanie audiofili większe. Więc?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, Rafacio napisał:

Też się dziwię, że tylko dynamiki. Z wpisu wynika, że to mnóstwo roboty. Z planarami byłoby prościej, bo kolega killwasi zrobił planary sam w kilka tygodni. Po co się męczyć. I uznanie audiofili większe. Więc?

nie jest tak prosto.. i pojedyńcze pary a produkcja seryjna to kompletnie inne wyzwania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Seryjna produkcja przetworników planarnych jest bardzo droga, jest duży odrzut i nawet u takich graczy jak Audeze zdarza się, że 2 pary tego samego modelu grają zupełnie inaczej, bo takie im akurat wyszły przetworniki. Miałem kiedyś na ten temat długą rozmowę z Valentinem z Kennertona - oni sami robią swoje przetworniki, pokazywał mi proces i na razie jest to finansowo daleko poza naszym zasięgiem.

Dla przykładu Meze, pomimo bardzo dużego sukcesu finansowego 99 Classics i Neo, nie było w stanie opracować i produkować własnego przetwornika do Empyreanów i zatrudnili do tego zewnętrzną firmę, Rinaro. Wszystko jest łatwe niestety tylko na papierze.

  • Like 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Michał życzę powodzenia i będę trzymał kciuki. Dziś dotarły do mnie Ted Baker Rockall słuchawki które według wszelakich źródeł zaprojektował sam Ted Baker który raczej na modzie się zna i zrobił cuś takiego to wy mając już sporą wiedzę i doświadczenie macie wszelkie szanse na sukces. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, Rafacio napisał:

kolega killwasi zrobił planary sam w kilka tygodni.

tak do końca sam to nie zrobił, jedynie sam zaprojektował przetwornik. Membranę, czyli najtrudniejszy element, zamawiał w Chinach.

 

@michauczok jakby Wam było potrzebne strojenie przetworników w danej "budzie", to służę pomocą :) , obecnie potrafię jeszcze więcej w tym temacie niż parę lat temu.

Jakbyście potrzebowali maszyny do zaplatania kabli, to mój brat mi kiedyś mówił, że chętnie się podejmie - Przemek ma do niego kontakt.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności