Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Meze 99 Neo jaki dac pod smartfona.


Dario2112

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Jakiś czas temu kupiłem Meze99 Neo, które zastąpiły mi AKG k550 w których brakowało mi przysłowiowego mięsa ( rock, metal). Meze mam podłączone pod Shanling m2s, który jest dość basowym grajkiem. No i teraz mam mięso polane gęstym sosem ;). Stąd pytanie do Państwa, czy jest ktoś na tym forum, kto posiada neo lub clasic i dobrał do niego odpowiedni dac, który lekko rozjaśnił charakter tych słuchawek. Jaka karta którą mógłbym podłączyć pod smartfona byłaby odpowiednia? Ogólnie pod cięższe granie te słuchawki mi pasują, ale jakiś jasny dac może dodałby im troszkę powietrza. Wtedy byłoby super. Proszę o jakieś rady.  Pozdrawiam. Darek. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ze względu na jasność - powiedziałbym, że Dragonfly Red, ale kiedyś krótko próbowałem go z 99 Classicami i totalnie mi to nie grało. Może właśnie PAW S1, choć nie do końca odczuwam go jako jasny. Intuicyjnie spróbowałbym Fiio Q3, bo on wydawał mi się grać tak dosyć "kulturalnie", co może pomóc przy przyciężkich 99 Neo. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja na przekór wszystkim parowałem Meze 99 Classics z IFI Zen Dac + Can i grało to fajnie. Dzwięk był bardzo dociążony i fakt, że Meziaki za bardzo waliły basem, ktory wchodzil na srednice, ale ogolnie był klimat ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Dario2112 napisał:

Witam. Jakiś czas temu kupiłem Meze99 Neo, które zastąpiły mi AKG k550 w których brakowało mi przysłowiowego mięsa ( rock, metal). Meze mam podłączone pod Shanling m2s, który jest dość basowym grajkiem. No i teraz mam mięso polane gęstym sosem ;). Stąd pytanie do Państwa, czy jest ktoś na tym forum, kto posiada neo lub clasic i dobrał do niego odpowiedni dac, który lekko rozjaśnił charakter tych słuchawek. Jaka karta którą mógłbym podłączyć pod smartfona byłaby odpowiednia? Ogólnie pod cięższe granie te słuchawki mi pasują, ale jakiś jasny dac może dodałby im troszkę powietrza. Wtedy byłoby super. Proszę o jakieś rady.  Pozdrawiam. Darek. 

Duża poprawę przyniosła u mnie wymiana kabla, ponieważ ten stockowy jest naprawdę kiepski i ma słyszalny efekt mikrofonowy. Rozjaśnienie możesz uzyskać używając taki kabel:

https://mezeaudio.eu/collections/accessories/products/99-series-silver-plated-upgrade-cables?variant=31107176431675

Lepszą izolację, większy komfort i mniej rozlazły bas dała wymiana padów na takie:

https://allegro.pl/oferta/pady-dekoni-elite-owcza-skora-do-meze-99-neo-noir-10847668071

U mnie te słuchawki grają razem z Ibasso DX160, Ibasso DC04 (jak nie masz kabla zbalansowanego 4,4 mm to proponuję DC03) oraz z Chord Mojo (tu już jest za ciepło i gęsto).

Sam musisz rozważyć, czy warto jest inwestować czy po prostu zmienić słuchawki ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może jakiś dap? Słuchawki jakby się troszkę uspokoiły...., wygrzewałem je ostatni dość długo. Mają przegrane około 50 h. A może się przyzwyczaiłem😉. Możliwe jest żebym specjalnie nie słyszał różnicy między Shanlingiem m2s a smartfonem za 1000 zeta? Na kabel za 500 to raczej się nie skuszę 😅

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możliwe. Szukam w miarę dość tanich rozwiązań. Jestem jeszcze na garnuszku rodziców 😁. Dopiero ogólniak.... 😎. Dlatego szukam porad, żeby kasy nie tracić na trafione zakupy... 

Teraz, Dario2112 napisał:

Możliwe. Szukam w miarę dość tanich rozwiązań. Jestem jeszcze na garnuszku rodziców 😁. Dopiero ogólniak.... 😎. Dlatego szukam porad, żeby kasy nie tracić na trafione zakupy

Nie trafione zakupy😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, Dario2112 napisał:

Możliwe. Szukam w miarę dość tanich rozwiązań. Jestem jeszcze na garnuszku rodziców 😁. Dopiero ogólniak....

A stypendium jakieś masz?

 

A tak serio, to jak chcesz całkiem spoko DACa, to ja bym szedł w kierunku czerwonej ważki do Meze. Stroili ją pod Hawki, więc powinna się w przypadku Meze poprawić kontrola basu, góra nabrać na wyrazistości i pewnie średnica też zyska. Dostępność jest bardzo duża, tylko musisz sobie adapter załatwić z usb dużego na małe do telefonu. https://www.ceneo.pl/44835343

 

Hmm ponoć gra na planie V (tak jak Meze), to jednak nie wiem czy będzie do nich dobra, gra jasno, ale jeśli podbija bas, to cofam, bo Meze już z natury łupią.

Chyba, że ktoś testował i może się wypowiedzieć o takim połączeniu.

Edytowane przez Artorias
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Artorias napisał:

A stypendium jakieś masz?

 

A tak serio, to jak chcesz całkiem spoko DACa, to ja bym szedł w kierunku czerwonej ważki do Meze. Stroili ją pod Hawki, więc powinna się w przypadku Meze poprawić kontrola basu, góra nabrać na wyrazistości i pewnie średnica też zyska. Dostępność jest bardzo duża, tylko musisz sobie adapter załatwić z usb dużego na małe do telefonu. https://www.ceneo.pl/44835343

 

Hmm ponoć gra na planie V (tak jak Meze), to jednak nie wiem czy będzie do nich dobra, gra jasno, ale jeśli podbija bas, to cofam, bo Meze już z natury łupią.

Chyba, że ktoś testował i może się wypowiedzieć o takim połączeniu.

Ja miałem Dragonfly Red z Meze 99 Neo i dźwięk był męczący. Sprzedałem czerwoną ważkę bez żalu. Dużo lepiej oceniam np. IBasso DC03, który jest znacznie tańszy. W okolicach 200 zł jest mnóstwo wartych uwagi dongli do telefonu, jest nawet odpowiedni temat.

Edytowane przez Elhaz_77
Błąd
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam go już ponad dwa lata, ale zapamiętałem go jako cyfrowy, z ostrą górą, przy ostrzejszym graniu krew z uszu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Elhaz_77 napisał:

Nie mam go już ponad dwa lata, ale zapamiętałem go jako cyfrowy, z ostrą górą, przy ostrzejszym graniu krew z uszu.

Ja to wiem, bo go miałem, ale chodzi mi o połączenie z Meze, co z nim było nie tak, skoro Meze maja spokojną górę i ciepłe, pogrubione brzmienie? Chyba, że Neo faktycznie różnią się nieco strojeniem od Classics, wtedy to miałoby sens, teoretycznie. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzę ważkę i DC03. Tak się zastanawiam, nie słyszałem zbytnio różnicy między moim shanling m2s a telefonem za 1000 zeta. Czy usłyszę jakaś zmianę podłączając te daci?  Kiedyś słuchając muzyki że smartfona i jakiś tam pchełek było ok. Teraz czytając lektury, fora audio dowiaduje się że można coś pozmieniać, i zaczyna mnie to wkurzać, ponieważ doszukuje się jaki niedoskonałości w słuchawkach cztery razy droższych od tych jakie miałem🤔. Tak szczerze im więcej czytam tym mniej słucham😉. Z czasem bas w Meze troszkę się łagodzi, pewnie wygrzewanie robi robotę. Albo się przyzwyczajam... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 9.10.2021 o 21:51, Wuja_ napisał:

 

Jeżeli znajdziesz ten sprzęt gdziekolwiek w polskiej dystrybucji to daj znać. ;)

Rozmawiałem przed chwilą z dystrybutorem i poinformował mnie, że za 2-3 tygodnie będzie DC05. Wejście 3,5 mm. Cenowo w okolicach DC03. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności