Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Ktoś wie w jaki sposób przez eBay dostarczają towary i jak szybko?


Introverder

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Ktoś z Was wie, w jaki sposób przez eBay są dostarczane towary? Pocztą Polską czyli listonoszem, a może kurierem, jakim? Ile to z reguly trwa?

 

P.S. Minusem jest, że chyba nie można dostać faktury na firmę i odliczyć ew. VAT. No i mam nadzieję, że za zakupiony towar nie doliczą mi opłat celnych czy VAT-u (towar - kabel - sprowadzany z Włoch). Oraz nie wiem czy fakturę jakąś/dowód zakupu dostanę w ogóle.

 

Usługa do zamówienia była podana jedna i tak brzmi, ale nie wiem co to do końca oznacza i jak się je:

 

Usługa wysyłkowa:

Spedizione internazionale standard .

Edytowane przez Introverder
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

VAT-u mam nadzieję, że też nie, bo cena chyba zawiera podatek VAT ..

 

W sumie wyjątkowa sytuacja, ale chcialem optyka Audioquesta, a modeli od Carbona w ogóle (Toslink-Toslink końcówki) nie mogłem dostać, a interesowała mnie seria "Carbon". Od AQ przez jakiś sklep się nie udało sprowadzić (długo czekałem dość) i nie wiadomo, kiedy miały być w ogóle kolejne i czy sztuki, bo może Optyki będą stopniowo może nawet wycofywane albo te wyższe z oferty firmy zgaduję (choć niby mają się kolejne pojawić - tylko nikt nie wiedział kiedy).

Edytowane przez Introverder
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ostatnio zamawiałem blaty korby do roweru z UK, to wszystkie opłaty były wliczone w cenę zakupu na aukcji, a dostarczył kurier, tylko nie pamiętam, z jakiej firmy - DHL, DPD(?), na 99% nie PP. ;) 

 

Edit.

Sprawdziłem, jednak DPD, a czekalem ok. 7-10 dni.

Edytowane przez neonlight
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli trochę tych opłat było neonlight, no bo UK już była wtedy poza UE jak rozumiem. Rozumiem, że potem już nic przy odbiorze nie musiałeś dopłacać (?). A jaką usługę transportową miałeś wybraną?

Edytowane przez Introverder
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koszt wyszedł parę razy złotych większy niż podawał mi przelicznik, ale widać bank wziął dodatkowe parę złotych za przewalutowanie.. I co ciekawe, wpierw podawało koszt w złotych, a już przy klikaniu "płacę" czy coś, było tylko euro, więc do końca nie wiedziałem czy tamten przelicznik na złote był wiążący.

 

A dostałeś jakiś dokument zakupu i mogłeś śledzić przesyłkę ?

 

A w ogóle pewnych pozycji to boję się kupować i ogólnie wyjątkowo z tego ebay-a może kupiłem, bo chyba też podróbki jakieś kabli chodzą, bo niemożliwe by kabel, który też normalnie kosztuje 10x więcej był 10 razy tańszy, bo takie oferty na różne kable widziałem - np. HDMI Audioquesta. Może niektóre są faktycznie okazyjne, ale powtarzające się np. oferty kabla normalnie np. za 2600 za niecałe 100 zł albo za 200 zł, to są podejrzane z góry np. Zwł. jeśli hurtowo i nówki chodzą np. Ja kupiłem chyba u jakiegoś renomowanego niejako sprzedawcy, z dużą ilością pozytywnego odzewu (oznaczony jako najlepszy sprzedawca) i wyspecjalizowanego w branży audio czy kolumnach.

 

Ten mój optyk od Audioquesta był jedyną sztuką w ogóle w standardowej cenie i jedyną dostępną w ogóle ... Optyki AQ dostępne od AQ w tej chwili chyba tylko do serii Cinnamon. Mają dziurę podażową..

 

 

Wcześniej kupowałem 2 razy kable Audioquesta na amazon.com i co ciekawe była - dodatkowo płatna (10 czy 15% drożej) opcja dostawy ekspresowej i faktycznie kable były na 2-i dzień. Jak ktoś nie chce czekać to dobra opcja, jakbym taką na eBay.pl miał to też może bym skorzystał ..

Edytowane przez Introverder
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, dostałem fakturę zakupu ze sklepu, a numer listu przewozowego jest dostępny na Ebay, po zleceniu wysyłki przez sprzedawcę.

 

Odnośnie okazyjnych ofert, to trzeba uważać, jak na każdym innym portalu aukcyjnym, jak pisałem wyżej, kupiłem dwa blaty do korby za 60% ceny sklepowej w Polsce, więc się zdarza, ale często i gęsto jest drożej, niż u nas, zależy jeszcze jaki asortyment. ;)

 

Jeżeli sprzedawca jest zaufany, to mało prawdopodobne, że sprzedaje podróbki, bo zaraz by to wyszło w komentarzach, a w razie czego, jak płacisz przez PP, to masz ochronę i mógłbyś się ubiegać o zwrot kosztów, gdyby faktycznie produkt okazał się niezgodny z opisem tj. był nieoryginalny.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, neonlight napisał:

Jak ostatnio zamawiałem blaty korby do roweru z UK, to wszystkie opłaty były wliczone w cenę zakupu na aukcji, a dostarczył kurier, tylko nie pamiętam, z jakiej firmy - DHL, DPD(?), na 99% nie PP. ;) 

Niemożliwe :P Ja zamawiałem stację hot air Yihua 8509 to sprzedający wysłał jakimś tam kurierem. Przeczytałem w necie, że w Polsce dostarcza ich paczki GLS. Dzwonię podaję numer a oni, że ta paczka jest obsługiwana przez PP i to oni mi ją dostarczą. Faktycznie pocztowiec przywiózł. VAT został pobrany automatycznie z góry. Duża paka ale nie zatrzymali i nie kazali dosyłać dowodu zakupu. Stacja w 100% nowa kupiona od fundacji dobroczynnej co odsprzedają otrzymane w darowiźnie przedmioty. Wystawili "kup teraz" za ok 1/5 ceny rynkowej więc realne promocje też się zdarzają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, neonlight napisał:

Kiedy niemożliwe, stało się możliwe. 😆

Dalej nie wierzę, pewno pocztowiec przebrał się za DPDowca, a taki wydruk to proszę Pana można sobie w Corelu zrobić :P Żartowałem ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

neonlight napisał:

 

Cytat

Tak, dostałem fakturę zakupu ze sklepu, a numer listu przewozowego jest dostępny na Ebay, po zleceniu wysyłki przez sprzedawcę.

 

To ciekawe czy dałoby się jak w kraju dostać fakturę na firmę. Pewnie nie, jeśli placiłem kartą do konta prywatnego. Bo podając dane do karty to się podaje imię i nazwisko na karcie jak rozumiem, więc to wyklucza zakup na firmę raczej..

 

neonlight napisał:

 

Cytat

Odnośnie okazyjnych ofert, to trzeba uważać, jak na każdym innym portalu aukcyjnym, jak pisałem wyżej, kupiłem dwa blaty do korby za 60% ceny sklepowej w Polsce, więc się zdarza

 

 

Te 60% to chyba bez uwzględnienia opłat celnych (?).

 

neonlight napisał:

 

Cytat

Jeżeli sprzedawca jest zaufany, to mało prawdopodobne, że sprzedaje podróbki, bo zaraz by to wyszło w komentarzach, a w razie czego, jak płacisz przez PP, to masz ochronę i mógłbyś się ubiegać o zwrot kosztów, gdyby faktycznie produkt okazał się niezgodny z opisem tj. był nieoryginalny.

 

 

Np. w takich wypadkach człowiek - przy takiej cenie za niby nówkę - człowiek ma wątpliwości czy to produkt oryginalny czy podróbka:

 

https://www.ebay.pl/itm/334168678368?hash=item4dce015fe0:g:Si0AAOSwagVhBP7G

 

Może i okazja, ale nie wiesz czy na pewno przy takiej cenie to nie podróbka, a widać, że sprzedawca prywatny z nie za dużą ilością sprzedaży i z jednym komentarzem, że kupil podróbkę ktoś u niego, więc kto wie..

 

Ale to nic bo widziałeś - tylko nie pamiętam czy na eBay'u ogłoszenia, że kabel warty powiedzmy 1000 czy 2000 zł czy jakoś tak jest sprzedawany za 50-200 zł, co już wiadomo, że wskazuje raczej na pewno, że to podróbka jakaś pewnie chińska ..

 

neonlight napisał:

 

Cytat

a w razie czego, jak płacisz przez PP, to masz ochronę i mógłbyś się ubiegać o zwrot kosztów, gdyby faktycznie produkt okazał się niezgodny z opisem tj. był nieoryginalny.

 

No ja nie wiem jak proces ochrony kupujących wygląda na eBay'u i jak jest skuteczny. Przez PP - to Poczta Polska? Nie wiedziałem, że można jakoś na eBay'u płacić na Poczcie Polskiej .. hmm..

 

cpu1 napisał:

 

Cytat

VAT został pobrany automatycznie z góry.

 

W sensie wliczony w cenę produktu na eBay'u ?

 

Czyli eBay jak rozumiem zawsze dodaje wszelkie koszty i podana ostatecznie kwota to wartość ostateczna i do zapłaty z góry, że potem już nic nie trzeba uiszczać ?

 

 

O już wiem, to na AliExpress jest pełno podróbek oryginalnych kabli - wystarczy wpisać np. "Audioquest HDMI Vodka 48" i wyskoczą same oferty za poniżej 100 zł np. to wiadomo, że to wszystko podróby.. :

 

https://pl.aliexpress.com/item/1005002522099327.html?spm=a2g0o.productlist.0.0.38a13f99MfM8LZ&algo_pvid=b7d8032e-819d-423c-a69d-6a7ba82d303d&algo_exp_id=b7d8032e-819d-423c-a69d-6a7ba82d303d-2&pdp_ext_f={"sku_id"%3A"12000020986899870"}

 

 

2-metrowy "Audioquest" HDMI Vodka 48, za 135 zł, podczas gdy to koszt więcej jak 10x wyższy katologowo - dokładnie nie chce mi się liczyć ile razy, bo chodzi o rząd wielkości .

 

Na tym AliExpress to chyba w ogóle wysyp podróbek, bo na ten kabel, który katalogowo kosztuje ponad 10x więcej to same oferty za podobne kwoty, co jest niemożliwe, bo koszt zrobienia tego kabla musi być wyższy parę razy ..

 

I czasem jest problem, bo weź tu odróżnij podróbkę od oryginału, najprościej po cenie, bo jeśli za bezcen jest jedna za drugą aukcję na kabel, co normalnie kosztuje dużo więcej, tzn. że zapewne 98% tych aukcji to handel podróbkami.

Edytowane przez Introverder
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Introverder napisał:

W sensie wliczony w cenę produktu na eBay'u ?

 

Czyli eBay jak rozumiem zawsze dodaje wszelkie koszty i podana ostatecznie kwota to wartość ostateczna i do zapłaty z góry, że potem już nic nie trzeba uiszczać ?

Kupując z krajów UE eBay nie dolicza VAT bo nie jest to wymagane. Mój zakup też był z UK i dlatego był doliczony VAT tak samo jak u @neonlight 

Zerknij na pozycję "Opłaty importowe" to jest właśnie doliczony VAT. Cena na aukcji nie zawiera VATu.
Myślę, że kluczowym ruchem w zakupach na eBay spoza UE jest poproszenie sprzedającego o wydruk emaila potwierdzającego otrzymanie płatności wraz z opłaconymi opłatami importowymi czyli VATem. Urząd celny otwiera i ma na tacy że wszystko ... cacy :D Jeżeli nie będzie potwierdzenia opłaconego VATu to raczej zatrzymają do wyjaśnienia. Przy zakupie z Włoch nie masz się czego martwić ;)

15 minut temu, Introverder napisał:

No ja nie wiem jak proces ochrony kupujących wygląda na eBay'u i jak jest skuteczny. Przez PP - to Poczta Polska? Nie wiedziałem, że można jakoś na eBay'u płacić na Poczcie Polskiej .. hmm..

@neonlightmiał na myśli PayPal :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tam na wysłanie sobie dał ileś dni sprzedawca (15), zapłaciłem 7.10. rano jakoś chyba. Na razie na koncie na eBay.pl nie mam informacji o wysyłce, tylko że zapłaciłem, ale jak kartą to rozumiem, że trafiło to na rachunek odbiorcy od razu (?).

Edytowane przez Introverder
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czasami wysyłka się przedłuża o kilka dni na Ebay, a skoro jest 15dni w opisie, no to tyle czasu ma na nadanie. Trochę dziwny czas oczekiwania na nadanie, czyżby nie miał towaru na stanie?! ;) Może faktycznie wałek, znaczy podróba z Chin?! Szkoda, że nie płaciłeś przez PayPal, bo miałbyś bezproblemowy zwrot, gdyby coś poszło nie po Twojej myśli. ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz chyba za późno jakby co wycofać (?), a czemu przez PayPal lepiej? Ja to nawet nie wiem co to do końca jest .. Nawet nie wiem czy kiedyś płaciłem. Była opcja też kartą, więc wydała mi się znajoma, no i podobno z kartą jest jakieś "cashback" czy coś, tak czytałem przynajmniej odnośnie normalnych zakupów ..

 

Nie wiem czemu taki długi czas - ale skoro byly podane sztuki, tzn. że muszą chyba być dostępne albo ma informację tam skąd sprowadza, że właśnie została jedna sztuka (?).

 

To może pierwszy i ostatni raz jak kupuję na eBay'u (chociaż niektóre kable z tej oferty z Włoch - z tego właśnie sklepu - są np. jakieś 20% tańsze, no ale bez VAT-u wychodzi podobnie jak u nas, gdy go się odliczy), wyjdzie mnie tym razem drożej niż cena podawana w sklepie w Polsce (cena minimalnie wyższa, ale u siebie bym odliczył VAT jeszcze), ale ten to nie mógł mi sprowadzić, bo AQ pokpił sprawę i gwarantował dostawę, podczas gdy okazało się, że nie ma wskazanych kabli. I albo bałagan to był u nich albo celowa dezinformacja AQ, albo AQ b. się ceni i mało przejmuje takim krajem zbytu jak Polska.

 

U tego kolesia kupiłem kabel:

 

https://www.ebay.pl/usr/bit.store?_trksid=p2047675.l2559 - bit.store.

 

Nie strasz mnie podróbą 😕 ..

 

Same pozytywne opinie (302) - dużo sprzętu (zwł. droższych kolumn, ale i tańszych, trochę markowych kabli)..

 

 

Cały ten zakup wynika, że gorączkowo szukałem tego kabla, a u AQ jest jakaś dziura z dostawami lub produkcją kabli optycznych od Carbona w górę. Używać będę przez przejściówkę HDMI na HDMI-S/PDIF z konsolą - już kupiłem sobie 2 kable by podłączać AQ HDMI Carbon 48, więc kabel optyczny chyba w podobnej klasie i z tej samej nazwowo serii, by jakość dźwięku, mniej więcej była podobna przez oba kable.

 

O AQ HDMI Carbon 48 mogę chyba powiedzieć - b. sztywne, b. mocne i solidnie splecione i wykonane i b. grube .. Trochę niepraktyczne (zwł. jak trzeba od dołu do monitora podpiąć jest to mordęga, a i wygiąć ciężko), ale kolory teraz nawet jeszcze na starym monitorze (bo nowy pragnę kupić) poszły o niemal klasę w górę .. Co prawda standard HDMI 2.1 daje "tylko" 120 FPS dla 4K (a monitor, który pragnę chyba kupić ma 144 i 160 po OC), ale to i tak chyba wystarczająco .. zwł. że grać będę na konsoli, a by na PC-ie grać w 120 FPS, to trzeba chyba fortunę wydać ..

Edytowane przez Introverder
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W opcjach zakupionego przedmiotu masz możliwość anulowania/zwrotu, więc możesz to zrobić, najlepiej przed nadaniem paczki. PayPal jest to platforma płatnicza, pośrednik, umożliwiający wykonywanie przelewów błyskawicznych, za stosowną opłatą (nie pamiętam teraz jaką, bo tam co jakiś czas się to procentowo zmienia), ale warto z tego sposobu korzystać podczas zakupów zagranicznych, ponieważ daje to ochronę w razie niepowodzenia transakcji i raczej zawsze przychylają się w stronę poszkodowanego, tak przynajmniej było jakiś czas temu, może teraz coś się zmieniło pod tym względem, musiałby się ktoś biegły w temacie wypowiedzieć. Co do cashback, nie wiem, jak to się odbywa, więc się nie wypowiem. ;) 

 

Edit.

@Introverder Sklep wygląda na legitny, więc ja bym nie anulował zamówienia. ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że nie ma co panikować i martwić się zawczasu. Minął dopiero jeden dzień ! Masz równie dobrą ochronę od eBay'a. To eBay podejmuje decyzje w sporach transakcyjnych także przy użyciu PayPala. 

Edytowane przez cpu1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mają nawet swoją oficjalną stronę i sklep chyba z markowym sprzętem, więc może podróbkami w ogóle nie handlują. Wystarczy wejść tam na użytkownika i jest adres.. Dużo chyba markowego sprzętu. Ciekawe skąd ten kabel sprowadzają..

 

Polskie sklepy robią dodatkowy narzut na te markowe kable np. AQ przez co cena - a przynajmniej jeśli nie masz możliwości odliczenia VAT-u - u nas wyższa. No i wiele zastrzega chyba brak możliwości zwrotu 😕 , nawet jeśli prawnie nie jest to dozwolone. Ale dla kupującego to trochę kiepsko, bo drogi kabel i nie ma możliwości w razie co zwrotu np. u Nas w niektórych przynajmniej sklepach, którego takie kable sprowadzają, a ja znam raptem 2 takie co sprowadzają kable AQ.

 

Od cma400i mam taki sobie kabel zasilający z zestawu(nieraz chyba coś nie kontaktuje i wtyczka słabo wchodzi) i tutaj może bym jakiś najniższy jeszcze kupił od AQ, choć nawet one trochę kosztują, więc muszę się zastanowić. Czy brzmieniowo to wiele zmienia (kabel zasilający) - nie wiem.

Edytowane przez Introverder
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A w ogóle z ciekawości to chyba ten przycisk anulacji zamówienia działa ileś dni, bo wydaje mi się, że go kiedyś widziałem, a teraz, że go nie ma. Póki co nie wysłane, hmm liczę, że w końcu przyjdzie. Ktoś miał chyba pecha, bo trafił się jeden komentarz, że dostał uszkodzony bodajże kabel, oby z moim było wszystko ok, bo jakby był uszkodzony to byłby problem. Jakiś inny ktoś zamawiał u tego sprzedawcy, no też zdarzają się uszkodzenia w transporcie niestety 😕 .

Edytowane przez Introverder
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności