Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Które słuchawki preferujesz brzmieniowo?


bakus1233

Co wolisz?  

19 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Które brzmienie bardziej Ci odpowiada?

    • Sennheiser HD600
      10
    • Sennheiser HD650
      9


Rekomendowane odpowiedzi

Ja osobiście bardziej lubiłem HD650. Na bezpośrednim porównaniu na utworze Bass Astral x Igo - Feeling Exactly HD600 miały taką dziwną fakturę wokalu, która mnie trochę od nich odrzuciła.

 

A z tych dwóch i tak wybieram R70x :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, cpu1 napisał:

@Kuba_622 Nie patrzyłem na wykresy ale jak porównywałem je bezpośrednio to tak jak piszesz HD650 więcej basu, ale HD600 były zauważalnie jaśniejsze.

 

Problem z nimi jest taki, że zużycie padów mocno wpływa na dźwięk, więc albo trzeba porównywać nówki nie śmigane, albo takie z identycznym przebiegiem. O to drugie raczej ciężko ;) I stąd bierze się wiele opinii, że HD600 grają tak, a HD650 tak, a naprawdę to jest opinia na temat tego, jak grają pady w aktualnym stopniu zużycia :)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam HD650, zaznaczyłem HD600. ;)

 

Obie pary mi dobrze leżą, ale moja preferencja idzie w stronę neutralności. 

 

Temat można byłoby zgeneralizować to tego jakie ogólnie brzmienie się preferuje.

 

Ja mogę słuchać różnych brzmień z przyjemnością. Ale Sundara, HE4XX, HD560s jak do tej pory dla mnie najbardziej przekonywujące w kwestii oddawania nastroju nagrania. Przy ich strojeniu można komfortowo skupić się na tym jak nagranie uchwyciło cechy dźwięku o czym np. jest mowa na płycie Cheskyego:

 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Kuba_622 Uwierzę jak przeczytam oficjalną odpowiedź od producenta, że przetworniki stosowane w HD600 i HD650 są te same. Na razie opinie są podzielone. Moje obydwie pary pochodzą z podobnego okresu produkcji 2017-2018 rok, na oryginalnych padach, podobnie czyli prawie nie używane. Zdjąłem odciski palców, zapakowałem w kartoniki i odłożyłem na lepsze czasy :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, cpu1 napisał:

@Kuba_622 Uwierzę jak przeczytam oficjalną odpowiedź od producenta, że przetworniki stosowane w HD600 i HD650 są te same.

 

A skąd przypuszczenie, że przetwornik jest taki sam? Jedne mają 2 dB więcej basu, a buda i pady takie same, czyli przetwornik czymś tam się różni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Kuba_622 Wybacz źle zrozumiałem Twoją wypowiedź. Myślałem, że chodzi o porównywanie HD600vsHD650 na świeżych padach ;) Te chińskie, welurowe zamienniki są całkiem dobrze wykonane i śmiesznie tanie ale nie robiłem bezpośredniego porównania bo musiałbym mieć drugą taką samą parę, a ponoć te same przetworniki z różnych lat różnią się między sobą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@cpu1 No tak, o to mi chodziło, tylko ja mówiłem o różnicach w dźwięku, a nie o budowie przetwornika. Porównywałem 600 i 650 z obecnej produkcji jakieś pół roku temu łeb w łeb. Dźwiękowo nie różnią się niczym poza ilością basu. Co do chińskich padów, to te które ja próbowałem, to dla mnie nie są dobre, bo zamulają dźwięk. Dla mnie HD-ki to tylko z oryginalnymi padami.

 

3 minuty temu, neonlight napisał:

Ja obie pary doceniam, ale na 99% do żadnych bym nie wrócił, miałem każdą po kilka razy i wystarczy tych podchodów w stylu - a może tym razem mnie zauroczą i będę miał endgejma. 😏😁

 

W końcu znajdziesz tego endgejma i o czym będziesz pisał na forum? :D Będziesz jak ten Niemiec, co wygrał milion euro w totak i to zrujnowało mu życie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Kuba_622Dzięki. Może masz porównanie HD600 Rumunia vs Irlandia ? Wykonanie i estetyka nowszych na minus ale krążą ploteczki, że same przetworniki lub strojenie na plus.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, Kuba_622 napisał:

W końcu znajdziesz tego endgejma i o czym będziesz pisał na forum? :D Będziesz jak ten Niemiec, co wygrał milion euro w totak i to zrujnowało mu życie :D

Hehe.. biorąc pod uwagę wszystkie wpisy i stratę czasu, to mam spore wątpliwości, czy to ma jakikolwiek sens, oprócz pisania dla samego pisania, zazwyczaj o tym samym. Było zostać z Cal i człowiek byłby szczęśliwszy, a tak gania za własnym ogonem i udaje, że wszystko jest git - a latka lecą. 😁

9 minut temu, cpu1 napisał:

@Kuba_622Dzięki. Może masz porównanie HD600 Rumunia vs Irlandia ? Wykonanie i estetyka nowszych na minus ale krążą ploteczki, że same przetworniki lub strojenie na plus.

Mnie się mocno wydaje, że nowsze rewizje są trochę odmulone względem pierwszych wypustów, grają czyściej - obstawiam zmianę wypełnienia padów.

Edytowane przez neonlight
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, cpu1 napisał:

@Kuba_622Dzięki. Może masz porównanie HD600 Rumunia vs Irlandia ? Wykonanie i estetyka nowszych na minus ale krążą ploteczki, że same przetworniki lub strojenie na plus.

 

Niestety bezpośrednio nie porównywałem. Mogę powiedzieć tyle, że z Rumuńskich 600-tek jestem bardzo zadowolony. Jedne z moich ulubionych słuchawek.

 

9 minut temu, neonlight napisał:

Hehe.. biorąc pod uwagę wszystkie wpisy i stratę czasu, to mam spore wątpliwości, czy to ma jakikolwiek sens, oprócz pisania dla samego pisania, zazwyczaj o tym samym. Było zostać z Cal i człowiek byłby szczęśliwszy, a tak gania za własnym ogonem i udaje, że wszystko jest git - a latka lecą. 😁

 

Mam tak samo :D

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, neonlight napisał:

Hehe.. biorąc pod uwagę wszystkie wpisy i stratę czasu, to mam spore wątpliwości, czy to ma jakikolwiek sens, oprócz pisania dla samego pisania, zazwyczaj o tym samym. Było zostać z Cal i człowiek byłby szczęśliwszy, a tak gania za własnym ogonem i udaje, że wszystko jest git - a latka lecą.

No tak właśnie Kolegów obserwuję z tymi samymi K530 od 13 lat ;) Tak chyba w końcu będzie, masowe powroty do CAL!, UR40 itp :P 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem w pewnym momencie HD600 i HD650, HD650 oddałem ojcu, bardziej w imię tego, że HD600 są bardziej obiektywne brzmieniowo i jak już grają, to grają fajnie. Tylko chyba są trochę bardziej kapryśne, bo potrafią w zły dzień mocniej górą zmęczyć. Z drugiej strony są trochę łatwiejsze do napędzenia niż HD650, przynajmniej takie wrażenie odniosłem. 

  

7 godzin temu, Bednaar napisał:

 Tak chyba w końcu będzie, masowe powroty do CAL!, UR40 itp :P 

Ja ostatnio odkopałem starutkie CAL-e sprzed ponad 10 lat, dałem im nowe nauszniki, bo stare się rozpadały i to nadal bardzo przyjemne słuchawki, coś rzadko spotykanego obecnie - relatywnie tanie, zamknięte, z niskimi wymaganiami i dosyć spokojnym, basowym brzmieniem. Kilka lat temu miałem tę nowszą rewizję, ale to już zupełnie inna sprawa jeżeli chodzi o jakość grania. Jest teraz jakaś nowa wersja, znowu z driverem z biocelulozy, ciekawe czy to brzmi sensownie.

A co do Kossów, po latach to samo mam z KSC75 - zrobiłem hybrydę KSC 75 z Yaxi Pads na pałąku od KPP i gra to lepiej niż każda inna kombinacja tych 2 Kossów :) 

Edytowane przez d_nac
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, neonlight napisał:

Ehh.. żeby tak Beyer'y potrafiły "męczyć" górą, to... to byłoby coś, a tak tooo.. . 😙😆

Fakt, w Sennheiserach to chyba nawet nie treble, tylko ta górka na przełomie wyższej średnicy. A z Beyerami to różnie bywa, DT770 ( Pro 80 Ohm po lekkim ubiciu padów) i DT1770 akurat jeszcze nie robią mi lobotomii, ale obawiam się tego w przypadku 1990, na które co jakiś czas się oglądam ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie sądziłem, że HD650 dostaną tyle głosów :D ja sam nie zagłosowałem, bo dla mnie osobiście to trudny wybór jeśli chodzi o brzmienie. Wizualnie wybieram hd650, brzmieniowo już nie jest tak łatwo :D z jednej strony hd600 wydają się lepsze z drugiej hd650 mają fajny charakter brzmienia. Jak przystało na prawdziwego mężczyznę nie mogę się zdecydować :D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

47 minut temu, bakus1233 napisał:

Nie sądziłem, że HD650 dostaną tyle głosów :D ja sam nie zagłosowałem, bo dla mnie osobiście to trudny wybór jeśli chodzi o brzmienie. Wizualnie wybieram hd650, brzmieniowo już nie jest tak łatwo :D z jednej strony hd600 wydają się lepsze z drugiej hd650 mają fajny charakter brzmienia. Jak przystało na prawdziwego mężczyznę nie mogę się zdecydować :D 

A mi opcji lubię oba zrobić nie chciał :D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności