Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Czy jestem głuchy?


Delfinek

Rekomendowane odpowiedzi

9 godzin temu, Delfinek napisał:

Za jakieś 1000-1200zł kupię słuchawki + dac z których będę zadowolony? I serio będzie poprawa dźwięku względem obecnego zestawu? Czy może kupić tylko nowe słuchawki a np zostawić df?

 

9 godzin temu, Rafacio napisał:

Zmień słuchawki jak już musisz. Kup używane Audioquest Nighthawk i będziesz zadowolony w połączeni z posiadanym już Dragonfly.

A może Nightowl - choć tych to nie słuchałem akurat.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, Brrunnerr napisał:

Pomijając filozoficzno-finansowo-audiofilskie rozważania (o lobby korektorskim nie wspominając ;) przejdę do meritum -  AQ DF bardzo mi się spodobał jako DAC, znacznie mniej jako wzmacniacz słuchawkowy. Do tego stopnia, że mam oddzielny wzmacniacz słuchawkowy (a DF używam wyłącznie w roli DAC). BTW jego wpięcie w mój system dało jednoznacznie pozytywny efekt, oczywistą poprawę dźwięku, której zauważenie nie wymagało wyobraźni, dobrej woli, wyszukanych metod testowych.

 

Jaki masz wzmacniacz? Bo może sobie zostawię DF i ewentualnie kupię wzmacniacz jeśli słuchawki będą potrzebowały. Będzie to dobre wyjście czy raczej daca też zmienić? 

 

18 godzin temu, Rafacio napisał:

To dobrze, że je weźmie na poważnie. Co do wstępu wypowiedzi to widać, że nie umiesz inaczej. Wybaczam ci bo braki trzeba w ten sposób nadrabiać i ja to rozxumiem. Swoją drogą kolega kuba22 z drugiej wypowiedzi wg. Twojego rozumowania też chyba wypity był.

Zmień słuchawki jak już musisz. Kup używane Audioquest Nighthawk i będziesz zadowolony w połączeni z posiadanym już Dragonfly.

Przemyśle to bo słuchawki są trochę drogie. Gdzieś widziałem, że chyba były sprzedawane z redem? Black też będzie dobrze się zgrywał?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Delfinek napisał:

Przemyśle to bo słuchawki są trochę drogie. Gdzieś widziałem, że chyba były sprzedawane z redem? Black też będzie dobrze się zgrywał?

Do Nighthawk i Nightowl tylko Red, który był strojony pod te słuchawki. Black się absolutnie nie nadaje. Natomiast radzę posłuchać ich przed zakupem. To kontrowersyjny model, poświęciliśmy mu już chyba ponad 400 stron ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Jako 4,5-letni posiadacz ISK HD9999, pozwolę sobie zaproponować opcję sparowania z DAC'iem SMSL M2. Obecnie słabo już dostępny, pojawiający się jednak regularnie z drugiej ręki itp. Polecam upolować, nawet jeśli będzie trzeba chwilę poczekać na jego dostępność lub włamać się komuś do mieszkania xD

 

Kiedy kupowałem ISKi, przesiadając się z Superlux HD669, jakkolwiek od razu wyczułem wysoki poziom przejrzystości oraz detaliczności dźwięku, to pod względem tonalności grały mi zbyt dużą V-ką, chowając średnicę zbyt mocno, a przecież w niej znajduje się większość dźwięku w utworze. Oraz nie najgorzej, ale mimo wszystko nie w pełni satysfakcjonująco pod względem muzykalności.


Wkrótce potem dokupiłem Dragonfly Black + SMSL M2 jako potencjalne DACi, z myślą o oddaniu słabszego. Pierwsza dotarła ważka. I tutaj znaczący zawód. W sparowaniu z nią kosmetyczne różnice w dźwięku (lekka poprawa od strony technicznej, ale tonalność niezmieniona i całkowita muzykalność także się nie zmieniła). Na ten moment oceniałem samodzielne ISKi na jakieś 7-7,5/10 i w sparowaniu z DFB może 7,5-8/10 i rozważałem ich oddanie.

 

Wtedy dotarł SMSL (grający średnicowo i właśnie w kontekście podobno dobrego sparowania z V-kowymi ISKami przez kogoś w którymś wątku forumowym polecony). Byłem po doświadczeniu z DFB sceptycznie nastawiony, ale podłączyłem i zadziała się magia. SMSL gra odrobinę mniej technicznie/analitycznie od DFB, ale oferuje wyrównanie średnicowe przywracające ISKi powiedziałbym ok. 2/3 drogi z ich V-kowości w kierunku neutralności. ISKi grają z nim znacznie równiej, bardziej wyważenie, naturalniej. Dźwięk staje się trochę mniej suchy/analityczny, trochę bardziej mięsisty. Bardzo znacząco zyskują na muzykalności, na totalnej ilości przyjemności odczuwanej z generowanego dźwięku. Dodatkowo bardzo doceniam analogowe pokrętło głośności, które pozwala na płynną wygodną regulację w porównaniu do skokowego i niewygodnego regulowania na suwaku windowsowym. W tym połączeniu oceniam ISK + SMSL M2 na luzie na 10/10 w swojej półce cenowej (a nawet vs znacznie wyższe półki cenowe).

 

Posiadam także od jakiegoś czasu Ifi Zen DAC V2, którego obecnie używam wraz z Audeze LCD-XC Carbon. I nawet taki wyraźnie droższy DAC wciąż paruje się z ISKami znacznie gorzej niż SMSL M2. ISK + Zen DAC oceniłbym na 8-8,5/10. Średnicowość SMSL-a jest dokładnie tym, czego ISKi potrzebują do wyciągnięcia z nich maksimum możliwości.

Edytowane przez PeaceGuard
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności