Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Denafrips Ares II vs MACH na kości TDA1541


Aro91

Rekomendowane odpowiedzi

Mieszkam w Lubartowie i dawne zakłady Unitry, których budynek wyburzono bodaj 3-4 lata temu, to wciąż żywa legenda w pamięci lokalnych mieszkańców pamiętających czasy świetności tego zakładu. Dobrze wiedzieć, że ktoś kto tam pracował - a mówi się często podczas rozmów o Unitrze o tym, jak niesamowici ludzie byli tam zatrudnieni - korzysta ze swojej wiedzy. Mach wygląda pięknie - surowo ale dostojnie. Co prawda nie jestem nawet w pobliżu docelowego klienta jako słuchawkowiec, ale gratuluję właścicielowi jego nabytku, a Panu Januszowi życzę samych sukcesów.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

52 minuty temu, Aro91 napisał:

Scena w Aresie 2 była nawet spora nie powiem, zazwyczaj dźwięki były na szerokość kolumn,

Akustyka?, dzisiaj jeszcze zdążyłem przetestować swojego Aresa II na torze kolumnowym. Scena odrywała po za kolumny na lewą i prawą stronę na spokojnie po 1 metrze.

 

56 minut temu, Aro91 napisał:

Żeby była jasność różnica cen między dwoma konwerterami jest duża bo aż 3tysiące

Nie brałbym takiej różnicy nawet pod uwagę i nie szedł w kierunku drożej z góry znaczy lepiej. Miałem i słuchałem DACi wielokrotnie droższe i Denafrips gra przy nich bez żadnych kompleksów. Czytając Twoje opisy brzmienia to moje wrażenie są zgodne ale tak jakby w miejsce tego Mach Audio wstawić Aresa. Nie zmienia to domniemań, że Mach Audio którego nie miałem okazji usłyszeć może być przetwornikiem wybitnym. Ale tak jak z każdym sprzętem musi złapać synergię z resztą toru.

Przykład z dzisiaj - sala odsłuchowa, konfiguracja za 100 k+, kable grubości przedramienia i inne cuda wianki, w odsłuchu specjalnie mnie nie porwała. Mój sporo tańszy tor, w mojej akustyce gra dla mojego ucha śmiałbym powiedzieć lepiej.

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Ja nie zamierzam sprzedawać swojego Aresa 2, bo szukanie czegokolwiek w jego cenie jest tylko krokiem w bok a żeby mieć coś lepszego i tak trzeba sporo dokładać.

 

Czytając ten opis to tak jakby ożenić się z kobitą, której się nie kocha, niezbyt wyględną, ale to najlepsza partia choć na seks i emocje nie ma co liczyć. Wróżę szybki rozwód. 

Edytowane przez lobuz1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Corvin74 Te panele to samoróbki z wełny mineralnej PT80 

@lobuz1 Jeszcze nic nie pisałem o tym jak Ares gra na moim systemie 😁 a nie stać mnie na nie wiadomo jak drogie sprzęty. 

@dj1978 Też się zgadzam, na sam test Aresa nie było za dużo czasu, ogólnie na 2 konwertery i sprawdzenie jak gra gramofon miałem około 3 godzin to niewiele, ale też się zgadzam że potrafi efektywnie Ares grać na szerokość. 

Edytowane przez Aro91
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 5.10.2021 o 21:22, Aro91 napisał:

Ja nie zamierzam sprzedawać swojego Aresa 2, bo szukanie czegokolwiek w jego cenie jest tylko krokiem w bok a żeby mieć coś lepszego i tak trzeba sporo dokładać.

Nie byłbym taki pewny. Tylko, że obaj niewiele DACów przesłuchaliśmy. ;) Najgorzej to jest dać sobie wmówić, że jakaś tam technologia coś gwarantuje. Od gwarantowania jest konstruktor, a jak jest dobry, to i technologię odpowiednio dobierze i właściwie wykorzysta. Ja ostatnio słuchałem toru słuchawkowego z DACem R2R, który względem tego, co można mieć z Sabre, grał chudo i kanciasto. Czy coś z tego wynika? W sumie tylko tyle, że producent zmarnował materiał. Jak Sabre tnie uszy, to wniosek jest ten sam.

 

W dniu 5.10.2021 o 22:31, dj1978 napisał:

Nie brałbym takiej różnicy nawet pod uwagę i nie szedł w kierunku drożej z góry znaczy lepiej. Miałem i słuchałem DACi wielokrotnie droższe i Denafrips gra przy nich bez żadnych kompleksów.

To jest w sumie bardziej powszechne, niż prasa audio i trendsetterzy by chcieli. Znajomi klienci wybrali rozwiązania w segmencie do 4kzł zamiast iść w Audio Noty, Lampizatory czy inne Auraliki, które nawet mieli i z radością odsprzedali.

 

W dniu 5.10.2021 o 22:23, Vaiet napisał:

Mieszkam w Lubartowie i dawne zakłady Unitry, których budynek wyburzono bodaj 3-4 lata temu, to wciąż żywa legenda w pamięci lokalnych mieszkańców pamiętających czasy świetności tego zakładu. Dobrze wiedzieć, że ktoś kto tam pracował - a mówi się często podczas rozmów o Unitrze o tym, jak niesamowici ludzie byli tam zatrudnieni - korzysta ze swojej wiedzy. Mach wygląda pięknie - surowo ale dostojnie. Co prawda nie jestem nawet w pobliżu docelowego klienta jako słuchawkowiec, ale gratuluję właścicielowi jego nabytku, a Panu Januszowi życzę samych sukcesów.

Poznałem Janusza chyba 9 lat temu przy okazji wzmacniacza głośnikowego, jaki wtedy promował. Sprzęt podróżował po Krakowie i pewnie nie tylko. Trochę mu zrobił wówczas krzywdę wybrany dystrybutor - swoją zachłannością. To by się sprzedawało, gdyby było wycenione adekwatnie do możliwości, wyglądu i konstrukcji. Nie wiem,  co się działo przez kolejne lata, bo wyszedłem z pewnych kręgów audiofilsko-lobbystycznych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Aro91 zmienił(a) tytuł na Denafrips Ares II vs MACH na kości TDA1541

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności