Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×
  • 0

Słuchawki do 1000zł


Cezary59

Pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Kurczę słuchawki wyglądaj świetnie ale jednak wolałbym nowe 😕. Już tak mam. Macie jakiś może zamiennik dla X2HR ? @Samin

Myślałem jeszcze o Beyerdynamic DT990 Pro 250Ohm ale nie wiem czy wpisują się w moje wymagania. Staram się jakoś ogarnąć frequency response i wygląda dość porównywalnie i do tego ifi zen dac ?

 

UPDATE -> z drugiej strony z tego co widze  DT990 maja ogłośny mid-trable, nie wiem czy nie przesadnie :D

Edytowane przez Cezary59
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
37 minutes ago, neonlight said:

Ja się zastanawiam, gdzie taki hajp nakręcają, że w co drugim temacie pomocy zakupowej, na pierwsze słuchawki, a najlepiej do dongla, pojawiają się Beyer'y u zainteresowanego.😆


Wszędzie, gdzie widzę to widnieje "kup Beye" 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
Godzinę temu, neonlight napisał:

Ja się zastanawiam, gdzie taki hajp nakręcają, że w co drugim temacie pomocy zakupowej, na pierwsze słuchawki, a najlepiej do dongla, pojawiają się Beyer'y u zainteresowanego.😆

Wydaje mi się, że Beyery były zawsze na topie bo spotyka się je albo z pierwszej ręki w studio, albo na filmach się pojawiają jak ludzie z nimi siedzą przy konsoli + cała influencerka od czasu do czasu chce zabłysnąć i wypromować produkt "egzotyczny", łatwo było podchwycić coś co na swój sposób  stało się legendą (już nie patrzy się, że chodziło bardziej o ich walory praktyczne niż przyjemność muzyczną). Ludzie chcą słuchać na tym na czym ich idole i jeśli profesjonalista używa to musi być top. ;) Tylko może nie było wcześniej tak tego widać, bo mniej osób sięgało po słuchawki większego kalibru.  Z drugiej strony tak jak pisze Marek to dość solidne produkty, niemieckie, wytrzymałe, szczegółowe, nie tak popsute jak większa część rynku. 

Co do propozycji.

Dołożyć do Sundara z rabatem 10% z hifiphilosophy bodajże w MP3store za 1400zł. Albo w komisie widziałem DT1990 pro za 1150zł :)


Sundara + Topping DX3 pro+ to by był miodzio zestaw. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
7 minut temu, MrBrainwash napisał:

Wydaje mi się, że Beyery były zawsze na topie bo spotyka się je albo z pierwszej ręki w studio, albo na filmach się pojawiają jak ludzie z nimi siedzą przy konsoli + cała influencerka od czasu do czasu chce zabłysnąć i wypromować produkt "egzotyczny", łatwo było podchwycić coś co na swój sposób  stało się legendą (już nie patrzy się, że chodziło bardziej o ich walory praktyczne niż przyjemność muzyczną). Ludzie chcą słuchać na tym na czym ich idole i jeśli profesjonalista używa to musi być top. ;) Tylko może nie było wcześniej tak tego widać, bo mniej osób sięgało po słuchawki większego kalibru.  Z drugiej strony tak jak pisze Marek to dość solidne produkty, niemieckie, wytrzymałe, szczegółowe, nie tak popsute jak większa część rynku. 

Zgoda, ale np. AKG K240 czy MDR-7506, też są bardzo popularne w środowisku profesjonalnym i solidne, a jednak znacznie rzadziej pojawiają się w propozycjach. 😉

Edytowane przez neonlight
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
1 minutę temu, neonlight napisał:

Zgoda, ale np. AKG K240 też są bardzo popularne w środowisku profesjonalnym i solidne, a jednak znacznie rzadziej pojawiają się w propozycjach. 😉

 Też je muszę kupić w końcu. I te dt 770, dla spokojności sumienia.

Edytowane przez manuelvetro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Dodajmy do tego jeszcze Fostexy T20 i T50 które były bardzo popularne głównie w Stanach i to były najlepiej grające wtedy słuchawki spotykane w studiach.

Prawie nikt w studiach nagraniowych, masteringowych itd. nie traktuje słuchawek zbyt poważnie, to tylko narzędzie pracy jak kable. Miały i mają być pancerne.

AKG K240 to są niestety dość słabe słuchawki, suche i z niedostatkami basu. Wszystkie DTki Beyera popularne w studiach są ciekawsze, takie są fakty, pomimo, że Rafacio pisze co innego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Sundara ma dobry bas ? :D
Patrze sobie na ten wykresik: https://www.rtings.com/headphones/1-5/graph#24884/7903/589
Nie wiem czy dobrze czytam ale jest ponizej 90db mid-bas a lubie lekko podbity. Dobrze rozumiem ze bas nie jest za mocny ?

@MrBrainwashChyba że dac to załatwi i dzieki niemu go podbije:  ifi zen dac
 

Ewentualnie wolalbym cos tanszego do 1100zł w maxie

Edytowane przez Cezary59
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

 

Zobacz sobie tą recenzję. 

https://www.audiosciencereview.com/forum/index.php?threads/hifiman-sundara-review-headphone.22529/

 

Bas mają dobry tylko jeśli chcesz harmanowy subbas to konieczne będzie użycie EQ. Po korekcji bas jest wyśmienity. 

 

ZEN daca bym do nich  nie brał, jak chcesz zarzucać na nie ciężkie EQ by wydobyć obfity bas to będziesz potrzebował czegoś mocniejszego coś co ma 1W na kanał najlepiej, aby jeszcze headroom był. DX3 Pro+ który teraz wychodzi wydaje się mega opcją uwzględniając jakość dźwięku i ilość funkcji.

Edytowane przez MrBrainwash
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
14 minut temu, Cezary59 napisał:


Nope. Tego właściwego poznasz po tym, że ma plusa "+" w nazwie, jest na Sabre i ma na wyjściu 0.1 rezystencji. To co zalinkowałeś to stara wersja. Ten nowy jeszcze nie dostępny w Polsce. Może Marek coś wie na temat kiedy się pojawi. Ja bym nawet zamawiał z tego linka co podałem jakby trzeba było. Solidna europejska firma i wysyłają do Polski.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności