Skocz do zawartości
  • 0

Jakie Słuchawki zbalansowane ~1000


Oniryczny

Pytanie

Witam

 

Chciałbym kupić słuchawki ze złączem 4,4mm

Myślałem o Sennheiser HD 660s ale trochę drogie

Czy Audio-Technica ATH-MSR7b będzie dobrym wyborem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0
Witam
 
Chciałbym kupić słuchawki ze złączem 4,4mm
Myślałem o Sennheiser HD 660s ale trochę drogie
Czy Audio-Technica ATH-MSR7b będzie dobrym wyborem?
Podaj więcej szczegółów, do jakiej muzyki? Słuchawki jasne, ciepłe, neutralne? Otwarte czy zamknięte? Czym będą napędzane? Nówki sztuki czy w grę wchodzą używane?

Warto też rozważyć zakup kabla i słuchawek oddzielnie

Drapnięte z Mi 10

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Używane jak by były w dobrym stanie to nie odmówię.

Muzyka ciężka, klasyczna i jazz

Nigdy nie miałem otwartych więc nie wiem, mam Fiio F9Pro i Sennheiser HD 380 Pro

No do 660s to raczej bez wzmacniacza się nie obędzie,

Słucham w domu z Zen DAC albo Hip DAC a w pracy mam DAC-X6 -> Tube-03 -> sAp-10

 

Jak co to pytaj, ja tu nowy 💀

Edytowane przez Oniryczny
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Wszystkie które mają dwa wejścia po każdej stronie można zrobić po balansie dokupując kabel. Czasem tez słuchawki mają możliwość balansu po kablu z jednej strony. Zatem kryterium samo w sobie trochę nie jasne.

Nie wiem które będą dla Ciebie najlepsze, bo to kwestia indywidualnych preferencji. W otwartych będzie miał prawdopodobnie mniej basu w szczególnie tego niskiego. 

HD660s nie słuchałem, ponoć mają dobry bas, ale z wyraźnym roll-offem, co zresztą wynika z wykresów. Jeśli chcesz podobne granie ale taniej to możesz próbować dorwać HD58x. HD660s podobno mają większą scenę i jakieś tam smaczki, ale tonalnie to bardzo zbliżone słuchawki z tym że HD58x są tańsze i mają więcej basu. W kategorii jakość/cena są godne polecenia. Można też sięgnąć po młodszego brata, którym jest HD560s. 

 Nie sugeruj się tym jak gra to demo samo w sobie tylko na różnicy tonalnej. HD660s będą ciemniejsze. 

Jeśli rozważasz HD660s to jako alternatywę polecę Sundara,  w których sporo niskiego basu można odratować EQ. 
Możesz skorzystać z jednej https://promo.mp3store.pl/ (gdzie są również HD560s) albo drugiej promocji https://hifiphilosophy.com/promocja-marki-hifiman-w-sklepie-mp3store-pl/

Jeśli chcesz jednak pozostać w niskim budżecie. Dobry stosunek jakości do ceny będą mieć HE400i 2020 i HE-400SE

Takimi czarnymi końmi mogą być HF580 z komisu forumowego do oddania na modyfikacje (dorobienie gniazd i dokupienie kabla) :)

 

Edytowane przez MrBrainwash
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

No to już podpowiedzi się klarują. 

Widzę że AudioTechnica odpadły.

EQ ogólnie nie używam, na IEMach z ZEN czy HIP to ewentualnie włączam wbudowany XBASS

HD560s mają jednostronne podłączenie to chyba nie są pod balans?

HD58X jest wiele rodzajów kabli można by się za takimi rozejrzeć :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
21 minut temu, Oniryczny napisał:

No to już podpowiedzi się klarują. 

Widzę że AudioTechnica odpadły.

EQ ogólnie nie używam, na IEMach z ZEN czy HIP to ewentualnie włączam wbudowany XBASS

HD560s mają jednostronne podłączenie to chyba nie są pod balans?

HD58X jest wiele rodzajów kabli można by się za takimi rozejrzeć :)

Ja tych ATH nie eliminuję, po prostu się nie znam na obecnych zamkniętych. :) Na forum był temat, gdzie jedna osoba zdecydowała się iść w te słuchawki dla balansu i bodajże była zadowolona. Sam Ci o nich nie powiem, nie mają takiej najgorszej prasy chyba. Słuchawki otwarte to jednak inne doświadczenie, przeważnie bardziej preferowane do żywej muzyki ze względu na prezentacje. 

Sam zamówiłem kabel zbalansowany do HD560s tyle, że na 2,5mm. One mają gniazdo z 4 pinami więc można je zrobić po balansie kupując odpowiedni kabel. 

 

Jeśli nie używasz EQ to będą mieć stosunkowo bezpieczne i dobre strojenie w stockowej formie i używając bassboosta może być optimum. Lecz to wszystko zależy od osoby, co komu się podoba. :) 

Potencjalne problemy to pik na 5-6k i zbyt mała ilość basu względem preferencji (obie te rzeczy do pewnego stopnia dające się poprawić) 

Edytowane przez MrBrainwash
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Otwartych nigdy nie miałem i nie wiem jaki to stan świadomości w otwartych ;)

Nie ukrywam że 660s trochę drogie (wiem, jak ma dobrze grać musi swoje kosztować) i dlatego zapytałem na forum.

Do HD58x dużo różnorodnych kabli i pewnie do 560s też

 

A bas musi być w końcu bass i perkusja to szkielet utworu :D

 

Oczywiście moje HD380 Pro są super ale chciałbym balans...

Edytowane przez Oniryczny
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności