Skocz do zawartości
  • 0

Kontynuacja brzmienia R70x


Samin

Pytanie


Hej,
Szukałem sobie po różnych parach i mi wyszło że póki co najchętniej sięgam po Ath-r70x.
Są najbardziej uniwersalne pod gatunki muzyczne których słucham i mają dla mnie bardzo przyjemną sygnaturę.
 
Jeśli miałbym przechodzić w kolejny stopień i sięgać po droższe słuchawki to co byście polecali jako rozwinięcie brzmienia?
Dodam że obecnie słucham na xduoo ta-10r ale pewnie będzie to zmienione na kom o dac+Amp (dac jeszcze nie wiem, a wzmacniacz pewnie coś THX (smsl albo monolith).
 
W zasadzie nie ważne czy otwarte czy zamknięte a budżet póki co powiedzmy ustalmy na 4-5k
 
Ważne żeby były wygodne (r70x są super ale mam zmienione pady na angled oval sheepskin od Brainwavz), ale jako że to kwestia bardzo subiektywna to i tak będę sam musiał spróbować
 
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Jeżeli nie przeszkadza Ci scena ze słabą głębią, to polecam Sundary, najlepiej pod tor z podbiciem basu, ewentualnie HE400i 2020, tutaj technicznie jest gorzej, ale nadal efektownie i przyjemnie, a scena jest duża we wszystkich kierunkach. Komfort u obu jest bardzo dobry, jednak ze wskazaniem na wyższy w HE400i. 

 

Ether Flow również spełniają wymagania, tak brzmieniowe, jak i pod względem komfortu. 

 

Denon AH-D7000 z komisu, także są warte rozważenia, pod wieloma względami są wyjątkowe i jest to już biały kruk, jakby nie patrzeć. 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Osobiście jestem z tej niewielkiej grupy ludzi którzy nie rozumieją fenomenu Sundar. Miałem je na testach i może grają w miarę spoko, ale jakość wykonania i qc bez sensu wg mnie. Dodatkowo ja osobiście miałem problem z wygodą.
He400i podobna historia, na dodatek granie takie niewyraźne i b. chude.
Dodatkowo w porównaniu z r70x nie uważam tego za upgrade, wg mnie to maksymalnie ta sama liga słuchawek (w kontekście Sundar)

Ether flow i d7000 ciekawe opcje, ale jedne i drugie ciężko będzie odsłuchać przed zakupem.




  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
28 minut temu, Samin napisał:

Osobiście jestem z tej niewielkiej grupy ludzi którzy nie rozumieją fenomenu Sundar. Miałem je na testach i może grają w miarę spoko, ale jakość wykonania i qc bez sensu wg mnie. 

Dobrze napędzone grają wybitnie w swojej cenie imo, poza wspomnianą, niesatysfakcjonującą mnie głębią. Nie znam słuchawek do przynajmniej 4kzł, które brzmiałyby równie naturalnie i jednocześnie, nie popadały w przesadną techniczność. Być może nie złapały synergii z Twoim torem, stąd takie, a nie inne odczucia. Odnośnie jakości wykonania, to nie jest najwyższych lotów, ale to też nie jest poziom cenowy dzisiejszych flagowców, więc można przymknąć na to oko - dźwięk to wynagradza. 😉

36 minut temu, Samin napisał:

He400i podobna historia, na dodatek granie takie niewyraźne i b. chude.

Rozdzielczością nie pozwalają, to fakt, ale R70x też nie błyszczą pod tym względem imo. Natomiast ich chudość wynika z niedopasowania toru, lub też niewystarczającej mocy tegoż, u mnie nie grają chudo, bo bym je pogonił szybciutko, gdyby tak było, a dodatkowo mogę sobie zrobić z nich basotłuki, podbijając bas w Xduoo lub teraz w Zen CAN.😁

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
Rozdzielczością nie pozwalają, to fakt, ale R70x też nie błyszczą pod tym względem imo. Natomiast ich chudość wynika z niedopasowania toru, lub też niewystarczającej mocy tegoż, u mnie nie grają chudo, bo bym je pogonił szybciutko, gdyby tak było, a dodatkowo mogę sobie zrobić z nich basotłuki, podbijając bas w Xduoo lub teraz w Zen CAN.
Ja kłócić się nie będę, wiem że mi wybitnie szkoła grania hifimana nie podchodzi (w odniesieniu do wymienionych modeli)
Słuchałem ich na atom stacku, xduoo-ta-10r z lampą sylvany, aune s6 i topping a50 bodajże, jak również na ifi żeń stacku u znajomego. W żadnym z wyżej wymienionych przypadków te słuchawki mi się nie podobały. Graniem wybitnym bym tego zdecydowanie nie nazwał, ale tak jak mówiłem, pewnie to personalne odczucia, bo w sumie mojej żonie się podobały dźwiękowo.
Tak czy siak nie jest to droga dla mnie ;)

Wysłane z mojego KB2003 przy użyciu Tapatalka

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Ja też lubiłem R70x. Można powiedzieć zrobiłem przesiadkę na HE-4xx. Tonalność po EQ podobna, ale lepsze, bardziej rozciągnięte góra i bas, a średnica jest czystsza. R70x są fajne ale odstają trochę od obecnych perełek. Sundara to całościowo inna liga i ogólnie ciekawsze, bardziej angażujące brzmienie. Nie rozumiem argumentów co do ich wykonania bo nie widzę w czym miałyby tu ustępować ATH. Jednak odbiór może być różny, więc całkowicie rozumiem, że komuś coś z różnych powodów nie siadło. 

 

Może spróbuj coś od Focala? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
10 minut temu, MrBrainwash napisał:

Może spróbuj coś od Focala? 

Focal neutralny i ciężka buda, technicznie lepsze, a R70x ciepłe i lepiej dociążone, więcej wybaczają i są wygodniejsze, imo. 

1 minutę temu, pabloj napisał:

Może Hifiman Anandy.

 

55 minut temu, Samin napisał:

..wiem że mi wybitnie szkoła grania hifimana nie podchodzi..

😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
Ja też lubiłem R70x. Można powiedzieć zrobiłem przesiadkę na HE-4xx. Tonalność po EQ podobna, ale lepsze, bardziej rozciągnięte góra i bas, a średnica jest czystsza. R70x są fajne ale odstają trochę od obecnych perełek. Sundara to całościowo inna liga i ogólnie ciekawsze, bardziej angażujące brzmienie. Nie rozumiem argumentów co do ich wykonania bo nie widzę w czym miałyby tu ustępować ATH. Jednak odbiór może być różny, więc całkowicie rozumiem, że komuś coś z różnych powodów nie siadło. 
 
Może spróbuj coś od Focala? 
Dzięki Mr. Osobiście się z tym nie zgadzam bo miałem je i porównywałem jeden do jednego - wg mnie wcale nie jest to inna liga całościowo, do tego dochodzi problem z komfortem w przypadku Sundar którego nie mam w przypadku r70x.

Focala się osobiście boję bo widziałem że w kilku modelach ludziom pękały pałąki a to w słuchawkach za taką kwotę jest wg mnie niedopuszczalne, a jak coś może pęknąć w pałąku to mi pęknie bo takie moje szczęście ;)

Jak by się miały takie LCD-x do r70x?

Wysłane z mojego KB2003 przy użyciu Tapatalka

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

R70x są super, ciężko będzie znaleźć ich odpowiednik wyżej. Może Hifimany edition X V2, ale one grają szeroko a nie z głębia tak jak AT. Wyżej to Empyreany mają podobny charakter grania, ale znowu też inaczej budowana scena i nie tak ciemno. Z pamięci to jeszcze Aeon 2 closed mogłyby się spodobać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
R70x są super, ciężko będzie znaleźć ich odpowiednik wyżej. Może Hifimany edition X V2, ale one grają szeroko a nie z głębia tak jak AT. Wyżej to Empyreany mają podobny charakter grania, ale znowu też inaczej budowana scena i nie tak ciemno. Z pamięci to jeszcze Aeon 2 closed mogłyby się spodobać.
Zadziwiająco ja R70x nie odbieram jako specjalnie ciemnych.

(nie mogę zrobić drugiego cytatu w Tapatalku, manuel)
Akg812 w ogóle nie brałem pod uwagę jak mam być szczery. Po wszelkich recenzjach które czytałem nie widzę ich jako słuchawek które by mi się mogły spodobać i które bym chciał, ale że człowiek się nie dowie póki nie spróbuję to może się uda jakoś ich posłuchać

Wszelkie sugestie pokazują mi jak dużo jeszcze muszę w życiu posłuchać Fajne to hobby nie ma co.

Wysłane z mojego KB2003 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności