Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×
  • 0

Modyfikacja Beyerdynamiców DT990


Armitten

Pytanie

Cześć,

Mój znajomy jest na etapie zakupu słuchawek nowych, bo jego stare uległy zniszczeniu. Po bardzo długim jeżdżeniu od sklepu do sklepu, odsłuchiwaniu różnych modeli oraz pożyczaniu ode mnie i innych znajomych roznych sluchawek, uznal, że idealnym wyborem dla niego będą - Beyerdynamic DT770 oraz DT990. Problem jednak polega na tym, że nie wie które wybrać. DT770 podobają mu się bardziej dźwiękowo ze względu na mocniejszy bas i większą ogładę, z kolei DT990 mają jego zdaniem lepszą scenę i są znacznie wygodniejsze (w DT770 bardzo szybko pociły mu się uszy, w DT990 tego problemu nie miał, wiadomo, otwarte to i przewiew wiekszy). Dlatego też pomyślałem, że możeby tak kupić DT990 i wstawić do nich skórzane pady zamiast fabrycznych welurów, teoretycznie powinno to troszkę utemperować tony wysokie i podbić bas. Stąd pytanie do osób które DT990 miały i taki zabieg dokonywały - moja teoria jest poprawna? Czy zmiana padów zmieni w ten sposób dźwięk, czy DT990 są jakieś inne i na nie taka zmiana wpływu nie ma, albo ma inny?

Edytowane przez Armitten
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

A może gościu (znajomy Armittena) po prostu słuchał zamienników DT770 czyli Superluxy HD660 z ceratowymi padami 😀

 

Nie wiem jak K240 grają ale DT770 to zamknięta konstrukcja z V-ką a K240 są słuchawkami otwartymi. Aktualnie testuję K701/702 i wszystko zależy od preferencji słuchającego - jeśli o mnie chodzi, to w jednym aspekcie bardziej pasują mi od HD880 ale w drugim jednak HD880 umią czarować 😉

 

Powiedz @Rafacio , czy jest duża różnica w detaliczności i scenie między K240mk2 a K701, bo wiadomo, że to już inna klasa?

Edytowane przez rob4u
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
13 godzin temu, rob4u napisał:

czy jest duża różnica w detaliczności i scenie między K240mk2 a K701, bo wiadomo, że to już inna klasa?

Nie wiem. 240 miałem ostatnio ze trzy lub cztery lata temu. A z tymi klasami to bym się wstrzymał, zwłaszcza jeśli wyznacza je tylko cena produktu. Tylko co pamiętam K240 to gdyby trzeba było to mogłyby spokojnie być jedynymi słuchawkami dla mnie. Ale póki co mogę sobie pozwolić na coś jeszcze, więc sobie pozwalam od czasu do K240 wydały mi się małobasowe. Wiem, że to odwrotnie niż u wszystkich, ale tak było.

13 godzin temu, rob4u napisał:

A może gościu po prostu słuchał zamienników DT770 czyli Superluxy HD660 z ceratowymi padami 😀

Jeśli to o mnie to nie, nigdy nie miałem żadnych superluxów. Brzydzi mnie ich model biznesowy polegający na bezczelnym podrabianiu.

Edytowane przez Rafacio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Ostatecznie wybór padł na DT990 w wersji 250ohm i będziemy kombinować ze znajomym tak, żeby zrobić z nich słuchawki dźwiękowo jak najbardziej podobne do DT770, czytaj - będziemy po prostu żonglować padami. Pomyślałem jeszcze o DT880, ale choć ich nie słuchałem to jednak patrząc po wykresach i ocenach mam wrażenie, że jednak DT990 będą lepszym materiałem do tego - wydają się bliższe dźwiękowo do DT770. Pytanie tylko jedno - na Allegro pojawiła się oferta (nie wiem czy mogę wkleić do niej link, ale to zrobię. W celach demonstracyjnych podkreślę, jeśli będzie trzeba to go wywalę/zrobi to za mnie moderacja.) tych słuchawek w wersji limited edition, dokładnie taka o

Słuchawki studyjne nauszne Beyerdynamic DT990 PRO - Sklep internetowy AGD i RTV - Allegro.pl

Jednak mają małe pęknięcie widoczne na zdjęciu. Pytanie brzmi - czy to pęknięcie jest jakkolwiek dla tych słuchawek szkodliwe pod kątem nazwijmy to dźwiękowym lub użytkowym (zmiana padów, trzymanie się padów na słuchawkach etc)? Czy jest to po prostu kwestia wizualna? Bo jeśli to tylko kwestia wizualna to prawdopodobnie zakupię właśnie ten egzemplarz. Bo jednak wymienna opaska której nie ma model Edition to przydatna sprawa. Chyba, że w modelu Edition da się opaskę wymienić. Chociaż słyszałem opinie, że nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

To znaczy ja akurat tą sztukę wziąłem pod uwagę, ponieważ jest to limited edition - z prostym kablem. Mój kolega nie znosi skręcanych kabli (jak on to mówi - jak od starego telefonu stacjonarnego) i gdy w jego AKG kabel się zepsuł to po godzinie używania ich z zamiennym kablem skręcanym pogonił do sklepu kupić prosty bo nie wytrzymał. Dlatego jeśli nie brać tej sztuki to weźmiemy po prostu zwykłe DT990 Edition 250ohm. Tylko jak wtedy wygląda wymiana opaski? Bo skoro jest wymienna, to jak to zrobić? W Pro jest po prostu odpinana, a w Edition?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Od ponad godziny mam na głowie DT 770 Pro 80 Ohm :) 

 

Wiem, słuchawki od 100 lat na rynku, wszyscy znają, itd., ale mimo to napiszę dwa słowa:

  • Bardzo wygodne;
  • Welurowe pady - uszy się nie grzeją;
  • Konstrukcja pancerna - można gwoździe wbijać;
  • Brzmią super: nisko schodzący bas, czyste wokale, góra jasna i szczegółowa. 
  • Scena szeroka (jak na zamknięte).

Słuchałem z Zen CAN, MT-602 oraz XD05 Plus - zawsze było więcej niż dobrze (paradoksalnie najostrzej z MT-602).

 

Outlet Euro AGD po raz kolejny okazał się dobrym źródłem. 400 PLN za słuchawki bez śladów używania, w lekko sponiewieranym kartonie, z opcją zwrotu (bez marudzenia) i pełną gwarancją. Polecam 👍

 

Teraz montaż gniazd, kabel "Balanced" i jazda :D 

 

Ciekaw jestem jak zagrają z Go Blu, ale na ten test muszę poczekać jeszcze co najmniej tydzień :( 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Z tego co zauważyłem, to nawet idzie takie opaski kupić w Polsce bez problemu, także cieszy mnie to. No nic, w takim razie będą zamawiane DT990 Edition w wersji 250ohm, bo słyszałem że to najlepszy kompromis - podobno wersja 32 ohm gorzej brzmi (chociaż tej nie miałem okazji słuchać) a z kolei z wersją 600ohm jego płyta sobie nie poradzi (chociaż producent deklaruje wsparcie takich słuchawek, ale mimo wszystko śmiem wysoce w to wątpić, mój Zen DAC nie ma tyle mocy więc wątpię żeby jakaś Integra sobie dawała radę). No i będziemy kombinować z padami, na początek wlecą pady z T90 i skóry z DT770m, i będziemy testować. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności