Skocz do zawartości

Soundbar - do telewizora i PS5


Dirian

Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, mateuszn0 napisał:

Jaki zestaw dałby takie wrażenia jak opisane tutaj?

https://audio.com.pl/testy/kino-domowe/soundbary/3110-sennheiser-ambeo-3d

 

Pytam bo też za kilka miesięcy będę chciał coś wybrać do domu.

A choćby taki, jak z tej oferty, do tego można dokupić ze dwa dodatkowe atmosy na sufit i jest baja, a nie jakieś zabawki z 160mm subwoofer'em. 😁

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ostatecznie postawiłem na Sonos Arc + dwa Sonosy One Gen 2 na tył. Udało się dorwać używkę soundbara w stanie idealnym na gwarancji i refubrished głośniki dużo taniej, niż nówki, więc postanowiłem zaryzykować.

Jako że opinii jest mało, to coś tam naskrobie - może komuś się przyda. W oryginalnej cenie moim zdaniem zdecydowanie nie warto, ale jeśli nie macie miejsca na jakieś głośniki czy bardziej rozbudowany zestaw, to do rozważenia. Mało jest faktycznie sensownie grających soundbarów - porównywałem kilka droższych modeli w Media Markt, to generalnie cienizna. Sonos Arc gra IMHO wyraźnie lepiej, ale też wiadomo - porównywać na 35 metrowym pokoju a xxx metrowej hali to trochę co innego.


Samego Sonosa Arc bym nie kupował. Belka na pewno gra dużo fajniej niż głośniki w LG CX65 (które jak na warunki TV są i tak dobre) którego ma rodzinka, i duuuużo lepiej niż w moim Soniaku z 2017 roku, ale w filmach / grach efekt robi się dopiero po dorzuceniu tych Sonosów One Gen 2 na tył. Wtedy czuć tą "namiastkę" dźwięku przestrzennego. Na filmach z Netflix jest bardzo spoko, tak samo w grach na PS5 - no po prostu robi to wrażenie, nie muszę już siedzieć w słuchawkach by słyszeć co się dookoła dzieje. Nie ma też żadnego opóźnienia z dźwiękiem w grach na moim TV i PS5, bo czytałem takie opinie na internecie.

 

Czy jestem zadowolony? Trochę tak, trochę nie. Jest fajnie, ale po sprzęcie za tyle kasy oczekiwałbym większego "wow". Gdybym kupił w oryginalnej cenie, to raczej bym zwrócił i... sam nie wiem co zrobił. Chyba wziął te Audio Pro A26 które polecił @marek_m, ale dopiero na nowe mieszkanie bo dziś nie mam miejsca (stąd decyzja o Soundbarze). Ale póki co nie chciało mi się już dalej męczyć się z pustym kartonowym dźwiękiem z głośników TV.

 

Dodam, że niestety nie mam póki co możliwości sprawdzenia Dolby Atmos (czy tam znów jego namiastki - jak kto woli :P) na tej konfiguracji, bo mój TV ma tylko HDMI Arc, a trzeba eARC żeby to działało. Ale w przyszłym roku będzie podmianka TV, to się obczai.

 

Pewnie też dokupię subwoofer Sonosa za jakiś czas, żeby był komplet. Drogie jak cholera, nie wiem czy warto czy nie, ale będzie już pełen set i spokój na dłużej (oby 😆).

 

Edytowane przez Dirian
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach




 
Dodam, że niestety nie mam póki co możliwości sprawdzenia Dolby Atmos (czy tam znów jego namiastki - jak kto woli :P) na tej konfiguracji, bo mój TV ma tylko HDMI Arc, a trzeba eARC żeby to działało. Ale w przyszłym roku będzie podmianka TV, to się obczai.


I 65CX i Sonos Arc mają eARC.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Jeżeli zastanawiasz się, jaki soundbar wybrać, to serdecznie polecam stronę, którą niedawno znalazłem na innym forum. Jest tam wiele użytecznych informacji, które pomogą Ci podjąć świadomą decyzję.

Strona ta oferuje szeroki zakres recenzji, porównań i rankingów soundbarów w różnych przedziałach cenowych. Znajdziesz tam szczegółowe analizy poszczególnych modeli, ich zalet i wad, co ułatwia wybór odpowiedniego urządzenia do Twoich potrzeb.

Szczególnie doceniam, że autorzy skupiają się na praktycznych aspektach użytkowania soundbarów, takich jak jakość dźwięku, kompatybilność z innymi urządzeniami oraz stosunek jakości do ceny. Dzięki temu, decyzja o zakupie staje się łatwiejsza i bardziej przemyślana.

Pozdrawiam i życzę udanych poszukiwań!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności