Skocz do zawartości

Soundbar - do telewizora i PS5


Dirian

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć. Rozważam po cichu zakup soundbara do telewizora + PS5. Niektórzy pewnie odradzą, bo można podpiąć głośniki, itp... Ale chodzi też o ilość zajmowanego miejsca - zależy mi właśnie nad czymś, co można położyć pod telewizorem. Dobrze, jakby sam soundbar był w miarę cienki. Ewentualny subwoofer do postawienia obok na ziemi też od biedy ujdzie, bo z jednej strony szafki mam trochę miejsca, ale z drugiej już nie - więc lipa z głośnikami.

 

Jakość dźwięku nie musi być fenomenalna, muzyki słuchać na tym nie będę - bardziej chodzi o fajne efekty w grach i filmach.

 

Budżet 1500-2000 zł.

 

Ktoś siedzi może w temacie? ;) 

Edytowane przez Dirian
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

No właśnie, w tym przedziale kupisz kino, na prawdę dobre głośniki od 2.1 do 5.1 albo nawet ampli i kolumny bo na soundbara szkoda takich pieniędzy... Za ok 1000zł można polować na samsunga Q60T bo ma bardzo dobre oceny użytkowników.

 

Sam trochę czytam i każdy zrobiłby inaczej i sam myślę nad kolumnami 2.0 z optykiem lub hdmi, ewentualnie coś 2.1 żeby fajnie to grało z youtuba (bo filmy to tam szczegół mały) oraz dobrze odtwarzało z telefonu po BT. I tak podobają mi się Microlaby Solo 9C (bez BT niestety) albo Edifiery z serii S350... Ale kurde soundbar połączyłby się teoretycznie najsprawniej 😕 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podpinam się pod zapytanie. Myślę o totalnej likwidacji zestawu stereo i też o zakupie jakiegoś soundbara. Na pewno nie brzmi to tak jak duże kolumny ale dużo lepiej niż z te pierdziawki z telewizora, a ilość miejsca u mnie w pokoju ma coraz większe znaczenie ;) Wielki subwoofer Yamahy sprzedam i wstawię za fotel jakiś mniejszy po BT. Również nie chcę używać do muzyki bo od tego są inne zabawki :) a do okazjonalnego pyknięcia na PS4 czy filmu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, Palpatine napisał:

Jak masz 2k zł to kombinuj jak możesz ale nie kupuj soundbara. Brzmią po prostu źle. Zaryzykowałbym nawet stwierdzenie, że te do 2500 zł to kasa w błoto.


W muzyce brzmią źle, ale z tego co czytam opinie to w filmach / grach soundbary spisują się bardzo dobrze. Nie wiem jednak ile w tym prawdy. Na kino domowe / duże głośniki nie mam niestety miejsca.

 

10 minut temu, marek_m napisał:

Polecam Audio Pro A26

 

 

 

Hmm, to też jakieś rozwiązanie - widzę, że nie są przesadnie duże te głośniki.

 

Zastanawia mnie tylko to całe DOLBY Atmos, które niektóre soundbary obsługują. Podobno efekt w grach / filmach które to wspierają jest świetny. Ile w tym prawdy?

Edytowane przez Dirian
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Ja to bardziej w tym kierunku będę szedł : https://allegro.pl/oferta/soundbar-bose-tv-speaker-3-0-100-w-czarny-10848685675

Tylko musiałbym wymyśleć i zmajstrować jakiś uchwyt żeby przykręcić do uchwytu od TV Sony 49". Wyjście jack na suba więc mógłbym na razie zostawić starą Yamahę.

 

Jak ktoś ma coś sprawdzonego proszę o sugestie. 

Edytowane przez cpu1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Dirian napisał:


W muzyce brzmią źle, ale z tego co czytam opinie to w filmach / grach soundbary spisują się bardzo dobrze. Nie wiem jednak ile w tym prawdy.

Dużo jeśli zależy komuś tylko na bum bum.

 

Godzinę temu, Dirian napisał:

Zastanawia mnie tylko to całe DOLBY Atmos, które niektóre soundbary obsługują. Podobno efekt w grach / filmach które to wspierają jest świetny. Ile w tym prawdy?

Sporo. Im lepszy soundbar tym więcej korzyści z Atmos

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Palpatine napisał:

Dużo jeśli zależy komuś tylko na bum bum.

 

Sporo. Im lepszy soundbar tym więcej korzyści z Atmos

 

Hmm, może nie na samym bum bum, chociaż przy filmach / grach to chyba jeden z ważniejszych elementów. 

 

Poczytam jeszcze o soundbarach i jakiś zamówię. Jak się okaże, że nie spełnia oczekiwan, to najwyżej poleci na zwrot i pomyśle nad jakimiś głośnikami.


Chociaż, prawdę mówiąc, te głośniki co podrzucił marek też wyglądają ciekawie... Z drugiej jednak strony chciałoby się usłyszeć ten Atmos w akcji - muszę poczytać czy soundbary do 3k mają w tej kwestii w ogóle rację bytu.

Edytowane przez Dirian
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, cpu1 napisał:

Kupiłem kiedyś  jakąś belkę Samsunga za 1500 zł z Atmosem i po godzinie odwiozłem to z powrotem do sklepu.

Po dalszych odsłuchach wymieniłem na Bose Soundbar 700 ale sama belka szału nie robiła.

Dopiero z czasem po dokupieniu Bass Module 700 jakoś sensownie to zagrało ale głownie w filmach, ale muzyka brzmi dla mnie nadal za mało przekonywająco.

Jak miałbym te pieniądze na starcie co wydałem na zestaw Bose to szedłbym zdecydowanie w stereo 2.0 z jednostką centralną z HDMI ARC bo to wygoda mega + wszystko to co daje Soundbar czyli BT, streaming, radio itp.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co myślicie o EDIFIER S350DB lub S360DB? Ktoś widział jak sprawuje się to z tv i konsolą? Grają podobno super, pozostaje zatem kwestia wygody użytkowania bo tylko optyka mają, brak hdmi...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, Compton napisał:

Kupiłem kiedyś  jakąś belkę Samsunga za 1500 zł z Atmosem i po godzinie odwiozłem to z powrotem do sklepu.

 

 

Zdążyłeś chociaż przetestować tego Atmosa? :P 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie z grubej rury strzelacie.

To ja może z broni pneumatycznej, czy tam łuku. Mam kino domowe 5.1. w salonie, od lat, ale nie używam, żona lubi oglądać cicho, to się mija z celem. W pokoju u syna jest stereo, ale on z kolei nie ogląda, to zabrałem mu telewizor. Ten telewizor stoi teraz u mnie w sypialni, stare 15 letnie LG, ale choć jest podłączone do stereo, to ma na tyle dobre głośniki, że wzmaka nie odpalam. Wiadomo, za drzwiami żona, w salonie cicho ogląda TV, to ja w sypialni głośno nie posłucham. Trzeci TV, duży, stoi na parterze, ale głośniki ma beznadziejne, to za mało powiedziane. Miejsca tam na kolumny nie ma, więc z braku laku podłączyłem mały głośnik BT onkyo X6 po kablu i jak mam fanaberię film obejrzeć (rzadko bardzo) i to z tzw. efektami, to ten mały głośniczek w pokoju 20m2 daje radę tak dobrze, że aż nie mogłem uwierzyć. Dzieciaki tam filmy oglądają od czasu do czasu i też zadowolone. Wiadomo, że nie jest to kino domowe, ale... No właśnie. Jak takstary/superluksy/Cal do tuzów słuchawkowych niegdysiejszych. Killer... ;) 

Soundbara w życiu nie słyszałem, to nie wiem, ale to onkyo X6 gra przy telewizorze nadspodziewanie dobrze. Świetna dynamika, szczegółowość, wyrównane pasmo, neutralna barwa. Mam tez mocniejszy jeszcze głośnik ks hive evolution dzielny w terenie, ale przy telewizorze słabo gra, nienaturalnie.

Wnioski są takie: przed zakupem, po kablu podłączcie posiadany przez siebie głośnik BT do TV, odpalcie, a nuż 3k zostanie na inne cele... ?

Edytowane przez manuelvetro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Dirian napisał:

Zdążyłeś chociaż przetestować tego Atmosa? :P 

Pewnie.

Atmos w Soundbarze technicznie polega na tym, że na jego górnej obudowie wyprowadza się (dwa) głośniki grające w górę  i mające symulować dźwięk przestrzenny.

Jednym słowem - żenada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Testowałem w domu Sennheiser Ambeo. Stereo bardzo słabe, ale efekty 3D (w tym z góry) byłby po kalibracji lepsze niż z obecnego zestawu 5.1 (bo nie ma góry).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To musi być słabe 5.1, skoro wirtualne kanały tylne dają lepszy efekt, nie wspomnę o skali natężenia dźwięku z Soundbar'a vs głośniki.  ;) W cenie 10kzł, to można taki zestaw zbudować, że z tego Sennheiser'a nic by nie zostało. 😁

 

Dla mnie Soundbar to jest moda lub konieczność (m.in. żona 😁), bo z poważnym sprzętem nie ma to za wiele wspólnego, a już z całą pewnością, nie zastąpi fizycznych kolumn w ilości stosownej do odtwarzanego formatu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Głośniki 2.1 podpięte przez optyka do tv - czy to dobre rozwiązanie czy szukać raczej z hdmi? Bo chciałem Edki 350 kupić, ewentualnie coś żebym mógł podpiąć przez hdmi...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, rayfe napisał:

Głośniki 2.1 podpięte przez optyka do tv - czy to dobre rozwiązanie czy szukać raczej z hdmi? Bo chciałem Edki 350 kupić, ewentualnie coś żebym mógł podpiąć przez hdmi...

Kolumny mają wbudowanego DAC'a, więc będzie banglać, ale w stereo, a jak byś chciał virtual surround, czy takie tam, to wtedy jakiś Soundbar i niekoniecznie z HDMI, ale chyba każdy ma takie złącze.

Edytowane przez neonlight
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 30.10.2021 o 20:03, neonlight napisał:

To musi być słabe 5.1, skoro wirtualne kanały tylne dają lepszy efekt, nie wspomnę o skali natężenia dźwięku z Soundbar'a vs głośniki.  ;) W cenie 10kzł, to można taki zestaw zbudować, że z tego Sennheiser'a nic by nie zostało. 😁

 

Dla mnie Soundbar to jest moda lub konieczność (m.in. żona 😁), bo z poważnym sprzętem nie ma to za wiele wspólnego, a już z całą pewnością, nie zastąpi fizycznych kolumn w ilości stosownej do odtwarzanego formatu. 

Jaki zestaw dałby takie wrażenia jak opisane tutaj?

Cytat

Pod każdym względem Sennheiser Ambeo 3D to najlepszy soundbar, jaki słyszałem. Stawia systemy złożone z niezależnych głośników w jeszcze trudniejszej sytuacji niż dotychczas.

https://audio.com.pl/testy/kino-domowe/soundbary/3110-sennheiser-ambeo-3d

 

Pytam bo też za kilka miesięcy będę chciał coś wybrać do domu.

Edytowane przez mateuszn0
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, mateuszn0 napisał:

Jaki zestaw dałby takie wrażenia jak opisane tutaj?

https://audio.com.pl/testy/kino-domowe/soundbary/3110-sennheiser-ambeo-3d

 

Pytam bo też za kilka miesięcy będę chciał coś wybrać do domu.

 

Jak masz dychę i nie chcesz dedykowanego kina, to kupujesz to + sub.

https://www.sony.pl/electronics/soundbary/ht-a9

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności