Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Potrzebny muzykalny DAC (uzywany do 3500zł)


Aro91

Rekomendowane odpowiedzi

Potrzebuję konwertera który doda kolorytu, ładnej barwy do mojego zestawu, najbardziej mi zależy na soczystych barwach, dobrej dynamice, fajnie jak by był transparentny, czysty, generował sporą scenę, ogólnie lubię zróżnicowany, detaliczny, precyzyjny dźwięk ale fajnie aby miał nieźle dociążoną średnicę, mój Xonar ST  ma trochę zbyt mało podkręconej barwy, chociaż dół pasma robi na mnie dobre wrażenie to średnica mogła by być bardziej podbarwiona i dociążona, brakuje mi też takiej spójności, plastyczności jaką miał CMA400i względem Xonara, w kwestii wysokich tonów dobrze aby DAC miał na tyle fajna rozdzielczość aby góra nie była nieprzyjemnie ofensywna, monotonna, akurat Xonar raczej nie słynie z wyrafinowanej, analogowej góry pasma.

 

W skrócie gdy testowałem Xonara ST z lepszymi opkami i Questyle CMA400i to oba urządzenia mają game innych zalet i wad, fajnie aby dało się to jakoś uzupełnić i przykładowo dać więcej muzykalnej barwy, dodać dynamiki, plastyczności, spójności jak to było w CMA400i ale i aby podstawa basowa, wielkość sceny, rozmach był zachowany z Xonara.

Najważniejszy punkt to dodać więcej barwy z cięższa średnicą, bo akurat częściej słucham na kolumnach.

Nie korzystam z funkcji bezprzewodowych, nie potrzebuję XLR, wystarczy tylko RCA i USB.

 

Dziękuje za pomoc.

Edytowane przez Aro91
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym poszedł w chińskiego daca pod Tda1541 dostepnego na ebay, dokupił tda 1541 bez A i bułgarską kość zmieniającą tego dacka w nos.

https://najlepszeodtwarzacze.pl/l1541dac-gold.php

  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, NuYam napisał:

Ja bym poszedł w chińskiego daca pod Tda1541 dostepnego na ebay, dokupił tda 1541 bez A i bułgarską kość zmieniającą tego dacka w nos.

https://najlepszeodtwarzacze.pl/l1541dac-gold.php

 

W 100% popieram ten pomysł. Można mieć doskonałe - muzykalne źródło w niewielkich pieniądzach! Dobrze zaaplikowane TDA uzależnia na długo...

Strona z linku powyżej jest skarbnicą bardzo fajnych testów bardzo ciekawych urządzeń, a autor tej strony od lat jest sympatycznym pasjonatem sprzętu audio który chętnie dzieli się swoimi doświadczeniami - sam wiele razy kontaktowałem się z nim w sprawie szczegółów dotyczących różnych urządzeń i wykonałem na podstawie projektu tego Pana kolumny na których gram do dziś. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Aro91 zmienił(a) tytuł na Potrzebny muzykalny DAC (uzywany do 3500zł)

Daj znać jak dojdzie. Gdzie kupowałeś?

W dniu 28.09.2021 o 14:20, Aro91 napisał:

Koniec końców zamówiłem Denafrips Ares II 

Wydawał mi się bardziej bezpiecznym wyborem i sporo osób na forach chwaliło za barwę.

Jak dojdzie napewno coś napiszę.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności