Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

DAP do Mest MK2


Rekomendowane odpowiedzi

Szukam dapa pod swoje ulubione słuchawki. Dziesiątki par przesłuchałem, połowę posiadałem i w końcu znalazłem te, które myślę ze zostaną ze mną na długo, może nawet dluzej niż Andromedy. 
Poszukuje dapa który będzie grał analogowym dzwiekiem ale z dużym detalem. Zależy mi na wyraźnym subbasie i miękkim midbasie, ciepłej średnicy może być delikatnie odsunięta i wyraźnych ale nie ostrych wysokich. Póki co miałem:

- AK SR25 - napiety, nerwowy dzwiek, nie te sq, 
- AK SA700 - zbyt bliska średnica,

- DX300 - dzwiek nerwowy, wymuszony, wyższa srednica zbyt bliska i krzykliwa, fajny detal i scena, zbyt duże bryły dźwięków),

- AK SE180 - na kości AKM zbyt grzecznie, za mało basu, srednica za mało dociazona, aczkolwiek jej barwa i wysokie tony mogą być referencja dla mnie. Na kości ESS szumy,

- Sony WM1A - fajna barwa, w której można się zakochać ale brakuje mi detalu i dynamiki.

 

Mesty MK2 bardzo mocno reagują na źródło i nie jest to jedynie korekta, tym trudniejsze są poszukiwania. Streaming opcjonalny. Czekam na Hiby RS6 ale może macie jakieś pomysły co warto jeszcze sprawdzić.

Edytowane przez Palpatine
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, lobuz1 napisał:

To moze dx300 z tym nowym ampem będzie spokojniejszy?

 

a może dx300 bez mestów będzie mniej nerwowy :)

 

dx300 z pierwszym już nieprodukowanym ampem jest bardzoej analogowy, natomiast z amp12 zyskuje na dynamice, przestrzeni, trochę detalu/czarne tło, i dół dociąża - ale to wciąż jest bardzo energetyczne granie

 

i ta energia plus energia mestów... się nieszczególnie dla mnie zgrywała - bo mesty grały jak wysilone i nerwowe

 

Lotoo i Shanling - górna półka, bardziej do mestów bym celował

 

 

ewentualnie dx220max bym pasował z mestami, tam analogowość już robiła magię i takie Zeusy, słuchawki trudne, grały ze spokojem - nie wiem jak dx300max gra, jeśli rozwija ideę dx220max to warto posłuchać

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@mykupyku dziękuję za sugestie. Mesty Mk2 zostają, bezapelacyjnie. Póki co to najlepsze co mnie spotkało w audio w ostatnich 5 latach, no może oprócz ceny i firmowego kabla. Cała reszta jest idealnie w moje gusta i wymagania sq. Tak jak pisałem, one chłoną sygnaturę grania źródła i stąd takie wrażenie jak opisałem, co też niejako potwierdziłeś.

Powrotu do Dx300 nie planuje, granie CL w AK i Ibasso miało wspólne cechy i jakoś mi z nimi nie po drodzę, Może nie umiem tego dokładnie opisać, ale @Spawn to ładnie ujął w swojej recenzji cyt: "Brzmienie jest masywne, ale dynamiczne i nie ociężałe, a przy tym nad wyraz szczegółowe. Z jednej strony szybkie, a z drugiej zdecydowanie długo wybrzmiewające. Brzmi to mocno, energiczne, z werwą jednak bez zgryźliwości. Niektórym może przy tym brakować nieco swobody i lekkości w przekazie". 

 

Jakby tak połączyć detal i dynamikę z ibasso z barwą Sony to byłbym w domu ;)

 

 

Edytowane przez Palpatine
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, lobuz1 napisał:

 Może sobie posłucham dzisiaj mest 1 gen. z takim dapem.

No i słucham na tipsach spiral dot z amp12. Rzeczywiście jest nerwowość…bo muszę iść spać a tak pięknie grają :P  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Jot R napisał:

Może daj szansę M8? Podbity subbas, świetna głębia i czarne tło.

Nie ma opcji. W końcu to niedorobiony DAP z ułomnym softem, a każdy właściciel M8 był beta-testerem tego urządzenia.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, lobuz1 napisał:

No i słucham na tipsach spiral dot z amp12. Rzeczywiście jest nerwowość…bo muszę iść spać a tak pięknie grają :P  

 

AMP12 w DX300 ogólnie podbija sound quality, czy to raczej tylko zmiana sygnatury?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Dirian napisał:

 

AMP12 w DX300 ogólnie podbija sound quality, czy to raczej tylko zmiana sygnatury?


 

Gra czyściej z większym impaktem i bardzoej czarnym tłem. Rewolucji raczej nie ma..

 

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności