Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×
  • 0

Słuchawki do Aune S6 (Max 1500 zł)


Blantche

Pytanie

Hej,

Na starcie zaznaczę że nie jestem Audiofilem. Posiadam obecnie Aune S6 oraz słuchawki Philips Fidelio X2HR (kabel QED Performance).

Chciałbym przesiąść się na coś lepszego, bo wydaje mi się że Aune marnuje się przy tym Headsecie. Mój budżet to 1500zł i biorę pod uwagę zarówno nowe jak i używane słuchawki.
Będą używane do gier i słuchania muzyki (50/50) z czego na grach trochę bardziej mi zależy. Chciałbym żeby miały dobry bas - słucham każdego gatunku muzyki od rapu po pop i metal. Może jest to idiotyczny wymóg ale zależy mi na tym, aby były czarne (mogą mieć srebrne wstawki).

Zastanawiałem się nad HD650, HD660s, HiFiMAN Sundara oraz Amiron Home - z recenzji które przeczytałem wydaje mi się że Amiron Home będą dla mnie najlepszą opcją, ale nie jestem tego pewien dlatego wolałem doradzić się bardziej obeznanych ludzi :)

Edytowane przez Blantche
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1
3 godziny temu, Blantche napisał:

Chciałbym przesiąść się na coś lepszego, bo wydaje mi się że Aune marnuje się przy tym Headsecie.
Mój budżet to 1500zł i biorę pod uwagę zarówno nowe jak i używane słuchawki.

 

Ja bym nie powiedział, że Aune się marnuje, tylko jest nie do końca spasowanym overkillem do nich. Same słuchawki ciężko Ci będzie zastąpić czymś lepszym w tym budżecie, chyba że trafisz na coś co Ci wyraźnie bardziej podejdzie charakterem, ale tutaj musiałbyś być specyficzny i świadomy zakupu. 

3 godziny temu, Blantche napisał:

Zastanawiałem się nad HD650, HD660s, HiFiMAN Sundara oraz Amiron Home 

HD650/HD660s - nie będą lepsze, tylko trochę inne, bardziej średnicowe. 
Sundara - technicznie są lepsze, ale po EQ to bardzo zbliżona tonalność, nie koniecznie odczujesz wielkiej różnicy. 
Amiron Home - większe V, scena fajna, ciepłe granie, ale ja osobiście wolę czystsze granie X2. Dość nietypowe strojenie bym powiedział, raczej dla "konesera" jeden się zachwyci, a drugi zrówna z błotem. Mocny pik na sopranach mają i dużo wyższego basu. 

Dla audiofila, któryś z tych zakupów mógłby być udany, ale dla osoby, która nie pretenduje do tytułu to będzie kręcenie się w kółko. 

 

3 godziny temu, Blantche napisał:

Chciałbym żeby miały dobry bas - słucham każdego gatunku muzyki od rapu po pop i metal. Może jest to idiotyczny wymóg ale zależy mi na tym, aby były czarne (mogą mieć srebrne wstawki).


Z tych droższych modeli obok Sundara można rozważyć: DT1990pro, TH610, SR2. 

Z tych tańszych aby mieć coś do kompletu możesz rozważyć: HD560s, HE-400i 2020, HF580 (z komisu + jeszcze szcze z padami od firmy Sendy). Wszystkie te modele to best buy'e w świecie słuchawkowym i do gier mogą być fajne. Tygr to taka tańsza wersja Amironów tylko bez przeszywającego piku, fajne słuchawki z gładkim brzmieniem i dużą sceną, ale czy lepsze od X2? Niekoniecznie. :)

 

Może jeszcze by coś się znalazło ale nic mi nie przychodzi do głowy. Może zwróciłbym uwagę na monoprice z promocji jeśli lubisz ciemniejsze brzmienie. 

Podsumowując: 

Philipsy to takie harmanowe sennheisery, tylko teraz w cenach śmiesznie niskich. Strojenie szczególnie po małym EQ mają bez zarzutu, jakość dość dobra. Dla mnie takim upgrade'em-nieupgrade'm były  Sundara/DT1990pro. Pierwsze dały planarną prezentacje i lepszą technicznością, a drugie mają prezentację bardziej w stylu półotwartych, dając lepsze 3D kosztem mniejszej swobody. Ale nawet wraz z tańszymi modelami nie są jednoznacznie lepsze, za to można z pośród nich wybrać sobie coś np. dla urozmaicenia, lub co nam charakterem bardziej podejdzie i co będzie posiadać inne kompromisy. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1
3 godziny temu, Blantche napisał:

Hej,
Posiadam obecnie Aune S6 oraz słuchawki Philips Fidelio X2HR (kabel QED Performance).
Chciałbym przesiąść się na coś lepszego, bo wydaje mi się że Aune marnuje się przy tym Headsecie. Mój budżet to 1500zł i biorę pod uwagę zarówno nowe jak i używane słuchawki.
Chciałbym żeby miały dobry bas - słucham każdego gatunku muzyki od rapu po pop i metal. Może jest to idiotyczny wymóg ale zależy mi na tym, aby były czarne (mogą mieć srebrne wstawki).
Zastanawiałem się nad HD650, HD660s, HiFiMAN Sundara oraz Amiron Home

Mając X2, to w poniżej wymienionych przez Ciebie słuchawkach odczujesz spory niedosyt. Te słuchawki mają sporo innych zalet, ale na pewno bas nie jest ich priorytetem.

Jak już chcesz liniowego progresu Fidelio ze sporą ilością basu i nie przeszkadzają zamknięte słuchawki, to polecam Fostex TR-x00

https://www.olx.pl/d/oferta/fostex-tr-x00-ebony-CID99-IDL9CCM.html#1900c74edc, cena trochę ponad budżet, ale myślę, że można coś potargować i lekko naciągnąć budżet, bo imo warto.

Można też poszukać używek Final Audio Design SONOROUS IV i wymienić im pady na HM5. Do 1,5k spokojnie można się zamknąć.

Jak mają być otwarte, to polecane przez kolegę Beyerdynamic DT199 to również mocny zawodnik swojej cenie .

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1

Fidelio nie grają jak zamknięte. Skąd takie info??

 

Tak jak pisałem, na Twoich wspominanych HD650, HD660s, Sundara, Amiron, nie poczujesz progresu.

Skąd w ogóle pomysł na to, że lubiąc bas i ogólnie sygnaturę X2, wybrałeś wspomiane słuchawki?

Tu powinieneś iść właśnie w ich kierunku, czyli stawiać na bas i przestrzeń.

Z takimi argumentami brzmieniowymi na myśl przychodzą mi tylko te modele o których napisałem:

TR-0XX, FAD IV, DT1990.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1
9 minut temu, Blantche napisał:

Spotkałem się z opinią, że przy TR-0XX strasznie męczą się uszy, a zmiana padów mało pomaga. Ja w słuchawkach siedziałbym co najmniej 8h - odniesiesz się do tego?

Nie odniosę się, bo to nie moje uszy.

Ja w HD650 nie usiedziałbym 1 h, bo imo to BARDZO słabe słuchawki. Mnie taki styl zabija i odbiera przyjemność z odsłuchu muzyki..

Ale jak ktoś lubi, to czemu nie?

Ale to raczej dla tych nie zadających pytań.

A ci co zadają, to z góry zakładają , że takie HD650 są w pytę, bo wyczytali, że ktoś takie ma i chwali.

 

Edytowane przez Compton
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1
Godzinę temu, Blantche napisał:

@MrBrainwash Czy znajdę gdzieś na internecie informacje jak je prawidłowo dostroić?

Tak. Z tego co pamiętam na forum podawałem dwa ustawienia z których sam korzystam jeden zaproponowany przez youtubera, a drugi wyliczony algorytmami na podstawie pomiarów z asr. Jakoś najbardziej mi siadły. W ogólnie na internecie są miejsca które promują equalizacje do krzywej harmana gdzie są pomiary i podane ustawienia. Trzeba popróbować i pokombinować. Nie jest to jedyna właściwa droga ale dobry punkt wyjścia. Generalnie stroimy do tej krzywej aby zyskać w miarę neutralny ale przyjemny balans tonalny, a później można odjeżdżać od tego dodając coś do specyficznego smaku. Jeden z najlepszych darmowych programów do EQ to "APO equalizer", są do niego też pluginy jak "peace" czy "mega switcher", które pomagają. Ten drugi ma już basę własnych presetów i ciekawe opcje ułatwiające dostrajanie. Ja jeszcze tego nie ogarnąłem i korzystam z samego APO. Mam też EQ na Qudelixie, ale fidelio głównie z PC słucham. 

 

W fidelio głównie chodzi o uspokojenie góry i dodanie subbasu, aby pasował do harmanowego wzoru, po za tym te słuchawki są dość dobrze zestrojone chyba od basu po dużą część średnicy mają bardzo dobrą odpowiedź częstotliwościową lepszą niż wiele kosztownych słuchawek.

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
Hej,

Na starcie zaznaczę że nie jestem Audiofilem. Posiadam obecnie Aune S6 oraz słuchawki Philips Fidelio X2HR.

Chciałbym przesiąść się na coś lepszego, bo wydaje mi się że Aune marnuje się przy tym Headsecie. Mój budżet to 1500zł i biorę pod uwagę zarówno nowe jak i używane słuchawki.
Będą używane do gier i słuchania muzyki (50/50) z czego na grach trochę bardziej mi zależy. Chciałbym żeby miały dobry bas - słucham każdego gatunku muzyki od rapu po pop i metal. Może jest to idiotyczny wymóg ale zależy mi na tym, aby były czarne (mogą mieć srebrne wstawki).

Zastanawiałem się nad HD650, HD660s, HiFiMAN Sundara oraz Amiron Home - z recenzji które przeczytałem wydaje mi się że Amiron Home będą dla mnie najlepszą opcją, ale nie jestem tego pewien dlatego wolałem doradzić się bardziej obeznanych ludzi
Jak masz Hd650 na liście to pomyśl jeszcze o Audio-Technica Ath-r70x



Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
2 godziny temu, Blantche napisał:

Na starcie zaznaczę, że nie jestem Audiofilem. :)

Zazdro, naprawdę. Na Twoim miejscu bym się wylogował i dodał stronę do blokowanych, póki nie jest jeszcze za późno. :D 

Edytowane przez neonlight
  • Like 2
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
Teraz, neonlight napisał:

Zazdro, na prawdę. Na Twoim miejscu bym się  wylogował i dodał stronę do blokowanych, póki nie jest jeszcze za późno. :D 

Tutaj bardziej chodziło mi o to że zdaje się w 100% na pomoc forumowiczów :) Słucham muzyki czy to z gier/pracy praktycznie cały dzień, ale ciężko nazwać mi profesjonalnie jaką średnicę mają np. dane słuchawki itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Z tych droższych modeli obok Sundara można rozważyć: DT1990pro, TH610, SR2. 

Z tych tańszych aby mieć coś do kompletu możesz rozważyć: HD560s, HE-400i 2020, HF580 (z komisu + jeszcze szcze z padami od firmy Sendy). Wszystkie te modele to best buy'e w świecie słuchawkowym i do gier mogą być fajne. Tygr to taka tańsza wersja Amironów tylko bez przeszywającego piku, fajne słuchawki z gładkim brzmieniem i dużą sceną, ale czy lepsze od X2? Niekoniecznie.
 
Może jeszcze by coś się znalazło ale nic mi nie przychodzi do głowy. Może zwróciłbym uwagę na monoprice z promocji jeśli lubisz ciemniejsze brzmienie. 

Podsumowując: 
Philipsy to takie harmanowe sennheisery, tylko teraz w cenach śmiesznie niskich. Strojenie szczególnie po małym EQ mają bez zarzutu, jakość dość dobra. Dla mnie takim upgrade'em-nieupgrade'm były  Sundara/DT1990pro. Pierwsze dały planarną prezentacje i lepszą technicznością, a drugie mają prezentację bardziej w stylu półotwartych, dając lepsze 3D kosztem mniejszej swobody. Ale nawet wraz z tańszymi modelami nie są jednoznacznie lepsze, za to można z pośród nich wybrać sobie coś np. dla urozmaicenia, lub co nam charakterem bardziej podejdzie i co będzie posiadać inne kompromisy. 

 
Ciekawa i pouczająca wypowiedź.
A jak byś określił X2HR vs DT990 Edytion

Wysłane z mojego Redmi Note 8 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
2 godziny temu, MrBrainwash napisał:

Strojenie szczególnie po małym EQ mają bez zarzut

@MrBrainwash Czy znajdę gdzieś na internecie informacje jak je prawidłowo dostroić?

 

2 godziny temu, MrBrainwash napisał:

drugie mają prezentację bardziej w stylu półotwartych, dając lepsze 3D kosztem mniejszej swobody.

Czyli do gier gdzie liczy się pozycjonowanie byłby dobrym wyborem?

 

1 godzinę temu, Compton napisał:

nie przeszkadzają zamknięte słuchawki, to polecam Fostex TR-x00

A czy przeskok jest będzie bardzo zauważalny? Największy problem z nimi jest taki, że nie zamówię sobie ich z np. z X-komu na przetestowanie i nie zwrócę po 14 dniach (a dopiero potem kupie używane) 😕

 

2 godziny temu, Compton napisał:

Można też poszukać używek Final Audio Design SONOROUS IV i wymienić im pady na HM5. Do 1,5k spokojnie można się zamknąć.

Jak mają być otwarte, to polecane przez kolegę Beyerdynamic DT199 to również mocny zawodnik swojej cenie

Z tego co widzę nowe Sonorous IV kosztuję 1400zł więc tutaj problemu by nie było. Jakbyś miał wybrać to wcześniej wspomniane Sonorous czy DT199? Z tego co pamiętam Fidelio były nazywane mianem zamkniętych choć mogę się mylić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
Teraz, Compton napisał:

Fidelio nie grają jak zamknięte. Skąd takie info??

Tak jak wspomniałem mogę się mylić :)

4 minuty temu, Compton napisał:

Z takimi argumentami brzmieniowymi na myśl przychodzą mi tylko te modele o których napisałem:

TR-0XX, FAD IV, DT1990.

A które z nich według Ciebie byłby najlepszym wyborem? Zdaje sobie sprawę że byłby to subiektywny wybór, ale przez to że nie mam możliwości ich przetestowania prawdopodobnie wylosowałbym jedne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
17 minut temu, Compton napisał:

W ciemno mogę postawić na Fostexy.

Sam lubię styl grania Flidelio i z tego co wiem, to TR-0XX  to mniej detaliczne a bardziej dociążone TH610, które to mam obecnie na stanie, więc do X2 jako progres, ze swoją wielką sceną wpisują się wyśmienicie.

Spotkałem się z opinią, że przy TR-0XX strasznie męczą się uszy, a zmiana padów mało pomaga. Ja w słuchawkach siedziałbym co najmniej 8h - odniesiesz się do tego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
35 minut temu, Compton napisał:

Nie odniosę się, bo to nie moje uszy.

Ja w HD650 nie usiedziałbym 1 h, bo imo to BARDZO słabe słuchawki. Mnie taki styl zabija i odbiera przyjemność z odsłuchu muzyki..

Ale jak ktoś lubi, to czemu nie?

Ale to raczej dla tych nie zadających pytań.

A ci co zadają, to z góry zakładają , że takie HD650 są w pytę, bo wyczytali, że ktoś takie ma i chwali.

 

Tr-x00 od th-x00 różni się czymś? W internecie kompletnie nie mogę znaleźć th-x00 w kolorze czarnym, a Tr-x00 ebony kosztują o 300/400zł więcej od th-x00.

 

3 minuty temu, MrBrainwash napisał:

Tak. Z tego co pamiętam na forum podawałem dwa ustawienia z których sam korzystam

Mógłbyś podesłać? Byłbym bardzo wdzięczny. Sądzisz że th-x00 zagrałyby lepiej od polecanych przez Ciebie DT1990? (zbieram opinie z różnych źródeł :))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
1 minutę temu, Blantche napisał:

Tr-x00 od th-x00 różni się czymś? W internecie kompletnie nie mogę znaleźć th-x00 w kolorze czarnym, a Tr-x00 ebony kosztują o 300/400zł więcej od th-x00.

Mógłbyś podesłać? Byłbym bardzo wdzięczny. Sądzisz że th-x00 zagrałyby lepiej od polecanych przez Ciebie DT1990? (zbieram opinie z różnych źródeł :))

Niestety.

Tu nie dostaniesz wszystkiego wyłożonego jak na tacy (przynajmniej ode mnie).

Jest spro info na HeadFi na temat wariacji TH610, poszukaj?

Nie chce mi się robić tego za Ciebie, bo jak ja chciałem to sobie znalazłem.

Forum nie działa jak Facebook. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
Teraz, Compton napisał:

Niestety.

Tu nie dostaniesz wszystkiego wyłożonego jak na tacy (przynajmniej ode mnie).

Jest spro info na HeadFi na temat wariacji TH610, poszukaj?

Nie chce mi się robić tego za Ciebie, bo jak ja chciałem to sobie znalazłem.

Forum nie działa jak Facebook. :)

Jasne, nie wymagam tego od Ciebie :) Wolałem zapytać w razie gdybyś znał już odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
2 godziny temu, wfmsiekierka napisał:

Ciekawa i pouczająca wypowiedź.
A jak byś określił X2HR vs DT990 Edytion

Wysłane z mojego Redmi Note 8 przy użyciu Tapatalka
 

Dzięki. DT990 edition na oryginalnych wyrobionych padach miałem dawno. DT990 to klasyczna Vka. Dość czysta średnica, mocno jasna góra (ale mnie nie męczyła) i fajny sprężysty bas. Wyróżniały się takim ciepłym przyjemnym tembrem, słodką barwą i spooorą sceną. Trochę żałuję że ich nie odkupiłem, ale dziś i tak bym ich nie trzymał. X2 to dla mnie większa klarowność w całym paśmie, stockowo mają ostrzejszą górę. Trochę inna prezentacja. moim zdaniem bardziej poprawna, choć DT miały większy rozmach. Bas ma więcej oophm. Generalnie inne smaki, ale jak chcesz harmanową poprawność to X2 po EQ hands down. ;)

Edytowane przez MrBrainwash
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
34 minuty temu, Blantche napisał:

Tr-x00 od th-x00 różni się czymś? W internecie kompletnie nie mogę znaleźć th-x00 w kolorze czarnym, a Tr-x00 ebony kosztują o 300/400zł więcej od th-x00.

TR-X00 mają odpinany kabel, a trzy wersje kolorystyczne delikatnie różnią się strojeniem, reszta jest taka sama. Teoretycznie Mahogany są najgorzej zestrojone, ale według mnie jest to do wychwycenia tylko w bezpośrednim porównaniu, więc pomijalne. ;) Jak możesz dołożyć, to lepiej wziąć AH-D7000 z komisu, są najlepiej zrównoważone z całej rodziny Denon/Fostex imo, no i już ciężkie do dostania w ładnym stanie. 👍

28 minut temu, Blantche napisał:

th-x00 bardzo będą im ustępowały? Czy bas jest dużo gorszy w DT1990?

Bas w DT1990 jest bardziej punktowy, ma lepsze uderzenie, z kolei w Fostex'ach jest miękki i zaakcentowany ten najniższy.

Edytowane przez neonlight
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
11 minut temu, Blantche napisał:

th-x00 bardzo będą im ustępowały? Czy bas jest dużo gorszy w DT1990?

Nie znam tych TH-x00 z tego co wyczytałem to są po prostu słuchawki zapewniające FUN, ale już podobno nie dają sceny jak kuzyni. Miałem kiedyś D2000 i to były słuchawki grające bardzo efektownie, ale też specyficznie. chętnie bym spróbował jakiegoś fostexa i denona z tej rodzinki, ale już swoje granie znalazłem to nie kombinuję. 

 

DT1990 to otwarte słuchawki, ale mają zadziwiająco dobry nisko schodzący bas. Tylko on mimo wszystko nie będzie miał tych jakości co np. Sundara po EQ i ogólnie planary, albo słuchawki specjalizujące się w dostarczaniu basu z zamkniętą kopułą. Jednak jak na otwarte dynamiki to jeden z lepszych. Dobrze kontrolowany zwarty. Kiedy trzeba uderzy i da powera. Nie będzie się jednak odznaczał co dla mnie jest zaletą.

 

Ciężko jest przekazać istotne różnice i umieścić je w dobrym kontekście. Powiem więcej większość tych opisów łącznie z moimi mają bardzo nikłą wartość, szczególnie dla osoby bez doświadczenia i wiedzy. 

 

W każdym razie DT1990 dla wielu osób są end gamem, a w kwestii grania przodują. Wnioskuję, że za sprawą tego że dają właśnie takie 3D trochę i mają baardzo dobre obrazowanie. Bas nie mają szalenie podbity ale jest on bardzo dynamiczny ostatnio oglądałem ziomka na YT co był użytkownikiem D5000 i je włączył do kolekcji. Był bardzo zadowolony. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności