Skocz do zawartości

Zishan DSD's AK4499 PRO


pua

Rekomendowane odpowiedzi

Na początek dane z https://www.head-fi.org/threads/zishan-dsds-hifi-player-thread.936961/

 ZiShan DSDs Single AK4499EQ, featuring;
- PCM playback: up to 32bit/384kHz
- DSD playback: native DSD up to 1bit/11.2MHz (256)
- DAC: AK4499EQ
- I/V: Pro version; AD8620*4 LPF (Soldered) / Normal version; OP275*4 (Soldered)
- LPF: Pro version: MUSES02 AMP (Rollable) / Normal version: LM4562 (Rollable)
- AMP: BUF634*2 (Soldered)
- Output power: 400mW @32Ω
- MCU: STM32F7
- CLPD: Altera Max II
- Crystal oscillator: Dual; @45.1584-MHz ,49.1520-MHz
- PO: 3.5mm
- BO: 2.5mm AK (note: when you use the 2.5mm balanced port, you must connect an amplifier or a balanced pre-amplifier.)
- LO: 3.5mm
- Coaxial: 3.5mm TS
- Display: 2.4" WQVGA
- Operation method: 5 physical press buttons
- EQ: 180 preset, custom equalizer available
- Sound filter, DSD frequency cutoff, sound quality, sleep timer options, etc are available
- USB port: Type-C (Combined charging and USB DAC ports)
- Relay: Axicom IMO 1 3VDC (PO only)
- USB DAC: fixed 16bit/48kHz
- SD Card expansion: 256GB (FAT32 required)
- Battery: 3.8V 3000mAh
- Body dimensions: 80mm x 58mm x 24mm (H x W x T)

DSDs AK4499EQ:

 

1.jpg

2.jpg

3.jpg

Jak na razie to kupiłem go z ciekawości żeby przetestować i mam już małe ale ale to za chwilę.

Na razie połączyłem  go z niezawodnym małym misiem

 

IMG_20210923_152825.jpg

IMG_20210923_153050.jpg

 

 

 

DAP wielkości paczki papierosów ale dźwięk no to już prawie stacjonarka. Pierwsze co rzuca na kolana to tryb turbo czyli uruchomienie wszystkich 4dac na pokładzie AK4499

Dźwięk jest w całości grube mięso nie czuć żadnej anemii bass schodzi bardzo nisko wysokie nie są jakoś przesadzone przestrzeń nie jest mega szeroka. Stereofonia rewelacyjna.

Wrażenie jest takie bez pudru dźwięk purystyczny .Aczkolwiek wypowiadam się o wyjściu LO gdyż lubię połączenie z buforem lampowym. na wyjściu PO też jest grubo

ale ma to wyjście troszkę niedopracowane i usłyszałem to tylko w trybie turbo widocznie wiąże się to trochę z kwestią zasilania . Na wyjściu LO jest świetny we wszystkich trybach i formatach dsf,iso,pcm ,hires i inne. Tryb Turbo żre trochę więcej prądu to też i bateria 3000mah nie daje rady całe pudełko staje się dość ciepłe u mnie to jest znośne ponieważ leży na małym misiu i ciepło oddaje na aluminium . Odtwarzacz mam małą wadę ale to już dowiedziałem się na forum headfi niektóre płyty w formacie pcm flac w trybie turbo i tylko na wyjściu 3.5mmPO dodają jakieś programowe delikatne puknięcia w prawym nauszniku. Nie ma tego absolutnie w dsd,iso,dsf ten problem nie występuje. Wszystkie te  problemy znikają po wyłączeniu trybo turbo ale jak piszę tylko niektóre formaty flac i hires. Muszę jeszcze sprawdzić wav. Okładki na wyświetlaczu tylko zaszyte w pliku 500x500 tyklo pcm  widzi.

Można powiedzieć że bardzo go polubiłem na wyjściu LO.

Jeszcze go nie otwierałem bo jak wiadomo różnie to może wyglądać z tydzień dwa może wylądować w komisie.

c.d.n

Popytałem na headfi i garść odpowiedzi które jeżeli go zostawię to zastosuje

https://www.head-fi.org/threads/the-zishan-dsds-corner.826185/page-239

 

Tyko okładki 500x500 powyżej nie wyświetla

Już zamówione radiatory kabelki do listwy do uruchomienia na zewnątrz będzie relacja z prac.

 

IMG_20210924_205610.jpg

Edytowane przez pua
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności