Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×
  • 0

Dt990 pro 250ohm czy dt990 edition 600ohm


Simonn

Pytanie

Cześć! 

Moja rozterka polega na wyborze wersji omawianych słuchawek. 

Interesuje mnie czym właściwie różnią sie te 2 pary słuchawek o bliźniaczej konstrukcji. Mam jedną obawę poniewaz napędzać je będzie audiotrak dr.dac3. Jak sądzicie czy poradzi sobie z wersja 600ohm albo czy po prostu  będzie je ograniczać brakiem mocy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Wersja Pro ma większy docisk pałąka i nieco bardziej bezpośrednie brzmienie, natomiast wersja 600Ω w pomiarach, mniejsze zniekształcenia. Nie będzie problemu z ich napędzeniem (1500mW), jedynie mogą się nie zgrać brzmieniem z Audiotrak'iem.

Edytowane przez neonlight
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

@neonlight więc wobec tego dt990 edition wydają się wygodniejsze?

Zależy mi na dużej scenie i bardziej "realnym" przekazie, czytałem że wersja dt990 600 Ohm bardziej kontroluje bas. 

Wizualnie bardziej podobają mi się dt990 edition ale tutaj wygląd ma bardzo małe znaczenie. 

Jeśli chodzi o zgranie toru to wydaje mi się że jeśli barwa nie będzie odpowiednia to da się to opanować odpowiednimi opampami, czy mam rację? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Słuchawki dotarły, i okazało się że albo dostałem jakąś podróbkę, albo te 600 ohm nie są aż tak trudne w napedzeniu. W większości utworów w foobarze, głośność ustawiona na 1/2 w audiotrak'u to aż nadto a słuchając przez Spotify wystarczy 1/4. 

Trochę inaczej wyobrażałem sobie ich scenę, ale w porównaniu do CALi2 i tak jest duża. Przejrzystość dźwięku przy nich to jak inna, dużo lepsza szkoła grania. Nie wiem czy to jak tak odbieram dźwięk, czy audiotrak go tak przetwarza, ale ja te scenę słyszę bardziej wąsko niż szeroko, ale za to bardzo wysoko. Słyszę to tak, jakbym był w bardzo wysokim korytarzu, i instrumenty były zawieszone nade mną w różnej wysokości. Najbardziej zachwyciła mnie naturalna barwa, włączyłem utwor Beethovena i usłyszałem maleńkie instrumenty które wydają prawdziwy dzwiek prawie jak w filharmonii. 

Pytanie zadam więc:

czy one tak grają czy to mój sprzęt wydaje te fajna aczkolwiek "dziwna" scenę? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Ciekawe spostrzeżenia. Moje 600 ohm grają mocno na szerokość i czasami ma się wrażenie, że dźwięki dobiegają z punktów znajdujących się poza słuchawkami, ale faktycznie jak tak teraz sprawdziłem, to kreują tę scenę ciut wyżej niż inne moje słuchawki. Bardzo dużo zależy tutaj od utworu. Spróbuj może z innym repertuarem. Ten model generalnie mocno różnicuje nagrania i jak realizator miał taki zamysł sceny to tak będzie to słychać na nich.

 

Co do napędzenia i obaw czy to podróbki to szczerze wątpię. Te słuchawki nie są wcale tak koszmarnie trudne w napędzeniu. Potrzebny jest po prostu sensowny wzmacniacz. Ja na swoim JDS Elemencie nie jestem w stanie przekroczyć 1/4 głośności na high-gain, bo to już mi zrywa beret :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Masz rację, rzeczywiście teraz słyszę ze każde nagranie to trochę inna perspektywa słuchania, i niektóre efekty są aż holofoniczne że tak to nazwę na nowo odkrywam stare utwory 😅

Mam tylko takie głupie pytanie, nigdy wcześniej nie miałem otwartych słuchawek, i w ramach eksperymentu zasłoniłem rękami muszle wysłuchiwałem się w efekt przez chwile. Czy coś takiego może uszkodzić przetworniki? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności