Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×
  • 0

Zamkniete pod ifi zen dac v2


janist

Pytanie

Moje doświadczenia ze słuchawkami są mizerne i sprowadzają się do czegoś, żeby grało przyzwoicie. Lubię Kossy porta pro, mega wygodne i ładnie grają a zwłaszcza ze względu na gwarancję.

Muzyki głównie słucham na głośnikach. Tak sie składa, że mieszkam w 2 miejscach i w jednym mam stare  B&W DM602 i jak dla mnie grają świetnie. W drugim mieszkaniu mam MA 200 bronze i też by grały gdyby je ustawić  o jakieś 70 od ściany dalej niż jest akceptowalne dla żony. Stąd pomysł, żeby zainteresować się słuchawkami. Na razie bez wydawania b. dużych pieniędzy.

Słucham rock, pop, jazz czasem starszy rap.

Wzmacniacz jeszcze nie kupiony ale chcę ifi zen dac v2.

Słuchawki muszą być zamknięte i wokółuszne. Budżet do 1000 ale lepiej jakby było w okolicach 500.

Mam dość duże uszy więc słuchawki powinny też być duże. Muszą też mieć odłączany kabel. Najlepiej na zwykłego jacka bez udziwnień. Mało takich a jak się już trafi to jest np. jak w Meze 99 neo bardzo wąska wtyczka (co swoją drogę jest idiotyzmem). Popatrzyłem co jest do wyboru i potrzebuję rady. Pewnie i tak kupię ze dwie pary, posłucham i odeśle gorsze ale chcę zawęzić wybór.

Trochę też boję się słuchawek opisywanych jako studyjne. Inaczej na pewno byłyby Kossy.

Oglądam się za:

ISK HD9999

Audio-Technica ATH-M40X

AKG K 271 Studio MK II

Koss PRO4S

Sennheiser HD569

Sennheiser Urbanite XL

Meze 99 neo

Będę wdzięczny za porady

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0
38 minut temu, janist napisał:

Audio-Technica ATH-M40X

AKG K 271 Studio MK II

Sennheiser Urbanite XL

Te można odrzucić na starcie, ze względu na małą ilość miejsca na uszy. ;)

 

A w zamian:

DT150 - tylko Zen Dac to trochę za słaby jest dla nich, więc musiałbyś poszukać czegoś wydajniejszego mocowo. 

 

 

Edytowane przez neonlight
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Ja od siebie mogę zaproponować:
Sony MDR-7506 - bardzo neutralne, wierne brzmienie, trochę z wygodą gorzej
AKG K371 - super wygodne, dość rozrywkowe brzmienie
używane Denon D2000 - jak znajdziesz, to biją to wszystko wyżej na głowę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
3 godziny temu, dweet napisał:

Ja od siebie mogę zaproponować:
...

Dzięki za rady.

DT150 - nie bo i tak sądziłem, że przyzwoitego DACa da się kupić taniej.

Sony, Denon - nie bo kabel na stałe. Swoją drogą to kompletnie nie rozumiem jak w słuchawkach za 1500zł, a nawet za 500zł, może nie być wymiennego kabla.

AKG K371 - to może być ciekawe

A dopytam jeszcze o K271. Jak ich wielkość ma się do  K52. Te miałem na głowie i były OK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

No to jakby kogoś interesowało to:

1. 1-wszy wniosek jest taki, że słabo słyszę bo nie słyszałem różnicy miedzy dźwiękiem wprost z komputera a z DACa. Ale możliwa jest też zbyt niska klasa słuchawek, zebym to usłyszał. W każdym razie nie widziałem sensu, żeby płacić za coś, czego nie słyszę.

2. W pierwszej fali kupiłem:   ISK HD9999, Koss PRO4S i Audio-Technica ATH-M40X. Dźwiękowo najmniej podobały mi się ISK. AT i Kossy podobnie ze wskazaniem na Kossy. Jeśli chodzi o wygodę to ISK słabo, Kossy do zaakceptowania (ten kształt daje redę) natomiast AT tragedia. Nie dość, że nauszniki za małe to siła docisku zdecydowanie za mocna.

3. Odesłałem wszystko oprócz Kossów i dokupiłem AKG K371 i Sennheisery HD 569. Dźwiękowo porównywalnie. Natomiast jeśli chodzi o wygodę to AKG do zaakceptowania ale gorsze od Kossów. Natomiast HD 569 wyśmienicie. Jedyne w których uszy nie dotykają do nauszników. I mimo, ze chyba najcięższe i jednak dźwięk Kossów podobał mi się troszkę bardziej to zostają HD569.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

O kurde człowieku, ja przez ciebie wyplułem obiad na stół i telefon. O ISK HD9999 można powiedzieć wszystko, ale na pewno nie ze są niewygodne. A na pewno nie z tymi grubymi padami. Są mięciutkie, przyjemne w dotyku, ogromne, miejsca na uszy od cholery i ciut ciut, nawet największe się mieszczą a ucisk jest zerowy zarówno na boki jak i górę głowy. Do tego są strasznie lekkie. Może ty nie ISK HD9999 miałeś tylko jakieś podróby? Albo lewe pady jakieś miałeś do nich? 

Edytowane przez Armitten
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

ISK są wygodne, ale nie są jakimś cudem :D SPC Viro czyli tanie słuchawki były przy wygodniejsze pomimo mniejszych padów, a materiałowe ( nie welurowe) wiadomo dużo wygodniejsze. Dźwiękowo też podobały mi się bardziej od ISK, liczyłem na takie gorsze Hyper X (których też nie lubię) ale okazały się nawet lepsze :D ATH M40 to słuchawki niezłe, jednak jak pisałeś bardzo niewygodne, bez padów od Brainwavz HM5 nie polecam. Same Brainwavz hm5 dawno temu miałem i bardzo mi sie podobały dźwiękowo, szkoda, że są już niedostępne a rebrandów nie słuchałem.

 

- AKG K550 pewnie by Ci się spodobały we wszystkim... poza brzmieniem :D 

- Meze 99 polecam posłuchać. Wtyczka to szczegół, są dobre i wąskie wtyczki

- Beyerdynamic dt770 wersje 80 om odpinany kabel to szczegół, za kilkadziesiąt złotych pewnie ktoś z forumowiczów dorobiłby Ci gniazdo jack, sam miałem wstawione w swoich dt990

 

IMG_20200514_160632.jpg

 

Na zdjęciu po lewej są Nightowle, teoretycznie spełniają wszystkie wymagania ale przekraczają sporo budżet. No i to Owle :D Słuchawki grające przeróżnie w zależności do czego je podłączysz, chyba najbardziej wybredne i specyficznie grające słuchawki jakich słuchałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
18 godzin temu, Armitten napisał:

O kurde człowieku, ja przez ciebie wyplułem obiad na stół i telefon. O ISK HD9999 można powiedzieć wszystko, ale na pewno nie ze są niewygodne. A na pewno nie z tymi grubymi padami. Są mięciutkie, przyjemne w dotyku, ogromne, miejsca na uszy od cholery i ciut ciut, nawet największe się mieszczą a ucisk jest zerowy zarówno na boki jak i górę głowy. Do tego są strasznie lekkie. Może ty nie ISK HD9999 miałeś tylko jakieś podróby? Albo lewe pady jakieś miałeś do nich? 

 

Wygoda to sprawa b. subiektywna więc chyba nie powinniśmy dyskutować. Natomiast otwór w tych grubych padach ma 5 cm. Więc tak naprawdę to są raczej słuchawki nauszne a nie wokółuszne. Przynajmniej dla mnie. I mimo tego, ze są wielkie.Ta druga para padów jest większa, choć dalej opiera się na dolnej części ucha,

ale twarda.

W dniu 4.10.2021 o 15:22, gumiak9 napisał:

- Meze 99 polecam posłuchać. Wtyczka to szczegół, są dobre i wąskie wtyczki

- Beyerdynamic dt770 wersje 80 om odpinany kabel to szczegół, za kilkadziesiąt złotych pewnie ktoś z forumowiczów dorobiłby Ci gniazdo jack, sam miałem wstawione w swoich dt990

 

Kusisz,

wybrałem coś co mi się podoba i nie potrzebuje wzmacniacza. I już się przyzwyczaiłem do myśli, że mam porządniejsze słuchawki za 500 zł.

Meze kosztują 1000, a do BD przy 80 Ohm potrzebny wzmacniacz więc razem 1250.

Ale kuszące. Nie jestem pewien czy się nie złamię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
W dniu 7.10.2021 o 15:49, Samin napisał:

Ja jeszcze dodam Ci do listy Yamahy HPH-MT5 jako ciekawą opcję. Dodam że warto dorzucić do tego pady owalne brainwavz - polecam opcje microsuede albo perforated leather.

 

Akurat Yamaha nie. Mam co prawda doświadczenia z głośnikami i wzmacniaczami ale akurat brzmienie Yamahy mi nie pasuje.

 

A co do Meze byłem o krok od kupienia na próbę ale przeczytałem w jakiejś recenzji, że częściowo leżą na uszach. A ja szukam takich, żeby nie dotykały uszu. Zostają Sennheisery. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności