Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Naprawa selektora wejść Musical Fidelity Elektra E11


rytek

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

Szukam osoby chętnej do pomocy przy naprawie w. wym. wzmacniacza.

Problem objawia się w trzeszczącym selektorze wejść - albo gra tylko jeden kanał, albo grają oba, ale nierówno. Przy zmianie wejścia trzeszczy i trzeba kombinować, żeby cieszyć ucho muzyką.

Poza tym przydało by się go przejrzeć pod względem zużycia innych podzespołów, bo mam wrażenie, że nie gra tak dobrze jak kiedyś (choć może to wina selektora).

Szukam osoby, która podejmie się naprawy, bądź podpowie sprawdzony serwis.

 

Nie mam szczególnych preferencji odnośnie lokalizacji, aczkolwiek gdyby trafił się ktoś z Mazowieckiego to byłbym przeszczęśliwy :) 

 

Kontakt: PW (preferowany) lub rytekhl(@)gmail.com

 

Z góry dziękuje za pomoc.

Pozdrawiam, Artur.

Edytowane przez rytek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na 99% potencjometr do czyszczenia/wymiany. Jest też metoda, która przez znawców nie jest polecana aczkolwiek skuteczna na jakiś czas. Wystarczy psiknąć do środka potencjometru spray kontakt lub jakiś wd40 i poruszać potencjometrem w lewo i prawo aby się przesmarował. Sam w ten sposób naprawiłem ostatnio swój wzmacniacz. Jednak jeśli chcesz zrobić to bardziej profesjonalnie, to trzeba będzie rozłożyć potencjometr na części pierwsze. Możesz się skontaktować np z tą osobą, widać że robi profesjonalnie serwis a nie tak jak ja, że tylko psika do środka :D 

 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie chciałbym uniknąć pryskania czymkolwiek do środka, bo wiem, że to pomaga na chwilę, a zostawia potem mnóstwo nieprzyjemnego syfu dla rozbierającego ;)

 

Niestety polecony przez Ciebie gość ma baaardzo odległe terminy (zupełnie jak leczenie na NFZ):

image.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 17.09.2021 o 07:51, rytek napisał:

Problem objawia się w trzeszczącym selektorze wejść - albo gra tylko jeden kanał, albo grają oba, ale nierówno. Przy zmianie wejścia trzeszczy i trzeba kombinować, żeby cieszyć ucho muzyką.

Polecane powyżej "psikanie" - najpierw WD40, a potem np. Kontakt PR - wcale nie musi być pomocne tylko na chwilę. Ok. 20 lat temu kupiłem wintydżowego Rotela RA-840BX2, któremu trzeszczał potencjometr Volume - popsikałem jw. napisałem i działa bez problemu do dziś. Niestety, z selektorem wejść gorsza sprawa, miałem podobny problem z Onkyo Integra A8670. W pierwszej chwili chciałem zrobić podobnie, jak z Rotelem, ale po otwarciu obudowy okazało się, że dostęp do styków nie jest taki łatwy, jak w Rotelu. Poszedłem więc do serwisu - serwisant ocenił, że trzeba będzie rozebrać selektor na czynniki pierwsze i wszystko dokładnie przeczyścić i zakonserwować, koszt naprawy ok. 800-1000 zł. Poddałem się i sprzedałem wzmacniacz uczciwie opisując, że selektor wejść trzeszczy - mimo to znalazł się chętny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

 

@bbobii - przepraszam, ale nie otrzymałem żadnego maila, wysłałem PW.

 

@sp5it -20210924_163757838_iOS.heic20210924_163811301_iOS.heichttps://1drv.ms/v/s!Aqia8paYv3pf-ySSH68KLxRhkOOz20210924_164046000_iOS.MOV

 

 

Swoją drogą, po jego otwarciu w celu zrobienia zdjęć "przedmuchałem go" sprężonym powietrzem i tak jakby... problem zniknął. Nie wiem czy to nie złośliwość rzeczy martwych i za chwilę problem nie powróci, ale aż mi głupio w tym momencie...

Edytowane przez rytek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności