Jump to content

Fanklub iFi Audio Zen Stack (Zen Dac, Zen Can, Zen Blue)

Recommended Posts

1 minutę temu, Krzysiu82 napisał:

Tylko rozumiem u Ciebie nieco inaczej to wyglądało. U mnie jest tak, że potrafi to grać i grało normalnie do czasu, aż nie poruszy się lekko wtyczką lub kablem. Wtedy to występuje i się utrzymuje. Ponowne ruszenie w inną stronę (naprawdę z minimalną siłą) i się magicznie naprawia. Dlatego stąd mój wniosek, że albo coś nie tak jest z kablem, albo z gniazdem. 

Na podstawie tego, co piszesz stawiałbym na problem z kablem (źle dolutowana wtyczka, itp.). Najrozsądniej chyba poprosić wykonawcę o sprawdzenie przewodu - jeśli okaże się, że tu wszystko gra, winowajcą okaże się gniazdo (i wówczas rozwiązaniem będzie reklamacja Zena).

• Like 1

Dzięki panowie. Postaram się skontaktować z wytwórcą kabla i zobaczymy. Albo wyśle mi nowy do porównania z obecnym, albo będzie chciał odesłania tego co dziś przyszedł. Jedno jest pewne - bez potwierdzenia i porównania z innym kablem na pewno nie będę Zen Can odsyłał, bo nie chcę sklepu narażać na niepotrzebne koszty, bo gniazdo jednak może być sprawne (ale nie musi). Dam znać gdy sytuacja zacznie się klarować. 

Edited by Krzysiu82

35 minutes ago, Krzysiu82 said:

Dzięki panowie. Postaram się skontaktować z wytwórcą kabla i zobaczymy. 

A nie możesz miernikiem sobie sprawdzić czy kabelek przewodzi dobrze prąd na poszczególnych kanałach i te nie wchodzą na sąsiednie. Jak dobrze myślę, to przy 4.4 każdy kanał wtyczki z jednej strony powinien odpowiadać temu samemu kanałowi drugiej wtyczki i nie powinno przewodzić do innego kanału. Zrób pomiar dla każdej kombinacji i podczas niego ruszaj przewodem i wtyczkami.

Moim zdaniem 3 minuty roboty i będziesz wiedział czy to IC.

Edited by Mario123

1 godzinę temu, Krzysiu82 napisał:

Ponowne ruszenie w inną stronę (naprawdę z minimalną siłą) i się magicznie naprawia.

U mnie też „poruszenie” kabelkiem i ustawienie go w magicznej pozycji pomagało, ale było to tak niestabilne, że kombinowałem dalej i ten manewr który opisałem pomógł (U mnie wyszło, że kabelek jest ok), ale oczywiście u Ciebie problem może leżeć gdzie indziej, np w samym kablu, więc tego nie wykluczam, choć biorąc pod uwagę, że takie rzeczy są raczej sprawdzane przed wysyłką, to trochę pech Cię spotkał.

W ogóle tego nie zauważyłem na początku, bo szczęśliwie wpiąłem i był w tej dobrej pozycji. Potem lekko musnąłem ręką kabelek, sprawa wyszła i stąd cały raban. Nie wiem - możliwe, że jakby jakoś podwiązać ten kabel, to jakoś by to było, ale nie chcę takiej prowizorki robić z nowym sprzętem. Już wolę na rca słuchać niż się zastanawiać czy mi za chwile znów się to nie wyskoczy. Szkoda, bo już witałem się z gąską...

@Mario123

Nie mam miernika i nie znam się prawdę mówiąc na takich operacjach. Myślę jednak, że nikt lepiej tego kabla nie sprawdzi jak sam twórca. 

Panowie, mała aktualizacja - podłączyłem właśnie nowy egzemplarz kabelka zbalansowanego od kulozeby i na szczęście działa bez zarzutu. Zero problemów przy dotykaniu czy cokolwiek. Czyli sprawa kończy się dobrze, bo już się zaczynałem obawiać czy gniazdo w ifi can nie walnięte. Jeszcze tylko muszę podkreślić bardzo prokonsumenckie podejście sprzedawcy i jednocześnie wytwórcy. Oraz dobry z nim kontakt. Z całą odpowiedzialnością mogę polecić pana kulozeby, jako fachowca od kabelków oraz jako uczciwego sprzedawcę.

edit:

Dodam, że ponownie z miejsca słychać różnicę na korzyść tego połączenia względem rca (ostatnie dni właśnie znów słuchałem na fabrycznym kablu rca). W tym roku dam już sobie spokój, ale w przyszłym, żeby dopełnić rytuału i zaliczyć komplet - ipower x również będzie kupiony. 

Edited by Krzysiu82
  • Like 4

1 godzinę temu, Krzysiu82 napisał:

Z całą odpowiedzialnością mogę polecić pana kulozeby, jako fachowca od kabelków oraz jako uczciwego sprzedawcę.

Ja też polecam, jeśli chce się dobrze i tanio. W sumie przypomniałeś mi o nim ostatnio i dzięki temu odgrzebałem kabelek jego autorstwa, który świetnie zgrał się z moimi nowymi słuchawkami.

Dobrze, że sprawa się wyjaśniła. Teraz będziesz mógł już cieszyć się ZenStawem w bardzo dobrej jakości. A na iPower może przyjdzie pora. U mnie robotę zrobił, ale wszystko w swoim czasie. Zaleta tego wszystkiego taka, że ewentualny upgrade można robić w czasie.

• Like 1

Dokładnie. Na spokojnie, budżet nie jest bez dna. 

Ogólnie jest dużo lepiej niż myślałem, że będzie. Może jestem jeszcze pod wpływem nowości, ale te 560S docelowo miały być tylko na trochę do wszystkiego, głównie je kupiłem z myślą o grach i jako taki przyszły odmulacz po HD650. Tymczasem tak dobrze zgrały się z zestawem ifi i dodatkowo z xbass w can, że właściwie teraz nie wiem czy będę kupował HD650, które jeszcze niedawno były 100% pewniakiem. Nie widzę powodu. Teraz rozumiem, że do tego ZenStawu jak piszesz, właśnie dobrze jest dobrać coś neutralnego, może nawet jasnego. Sundary odpuściłem, ale jeśli hifiman wyda w przyszłości godnego następcę w tej półce cenowej i poprawią do tego czasu QC, to widzę ten kierunek może być w punkt. Oczywiście wtedy już z kabelkiem zbalansowanym od strony słuchawek.

W dniu 23.11.2021 o 16:08, Krzysiu82 napisał:

Tymczasem tak dobrze zgrały się z zestawem ifi i dodatkowo z xbass w can, że właściwie teraz nie wiem czy będę kupował HD650, które jeszcze niedawno były 100% pewniakiem. Nie widzę powodu

Ogólnie te bass boostery w iFi są chyba zestrojone pod roll-off Senków. U mnie nawet TrueBass z Zen DACa super zadziałał dla HD580. Podniósł SQ wyraźnie. Poprawiło się dociążenie, basu o dziwo nie jest za dużo, ani nie przewala się na średnicę, jak to czasem bywało z innymi słuchawkami w przypadku tego boostera. XBass to zupełnie inna bajka, bo on fantastycznie działa chyba z każdymi słuchawkami, które testowałem. Chociaż nie dla każdych jest zalecany, ale jak brakuje nam dociążenia, to warto z niego korzystać, bo nie degraduje dźwięku i działa to wszystko w domenie analogowej.

Dobrze, że Ci się sprzęt zgrał. Zobaczymy jakie wyciągniesz wnioski po dłuższych testach :)

• Like 1

W dniu 2.12.2021 o 12:10, marek_m napisał:

Szukam niedrogiego, ale solidnego zasilacza 5V / 3A do Zen DAC'a. 

Kup coś w stylu takim jak @Bednaar kupił jakiś czas temu. Zasilacze abasco są zdaje się legitne. Johnys mi przerabiał podobny ale myślę, że nawet bez przerabiania będzie gites. 

https://www.annapol.com/5878-zasilacz-stabilizowany-5v3000ma-abasco-p-19520.html

• Thanks 1