Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Fanklub iFi Audio Zen Stack (Zen Dac, Zen Can, Zen Blue)


mariuszryszard

Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, Bulgarinho1986 napisał:

A czy podpiecie jeszcze moze tej auny ktora mialem wczesniej da jakis dobry efekt?? Co myslicie

że musisz sam sprawdzić te różnice i ocenić czy ci odpowiadają. X1s jest na tyle uniwersalnym sprzętem, że możesz podpiąć go w każdej konfiguracji. Jako przetwornik dla ZEN CAN'a oraz jako wzmacniacz dla ZEN DAC'a. Wystarczy para dobrych interkonektów. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, Birken napisał:

Wystarczy para dobrych interkonektów. 

Odnośnie dobrych interkonektów. Jakby się ktoś zastanawiał, komu Perul ostatnio robił czarno-zielony solid core do Zen, to powiem tak. W końcu wróciłem do toru zbalansowanego. Oba ICki spisują się zresztą na medal. Jeden pod lampy i tranzystor od JD (SE), drugi pod 4.4mm, oba na rodowanych wtykach (furutech i plussound). Teraz już jestem spełniony :D Nie przewiduje dalszych zmian w torze.

IMG20210925003040(1).jpg

Edytowane przez Artorias
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pytanie co ten signature robi z dźwiękiem? 

 

Niektórzy w HD650/HD6XX narzekali na wyższe średnie, że zbyt wypchnięte, więc jak signature to adresuje to z HD660s może być jak kulą w płot.

 

image.png

HD660S mają mniej klarowności w porównaniu do HD650 i HD600.

 

Właśnie słabej klarowności można oczekiwać po takim zestawieniu jeśli tak rzeczywiście jest jak przy mojej spekulacji. 

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Senki słyną z tej swojej Harmanowej średnicy, problem w tym, że dla wielu ludzi jest ona zbyt natarczywa, nawet na neutralnym torze oraz mimo ogólnego przymulenia tych słuchawek. Do takich słuchawek lepiej może się sprawdzić tor grający jaśniej, albo nawet w stylu V, żeby nieco tą średnicę wycofać. Taki urok Sennheiserów. Mimo to ta wersja Signature, była strojona po Senki, głównie pod HD6xx (ponoć rebrand 650), więc dziwne, że tak źle to się zgrywa. Wiem, że na pewno można jeszcze powalczyć okablowaniem, który nieco odchudzi i odsunie średnie, ale nie gwarantuje jakiś spektakularnych zmian.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 hours ago, Artorias said:

Odnośnie dobrych interkonektów. Jakby się ktoś zastanawiał, komu Perul ostatnio robił czarno-zielony solid core do Zen, to powiem tak. W końcu wróciłem do toru zbalansowanego.

 

Ja się zastanawiałem, bo właśnie Perul mi robi IC i balansowane do Sundar i po wspólnych dywagacjach też wyszły oba na solid core. U mnie Zen Can gra z Qudelixem i działa to bardzo fajnie, przy czym jeszcze po SE ale będzie niebawem po balansie. W tym qudelixie fajnie też Sundary działają na małym EQ. Testowałem też Qudelix + Topping A50s ale strasznie charczało mi to na wysokich tonach, totalnie inna bajka z Zen Canem, gdzie góra i reszta znacznie muzykalniejsza.

 

Z tego co kojarzę to te wersje Signature zmieniają sygnaturę pod Senki czy HiFimany dopiero po użyciu magicznego przycisku, a normalnie grają jak zwykły Zen Can tylko sam wzmacniacz/DAC jest na lepszych podzespołach (przez co niby jeszcze lepiej to gra).

 

Myślę nad iPower X do Zen Can i tu mam pytanie, czy to wpływa też na samą sygnaturę dźwięku czy przede wszystkim ma to na celu wycięcie szumów przy cichych partiach, bo w moim zestawie mam praktycznie czarne tło nawet na dużej głośności.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, MrBrainwash napisał:

Niektórzy w HD650/HD6XX narzekali na wyższe średnie, że zbyt wypchnięte..

To mnie od dłuższego czasu zastanawia, na wykresie rzeczywiscie wyższa średnica wskazywałaby na jej "wzmocnienie", natomiast w odsłuchu, nigdy i w żadnym modelu się z tym nie spotkałem, wręcz ten zakres był dla mnie wycofany i przez to całościowy charakter średnicy, bardzo przyjemny, niemęczący. 😗

5 godzin temu, MrBrainwash napisał:

 

image.png

HD660S mają mniej klarowności w porównaniu do HD650 i HD600.

Z czego ma wynikać ta mniejsza klarowność? Bo jak dla mnie, to zarówno HD58X, jak i HD660s, są klarowniejsze od HD600 i HD650. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, neonlight napisał:

To mnie od dłuższego czasu zastanawia, na wykresie rzeczywiscie wyższa średnica wskazywałaby na jej "wzmocnienie", natomiast w odsłuchu, nigdy i w żadnym modelu się z tym nie spotkałem, wręcz ten zakres był dla mnie wycofany i przez to całościowy charakter średnicy, bardzo przyjemny, niemęczący. 😗

Z czego ma wynikać ta mniejsza klarowność? Bo jak dla mnie, to zarówno HD58X, jak i HD660s, są klarowniejsze od HD600 i HD650. ;)

Złożony temat. ;) HD58x u mnie są ciemniejsze i bardziej zamknięte w brzmieniu niż HD650. Jednak fakt - klarowność można różnie interpretować. W HD650 bardziej czuć tego misia mimo, że to HD58x są bardziej basowe. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Mario123 napisał:

Myślę nad iPower X do Zen Can i tu mam pytanie, czy to wpływa też na samą sygnaturę dźwięku czy przede wszystkim ma to na celu wycięcie szumów przy cichych partiach, bo w moim zestawie mam praktycznie czarne tło nawet na dużej głośności.

1. Wpływa, dynamika, scena, holografia, etc. Poczytaj, @Artoriaspisał dokładnie, co daje, ja chyba też, jeszcze ktoś na pewno.

2. Ale jeśli masz czarne tło, to może niekoniecznie?

3. Kup przez net, wepnij, posłuchaj, sprawdź i oceń. Zostaw lub odeślij - najprościej, prawa konsumenckie znasz. Polecam ta drogę, chociaż sam nigdy z niej nie skorzystałem.

 

Ja sobie z xduoo MT-604 (ZEN DAC) słucham podczas pracy przy kompie w domu (niepłatne nadgodziny) coby sobie smutny los nieco osłodzić.

Ale, kiedy skończę - dziś o 21.00, wcześnie, to odpalam ZEN CAN (topping d10s) z iPowerX z k812 i jestem w niebie, bo nic w życiu lepiej mi nie grało. Owszem, k812 to większość tego sukcesu, ale upgradowany iPowerX ZEN CAN to jego gwarant. Także, ten tego...

 

Edytowane przez manuelvetro
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Mario123 napisał:

Myślę nad iPower X do Zen Can i tu mam pytanie, czy to wpływa też na samą sygnaturę dźwięku czy przede wszystkim ma to na celu wycięcie szumów przy cichych partiach, bo w moim zestawie mam praktycznie czarne tło nawet na dużej głośności.

U mnie zmiany były dosyć znaczące. Nie jestem w stanie powiedzieć, czy było to spowodowane wycięciem szumów, czy ogólnie innymi parametrami (3A vs 2.5A) i stabilniejszym zasilaniem.

Wcześniej CAN ocieplał mi brzmienie na tym dołączonym zasilaczu. Na X, już to brzmienie jest bardziej transparentne, czyli odbiera sam nastrój od reszty toru (DAC, IC), czyli nie ochładza, nie ociepla, nie sprawia, że brzmienie jest bardziej muzykalne niż w rzeczywistości, choć na pewno nie gra on analitycznie czy jasno, ma trochę analogowego sznytu i pewne wygładzenie. Wiem, że dużo zależy od samego IC, bo mam dwa i na jednym brzmienie mam bardziej muzykalne, a na drugim znowu neutralne. Na szczęście oba, to granie wysokich lotów i nie jestem w stanie wskazać, jakie brzmienie wole, bo na moich słuchawkach oba się fajnie sprawdzają.

Oczywiście w połączeniu z Zen DAC, raczej i tak będzie cieplej, bo sam DAC ma takie strojenie. Ja teraz paruje go z Cayinem, więc piszę względem swojej aktualnej konfiguracji.

Edytowane przez Artorias
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 hours ago, manuelvetro said:

3. Kup przez net, wepnij, posłuchaj, sprawdź i oceń. Zostaw lub odeślij - najprościej, prawa konsumenckie znasz. Polecam ta drogę, chociaż sam nigdy z niej nie skorzystałem.

 

Tak zrobię i dam znać ale wcześniej poczekam na kabelki od Perula by sprawdzać już na - oby - finalnym torze.

 

PS Czy Waszym zdaniem lepiej kupić kabel USB komp > DAC:

 

 

Szukałem czegoś do 120zł z bardziej sprawdzonego źródła, ale o ile łatwo można znaleźć kabel USB A > USB B to USB A > USB-C w miarę spoko to już ciężko. Teraz mam jakiś no-name kabelek za pewnie z 5zł.

Edytowane przez Mario123
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

45 minut temu, Mario123 napisał:

Szukałem czegoś do 120zł z bardziej sprawdzonego źródła, ale o ile łatwo można znaleźć kabel USB A > USB B to USB A > USB-C w miarę spoko to już ciężko.

Ja sobie sprawiłem taki do DAP-a, ale działam przez przejściówkę USB-C -> USB-A:

https://m.sklep.rms.pl/wireworld-chroma-8-c31c-kabel-usb-3-1-c-c-plaski-0-6m

 

Kupiłem z outletu za 200zł. Nie wiem jak wypada na tle innych kabli, ale dla mnie jest najistotniejsze, żeby sygnał był czysty i nie zbierał mi szumów po drodze. Tutaj zastosowali dosyć ciekawą technologię izolacji. Mimo to wykracza dosyć mocno poza Twój budżet, więc piszę tylko tak, dla informacji. Może komuś się przyda. Takie kable audio, które mają bezpośrednie połączenie A-C, bardzo rzadko występują, jeśli w ogóle, przynajmniej jak chodzi o te jeszcze w miarę osiągalne kwoty.

Edytowane przez Artorias
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Mario123 napisał:

Szukałem czegoś do 120zł z bardziej sprawdzonego źródła, ale o ile łatwo można znaleźć kabel USB A > USB B to USB A > USB-C w miarę spoko to już ciężko. Teraz mam jakiś no-name kabelek za pewnie z 5zł.

 

Rzeczywiście, USB-C to wciąż mocne ograniczenie pola wyboru. Po długich poszukiwaniach znalazłem coś takiego https://www.amazon.de/-/pl/gp/product/B07KRP2NX1/ref=ppx_yo_dt_b_asin_title_o00_s00?ie=UTF8&psc=1 i jestem bardzo zadowolony. Wcześniej korzystałem z przejściówki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@mariuszryszard Tylko to USB-C -> USB-B, jak widać nawet takie są jeszcze w miarę do zdobycia, a zdawałoby się, że standardowe C-A, do DAPów, powinny być na pęczki, a tu figa z makiem. Na allie w sumie nie szukałem, wolę polskie sklepy i dystrybucje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, Artorias said:

zdawałoby się, że standardowe C-A, do DAPów, powinny być na pęczki, a tu figa z makiem. Na allie w sumie nie szukałem, wolę polskie sklepy i dystrybucje.

 

Też wolę polskie dystrybucje. W przypadku połączenia komputer > DAC to wystarczy mi nawet 15cm kabla i też się zastanawiam czy na tak krótkim odcinku te ewentualne zakłócenia wynikające z nieodseparowanej linii zasilania są w ogóle istotne i czy mimo wszystko kupić lepszy choć dłuższy kabel, który będzie gdzieś tam zawinięty czy krótki bez izolacji zasilania jak ten

https://sklep.rms.pl/lindy-36914-kabel-usb-3-1-a-c-black-line-0-15m-lipiec-2020

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, Mario123 napisał:

Też wolę polskie dystrybucje. W przypadku połączenia komputer > DAC to wystarczy mi nawet 15cm kabla i też się zastanawiam czy na tak krótkim odcinku te ewentualne zakłócenia wynikające z nieodseparowanej linii zasilania są w ogóle istotne i czy mimo wszystko kupić lepszy choć dłuższy kabel, który będzie gdzieś tam zawinięty czy krótki bez izolacji zasilania jak ten

Jeśli 15cm Ci wystarczy, to myślę, że ten kabelek będzie spoko. Warto go przetestować. Nie wiem jaki wpływ ma miedź cynowana na kable USB, bo na AUX mi trochę rozjaśniało brzmienie (odchodząc od neutralności), ale było muzykalnie. Raczej nie będzie to miało wielkiego przełożenia na kable USB (tak zakładam, ale mogę się mylić). Cena niewielka, więc dużo nie ryzykujesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, manuelvetro napisał:

(topping d10s)

a tego to z kapelusza chyba wyczarowałeś. ;) Bo jakoś szczególnie się nie chwalisz.

 

Może jakieś 2 zdania porównania?

 

True to source, eXtra clean, distortion free D10s vs lampa be like, harmonic distortion magic ZEN dac 

 

Jakąś różnicę wylapujesz? :)

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

od niedawna (jakiś tydzień/dwa) posiadam Zen Dac V2 i na razie próbuję ogarnąć konfigurację.

Czy macie zainstalowany sterownik USB od Ifi?

Aktualnie jest wersja 3.2 niby z 2018 roku, ale na urządzeniach w szczegółach jest informacja, że sam sterownik pochodzi z 2015r.

Po zainstalowaniu sterownika nie działa regulacja głośności i wyciszanie w systemie (co według Ifi jest zamierzone).

Ale na liście trybów pracy w Windows nie mam żadnej opcji 384 kHz.

Bez sterownika od IFI działa w trybie USB 2.0  - działa sterowanie głośnością i są dostępne częstotliwości 384kHz.

Są jakieś znane wady tego sterownika windowsowego?

Czy u Was na sterowniku od IFI widać wszystkie częstotliwości na liście?

Do tego planuję zakup HE400SE tylko czekam na dostępność wersji z nowym przewodem (u dystrybutora już jest).

zzen_dac_v2_001.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, MarekRMac napisał:

od niedawna (jakiś tydzień/dwa) posiadam Zen Dac V2 i na razie próbuję ogarnąć konfigurację.

Czy macie zainstalowany sterownik USB od Ifi?

Aktualnie jest wersja 3.2 niby z 2018 roku, ale na urządzeniach w szczegółach jest informacja, że sam sterownik pochodzi z 2015r.

Po zainstalowaniu sterownika nie działa regulacja głośności i wyciszanie w systemie (co według Ifi jest zamierzone).

Mi cieżko powiedzieć, ja nie ustawiam tych wartości. W Tidal ustawiam sprzęt iFi w trybie ekslusive i wtedy aplikacja przejmuje kontrolę (pomija ustawienia systemowe, więc nie istotne co tam ustawisz). Do DSD czy FLAC mam Foobar i tam ustawiam tryb ASIO, z ogólnych poradników na internecie. Zainstalowałem ten sterownik od iFi i działa na tyle, na ile potrzebuje w moich zastosowaniach. Głośność w systemie zmieniam tam w pasku, nie kręcę potencjometrem. Potencjometra używam jak korzystam z Foobar lub Tidal i działa ok

 

@MrBrainwash Wyczuwam nutkę ironii. Jestem ciekaw czy zdajesz sobie sprawę, że PS Audio swój najbardziej topowy wzmak zrobiło na lampach (PSVANE), bo wymusił to jeden ze świeżo zatrudnionych inżynierów, po czym PS Audio wyprodukowało dwa prototypy, jeden lampowy, drugi tranzystorowy i po wielu testach porównawczych i opinii osób trzecich, zdecydowana większość wskazała lampowy, jako zwycięzce. Lampa lampie nie równa. Może być przymulająca, a może grać wyjątkowo rozdzielczo, ze świetną sceną, powietrzem, separacją oraz zejściem.

Edytowane przez Artorias
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, MrBrainwash napisał:

a tego to z kapelusza chyba wyczarowałeś. ;) Bo jakoś szczególnie się nie chwalisz.

 

Może jakieś 2 zdania porównania?

 

True to source, eXtra clean, distortion free D10s vs lampa be like, harmonic distortion magic ZEN dac 

 

Jakąś różnicę wylapujesz? :)

 

 

Nie słuchałem porównawczo. Nie mam czasu (na nic) do końca września przynajmniej.

Z pamięci, szczegóły, różnicy klas nie ma.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, manuelvetro napisał:

Z pamięci, szczegóły, różnicy klas nie ma.

Dzięki. Różnic klas ja już się nie spodziewam między źródłami. Zastanowił mnie jedynie wybór toppinga pod finałowego bosa (K812) ;)

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Artorias napisał:

Mi cieżko powiedzieć, ja nie ustawiam tych wartości. W Tidal ustawiam sprzęt iFi w trybie ekslusive i wtedy aplikacja przejmuje kontrolę (pomija ustawienia systemowe, więc nie istotne co tam ustawisz). Do DSD czy FLAC mam Foobar i tam ustawiam tryb ASIO, z ogólnych poradników na internecie. Zainstalowałem ten sterownik od iFi i działa na tyle, na ile potrzebuje w moich zastosowaniach. Głośność w systemie zmieniam tam w pasku, nie kręcę potencjometrem. Potencjometra używam jak korzystam z Foobar lub Tidal i działa ok

 

Hm, to właśnie dziwne bo u mnie dźwięk zupełnie nie reaguje na zmianę głośności w systemie, od 0 do 100% brzmi tak samo (w aplikacjach już można sterować - ale na cały system nie). Według Ifi to tak działa:

https://ifi-audio.com/faqs/disabled-volume/

 

A mógłbyś podesłać  zrzut z tych właściwości od Ciebie?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, MrBrainwash napisał:

Dzięki. Różnic klas ja już się nie spodziewam między źródłami. Zastanowił mnie jedynie wybór toppinga pod finałowego bosa (K812) ;)

Toppinga d10s kupiłem z ciekawości (świetna relacja ceny do jakości zdaniem wielu) . Curiosity killed the cat :D 

Zakupu nie żałuję, bo tani i rzeczywiście dobry. Nie słyszę różnic między nim a ZEN DAC. Kilka przełączeń na k812. Dwie sekundy różnicy między odtworzeniami. Pewnie te różnice są, ale trzeba by się mocno wsłuchiwać. Z pamięci różnice były minimalne na korzyść d10s :D Tonalnie, barwowo to słyszę je 1:1 tak samo na 812. Dynamika jest chyba nieco większa na ZEN DAC, ale to pewnie dlatego, że podłączyłem zasilacz, wcześniej o tym pisałem, że dynamika lekko rośnie, gdy dodać mu zasilacz i gra w parze z CAN z iPowerX. 

W ślepym teście na bank ich nie odróżnię :) To tak na szybko. Może w swobodnych odruchach wyłapię różnicę :D 

 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też o mały włos nie kupiłem tego Toppinga (cena), ale dałem sobie spokój kiedy zorientowałem się, że on ma tylko jedno wejście - USB. W audio powinno wystarczyć, ale ja muszę czasami "wejść" optykiem :) 

 

Wobec tego poluję na używanego E30 :) 

 

 

Edytowane przez marek_m
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, MarekRMac napisał:

A mógłbyś podesłać  zrzut z tych właściwości od Ciebie?

ifi_settings.png

 

Sprawdzałem i u mnie potencjometr działa zawsze, nawet jak w pasku systemowym mam wybrane źródło iFi i słucham z youtube.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minutes ago, Artorias said:

Sprawdzałem i u mnie potencjometr działa zawsze, nawet jak w pasku systemowym mam wybrane źródło iFi i słucham z youtube.

 

Potencjometr Ci zawsze zadziała bo przecież on analogowo reguluje głośność. Myślę, że autorowi chodziło o to, że zmiana głośności w Windowsie nie wpływa na głośność z CANa. Wygląda to tak choćby sterowniki iFi celowo omijały software Windows no i dobrze bo przecież cyfrowa regulacja głośności często negatywnie wpływa na jakość dźwięku. Najlepiej mieć na 100% ustawioną głośność w smartfonie, komputerze a całość regulować na wzmacniaczu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności