Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Fanklub iFi Audio Zen Stack (Zen Dac, Zen Can, Zen Blue)


mariuszryszard

Rekomendowane odpowiedzi

ZEN CAN dostał dzisiaj 5V/6A :) 

 

Nie mam wymagających słuchawek, więc trudno mi ocenić zasadność tej inwestycji ;) 

 

Nie mniej jednak dziękuję kol. @PioterD za rady, wyjaśnienia i przede wszystkim cierpliwość. Wiadomo, w środowisku wszystkowiedzących trudno się przebić z jakąkolwiek informacją :D 

 

A tak na marginesie, ZEN stack rządzi 💪👍

  • Like 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, blackromek napisał(a):

Witam panowie moglibyście w krótkich żołnierskich słowach różnice między Zen stackami  Signature a zwykłym V2 tylko cena  i EQ pod dane słuchawki , czy tym zestawem napędzę Akg 271 , hd 650 i th 900

Zacznę od końca, ponieważ tylko to jest czytelne;

Tak, tym zestawem na pewno napędzisz wszystkie swoje słuchawki.

 

A reszta pytania, przyznam, że nie wiem co poeta miał na myśli 🥴.

Spróbuj zastosować kropki i przecinki, ... po prostu napisz po polsku, bo aż oczy krwawią 😱.

 

S. 

 

 

Edytowane przez syl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Signature" to z definicji wyższe modele, z lepszymi komponentami. Na ile są lepsze, nie wiem ponieważ ich nie miałem. Jedno jest pewne - są sporo droższe.

 

Wszystkie CAN'y mają funkcję Xbass, przy czy we wzmakach dedykowanych do konkretnych słuchawek, ten przycisk ma nazwę HFM (Hifiman), MZ99 (Meze) oraz HD6XX (Sennheiser).

 

DAC występuje w dwóch wersjach v1 (wcześniejszy) i v2 (późniejszy). Zdania są podzielone w kwestii, która wersja jest lepsza.

 

ZEN One Signature to rozbudowany DAC. Ma 4 wejścia: optyczne, koaksjalne, BT i USB. Innymi słowy, full wypas, ale za sporą cenę.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, blackromek napisał(a):

Chodzi mi o różnice w nowych modelach wzmacniaczy w tej chwili w sprzedaży są dwa zwykły i Signature  , oraz o różnice w dac  są trzy modele V2 , V2 Signature i Signature One

 

Signature Can czyli wzmacniacz różni się tylko zastosowanymi nieco lepszymi kondensatorami wewnątrz względem "zwykłego" Can'a (który ma już i tak bardzo dobre). Marginalny wpływ na dźwięk. No i ma tą funkcję AMP-EQ pod konkretne serie słuchawek - nie wiem jakim cudem zagrało to marketingowo i nie chce mi się komentować tego co zrobiło z serią ZEN, głównie w kontekście cen IFI. I jeszcze ta mizerna seria "AIR"...

 

DAC signature....cóż tu będę bardziej bezlitosny 😉 to jest wykastrowany V2, wykastrowany z wyjść słuchawkowych (a przecież układ wzmacniacza został...). Znowu lepsze kondensatory wewnątrz, dołożono jeszcze jako bufor przeciwszumowy kondensatory ELNA, bo za bardzo nie było co zmieniać żeby poprawić... Układ fixed/variable działa tak samo jak w V1/V2 czyli jeżeli używa się variable to sygnał niestety minimalnie traci na jakości względem fixed przechodząc przez przedwzmacniacz - ale nie powinno być to słyszalne. Wciąż również najlepsze parametry czystości sygnału i zakresu dynamicznego są dostępne na złączach RCA, (tak - NIE na połączeniu balanced; ale różnice są poza progami słyszalności, jednak mierzalne).

 

Generalnie najbardziej sensowną opcją dzisiaj jest kupno używanego ZEnDAC i ZENCAN tych pierwszych i porządne ich zasilenie, ale prawie nikt nie sprzedaje :P 

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach





 
Generalnie najbardziej sensowną opcją dzisiaj jest kupno używanego ZEnDAC i ZENCAN tych pierwszych i porządne ich zasilenie, ale prawie nikt nie sprzedaje  


Mnie się na szczęście udało w dobrej cenie kupić :-)

I z tego co widziałem na tutejszym bazarku jest cały zestaw

https://forum.mp3store.pl/topic/216513-s-ifi-zen-stack-zen-dac-v2-zen-can-interkonekt-balans-gwarancja
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 30.01.2023 o 18:30, marek_m napisał(a):

Nie mam wymagających słuchawek, więc trudno mi ocenić zasadność tej inwestycji

Wystarczy że masz już spokojną głowę w tej kwestii 😉

 

Do kompletu informacji, żeby nie było że bazowałem tylko na forach i byłym inżynierze IFI, info z oficjalnej strony IFI (ZenCan TechLowdown FAQ https://ifi-audio.com/wp-content/uploads/2021/01/theLowdown_ZENCAN-new.pdf😞

 

"Any external power supply able to provide DC 5V/2.5A will work. For optimal results please use our iPower X/iPower. If USB outputs in your computer/laptop are within listed specs, it's possible to power the ZEN CAN from these ports as well, and thus avoid the usage of external power supply. It’s worth knowing that the ZEN CAN appreciates more than 2.5A, and can handle up to 4A peaks."

 

I dając taką informację odbiorcy, dostarczają wzmacniacz z zasilaniem 5V/2.4A, a ichniejszy iPowerX....zapewnia jak się okazuje chwilowo nawet do 4.5A (3A continuous).

 

Więc jak ktoś już zasila Can'a iPowerX-em to może zapewne olać temat.

Edytowane przez PioterD
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, PioterD napisał(a):

Wystarczy że masz już spokojną głowę w tej kwestii 😉

 

Do kompletu informacji, żeby nie było że bazowałem tylko na forach i byłym inżynierze IFI, info z oficjalnej strony IFI (ZenCan TechLowdown FAQ https://ifi-audio.com/wp-content/uploads/2021/01/theLowdown_ZENCAN-new.pdf😞

 

"Any external power supply able to provide DC 5V/2.5A will work. For optimal results please use our iPower X/iPower. If USB outputs in your computer/laptop are within listed specs, it's possible to power the ZEN CAN from these ports as well, and thus avoid the usage of external power supply. It’s worth knowing that the ZEN CAN appreciates more than 2.5A, and can handle up to 4A peaks."

 

I dając taką informację odbiorcy, dostarczają wzmacniacz z zasilaniem 5V/2.4A, a ichniejsze iPowerX-y również nie zapewniają 4A. Słaby dowcip, tym bardziej że mający odzwierciedlenie w rzeczywistości.

 ... and can handle up to 4A peaks. - piszą, że ZEN CAN MOŻE obsłużyć do 4A, ... natomiast nie piszą,  że musi być minimum 4A.

Może stąd wzięła się ta forumowa histeria w temacie zasilania urządzeń iFi.

Ktoś coś napisał, ktoś coś źle przetłumaczył, ktoś coś sobie dopowiedział i Ktosie metodą głosowania wydali opinię, że jeśli nie ma na zasilaczu min 5A to Ifi nie grają.

 

Ciekawa teoria spiskowa, ponieważ mój  Ifi set signature działa (dwa urządzenia)  na jednym stockowym zasilaczu iPower2 2,5A i nawet na max gain nie brakuje mu mocy.

Na tym zasilaczu stack obsługuje bez problemu różne słuchawki, m.in. dynamiki oraz bardziej wymagające planary.

Dodatkowo czasami wpinam dwie pary słuchawek w tym samym czasie  i też  - o zgrozo !!!! - działa bez uwag 😜

Co Wy macie za urządzenia ? 😱

 

S.

Edytowane przez syl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, syl napisał(a):

.. and can handle up to 4A peaks. - piszą, że ZEN CAN MOŻE obsłużyć do 4A, ... natomiast nie piszą,  że musi być minimum 4A.

Może stąd wzięła się ta forumowa histeria w temacie zasilania urządzeń iFi.

Ktoś coś napisał, ktoś coś źle przetłumaczył

Nie kojarzę histerii i niewłaściwych tłumaczeń. Zalinkowałem powyżej stronę producenta czyli materiał marketingowy (nawet jeżeli się nazywa techlowdown).

4A to piki przy założeniu technicznym (będąc precyzyjnym) że układ wewnętrzny który może obsłużyć i 5A (które zakładamy że mogą mu byc dostarczone, a więc zasilanie źródłowe też ma pewien "sprawnościowy" zapas), wykorzystując swoją sprawność rzędu 80%, robi chwilowo realny użytek z tych 4A (0.8*5). Tak to przedstawił konstruktor. Takie są możliwości.

Nie da się z nich skorzystać (nawet jeżeli dotyczy to promila przypadków użytkowników) jeżeli korzysta się z zasilania 5V/2.4A czy 5V/3A. Chyba że w układzie znajdują się "supercapacitory", które oczywiście można podładowywać nawet i zasilaniem 5V/1A, tylko potrwa to wieki. Wtedy też wskazane są lepsze zasilacze. A najlepiej liniówki. Tyle.

21 minut temu, syl napisał(a):

iPower2 2,5A i nawet na max gain nie brakuje mu mocy

widocznie masz słuchawki które jej nie potrzebują, bo pewnie na jakiejś podstawie wyciągnąłeś powyższy wniosek.

Edytowane przez PioterD
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, syl napisał(a):

Dodatkowo czasami wpinam dwie pary słuchawek w tym samym czasie i też - z zgrozo !!!! - działa bez uwag 😜

Co Wy macie za urządzenia ? 😱

 

To jesteś cienki Bolek :D 

 

Mój zestaw ma 4 dziurki (2 x SE i 2 x Balanced).

Na stałe podłączone są: Edition XS (CAN - Balanced), DT 900 Pro X (CAN - SE) oraz Grado SRx (DAC - Balanced).

Do czwartej dziurki (DAC - SE) wtykam to co akurat mam pod ręką: BD TYGR 300R lub HD560s, ewentualnie IEM'y.

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minuty temu, PioterD napisał(a):

 

.... widocznie masz słuchawki które jej nie potrzebują, bo pewnie na jakiejś podstawie wyciągnąłeś powyższy wniosek.

 

"To jesteś cienki Bolek :D "

🤣🤣🤣🍻

 

Tak, mam słuchawki, które nie potrzebują dużo mocy, ... te są wszystkie na baterie  :P

Ale mam także takie, które potrzebują dużo mocy i te zasilam m.in. ze stacka z zasilaczem, który producent dostarczył w komplecie.

Za Markiem_m dodam jeszcze, że poza równoczesnym zasilaniem dwóch par słuchawek,  pod stacka w dziurkę 4,4 balans wpinam jeszcze kolumny aktywne  :rolleyes:

Jak tu teraz żyć, gdy wszystko działa  ?  ... sąsiedzi mnie oskarżą o spadek napięcia w osiedlowej sieci 😱

 

Już tu kiedyś w tym temacie pisałem, że należy sprawdzić obejścia pozalicznikowe w swoich domach i mieszkaniach. może stąd te spadki napięcia w sieci domowej :)

 

S.

Edytowane przez syl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, lobuz1 napisał(a):

Najlepiej taki co ma aperów tyle co spawarka.

Ja po przeczytaniu kilkunastu wypowiedzi jak z zasilaczowego horroru zacząłem już się zastanawiać, czy do zasilania mojego stacka Ifi nie przerobić starego prostownika, w którym mam nominalnie 6 A, ale jest też opcja boost na 12A ;) 

W końcu iFi stack to dwa urządzenia, czyli wg spiskowców  2 x min.5A = 10A + jakiś zapas = prostownik z opcją booster jak znalazł. 

 

A mój stack cholera działa ( by nie było dużo kabli, bo żona na fioła na ich punkcie )  na jednym zasilaczu 2,5 A + trójnik 5V za 6 zł z alledrogo 😜

Jak tu żyć ? 🤣

 

S.

 

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, syl napisał(a):

A mój stack cholera działa

 

Taki jest właśnie ZEN stack. Działa (mój od września 2020) 👍

 

17 minut temu, syl napisał(a):

Jak tu żyć ?

 

Na luziku :) 

 

Edytowane przez marek_m
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, blackromek napisał(a):

Panowie  jeszcze pytanko  względem połączenia wzmacniacza z dac  balans czy rca ?

W ifi set masz w komplecie mega wydajny kabelek balans 4,4+4,4, to jest najlepsza opcja do połączenia obu urządzeń. 

 

S.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, marek_m napisał(a):

Na luziku :) 

No więc tak właśnie żyję, pędząc swoje dynamiki zaledwie z ZenDaca V1, a Can leży w szafce z zasilaczem 5v/6A  i się zastanawia czy coś co te ampery od niego weźmie czy się finalnie sprzeda.
 

Po tym powyższym szyderczym finale prądowych perypetii mam jednak taką myśl, że są lepsze fora do dzielenia się informacjami niż to „żółte” i następnym razem po prostu nie będę już nawet próbował tutaj 😉 

1 minutę temu, blackromek napisał(a):

Panowie  jeszcze pytanko  względem połączenia wzmacniacza z dac  balans czy rca ?

Dopasowując się do otoczenia - jeden pies, nie próbuj nawet słyszeć różnicy. A jak Ci napiszą że „najlepszy” jest balans to po prostu uwierz bo przecież tak jest. A serio - złącza RCA lepiej „mierzą”. Na wejściu balance Can’a masz i tak ujemny gain 1/2 (-6dB), więc maksymalną moc możesz też wycisnąć po RCA.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, PioterD napisał(a):

Po tym powyższym szyderczym finale prądowych perypetii mam jednak taką myśl, że są lepsze fora do dzielenia się informacjami niż to „żółte” i następnym razem po prostu nie będę już nawet próbował tutaj 😉 

Ja uważam, że dałeś cenne rady i podzieliłeś się sugestiami samego inżyniera tego sprzętu, z czego już niektórzy użytkownicy skorzystali, wiec tutaj bym nie dramatyzował, a że niektórzy wchodzą i dalej oczekują „pure science” mimo że je w sumie dostali w Twoich postach, to inna sprawa. Nikt nikogo nie zmusza do wymiany zasilania, chociaż większość osób i tak robi to z miejsca w wielu sprzętach, zarówno w DAC, AMP czy steramerach. (W tych ostatnich szczególnie zalecane są liniowe)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Artorias napisał(a):

Ja uważam, że dałeś cenne rady i podzieliłeś się sugestiami samego inżyniera tego sprzętu, z czego już niektórzy użytkownicy skorzystali, wiec tutaj bym nie dramatyzował,

 

Też tak uważam i tak napisałem:

 

W dniu 30.01.2023 o 18:30, marek_m napisał(a):

....dziękuję kol. @PioterD za rady, wyjaśnienia i przede wszystkim cierpliwość. Wiadomo, w środowisku wszystkowiedzących trudno się przebić z jakąkolwiek informacją.

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności