Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Fanklub iFi Audio Zen Stack (Zen Dac, Zen Can, Zen Blue)


mariuszryszard

Rekomendowane odpowiedzi

No widzisz. A tutaj powyżej piszą cos innego o kablach od kulozębego. Na ali... zrobilem juz wiele zakupów i kilkanascie procent to kompletne rozczarowanie, 50 kolejnych to srednio a reszta w miare ok ale i tak bez rewelacji (cos ladnie wyglada ale slabo dziala, w miare dziala to sie psuje) Poza tym większość opisow wskazuje na pozytywy z tego powodu ze cos szybko przyszlo. Ewentualnie wskaż namiar na dobry kabel np zbalansowany dac can lub do sluchawek meze 109pro ktory bedzie krokiem w przod w porownaniu do tego z pudełka. Przypominam ze nie jestem dzieckiem króla nafty 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, nowamag napisał(a):

No widzisz. A tutaj powyżej piszą cos innego o kablach od kulozębego. Na ali... zrobilem juz wiele zakupów i kilkanascie procent to kompletne rozczarowanie, 50 kolejnych to srednio a reszta w miare ok ale i tak bez rewelacji (cos ladnie wyglada ale slabo dziala, w miare dziala to sie psuje) Poza tym większość opisow wskazuje na pozytywy z tego powodu ze cos szybko przyszlo. Ewentualnie wskaż namiar na dobry kabel np zbalansowany dac can lub do sluchawek meze 109pro ktory bedzie krokiem w przod w porownaniu do tego z pudełka. Przypominam ze nie jestem dzieckiem króla nafty 

Teraz zauważyłem, że masz Meze 109 Pro. Jak je oceniasz? Zakładam, że to nie Twoje pierwsze słuchawki ^^

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Owszem nie pierwsze. Dogadalem sie ze sklepem na ich uzyczenie na początek. Mam swiadomosc swoich dziwactw i subiektywności. Podpasowaly mi po 10 minutach sluchania na czymkolwiek i już zostaly. Na poczatek zwrocily swoja uwagę przestrzennoscią ktora mnie urzekła. Sa uniwersalne pod kątem takim że dogadują sie z większością źródeł i grają przyzwoicie kazdy gatunek muzyczny. Dalej zaskoczyly mnie swoją wygodą na glowie i uszach choc sądziłem wcześniej ze nie ma to dla mnie az tak duzego znaczenia. Jazz i muzyka koncertowa wg mnie powodują że zaczynają dokręcać śrubę i pokazują swoje możliwości :)

przypomniały mi mój pierwszy raz jak kiedyś zalozylem fajne sluchawki i nie moglem zapomniec czego sluchalem, co slyszalem i na czym to bylo 🤭😉

Edytowane przez nowamag
Uzupełnienie
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, nowamag napisał(a):

Ewentualnie wskaż namiar na dobry kabel np zbalansowany dac can lub do sluchawek meze 109pro ktory bedzie krokiem w przod w porownaniu do tego z pudełka.


https://a.aliexpress.com/_EzlOxMR

 

Brałem kilka kabli od tego sprzedawcy. Bardzo dobra jakość. 4,4 na 4,4 też mają. Zresztą można się indywidualnie dogadać jaki kabelek potrzebny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyszedl can i zbyt wiele nie wniósł. Owszem jest głośniejszy. Ma podbicia i filtry ale to muzycznie nie zmienia zbyt wiele. Połączony po jack 3.5 gra tez ładnie. Ale to tez i nic ponadto. Byly 2 podejscia i can wraca do punktu wyjścia. Zostaje przy dac, byc moze dodatkowe kabelki by cos wniosly ake to tylko byc może. Prawdopodobnie liczylem lub mialem nadzieje na cos wiecej. Kiedy slucham to wole usiasc i sluchac bez tej calej zabawy z podbiciami wlaczaniem 3d itp. Sam dac mi sie podoba bez kręcenia i wiercenia w trakcie sluchania. Przyszedł tez kabel z neta który zamienil krótkie połączenie kompa z dac i wniósł zdecydowanie więcej

  • Like 2
  • Confused 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kabel z neta kacsa zostal zakupiony dluzszy i lepszy bo wnosi cos nowego pomimo niewygorowanej ceny. Zasilacz przy canie to paździerz, wartosc rynkowa 15 zl., podpiety do daca nic nie zmienia. Can bez daca chodzi minimalnie głośniej, przy podbiciu db jest głośniejszy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Zear napisał(a):

@nowamag jaki krótki kabel z neta?

Panowie które firmware do DACa v1 warto zainstalować?
To bez filtra GTO? Mogę wybierać do wersji 5.3 - 5.3c

Ja miałem v2 i mi grało lepiej z GTO ale byłem chyba w mniejszości ale może warto żebyś posłuchał sam i wybrał taki jaki tobie pasuje :) zmiana firmware to parę minut więc można porównać i mieć pogląd co gra lepiej 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem, po co kupujecie zestawy Ifi jako osobne klocki i póżniej biczujecie się tymi g.....mi zasilaczami i kablami, które IFi dorzuca do tych pojedyńczych klocków, 

Nie lepiej kupić od razu komplet  Ifi Zen Set Signature xxx, gdzie jest wszystko plug&play ?

Oprócz w pełni zbalansowanych i idealnie dostrojonych urządzeń DAC + CAN,  są dwa kable RCA,  srebrzony balanced 4,4+4,4, dwa zajefajne zasilacze bezszumowe Ifi iPower2, jest gruby USB A-B, przejściówka 3,5-6,3,

 

S,

Edytowane przez syl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Zear napisał(a):

@nowamag jaki krótki kabel z neta?

Panowie które firmware do DACa v1 warto zainstalować?
To bez filtra GTO? Mogę wybierać do wersji 5.3 - 5.3c

5.2 Limoncello takie bardziej analogowe granie, akurat mi bardziej podchodzi do jasnych słuchawek. 
5.3 Cookies Cream powinno ogólnie być lepsze, zmiana firmware to kilkanaście sekund, pobaw się. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Zear napisał(a):

A nic nie popsuję?
Już wgrałem od razu 5.3 zamiast 5.3c bo przeczytałem, że lepszy...
Czy zabawa nie szkodzi DACowi?

Zmieniałem kilkadziesiąt razy w ciągu godziny sprawdzając różne style i różne utwory. W któryś dzień miałem błąd podczas wczytywania firmware. Z daca cisza, wgrałem jeszcze raz i śmiga ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 20.12.2022 o 22:54, Artorias napisał(a):

Teraz zauważyłem, że masz Meze 109 Pro.

Artorias mógłbyś być ambasadorem iFi, piszesz o różnicach miedzy samym ZenDac a Dac+Can niemalże tak jak Pan Ryka, z którym stety niestety się zgodzić nie mogę 😉 Z Canem jest lepiej (bo w teorii oprócz większej mocy jest czystszym układem niż wzmak w ZenDacu i może odrobinę lepiej gra-wzmacnia niskie tony) ale moim zdaniem dopiero przy bardzo wymagających słuchawkach jest to do zauważenia w ślepych testach; do takich słuchawek NIE zaliczam np. k612, k712 czy DT150. I do których raczej meze109pro również nie należą z impedancją 40ohm i bardzo wysoką skutecznością 112dB SPL.

Nie wiem jak głośno słucha muzyki ich posiadacz, ale jeżeli na względnie zdrowym poziomie nie wyżej niż 85dB to będzie  zapewne ledwo dojeżdżał z Canem do godziny 10-11 na potencjometrze przy zerowym gain 🙂 

i dojdzie kolejny audioneurozowy stres bo IFI zaleca kręcić potencjometr w Can ponad godzinę 11 aby było najlepsze spasowanie obu kanałów 😉 

4 godziny temu, nowamag napisał(a):

Przyszedl can i zbyt wiele nie wniósł.


ano właśnie 😉 

 

 

4 godziny temu, Zear napisał(a):

Panowie które firmware do DACa v1 warto zainstalować?


a która rewizja V1? Późniejsza z serialem 53040 która miała xmosa16core’owego ma oficjalny dostep do wersji tych samych do V2. Ja używam 7.4C, nie słyszałem różnicy  w tych niby bardziej analogowych bez GTO, a naprawdę był czas że bardzo chciałem usłyszeć 😉 

Edytowane przez PioterD
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


a która rewizja V1? Późniejsza z serialem 53040 która miała xmosa16core’owego ma oficjalny dostep do wersji tych samych do V2. Ja używam 7.4C, nie słyszałem różnicy  w tych niby bardziej analogowych bez GTO, a naprawdę był czas że bardzo chciałem usłyszeć  
U mnie jest 53010 czyli max mam 5.3 albo 5.3c
Spróbuję pobawić się jeszcze 5.2 limoncello?

Nie zapomnijcie, że moc z Cana potrzebna jest m. in do tego, żeby ustawić w equalizerze preamp na ujemne wartości, typu -10 dB. Jak jest moc na wzmaku wtedy można szaleć z EQ, jak dla mnie słuchawki bez EQ to jak niedopasowana kobieta, każdy ma inne warunki słuchowe i każdy ostatecznie musi dopasować brzmienie do siebie
Co nie zmienia faktu, że DAC jest cudem w swojej cenie
Trzeba napisać wiersz na cześć ifi
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10dB daje PowerMatch w ZenDacu:) to oczywiście zależnie od potrzeb, jasne że przy EQ przyda się więcej mocy. Ale co ma EQualizacja do kobiet to nie wiem. Chcesz każdą kobietę ciągnąć do wzorca Harmanowskiego? 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, PioterD napisał(a):

Artorias mógłbyś być ambasadorem iFi, piszesz o różnicach miedzy samym ZenDac a Dac+Can niemalże tak jak Pan Ryka, z którym stety niestety się zgodzić nie mogę 😉

Nic nie poradzę, że Pan Ryka ma dobry słuch ;) Mogę Ci dać namiary do mojego kumpla co testował u mnie różne sprzęty pod swoje Hawki i możesz sobie z nim pogadać. Tak jak wspomniałem, testował Zen DAC, DAC + CAN i Gryphon. Wybrał Gryphona, a że nie miał wtedy funduszy, to wziął na raty, ale podsumował tak: "Rozczarowałem się Zen DACiem, ale po podpięciu CANa brzmienie wskoczyło o klasę i pewnie bym w to poszedł, gdybyś nie wyjął Gryphona z plecaka". To, że Hawki w teorii mogłyby zostać napędzone z kartofla, to tylko szczegół. Dla mnie Zen DAC grał szaro-buro i bez życia. Może to była kwestia softu bo nie miałem tego BitPerfect, a GTO (który ponoć jest pod MQA), ale z Canem brzmienie było, cieplejsze, barwniejsze i przyjemniejsze. Ktoś może to odbierać inaczej, nic nie poradzę. Ja w tym interesu żadnego nie mam, bo nie mam już ZenStacka od dawna. Za to bardzo dobrze Zen DAC zagrał mi z cieplejszymi i bardziej misiowatymi Sennheisrami, więc może zwyczajnie kwestia synergii. Tyle, że wtedy już był po zmianie softu, a CAN już sprzedany, wiec nie porównywałem.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach




10dB daje PowerMatch w ZenDacu:) to oczywiście zależnie od potrzeb, jasne że przy EQ przyda się więcej mocy. Ale co ma EQualizacja do kobiet to nie wiem. Chcesz każdą kobietę ciągnąć do wzorca Harmanowskiego?



Nie no, w sensie, że dopasowujesz do swoich pragnień, marzeń... Tak jak EQ. Jeśli słuchawki potrafią się rozciągnąć, mają zapas w różnych pasmach, to da się je tak ustawić jak wyobrazisz sobie idealną realizację płyty albo w ogóle całości.
Jeśli słuchawki mają braki w pasmach, nie odpowiadają na nasze strojenia w EQ, to lipa.
DAC z Sundarami to guma do rozciągania, nie dość z że z pudła brzmi świetnie, to odpowiada na każdy dotyk EQ, co jest wspaniałe


  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Artorias napisał(a):

Dla mnie Zen DAC grał szaro-buro i bez życia. Może to była kwestia softu bo nie miałem tego BitPerfect, a GTO (który ponoć jest pod MQA), ale z Canem brzmienie było, cieplejsze, barwniejsze i przyjemniejsze.

Zatem każdy słyszy inaczej bo dla mnie kapkę cieplejszy jest sam ZenDac, a gdy za wzmak służy Can to IMO nieco tej ciepłoty odchodzi, ale na jakość tego nie przekładam. Jak pierwszy raz słuchałem z Can’a to tez miałem wrażenie lepszej dynamiki ale potem się okazało że grało to minimalnie głośniej niż z ZenDac. Po dokładnym wyrównaniu głośności stety niestety różnice które wydawały się jakościowe zniknęły na moich słuchawkach.

Dla spokoju mojego mózgu Can’a jednak mam, przyda się na pewno jak w końcu upoluję używane DT880 600, chociaż ostatnio leżał sobie na półce i muzyka leciała z samego DacaV1.

16 minut temu, Artorias napisał(a):

Za to bardzo dobrze Zen DAC zagrał mi z cieplejszymi i bardziej misiowatymi Sennheisrami, więc może zwyczajnie kwestia synergii.

A to nie jest czasem zaprzeczenie synergii? Dobieranie DACa który ma lekko złagodzoną górę i całościowo ocieplony przekaz do słuchawek które również są tak strojone? 

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44 minuty temu, PioterD napisał(a):

Zatem każdy słyszy inaczej bo dla mnie kapkę cieplejszy jest sam ZenDac, a gdy za wzmak służy Can to IMO nieco tej ciepłoty odchodzi, ale na jakość tego nie przekładam. Jak pierwszy raz słuchałem z Can’a to tez miałem wrażenie lepszej dynamiki ale potem się okazało że grało to minimalnie głośniej niż z ZenDac. Po dokładnym wyrównaniu głośności stety niestety różnice które wydawały się jakościowe zniknęły na moich słuchawkach.

Dla spokoju mojego mózgu Can’a jednak mam, przyda się na pewno jak w końcu upoluję używane DT880 600, chociaż ostatnio leżał sobie na półce i muzyka leciała z samego DacaV1.

Wiesz warto wziąć pod uwagę, że iFi doskonale wiedziało, że będzie ten sprzęt w pakiecie sprzedawać. Stąd zrobili wszystkie potrzebne wyjścia liniowe z tyłu wliczając w to balans 4.4mm i to samo w Zen CAN. Ogólnie na jakość dźwięku ma wpływ wiele rzeczy, od mniej istotnych jak jakość gniazd słuchawkowych, po te najbardziej istotne, jak sama klasa opampów. Oczywistą rzeczą jest to, że wzmacniacze operacyjne w CAN są wyższej klasy, bo jest to sprzęt przeznaczony tylko i wyłącznie do pracy jako wzmacniacz W Zen DACu dali takie aby im się to kalkulowało w sprzęcie combo za 700zł. Dla mnie przyjemniej zagrały analityczne SHP9500 czy Hifimany. Tak jak wspomniałem, może to faktycznie kwestia softu i ten "cookies & creams" zagrał barwniej, cieplej i muzykalniej na samym DACu. Wtedy możliwe, że podpięcie CANa mogłoby nawet nieco bardziej wyrównać dźwięk.

Ja akurat odebrałem to podobnie, jak na Hifiphilosophy:

Z tym, że jedno mieć trzeba na uwadze, iż mianowicie nie warto być aż tak oszczędnym, aby poprzestać na gniazdach słuchawkowych w Zen DAC. To – powiem bez ogródek – głupi pomysł, bo za dużo się traci. Te gniazda, to motoryzacyjnie przyrównując, jak motorower przy ścigaczu: jechać się wprawdzie jedzie, grać toto wprawdzie gra, ale przyjemności już nie ma. Dźwięk nawet i jest głośny, nawet i dynamiczny, ale szarawy, bez smaku

 

Testowałem też Hip DAC2 i on zagrał mi dokładnie tak, jak spodziewałem się, że zagra mi od początku Zen DAC, czyli bardzo muzykalne, delikatnie podbarwione i ocieplone brzmienie (przy okazji angażujące), więc może faktycznie Zen DAC powinien grać podobnie, a z moją sztuką coś było nie tak ^^

 

Może przez to, że używaliśmy tego samego softu z filtrem GTO (upscaling i MQA) i on nam tak psuł dźwięk. Ja tego nie wykluczam, albo faktycznie słyszymy całkowicie inaczej, co oczywiście nie jest niczym dziwnym.

Warto zaznaczać, że ja nikomu nie polecam bezwarunkowego zakupu czegokolwiek. Co więcej, zawsze zachęcam do wizyty w salonie i przetestowanie sprzętu przed zakupem. Jeśli takiej opcji nie ma, to zalecam zakup z możliwością zwrotu. To czy ktoś dokupi CANa czy nie, jest mi głęboko obojętne. Ważne, żeby odsłuch sprawiał mu radość, a sprzęt spełniał wymagania.

 

 

44 minuty temu, PioterD napisał(a):

A to nie jest czasem zaprzeczenie synergii? Dobieranie DACa który ma lekko złagodzoną górę i całościowo ocieplony przekaz do słuchawek które również są tak strojone? 

Ja tych Senków sluchałem na wymienionym przewodzie, hybrydowym, opartym o czyste srebro od Jimmiego Dragona, więc wyciągało mi lepiej górę i poprawiało rozdzielczość i klarowność średnicy. Na stocku faktycznie były bardziej przymulone i na Zen DACu by się nie sprawdziły. Do tego stosowałem power match i balans 4.4mm co akurat w przypadku 250Ohmowych słuchawek, nie było bez znaczenia. Ja nie lubię jak jest za dużo góry i pewnie dlatego mi się brzmienie podobało. Tak w ogóle to akurat był zestaw prezentowy, więc sam go już nie posiadam ;) Na aktualnym sofcie potencjometr się już świeci na zielono podczas odsłuchu, taka ciekawostka. Na starym był zawsze na żółto lub fioletowo (MQA).

senki.jpg

Edytowane przez Artorias
  • Haha 1
  • Confused 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem, po co kupujecie zestawy Ifi jako osobne klocki i póżniej biczujecie się tymi g.....mi zasilaczami i kablami, które IFi dorzuca do tych pojedyńczych klocków, 
Nie lepiej kupić od razu komplet  Ifi Zen Set Signature xxx, gdzie jest wszystko plug&play ?
Oprócz w pełni zbalansowanych i idealnie dostrojonych urządzeń DAC + CAN,  są dwa kable RCA,  srebrzony balanced 4,4+4,4, dwa zajefajne zasilacze bezszumowe Ifi iPower2, jest gruby USB A-B, przejściówka 3,5-6,3,
 
S,
U mnie kwestia pieniędzy, ale miły Sprzedający w super cenie sprzedał mi ifi ipower dorzucił do zestawu do DACa, tak, że mam DAC i Can w pięknym stanie z zasilaczem ipower ale czy to 2 może tak ? Chyba tak, za całe 1300 zł, na więcej nie byłoby mnie niestety stać, żona i tak okazała się bardzo wyrozumiała
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Zear napisał(a):

A czy jest to możliwe, żeby ta wtyczka

https://allegro.pl/oferta/ifi-audio-headphone-adapter-2-5mm-to-4-4mm-12263814473

Nie psuła dźwięku?

Ja mam taką z 4.4 na 3.5  i podłączałem zen can z wyjścia 4.4 do słuchawek na na kabel nie zbalansowany 3.5 i wszystko śmigało bez efektów specjalnych 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności