Skocz do zawartości

Fanklub iFi Audio Zen Stack (Zen Dac, Zen Can, Zen Blue)


mariuszryszard

Rekomendowane odpowiedzi

Przyszedł kabel jestem po 40min osłuchów i przyznam Ci racje nie wierzyłem w to ale dźwięk uległ poprawie nawet na tym tanim kablu za 69zł zniknęło ziarno, szum na czym mi najbardziej zależało tło w końcu jest ciemne a scena nie zlewa się teraz w jazgocące piski w tle. Tylko scena stała się czytelniejsza i szersza nawet to co odbierałem za jakieś niedociągnięcia w rzeczywistości okazały się czymś innym bo teraz nie nachodzą na siebie i nie piszczą tylko są czytelne i szersze. Przycisk 3D również lepiej działa teraz powiększa scenę nie o 10% a gdzieś o połowę. I to na świeżym oraz tanim kablu słyszę taką poprawę aż mnie kusi co by było na jeszcze lepszym kabelku tylko to już chyba nie warte tylu pieniędzy. Ja chce zostać na tym ZENstawie kilka lat inaczej bym nie inwestował. I na tę chwile po prostu jestem wypłukany z oszczędności a nie chce się zapożyczać bo jedyne czego nie lubię aż do nienawiści to mieć w życiu długów. Ale jeśli macie jeszcze jakieś pomysły to chętnie sobie je zanotuje jako cel na kolejne oszczędności. 

Pozdrawiam Cb i dziękuję za rady ;)

 

Edycja

Im dłużej słucham tym słyszę również poprawę w stereo lepiej oddziela lewy od prawy kanał. Ta zmiana przyniosła więcej niż zasilacz Polecam

Edytowane przez Nino321
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, bakus1233 napisał:

Mi zen dac nie bardzo chce grać po USB z tabletu Samsung Galaxy TAB A8. Po podłączeniu zapala się dioda, ale nie gra, po wielu próbach chwilę zaczął grać i w trakcie słuchania muzyki przestał. Kolejne próby już nie przynoszą efektów. Natomiast ze smartfona gra bezproblemowo, chociaż raz pojawił mi się komunikat w powiadomieniach, że urządzenie bierze za dużo prądu czy jakoś tak. Po ponownym podłączeniu gra bezproblemowo. Także jednak przydałby się zasilacz 😜 

Przy takim użytkowniku dodatkowe źródło zasilania się przydaje, chociaż to jednak sprzęt przeznaczony raczej do użytkowania z komputerem lub laptopem i w takim zastosowaniu wystarczy USB. Jeśli mamy zamiar rzeczywiście podpinać Zen DAC do urządzeń przenośnych, to wtedy warto rozważyć zasilacz

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak z innej beczki, to jedyna rzecz w Zen Can, która mnie wkurza, to zbyt blisko umieszczone gniazdo słuchawkowe od potencjometru - trudno kręcić tym potencjometrem przy podłączonym kablu. Kompletnie to nieprzemyślane, ale cóż -  dźwięk wynagradza i tę niedogodność :) 

stack.jpg

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, Zychoo napisał:

A tak z innej beczki, to jedyna rzecz w Zen Can, która mnie wkurza, to zbyt blisko umieszczone gniazdo słuchawkowe od potencjometru - trudno kręcić tym potencjometrem przy podłączonym kablu.

Jak mawiają mnisi Zen. „Czas przejść na symetrię”.

 

Widzę, że RPI wyciągnięte zza szafy i od razu lepiej to wszystko wygląda. Najważniejsze, że gra Ci szałowo :D

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Zychoo

 

Ale ładne są te nowe zenstacki. Może pomyślę nad wymianą, bo naprawdę super się prezentują. A co to takiego na nich jeszcze leży? Też ładne :)

Edytowane przez MichalZZZ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, Artorias napisał:

Jak mawiają mnisi Zen. „Czas przejść na symetrię”.

 

Widzę, że RPI wyciągnięte zza szafy i od razu lepiej to wszystko wygląda. Najważniejsze, że gra Ci szałowo :D

Taa, postanowiłem zrobić porządek i ustawić tak, żeby to jakoś wyglądało :) 

Wygrzebałem ze szpargałów zapomnianą obudowę od Allo i upakowałem w niej Hifiberry łącznie z modułem DSP (bo to dosyć duża obudowa od Allo Katana czy jakoś tak) i od razu większy porządek na biurku przy okazji...

8 minut temu, MichalZZZ napisał:

 

Ale ładne są te nowe zenstacki. Może pomyślę nad wymianą, bo naprawdę super się prezentują. A co to takiego na nich jeszcze leży? Też ładne :)

Streamer - raspberry pi + nakładka Hifiberry Digi 2 Pro - opakowane w obudowę od Allo :) 

Aktualnie na systemie Hifiberry OS, ale chyba wrócę do Volumio...

Edytowane przez Zychoo
  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie testowałem Wireworld Starlight 8 z iFi Zen One i faktycznie jest różnica na plus w stosunku do stocka. Ale i tak muszę zwrócić, bo przyszedł 3 metry a miał być metr pod malinkę.

Zastanawiałem się głównie nad Wireworld i Suprą. Oba w podobnej cenie bo Wireworld z outletu. Widocznie złącze USB B 3.0 jest jeszcze mało popularne, bo łatwiej dostać je w lepszej cenie.  Zreszta i tak podpinałem pod USB 2.0 w malince. 

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, jarzyna napisał:

Właśnie testowałem Wireworld Starlight 8 z iFi Zen One i faktycznie jest różnica na plus w stosunku do stocka. Ale i tak muszę zwrócić, bo przyszedł 3 metry a miał być metr pod malinkę.

Zastanawiałem się głównie nad Wireworld i Suprą. Oba w podobnej cenie bo Wireworld z outletu. Widocznie złącze USB B 3.0 jest jeszcze mało popularne, bo łatwiej dostać je w lepszej cenie.  Zreszta i tak podpinałem pod USB 2.0 w malince. 

Pytanie, który będzie ewentualnie łatwiej opchnąć. Marka Wireworld chyba jednak bardziej premium. Robią cenione kable, no i wiesz, że Starlight wniósł poprawę, a Supry zakładam, że nie testowałeś. Starlighta w połączeniu z Zenkiem też chwalił @Undertaker oraz @manuelvetro (Z tego co pamiętam). Jeśli masz okazje WW w dobrej cenie, to na pewno nie będzie to zła decyzja. Ja i tak bym pewnie wziął inny, bo można swobodnie olać USB 3 i rozglądać się za USB 2.0. Większy wybór.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@jarzynaSprzedaj 3-metrowego i kup taniej metrowego :D Albo daj komuś do pocięcia na 3 czy tam 2 sztuki i sobie zostaw, może się przydadzą, albo machnąć jeden ok. metrowy a drugi 2 bo kto wie, taki dłuższy może się przydać. Tak sobie trochę żartuję kojarząc cenę sklepową dwumetrowego Starlighta tego zwykłego, starszego bez cyferki w nazwie gdzie 2m był prawie 2x droższy jak ten metrowy. 

 

Co do brzmienia to tak jak @Artoriaspisze, mi wyniósł brzmienie ZEN DAC'a na poziom takiego Toppinga D30 Pro niemalże. W sumie ja tego USB 3.0 kupiłem przez przypadek bo miał być do rzeczonego Toppinga a się okazało, że przez ten mało popularny rodzaj wtyku musiałem dokupić ZEN daczka bo do niczego innego się nie nadawał :D

  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Undertaker na allegro jest 5 metrów za 329 zł w sklepie z Pabianic. Tylko brać i ciąć bo metr 269 zł kosztuje w outlecie 😉.

Ale chociaż przetestowałem i faktycznie jest różnica, którą słyszę i ta zmiana mi odpowiada. Więc pewnie zwrócę i krótszy wezmę, bo ze sprzętu nie zamierzam prędko zmieniać.

@Artoriasnie szukałem 3.0 ale po prostu był tańszy niż 2.0. Pewnie ludzie kupili nieświadomie, że wtyk jest inny niż standardowy i są zwroty.

@jd1210jak się Belkin sprawuje? Da się go gdzieś kupić krótszy niż 1.8 metra?

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

17 minut temu, Undertaker napisał:

mi wyniósł brzmienie ZEN DAC'a na poziom takiego Toppinga D30 Pro niemalże

Pewnie iFi zakładało, że wszyscy rzucą się na ich kable USB Gemini, a tu zonk, może gdyby były w cenie tych Wireworld, a do tego dawali jakiś rabat dla posiadaczy Zen DAC czy innych sprzętów iFi, to by rozbili bank, a tak raczej te ich kable mało popularne (Przynajmniej nie widziałem, żeby ktoś z forumowiczów się nimi chwalił), bo mało kto będzie w stanie wydać ponad tysiaka na kabel USB, zwłaszcza do DACa, który kosztuje koło 700zł. Kiepsko to przemyśleli, bo nie wierzę, że nie testowali swojego sprzętu z własnymi kablami.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 2.06.2022 o 23:36, arwena_oka napisał:

Czy ktoś z was testował już Zen Air Dac z Air Can?
Jestem ciekawa czy warto dokładać do „pełnych” wersji. W jakich sytuacjach lepiej wypadają wersje bez Air. MQA mnie nie interesuje.

W tej chwili używam głównie K701 z Hip DACiem, ale myślę o stacjonarnym sprzęcie po wakacjach.

 

Też czekam na recenzje, najlepiej zarówno z odsłuchami jak i pomiarami. Liczyłem na to że wywalą po prostu funkcjonalność wejść/wyjść zbalansowanych ale w specyfikacji już widać że Zen Air Can ma też trochę ograniczony Voltage na wyjściu SE, moc obciętą o 25% i tani chiński potencjometr. Chociaż biorąc pod uwagę cenę, w ciemno chyba wolałbym go niż toppinga L30.

Edytowane przez PioterD
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też czekam na recenzje, najlepiej zarówno z odsłuchami jak i pomiarami. Liczyłem na to że wywalą po prostu funkcjonalność wejść/wyjść zbalansowanych ale w specyfikacji już widać że Zen Air Can ma też trochę ograniczony Voltage na wyjściu SE, moc obciętą o 25% i tani chiński potencjometr. Chociaż biorąc pod uwagę cenę, w ciemno chyba wolałbym go niż toppinga L30.

Na razie nie wygląda to dla mnie za dobrze jeśli chodzi o wykonanie



Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, arwena_oka napisał:


Na razie nie wygląda to dla mnie za dobrze jeśli chodzi o wykonanie

 

Masa spadła z około 500 na 320g:) plastikowa obudowa itp;) ale jak na taką popularność zenów to aż dziwne że jeszcze nie ma przyzwoitych testów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, arwena_oka napisał:

Na razie nie wygląda to dla mnie za dobrze jeśli chodzi o wykonanie

Dla mnie wręcz słabiutko. Ta plastikowa połyskująca obudowa … Tak jak wspomniałem, odcinanie kuponów. Ja gdzieś czytałem, że gra on bardziej „zwiewnie”, więc można ująć to tak, że brakuje dociążenia i masy w brzmieniu, a te kwestie są jednak istotne, jeśli ma to pretendować do dobrego brzmienia (przynajmniej dla mnie). Pewnie nazwa „Air” też nie przypadkowa. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Czy ktoś z was używa Equalizera APO na Windowsie 10/11? Mam taki problem z Zen Dakiem v2, że program średnio co 2 dni zapomina urządzenie i po uruchomieniu Edytora wyświetla się informacja, że program nie został zainstalowany na obecnym urządzeniu. Dac jest stale podpięty do komputera stacjonarnego. Czy znacie rozwiązanie tego problemu? Używam obecnie W11, na W10 było to samo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Panowie - miałem okazję słuchać tych wersji air na swoich hd 560s u mojego czeskiego przyjaciela. Nie długo - może godzinkę, bo przejazdem wpadłem po drodze do niego, ale jednak. No nie wypadało dłużej po prostu. Nie miałem porównania 1 do 1 bo mój zenStaw był w domu. Także głowy nie położę na 100%. Musiałby się znaleźć jakiś chętny posiadający zenStaw, który 1 do 1 zrobiłby u siebie porównanie szczegółowe. Wracając do mojego testowania, to słuchałem swoich testowych kawałków z playlisty yt (music yt, więc nie aż tak uboga jakość jak zwykły yt), na których też porównywałem cube z muses 02 vs zen. Moim zdaniem tak ogólnie to w tych wersjach air nie są tylko zmienione obudowy. Ale od nich zacznę - jest słabo. Zen jak ma się w ręku, to czuć, że to jest to sensowny sprzęt. Trochę latają przyciski, ale wiecie o co chodzi. A te air, to jak jakieś badziewie w ręku. Co do dźwięku, to jest bardziej ubogo, brak tej szlachetności. Czy gra chudziej? Moim zdaniem tak. Mniej jakby tego ciepła, mniejsza precyzja (tutaj może jest to kwestia IC zbalansowanego no i lepszego kabelka usb niż z zestawu na którym działa mój kumpel).

 

Konkluzja jest taka, że te air to są popłuczyny pozenowe w wykonaniu ifi. Wychodzi to jak próba brzydkiego żerowania na chyba zbyt udanych normalnych wersjach zena, skoro ifi postanowiło wydać na świat te potworki. Jest taniej? Jest. Ale jaki w tym sens zakupu, to nie rozumiem. Jak brać ifi zen i can, to tylko wersje oryginalne. 

 

Pozdrawiam. 

 

 

Edytowane przez Krzysiu82
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Krzysiu82 napisał:

Konkluzja jest taka, że te air to są popłuczyny pozenowe w wykonaniu ifi. Wychodzi to jak próba brzydkiego żerowania na chyba zbyt udanych normalnych wersjach zena, skoro ifi postanowiło wydać na świat te potworki. Jest taniej? Jest. Ale jaki w tym sens zakupu, to nie rozumiem. Jak brać ifi zen i can, to tylko wersje oryginalne.

Sam jakiś czas temu sugerowałem w tym wątku, że raczej tak to się skończy z tą serią Air. Odchudzili nie tylko konstrukcje, ale też samo brzmienie (nazwa jak widać nie przypadkowa). Należało się tego spodziewać. Wypuścili udanego Zen DACa/CANa (zwłaszcza v1), a teraz zaczyna się odcinanie kuponów, szczególnie w tym niższym segmencie. Bo w trochę wyższym, iFi ma ciągle kilka bardzo ciekawych propozycji.Trzeba im jednak oddać, że potrafią robić sprzęty muzykalne, przy tym bardzo dobre technicznie, a mimo niewielkich gabarytów dostarczają sporo mocy. Mimo wszystko Air to raczej kierunek, który bym każdemu odradzał. Jak wspomniałem, lepiej polować na używki klasycznych Zenów.

Edytowane przez Artorias
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam jakiś czas temu sugerowałem w tym wątku, że raczej tak to się skończy z tą serią Air. Odchudzili nie tylko konstrukcje, ale też samo brzmienie (nazwa jak widać nie przypadkowa). Należało się tego spodziewać. Wypuścili udanego Zen DACa/CANa (zwłaszcza v1), a teraz zaczyna się odcinanie kuponów, szczególnie w tym niższym segmencie. Bo w trochę wyższym, iFi ma ciągle kilka bardzo ciekawych propozycji.Trzeba im jednak oddać, że potrafią robić sprzęty muzykalne, przy tym bardzo dobre technicznie, a mimo niewielkich gabarytów dostarczają sporo mocy. Mimo wszystko Air to raczej kierunek, który bym każdemu odradzał. Jak wspomniałem, lepiej polować na używki klasycznych Zenów.

Mówisz, że lepiej polować na Zen DAC’a v1 zamiast v2?
CAN w więcej niż jednej wersji wychodził?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, arwena_oka napisał:

Mówisz, że lepiej polować na Zen DAC’a v1 zamiast v2?

Z opinii jakie pamiętam na temat v2, to v1 gra bardziej analogowo i przystępniej. V2 jest ponoć bardziej analityczna i przynajmniej parę osób szybko ją pogoniło. Oczywiście sporo też zależy czego właściwie szukamy w brzmieniu. Do Twoich słuchawek, ja osobiście preferowałbym v1.

 

4 minuty temu, arwena_oka napisał:

CAN w więcej niż jednej wersji wychodził?

Nie. Wszystkie te wariacje CANa, to są wersje z opcją EQ pod konkretne słuchawki (wersja Sennheiser, Hifiman oraz Meze)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie. Wszystkie te wariacje CANa, to są wersje z opcją EQ pod konkretne słuchawki (wersja Sennheiser, Hifiman oraz Meze)

Na razie posiadam wersję V1 Hip Dac’a.
Po przerobieniu AKG K701 na zbalansowane i paru małych modach dobrze mi grają z Hipem pod mój gust.
Zastanawiam się co wniósłby Zen stack w porównaniu z samym Hipem.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, arwena_oka napisał:

Na razie posiadam wersję V1 Hip Dac’a.
Po przerobieniu AKG K701 na zbalansowane i paru małych modach dobrze mi grają z Hipem pod mój gust.
Zastanawiam się co wniósłby Zen stack w porównaniu z samym Hipem.

Ja słuchałem tylko Hip Daca v2 i bardzo pozytywnie zaskoczony byłem jakością brzmienia. Grało to cieplutko, kolorowo bardzo angażująco. Gdyby scena była ciut większa, to taki sprzęcik byłby bardzo trudny do pobicia w cenie do 1k. Zen Stack to ogólnie wyższy poziom techniczny, ale czy barwa i brzmienie Ci bardziej podejdzie, to trudno wyrokować. Przy ZenStacku dochodzi wiecej zmiennych (zasilanie, interkonekt). HipDac jest na zasilaniu bateryjnym, czyli najczystszym i najlepszym z możliwych pod kątem jakości dźwięku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś z szanownych użytkowników Zen Stream mógłby sprawdzić czy przy słuchaniu Tidala przez Tidal Connect i podłączeniu Streama do dac'a przez coax będzie odtwarzany dzwięk Mqa? Bo np. z Volumio, czy Hifiberry OS przy połączeniu malinki do Zen One po coax nie ma Mqa - jest tylko przy połączeniu po USB. Pytam z ciekawości, bo po USB nawet z Mqa i tak dzwięk jest dużo gorszy niż po coax bez Mqa.

Wysłane z mojego M2101K9G przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam zen stack czyli zen stream/dacv2/can/HD600 po 4.4 i gram po USB ( kabelek Supra 0.7m ) no i dźwięk jest super z tidal i z MQA i bez ( mam w zen dac firmware z filtrem GTO ) . Próbowałem to kiedyś połączyć po coax z dac DIY 1543 by Peter Daniel na kondkach BG ale jednak zostało po USB z zen dac ( zen dac ma tylko wejście USB ) 

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności