Skocz do zawartości

Fanklub iFi Audio Zen Stack (Zen Dac, Zen Can, Zen Blue)


mariuszryszard

Rekomendowane odpowiedzi

10 minut temu, salo napisał:

Od paru dni dołączyłem do grona posiadaczy sprzętu z rodziny Zen - kupiłem Zen Canemoji4.png

Na razie testowałem go tylko ze słuchawkami niskoomowymi (SHP9500, CAL, m50x) i nawet bez połączonego źródła i na najniższym ustawieniu gain słychać wyraźne buczenie.

Mam nadzieję, że pomoże zmiana zasilacza na coś, co odfiltruje szumy. Przetestuję iPower2 i iPower X, ale chodzą mi po głowie chińskie zasilacze liniowe z 2 wyjściami 5V. Mógłbym do nich podpiąć zarówno Can, jak i Zen Dac, jak już go kupięemoji4.png Czy ktoś już testował te chińskie wynalazki? Obawiam się, że to może być max na poziomie takiego iPower2 jeżeli chodzi o czystość i stabilność zasilania.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Nie powinno nic buczeć nawet na zwykłym impulsowym- poszukaj przyczyny. Koledzy pozytywnie wypowiadali się o tych Ipower2 (zamówiłem używany do mailinki) i IpoweX.

 

Mam 2 chińskie zasilacze na toroidzie TELEMA i są jak dla mnie zajefajne:

https://pl.aliexpress.com/item/4001143407169.html?spm=a2g0o.order_list.0.0.88861c24XyKd5Y&gatewayAdapt=glo2pol

Edytowane przez lobuz1
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki @lobuz1 za odpowiedz. Mam nadzieje, ze to kwestia zasilania i uda się wyeliminować lepszym zasilaczem. Wzmacniacz kupiłem używany, ale na razie wykluczam usterkę.

Oglądałem właśnie te zasilacze, które podlinkowałeś. Spory minus to długi czas oczekiwania. Cena wyraźnie niższa np od topping p50, ale tez nie jest to jakaś przepaść. Muszę jeszcze poczytać, czy gniazda przypasują i czy taki sprzęt zasili odpowiednio 2 urządzenia.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, lobuz1 napisał:

Nie powinno nic buczeć nawet na zwykłym impulsowym- poszukaj przyczyny

Dokładnie, buczeć nie powinno, jakiś ewentualny szum może być słyszalny na wrażliwych słuchawkach, to już kwestia impulsówki i ewentualnie jakości samego sygnału.

 

24 minuty temu, lobuz1 napisał:

Koledzy pozytywnie wypowiadali się o tych Ipower2 (zamówiłem używany do mailinki) i IpoweX.

Ja posiadam iPowerX (5V 3A), jest o tyle uniwersalny, że po sprzedaniu CANa, zasilałem nim jeden terminal na x86 (Daphile), a aktualnie wpięty jest do Rasberry, które wymaga dokładnie 5V/3A, więc inwestycja była dla mnie bardzo opłacalna, szczególnie przy malince robi robotę (dźwięk zyskał na czystości i ogólnie jakości)

Ten zasilacz też będzie pasował do Zen DACa, chociaż ja nigdy go tak nie testowałem, w CAN robił robotę, przynajmniej u mnie. Nie wszyscy jednak odczuli różnicę. Problemem jest niestety jego cena. Trzeba wybulić niewiele mniej, niż za samego Zen CANa.

 

30 minut temu, salo napisał:

Na razie testowałem go tylko ze słuchawkami niskoomowymi (SHP9500, CAL

Też mam ten duecik :D

Edytowane przez Artorias
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Artorias napisał:

Dokładnie, buczeć nie powinno, jakiś ewentualny szum może być słyszalny na wrażliwych słuchawkach, to już kwestia impulsówki i ewentualnie jakości samego sygnału.

 

Ja posiadam iPowerX (5V 3A), jest o tyle uniwersalny, że po sprzedaniu CANa, zasilałem nim jeden terminal na x86 (Daphile), a aktualnie wpięty jest do Rasberry, które wymaga dokładnie 5V/3A, więc inwestycja była dla mnie bardzo opłacalna, szczególnie przy malince robi robotę (dźwięk zyskał na czystości i ogólnie jakości)

Ten zasilacz też będzie pasował do Zen DACa, chociaż ja nigdy go tak nie testowałem, w CAN robił robotę, przynajmniej u mnie. Nie wszyscy jednak odczuli różnicę. Problemem jest niestety jego cena. Trzeba wybulić niewiele mniej, niż za samego Zen CANa.

 

Też mam ten duecik :D

Dobrze słyszeć, ze IpowerX fajnie sprawdzi się z malinką 4B- też chcę go do niej kupić i dzwoniłem nawet dzisiaj do audiomagic, ale mają mieć za 2 tygodnie.

Jutro będę miał Ipower2 do mojej drugiej malinki 3 B+ I tam 2.5A wystarczy.

 

O tym też czytałem pozytywną recenzję:

https://botland.com.pl/zasilacze-dogniazdkowe/17672-zasilacz-liniowy-5v285a-nirvana-smps-o-niskim-poziomie-szumow-do-zasilania-urzadzen-audio-5904422328344.html

spacer.png

Edytowane przez lobuz1
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 25.04.2022 o 11:34, lobuz1 napisał:

O tym też czytałem pozytywną recenzję:

Myślę, że to bardzo ciekawa propozycja pod Zenki lub streamer. Gdybym nie miał iPowera, to pewnie bym sam zakupił, bo nie powinno to wypaść gorzej, a jednak 200zł w kieszeni. Dobra wrzutka z tym zasilaczem. Chociaż jak już wspomniałem, z iPowerX jestem zadowolony, to takie pewne rozwiązanie.

 

Streamer dostał kolejne usprawnienia, teraz już tylko czekam na nową rewizję Digi2. Los sprawił, że w przypadku mojej malinki mogą być problemy z kompatybilnością, ale nie spieszy się. Buda już dostosowana :) Ofc, tak czy inaczej zostaje przy Moode audio, bo chcę jednak zachować możliwość grania po USB, co by móc DSD odpalać. Docelowo będzie coax z maliny.

CB18A684-77D0-4D3E-9155-B192A8E870DC.jpeg

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

48 minut temu, Artorias napisał:

Myślę, że to bardzo ciekawa propozycja pod Zenki lub streamer. Gdybym nie miał iPowera, to pewnie bym sam zakupił, bo nie powinno to wypaść gorzej, a jednak 200zł w kieszeni. Dobra wrzutka z tym zasilaczem. Chociaż jak już wspomniałem, z iPowerX jestem zadowolony, to takie pewne rozwiązanie.

 

Streamer dostał kolejne usprawnienia, teraz już tylko czekam na nową rewizję Digi2. Los sprawił, że w przypadku mojej malinki mogą być problemy z kompatybilnością, ale nie spieszy się. Buda już dostosowana :) Ofc, tak czy inaczej zostaje przy Moode audio, bo chcę jednak zachować możliwość grania po USB, co by móc DSD odpalać. Docelowo będzie coax z maliny.

CB18A684-77D0-4D3E-9155-B192A8E870DC.jpeg

Fajny sprzęt. Te podstawki dla lepszego chłodzenia czy w stylu antywibracyjne-audio? Jaką masz temperaturę podczas dłuższego słuchania? Testowałeś Volumio? Mam 2 maliny: 3B+ z Moode i 4b 4GB z Volumio z obudowami zapewniającymi pasywne chłodzenie i temp. to około 50 stopni. Ja też potrzebuję usb. Moode jest szybszy od Volumio, ale nie kataloguje tak dobrze (wrzuca wszystkie wersje płyty do jednego wora i mam po kolei te same kawałki, trzeba wybierać z katalogu).

67563B61-64A0-4930-B086-07CFC955DF87.jpeg

1982FA25-1F7A-43A3-9FD2-F0EB562EE695.jpeg

Edytowane przez lobuz1
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamiast zasilacza kupiłem Zen One Signature, który ma IPower2 w zestawieCan z iPower2 już nie buczy i całość wydaje się grać wyraźnie lepiej niż w moich poprzednich konfiguracjach. Na razie słuchałem tylko SHP9500 i nawet na nich jest spora różnica na plus. Z lepszymi słuchawkami mam nadzieje ze będzie tylko lepiej. Czekam jeszcze na zbalansowany IC od kulozebego



da9d8673b13725701add079825afbf91.jpg


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, lobuz1 napisał:

Fajny sprzęt. Te podstawki dla lepszego chłodzenia czy w stylu antywibracyjne-audio? Jaką masz temperaturę podczas dłuższego słuchania? Testowałeś Volumio? Mam 2 maliny: 3B+ z Moode i 4b 4GB z Volumio z obudowami zapewniającymi pasywne chłodzenie i temp. to około 50 stopni. Ja też potrzebuję usb.

Ja w zasadzie zastosowałem dwie obudowy w swoim streamerze, jedna która jest radiatorem jest wewnątrz (górna część, dolna nie idzie na straty). Co prawda nie wiem, czy wejdzie na to Digi (myślę, że na styk), ale mam też w zapasie inny radiator, niższy ale ta sama bryła, z miejscami na śrubki, tylko pewnie będą ciut wyższe temperatury dlatego na razie czeka jako zapas.

68996C3F-FB44-484C-8D1A-42E2F8219379.jpeg

 

Jak chodzi o kolce, to trafnie zasugerowałeś. Chodzi głównie o chłodzenie, bo od dołu są też kratki wentylacyjne (takie same jak na topie). Kolejnym powodem, to była kwestia łatwiejszego przesuwania streamera, nie narażając zarówno obudowy, jak i biurka na jakieś zarysowanie. No i trzecia kwestia, to nieco więcej dociążenia też się przyda, bo kable mam grube, sztywne i nie chcę, żeby mi się „tuptuś” przekrzywiał. Całość zdała egzamin.

Temperatur nie sprawdzałem, z takim połączeniem powinno być spoko. Obudowa jest delikatnie ciepła (ta zewnętrzna), ale sprawdzę, jeśli da się to komendą w systemie wyświetlić.

Testów porównawczych z Volumio jeszcze nie robiłem. Pewnie prędko nie zrobię (może za jakiś miesiąc, jak znajdę czas na to).

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Zychoo napisał:

Ja używam takiego niskiego radiatora na całą malinkę i do tego przedłużenie wyprowadzenia pinów - i na to Digi na tulejach dystansowych.

gniazdo-zenskie-2x20-raster-254mm-dla-raspberry-pi-4b3b3b3-dlugie-piny-10mm.webp

obudowa-radiator-alloy-heatsink-do-raspberry-pi-4b-aluminiowa-czarna.webp

Podrzuć jakieś linki, proszę. Pakujesz to jeszcze w obudowę, jaką?

 

Edit: już znalazłem w botland.

Edytowane przez lobuz1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Zychoo no ja właśnie mam ten radiator co podesłałeś jako zapas :D Wejdzie na to Digi bez tego przedłużacza? Bo powoli się zaczynam martwić. Wycięcia w obudowie na wyjścia pod Digi raczej nie przewidują tego scenariusza ^^

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właściwie to powinno z tym radiatorem dać się zamontować nakładkę, ale ja mam jeszcze naklejone dodatkowe radiatorki na ten duży radiator (dla jeszcze lepszego chłodzenia) i dlatego potrzebowałem tego przedłużacza - wieczorem podrzucę zdjęcie, bo teraz nie mam jak. Z obudową trzeba niestety pokombinować, bo to taka raczej nietypowa konstrukcja. Można użyć np. takiej taniej obudowy: 

https://botland.com.pl/obudowy-do-raspberry-pi-4b/15050-obudowa-do-raspberry-pi-4b3b3b2b-otwarta-przezroczysta-lt-4b20-5904422323172.html

 

U mnie akurat malinka jest schowana za półką i jej nie widać więc nie ma problemu, że cała konstrukcja wygląda tak trochę nie za ładnie...

 

https://botland.com.pl/gniazda-szpilkowe-goldpin/6811-gniazdo-zenskie-2x20-raster-254mm-dla-raspberry-pi-4b3b3b3-dlugie-piny-10mm-5904422349783.html

https://botland.com.pl/obudowy-do-raspberry-pi-4b/18127-obudowa-radiator-alloy-heatsink-do-raspberry-pi-4b-aluminiowa-czarna-5904422360382.html

Edytowane przez Zychoo
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, salo napisał:

Na razie słuchałem tylko SHP9500 i nawet na nich jest spora różnica na plus. Z lepszymi słuchawkami mam nadzieje ze będzie tylko lepiej.

Raczej tak. SHP9500 to mimo wszystko nie są jakimś cudem audio, chociaż zmodowane mogą zagrać bardzo fajnie. Taki zestaw jak masz, to już będzie w stanie rozwinąć skrzydła przy lepszych słuchawkach.

1 godzinę temu, salo napisał:

Zamiast zasilacza kupiłem Zen One Signature, który ma IPower2 w zestawieemoji4.png

Ja w Zen CAN też dostałem iPowera (przynajmniej na nalepce tak pisało), ale okazał się tanią impulsówką. Ciężko powiedzieć. Tyle, że w przypadku CAN, iFi się raczej nie chwaliło, że dodają dobry zasilacz, ale jak w widzę w Signature też o tym nie wspominają, więc raczej to przebieraniec, ale ważne że nie buczy.

Gratuluje zakupu. Ten One Signature wygląda na wypasiony sprzęt.

 

29 minut temu, Zychoo napisał:

Właściwie to powinno z tym radiatorem dać się zamontować nakładkę, ale ja mam jeszcze naklejone dodatkowe radiatorki na ten duży radiator (dla jeszcze lepszego chłodzenia) i dlatego potrzebowałem tego przedłużacza

Uspokoiłeś mnie nieco :D No moja buda jeśli zamontujemy Digi bezpośrednio, będzie git. Porządnie wykonany kawał żelastwa. Niestety pewnie do Allo trzeba by było samu wycinać lub jakoś wyrównywać te otwory.

 

Edytowane przez Artorias
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, Artorias napisał:

Raczej tak. SHP9500 to mimo wszystko nie są jakimś cudem audio, chociaż zmodowane mogą zagrać bardzo fajnie. Taki zestaw jak masz, to już będzie w stanie rozwinąć skrzydła przy lepszych słuchawkach.

Ja w Zen CAN też dostałem iPowera (przynajmniej na nalepce tak pisało), ale okazał się tanią impulsówką. Ciężko powiedzieć. Tyle, że w przypadku CAN, iFi się raczej nie chwaliło, że dodają dobry zasilacz, ale jak w widzę w Signature też o tym nie wspominają, więc raczej to przebieraniec, ale ważne że nie buczy.

Gratuluje zakupu. Ten One Signature wygląda na wypasiony sprzęt.

 

Uspokoiłeś mnie nieco :D No moja buda jeśli zamontujemy Digi bezpośrednio, będzie git. Porządnie wykonany kawał żelastwa. Niestety pewnie do Allo trzeba by było samu wycinać lub jakoś wyrównywać te otwory.

 

Odpaliłeś na Moode Tidal Connect? Nie brałem się za to i szukam instrukcji 😀

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, lobuz1 napisał:

Odpaliłeś na Moode Tidal Connect? Nie brałem się za to i szukam instrukcji 😀

Nie. Ponoć na Moode 8 to nie działa, a nawet nie wiem, czy na 7 działa dalej, bo ponoć Tidal wprowadzał jakieś poprawki do zabezpieczeń. @Zychoo ma tutaj większą wiedzę, bo mi wspominał, że na pewno działa to na HifiberryOS przez obraz dockerowy i to chyba na razie jedyny darmowy sposób (poza Zen Streamer).

 

Ja korzystam z BubbleUPNP i brzmi to bardzo dobrze. Niektórzy uważają, że ten bubble lub mconnect brzmi lepiej od Tidal Connect, ale ja raczej nie biorę tych opinii szczególnie na poważnie. Tidal Connect to pewnie znacznie większa wygoda i uniwersalność, bo można sobie appke na Macu/Win zainstalować, więc kibicuje Ci, żebyś to ogarnął na Moode ^^

 

BTW Temp około 53 stopnie po 30 minutach. Jednak nie wytrwałem do wieczora. Myślę, że dobije max do 60, a może nawet nie. Przynajmniej przy odtwarzaniu PCM.

Edytowane przez Artorias
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tutaj jest skrypt działający na starszej wersji Moode - od v. 8 nie działa.

https://github.com/shawaj/HiTide

 

a tutaj jest wersja działająca na np. Hifiberry OS, ale też na Raspbian OS, tylko na Hifiberry OS skrypt robi wszystko sam, a na innym OS-ie trzeba chyba postawić dockera samemu, nie wiem bo nie próbowałem. 

https://github.com/TonyTromp/tidal-connect-docker/

 

Autor tego skryptu do Tidal Connect wspiera oficjalnie tylko userów Hifiberry OS, ale jak sam zaznacza, ten docker będzie też działać na Raspbian OS - chyba Moode stoi na tym OS-ie, ale nie jestem pewien.

Na innym forum jest cały obszerny wątek o Moode na malince i w ogóle o malince jako streamerze z różnymi opcjami nakładek, OS-ów itp. Nie wiem tylko czy na tym forum można linkować do innego forum, więc nie wrzucę linka, ale mogę podesłać na priv jeśli ktoś jest zainteresowany.

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Artorias napisał:

Ja w Zen CAN też dostałem iPowera (przynajmniej na nalepce tak pisało), ale okazał się tanią impulsówką. Ciężko powiedzieć. Tyle, że w przypadku CAN, iFi się raczej nie chwaliło, że dodają dobry zasilacz, ale jak w widzę w Signature też o tym nie wspominają, więc raczej to przebieraniec, ale ważne że nie buczy.

Gratuluje zakupu. Ten One Signature wygląda na wypasiony sprzęt.

 

Właśnie piszą na stronie "... included power supply, the super silent iPower2". Ten z zestawu Can jest 2x mniejszy, nie ma logo iFi, poza tym szumi. Wygląda, że dostałem w zestawie iPower2, który normalnie kosztuje ok 300zł, co z resztą mnie skłoniło do tego, żeby wziąć Zen One zamiast Zen Dac v2.

 

Tidal Connect działa też z WiiM Mini Streamerem. Będę testował, jak to będzie grało z Zen One. W moim raczej budżetowym zestawie stereo mam stare RPi z DACiem od Audiophonics i od jakiegoś czasu używam tylko po Airplay (system Max2play). Jednak obsługa z aplikacji Tidal to duża wygoda, a teraz chyba stabilnie działa to na RPi tylko na płatnym Volumio? Chyba skończy się na tym, że Zen One wyląduje z Wiim Mini w zestawie stereo, a do słuchawkowego dokupię Zen Dac😄

Edytowane przez salo
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Artorias napisał:

Uspokoiłeś mnie nieco :D No moja buda jeśli zamontujemy Digi bezpośrednio, będzie git. Porządnie wykonany kawał żelastwa. Niestety pewnie do Allo trzeba by było samu wycinać lub jakoś wyrównywać te otwory.

 

Nie mam jak sprawdzić montując nakładkę na malinkę z tym radiatorem, bo mam na nim dodatkowe radiatory - i z taką konstrukcją nie miałem jeszcze więcej niż 50 stopni. Ale przykładając do pinów obok, wygląda że jest w sam raz i nie będzie potrzebna żadna przedłużka.

rpi1.jpg

rpi2.jpg

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Zychoo napisał:

Nie mam jak sprawdzić montując nakładkę na malinkę z tym radiatorem, bo mam na nim dodatkowe radiatory - i z taką konstrukcją nie miałem jeszcze więcej niż 50 stopni. Ale przykładając do pinów obok, wygląda że jest w sam raz i nie będzie potrzebna żadna przedłużka.

Dzięki. Nie chciałem, żebyś cokolwiek demontował, myślę, że też nie będzie żadnego problemu z wpięciem Digi.

U mnie temp doszła do 55 stopni, potem spadła do 53 w trakcie odsłuchów i tak sobie balansowała. Obudowa zrobiła się lekko ciepła, a że jest z metalu, to mam nadzieję, że też trochę ciepła odbiera i nawet po przejściu na nieco niższy radiator, dalej będzie wynik zadowalający :) Szkoda, że tak się przeciąga ta nowa rewizja. Wspominali coś o kwietniu, no ale nie mogę narzekać na nudę Wszystko w swoim czasie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, Artorias napisał:

Dzięki. Nie chciałem, żebyś cokolwiek demontował, myślę, że też nie będzie żadnego problemu z wpięciem Digi.

U mnie temp doszła do 55 stopni, potem spadła do 53 w trakcie odsłuchów i tak sobie balansowała. Obudowa zrobiła się lekko ciepła, a że jest z metalu, to mam nadzieję, że też trochę ciepła odbiera i nawet po przejściu na nieco niższy radiator, dalej będzie wynik zadowalający :) Szkoda, że tak się przeciąga ta nowa rewizja. Wspominali coś o kwietniu, no ale nie mogę narzekać na nudę Wszystko w swoim czasie.

Spoko, nic nie musiałem demontować :) Teraz z kolei zrobiłem zestaw z malinką 3B+ a 4B trzymam w rezerwie, bo w razie awarii byłby problem, bo malinek brak na razie w sklepach... Zresztą różnicy nie ma żadnej, do muzyki te 3B+ w zupełności wystarczy.

A mój zestaw z "kanapką" z rpi3B + Digi 2 Pro + moduł DSP od Hifiberry wygląda jak na złączonym obrazku. Oczywiście jak pisałem wcześniej "kanapka" jest przypięta na rzepy samoprzylepne za półką i jej nie widać - no i obudowa bez ścianek bocznych zapewnia dużo lepsze chłodzenie.

No i z ZEN ONE taki zestaw gra super, chociaż zastanawiam się jeszcze nad ZEN CAN SIGNATURE zamiast obecnego SMSLa. 

 

IMG20220427202341.jpg

Edytowane przez Zychoo
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pobawiłem się w przełączanie w moim stereo pomiędzy IFi Stream po SPDiF i maliną- słuchałem tego samego kawałka, skupiając m.in.  na wybrzmiewaniu perkusji, wokalu itd., poziom dźwięku ten sam i muszę stwierdzić, że Ifi gra lepiej. Nie jest to przepaść, ale zauważam wyraźną różnicę: lepsza dynamika, czytelność, większa otwartość dźwięku, więcej powietrza i swobody. Bezdyskusyjnie Ifi Stream to był świetny zakup i te porównanie skłania mnie coraz bardziej do zakupu spdif do maliny. Malina gra świetnie i zamierzam ją jeszcze bardziej odpimpować i przygotować na kolejne stracie z IFi.

Edytowane przez lobuz1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie malinka to przede wszystkim wolność, wolność wyboru np. systemu, plus nie muszę czekać łaskawie na aktualizację systemu przez producenta danego sprzętu. A co do grania samej malinki to widziałem wiele opinii na różnych forach, że malinka jako transport po s/pdif czy optyku gra porównywalnie do streamerów za kilka tysi.

Wysłane z mojego RMX3081 przy użyciu Tapatalka

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

50 minut temu, Zychoo napisał:

Dla mnie malinka to przede wszystkim wolność, wolność wyboru np. systemu, plus nie muszę czekać łaskawie na aktualizację systemu przez producenta danego sprzętu. A co do grania samej malinki to widziałem wiele opinii na różnych forach, że malinka jako transport po s/pdif czy optyku gra porównywalnie do streamerów za kilka tysi.

Wysłane z mojego RMX3081 przy użyciu Tapatalka
 

Masz rację- wolność jeśli chodzi o oprogramowanie, akcesoria, elastyczność i niska cena to duża zaleta. Też o tym czytałem że po spdif można dużo z niej wycisnąć, ale po usb wypada u mnie gorzej niż Ifi za 1,8k. Nie jest to przepaść, ale też nie jest to różnica o tzw. piczy włos- słychać to wyraźnie (mam podpięte pod dac Smsl SU9: malinę po usb i IFi Stream po coaxial i mogłem to szybko zweryfikować przełączając wejścia w dac i słuchając tego samego, znanego mi kawałka.). Opinie o gorszym sq po usb u maliny też słyszałem na youtube. Ifi zapakował tam swój ipurifier do spdif i anc do usb co nie jest bez znaczenia. Największa wada dla mnie w przypadku Ifi to długi czas uruchamiania trwający 2 minuty.

 

25BF9F84-34AE-4486-85B8-86C6EF93F147.jpeg

Edytowane przez lobuz1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności